Ja sam tvoja bolest!

Ovdje možete saznati više informacija o programu AN i pronaći podršku ukoliko ste još uvijek ovisni i tražite pravi način uspostavljanja i održavanja apstinencije.

Moderator: sanela

User avatar
SuperSynthetic
Posts: 470
Joined: Fri Jan 18, 2008 10:14 am
Location: Beograd

Ja sam tvoja bolest!

Post by SuperSynthetic »

Ja mrzim sastanke. Mrzim Visu Silu. Mrzim svakoga ko ima program. Svima sa kojima dolazim u kontakt, zelim smrt i patnju.
Dozvolite mi da se predstavim. Ja sam ZAVISNOST.
Lukava manipulativna i snazna, to sam ja. Ubila sam mnoge i zadovoljna sam. Volim te iznenaditi. Volim se pretvarati da sam tvoja prijateljica i ljubavnica. Dala sam ti utehu, zar nisam? Zar nisam bila tu kad si bio usamljen? Kad si hteo umreti, zar me nisi zvao? Ja sam bila tu za tebe. Svidja mi se da te povredim. Volim kad places. Ili jos bolje, volim kad toliko otupis da ne mozes ni biti povredjen ni plakati. Kad ne mozes nista osecati. To je pravo slavlje. Pokloni cu ti trenutno zadovoljstvo i jedino sto trazim za uzvrat je dugotrajna patnja. Bila sam tu za tebe uvek. Kada ti je islo dobro u zivotu, pozvao si me. Rekao si da ne zasluzujes dobre stvari i ja sam bila jedina koja se slozila sa tobom.
Zajedno mozemo unistiti sve dobre stvari u tvom zivotu.
Ljudi me ne shvataju ozbiljno. Oni ozbiljno shvataju srcane udare, mozdane udare, cak i dijabetis shvataju ozbiljno, budale. Nemaju pojma da bez moje pomoci sve to ne bi bilo moguce.
Ja sam bolest koju svi mrze ali ipak ne dolazim nepozvana. Ti me biras. Toliko njih je izabralo mene umesto stvarnog zivota i dusevnog mira. Ali vise nego sto mrze mene, ja mrzim sve vas koji imate program 12 koraka. Vas program, vasi sastanci, vasa Visa Sila, sve me to slabi i ne mogu funkcionisati kako sam navikla.
Sad se moram pritajiti. Ti me ne vidis ali ja rastem, veca nego ikad. Kada ti samo postojis, ja mogu ziveti. Ali kada ti zivis ja samo postojim, ali ipak sam tu...I dok se ne sretnemo ponovo, i ako se sretnemo ponovo, zelim ti patnju i smrt da bih ja mogla ziveti.
-He who makes a beast of himself gets rid of the pain of being a man-
Covek bez Vere pati a da mozda to i ne zna.
User avatar
SuperSynthetic
Posts: 470
Joined: Fri Jan 18, 2008 10:14 am
Location: Beograd

Ziveti cistim zivotom

Post by SuperSynthetic »

Ziveti cistim zivotom

" Kako nas oporavak napreduje, usvajamo novi pogled na zivot bez droga...Zivot moze za nas postati nova avantura. "

Zivot uz aktivno drogiranje nije cist-niko to ne zna bolje nego mi. Neki od nas su ziveli u bedi i prljavstini ne brinuci se niti za uslove u kojima zive, niti za sebe. Ipak gore od bilo kog spoljnjeg smeca bilo je ono kako se vecina nas osecala iznutra.
Stvari koje smo cinili da bi smo nabavili drogu, nacin na koji smo se ponasali prema drugim ljudima i nacin na koji smo se ponasali prema samima sebi cinili su da se osecamo prljavo.
Mnogi od nas se secaju budjena u mnogim, mnogim jutrima i kako smo zeleli osecati se bar jednom cisti prema sebi i svom zivotu.
Danas imamo sansu da se osecamo cisto, ziveti cisto. Za nas zavisnike cist zivot pocinje kada se prestanemo drogirati, to je ipak osnovno znacenje reci -CIST- u Anonimnim Narkomanima.
Ali dok nastavljamo apstinirati i radimo na 12 koraka, otkrivamo novu vrstu cistoce. To je cistoca koja dolazi priznavanjem istine o nasoj zavisnosti radije nego je skrivati i poricati.
To je svezina koja dolazi priznavanjem nasih gresakai iskupljivanjem za njih. To je zivotna snaga koja dolazi od novog sistema vrednosti koji razvijamo dok tragamo za voljom Vise Sile koju nam je ona namenila. Kada primenjujemo principe naseg programa u svim oblastima nasih zivota nemamo razloga osecati se da vodimo prljav zivot ili imamo prljav zivotni stil - zivimo cisto i na kraju smo smo zahvalni zbog toga.
Cist zivot je nekad bio za glupane a dans je to jedini nacin.

