AA+NA+ Al-Anon konvencija u Beogradu 28-30.11.2008

Ovdje možete saznati više informacija o programu AN i pronaći podršku ukoliko ste još uvijek ovisni i tražite pravi način uspostavljanja i održavanja apstinencije.

Moderator: sanela

User avatar
heroinapg
Posts: 3087
Joined: Fri Dec 14, 2007 5:03 am

Re: AA+NA+ Al-Anon konvencija u Beogradu 28-30.11.2008

Post by heroinapg »

Buduċi da nije bolestan u užem smislu riječi, zavisnik u neposrednoj okolini ne izaziva ni razumijevanje ni sažaljenje. Zavisniku smo dužni pomoċi, ali nema razloga za veċe žaljenje, jer svako je ponaosob sam odabrao sve posledice drogiranja.
Doduše, zavisnik se mora i može razumjeti, ali se njegovi postupci ne mogu opravdati. Postoje stvari preko kojih se ne može i ne treba preċi, jer time zavisnku samo olakšavmo sučeljavanje s posledicama onoga što je kroz drogiranje napravio od sebe, od svog života i od ljudi oko nejga. Ne treba ni kazati da, prelaženjem preko posledica drogiranja, zavisniku olakšavamo i podržavamo dalje drogiranje
Dr. Torre-PUT OPORAVKA
Poricanje je ludilo narkomana. Poricanje svima očite činjenice zavisnosti kod zavisnika ima odlike prave sumanosti, uvjerenja nepodložnog korekciji u racionalnoj argumentaciji. Zavisnik i dalje do sumanosti naivno živi u uvjerenju da nije zavistan, u uvjerenju da se on drogira kada želi, a ne drogira kada to ne želi, dok je zapravo veċ odavno u vlasti prisile drogiranja, koja ga ne pita želi li ili ne, nego mu nameċe prisilu da mora uzimati ako uopšte želi biti.
Dugogodišnnje drogiranje uzrokuje promjene osobnostizavisnika i nekritičnost prema drogiranju, kao i gubitak kontrole nad količinom i učestalošċu uzimanja, što opet uslovljava progresiju bolesti zavisnosti. Na taj se način zavisnik vrti u zloċudnom krugu iz kojeg nema izlaza bez, u dobrom smislu, agresivne pomoċi izvana.
Zavisnik tako nikada ne izlazi iz zatvorenog kruga drogiranja jer ne može pregorjeti zavisničku osobnost u sebi. Duboko u sebi, on je naučio i droga ga je naučila da na sve životne probleme odgovara drogom.
Ja i dalje vjerujem da nam je cilji svima isti. o svim postovima koji su postavljeni
Love and fellowship. Don`t fuck the newcommers! H onesty O penmindness Willingness
paramparcad
Posts: 810
Joined: Fri Jul 11, 2008 11:01 pm

Re: AA+NA+ Al-Anon konvencija u Beogradu 28-30.11.2008

Post by paramparcad »

i mene nervira to licemerstvo i fazone volim ceo svet ali u kurcev danu.svi mi koji smo ziveli zivot zavisnika znamo kako to izgleda kada te neko razocara i jos ti dodje uradjen da prosipa fazone i pravi u najmanju ruku magarca od tebe i....kako da se covek ne iznervira?i ja imam problema sa tim da ne mogu da krijem emocije(pogotovu tako jake)i da poludim i posaljem u tri picke materine svog,recimo najboljeg druga koji me je tako umeo sredjen ubiti u pojam,sa svim tim laganjem i manipulacijom...RECI COVECE,URADIO SAM SE,ODOH...IZVINI STO SAM SE OVAKAV POJAVIO...pajder koji je uradjen gubi osecaj kontrole i ne moze covek koji je bio zavisnik da ne prepozna,cak i da namirise da ce ovaj ili onaj otici posle na semu.ja neznam oci sta se tamo stvarno desilo ali mogu da razumem mensona,ako je imao pravog povoda,zasto se tako oseca i ima muda iskreno da pise o tome...nije ni on savrsen,ume da malo pretera u insistiranju,nekad...ali sigurno ne mlati praznu slamu.
User avatar
heroinapg
Posts: 3087
Joined: Fri Dec 14, 2007 5:03 am

Re: AA+NA+ Al-Anon konvencija u Beogradu 28-30.11.2008

Post by heroinapg »

meki na 10 Nov 2008, 15:30

ej iz Londona, za sada, ima 5 komada pacijenata. Probacemo da nafatamo jos pokojeg.

ps. jeli ti ova tvoja pokretna slicica podsvesna zelja kako bi ti volela da izgledas??!!
I dalje min nije jasno kome i o kome meki-mekani-softy prica i kga je pitao.
Postao nam Manson opasan. Skida uroke ,sihre,lieci sporijazu i dize iz mrtvih. Nemojte se ljudi zajebavati sa njim vise ili manje
Mislim da nije postao nego ostao. A letter can change the meaning.
sanela wrote:
meki wrote:http://www.facebook.com/home.php#/profi ... 3&ref=name
drage dame, ovo je link gde mozete pogledati moje slike, neke osnovne detalje o meni i kao koje hobije imam.
molim vas da molbe saljete na pp ili se mozete javiti na brojeve telefona koji su u gornjem postavu.
Zelim vam uno srece,
:smt117
Samo dame???

btw. poslala sam ti friend request na FB. I ne znam zašto, ali mislila sam da si stariji.
sanela. prijavljujem se da budem Tvoj eksperiment za napredak u nauci.
Najezda hipija stereotipija, kupi me prodaj me..Mlada burzoazija, foliranti i o` losh..Ja nisam experiment za napredak u nauci Woodoo Popey
User avatar
bez veze
Posts: 43
Joined: Tue Oct 28, 2008 12:56 pm
Location: beograd

Re: AA+NA+ Al-Anon konvencija u Beogradu 28-30.11.2008

Post by bez veze »

MANS0N wrote:Nista licno,ti si meni fakat draga.
Haha, i ti si meni fakat drag.
Nemoj, mili, toliko praviti tudj moralni inventar, skodice ti bolan.
AnAna_mo
Posts: 1637
Joined: Tue Aug 26, 2008 3:08 pm
Location: Mostar, BiH

Re: AA+NA+ Al-Anon konvencija u Beogradu 28-30.11.2008

Post by AnAna_mo »

Kada je konvencija u Trogiru, koji datum tocno, imam semu da idem i volila bih napokon i ja da to vidim kako izgleda i da se upoznam sa nekima, ali kako znate, ja sam cetvrti srednje i matura mi je ove godine, tocnije u petom mjesecu, negdje oko 10.5., pa da znam, mada kakve sam srece, poklopit ce se to dvoje...Ajde ako znate...
Potpis.
User avatar
Baba Naca
Posts: 1263
Joined: Thu Dec 20, 2007 5:42 pm
Location: Beograd

Re: AA+NA+ Al-Anon konvencija u Beogradu 28-30.11.2008

Post by Baba Naca »

Od 30. aprila do 4. maja
stizes, garant :wink:
Bolje je praviti se da si glup, nego praviti se da si pametan!
AnAna_mo
Posts: 1637
Joined: Tue Aug 26, 2008 3:08 pm
Location: Mostar, BiH

Re: AA+NA+ Al-Anon konvencija u Beogradu 28-30.11.2008

Post by AnAna_mo »

Onda mogu,, i ovog puta nema isprike, bako!! :wink: :D
Potpis.
Post Reply