Samo Danas: Osecam se cisto jer zivim cisto i zelim da tako i ostane.
-He who makes a beast of himself gets rid of the pain of being a man-
Covek bez Vere pati a da mozda to i ne zna.
User avatar
SuperSynthetic
Posts: 470
Joined: Fri Jan 18, 2008 10:14 am
Location: Beograd

Negativno Razmisljanje

Post by SuperSynthetic »

Kada se utapamo u negativnom razmisljanju cinimo neopisiv zlocin prema samom sebi.

Samo Danas cu experimentisati sa nadom i pozitivnim razmisljanjem o tome sta ce se dogoditi.
-He who makes a beast of himself gets rid of the pain of being a man-
Covek bez Vere pati a da mozda to i ne zna.
User avatar
heroinapg
Posts: 3087
Joined: Fri Dec 14, 2007 5:03 am

Ziveti cistim zivotom

Post by heroinapg »

Opravdao si prvi dio korisnickog imena.. Zaista puka istina, vristeca, glasna, opipljiva. Nadam se da ces nastaviti. Pozdrav
User avatar
lizard
Posts: 347
Joined: Thu Dec 06, 2007 7:50 pm

Re: Ja sam tvoja bolest!

Post by lizard »

Samo Danas cu experimentisati sa nadom i pozitivnim razmisljanjem o tome sta ce se dogoditi.
svi smo mi poceli experimentisat...pa se nakraju navukli:)
BAŠ SVE TI DAJEMO I OPET MALO KOLIKO TE VOLIMO...
User avatar
heroinapg
Posts: 3087
Joined: Fri Dec 14, 2007 5:03 am

Ziveti cistim zivotom

Post by heroinapg »

Sad za promjenu experimentisati sa pozitivnim razmisljanjem, dan po dan...Da se navucemo na takav stav..Moze lizard? Ne bismo lose prosli, cini mi se:} POzzz
AnAna_mo
Posts: 1637
Joined: Tue Aug 26, 2008 3:08 pm
Location: Mostar, BiH

Re: Ja sam tvoja bolest!

Post by AnAna_mo »

Svida mi se :thumbsup:
Potpis.
User avatar
MANS0N
Posts: 722
Joined: Mon Sep 29, 2008 11:57 pm
Contact:

11.10. Naocale i ponasanje

Post by MANS0N »

Nasa najbolja razmisljanja su nas dovela u neprilike………… oporavak je aktivna promjena nasih ideja i ponasanja.


U aktivnoj ovisnosti svjet je izgledao kao strasno mjesto. Koristenje supstance, pomoglo nam da tolerisemo svijet koji smo vidjeli. Danas, kako bilo, mi razumijemo da uslovi u svjetu nisu bili stvarni problemi. To su nase ideje i ponasanje o i u svijetu koje su ucinile neomogucim da nadjemo ugodno mijesto u njemu.

Nase ponasanje i ideje su naocale kroz koje vidimo nase zivote. Ako su nase naocele zamazane, ili prljave , nas zivot je zamracen. Ako nase ponasanje nije dobro fokusirano, cijeli svjet izgleda rasturen. Da bi vidjeli svijet jasno, moramo nase ideje i ponasanja pokusati drzati cisto, slobodno od misljenja kao sto je jad, poricanja, samosazaljenja i ograniceno razmisljanje. Osiguranje nase vizije zivota je u fokusu da mi moramo dovesti nase ideje u liniju sa stvarnoscu.

U ovisnosti, nase najbolje razmisljanje zadrzalo nas je od stvarne slike svijeta i naseg dijela u njemu. Oporavak sluzi za poravljanje nasih iluzija u stavovima i shvacanju. Odbacujuci nasa poricanja i zamjenujuci ih sa vjerom, samo iskrenoscu, skromnoscu, odgovornoscu, koraci nam pomazu da vidimo nase zivote na skroz drugi nacin. Onda nam koraci pomazu da sacuvamo nase duhovna leca cistim, ohrabrujuci nas da redovno istrazujemo nove ideje , nasa ponasanja i nasa djela.

Danas , svjet vidjen kroz cista leca vjere i oporavka, izgleda kao toplo i dobrodoslo mjesto za zivjeti.

Samo za danas:pogledacu svijet i svoj zivot kroz ciste duhovne lece mog programa.
Maca pliva,leti mrav...
a pas laje av,av,av...
paprika sam jeo roga,
sranje vam je sva ta droga!
User avatar
MANS0N
Posts: 722
Joined: Mon Sep 29, 2008 11:57 pm
Contact:

12. 10 Biti u pravu

Post by MANS0N »

Kad priznamo da su nasi zivoti postali neizvodivi , ne moramo objasnjavati nasu tacku gledista. Mi vise ne moramo biti u pravu cijelo vrijeme.

Nista nas ne izolira brze od topline i jaranluka nasih drugova ,clanova NA, nego da smo stalno u pravu. Nepouzdani, mi se pretvaramo da smo neka vrsta autoritativnog lika. Pateci od malog samopostovanja, pokusavamo se dignuti tako sto spustamo druge.U najboljem slucaju,takva taktika tjera druge od nas ,a u najgorem povlaci ih u napad. Sto vise pokusavamo da impresiramo druge kako smo u pravu ,postajemo sve pogresniji.

Ne moramo biti u pravu da bi bili sigurni, ne moramo se pretvarati da znamo sve odgovore pred drugima da bi bili voljeni i postovani.Ustvari, upravo suprotno je istina. Niko od nas nema sve odgovore. Ovisimo o tudjoj pomoci da izgradimo most preko rupa naseg razumjevanja stvari , mi ovisimo o Sili vecoj od nas samih koja pokriva nasu licnu nemoc.Zivimo lakse sa drugima ako ponudimo ono sto znamo i priznamo ono sto ne znamo i trazimo da ucimo od nasih vrsnjaka. Zivimo sigurnije kad prestanemo zavisiti o svojoj moci i pocnemo ovisiti o Bogu kako smo ga razumjeli u oporavku.

Mi ne moramo biti stalno u pravu, samo se trebamo oporavljati.

Samo za danas:Boze, priznajem da sam nemocan i da je moj zivot neizvodiv, pomozi mi da zivim sa drugima ravnopravno, ovisan sam u tvojim uputama i snazi.
Maca pliva,leti mrav...
a pas laje av,av,av...
paprika sam jeo roga,
sranje vam je sva ta droga!
User avatar
MANS0N
Posts: 722
Joined: Mon Sep 29, 2008 11:57 pm
Contact:

13.10. Uciniti drugacije

Post by MANS0N »

Ne moze se rijecima opisati osjecaj duhovne svjesnosti koju primimo kad nekome dadnemo nesto, nebitno koliko.



Ponekad izgleda da je svijet toliko pogresan da je moguce da smo zaboravili pokusati uciniti nesto drukcije. Mislimo: “ na kraju krajeva sta ja to mogu uciniti u svijetu? Ja sam samo jedinka.” Bilo da su nase brige tako siroke da zelimo globalni mir ,ili tako licne da jednostavno zelimo oporavak dostupan svim ovisnicima koji to zele, zadaca izgleda premocna. Toliko posla ,a tako malo vremena, uzdisemo, ponekad se brinuci kako cemo ikad uciniti ista dobro.

Zadivljujuce doista, ali i najmanji doprinosi mogu donjeti najvece razlike. Postici vise od prosjecnog zivota, troma egzistencija od nas trazi veoma malo. Mi sami se transformisemo sa velikim zadovoljstvom kad iskusimo da smo podigli duh samo jedne osobe. Kad se nasmijemo namrstenom, kad zovnemo novopridosle i kazemo da smo uz njih, mi ulazimo u carstvo posebnog.

Zelis mijenjati svijet? Pocni sa ovisnoscu koja sjedi do tebe veceras i onda zamisli i uvecaj svoje ljubazno djelo . Jedan po jedan, svako od nas mijenja stvar.


Samo za danas: Cin ljubaznosti me ne kosta nista, ali je bez cijene za primaoca. Bicu ljubazan prema nekome danas. :)
Maca pliva,leti mrav...
a pas laje av,av,av...
paprika sam jeo roga,
sranje vam je sva ta droga!
Post Reply