Ja sam tvoja bolest!

Ovdje možete saznati više informacija o programu AN i pronaći podršku ukoliko ste još uvijek ovisni i tražite pravi način uspostavljanja i održavanja apstinencije.

Moderator: sanela

civokram11
Posts: 4
Joined: Thu Nov 13, 2008 10:54 pm

Re: Ja sam tvoja bolest!

Post by civokram11 »

:evil: :axe:
MA LJUDI, DA LI JE MOGUCE DA STE RAZVILI CITAVU FILOZOFIJU O NARKOMANIJI. MENI SE CINI DA DRZITE PREDAVANJA KAKO SEBI TAKO I DRUGIMA. TEMA PREDAVANJA JE GOLO SR... ODUVEK JE POSTOJALA PRIRODNA SELEKCIJA. AKO NE MOZETE DA ZIVITE KAO SAV NORMALAN SVET, ODNOSNO DA SE O SEBI STARATE, ZARADJUJETE, NE ZIVITE U BEDI I NEMASTINI, U PRLJAVSTINI, NE UGROZAVATE ZIVOTE SVOJIH BLIZNJIH, ONDA SE SELEKTUJTE I PRITISNITE DUGME ZA BRISANJE. PRE TOGA, ZAHVALITE BOGU I RODITELJIMA NA JEDINSTVENOM I NAJVREDNIJEM DARU KOJI STE DOBILI - STO SU VAM ZIVOT PODARILI, STO SU VAS MAZILI I PAZILI KADA STE BILI MALI, STO SU VAS UCILI DA JEDETE, PISKITE, KAKITE, VODILI VAS U VRTIC, NA RODJENDANE, SKIDALI VAM TEMPERATURE, SEKIRALI SE ZBOG LOSIH I RADOVALI SE ZBOG DOBRIH OCENA, DRZALI ZA RUKU KADA JE GRMELO, PRICALI VAM PRICE I BAJKE O HEROJIMA ZIVOTA I VOLELI BAS VAS.AKO PRIZNAJEMO DA JE JEDINO BOG SVEMOGUC, ONDA NEMOJTE OD SVOJIH RODITELJA TRAZITI DA BUDU BOGOVI. ONI SU SAMO LJUDI, A BILI SU I NECIJA DECA, I NE TREBA DA BUDU NA DOZIVOTNOJ ROBIJI JER VI SVOJU ZAVISNOST VOLITE VISE I OD BOGA I OD NJIH.
User avatar
Zona Sumraka
Posts: 1552
Joined: Fri Apr 15, 2005 10:50 pm
Location: SA/USA

Re: Ja sam tvoja bolest!

Post by Zona Sumraka »

super, dok tebe nije bilo nismo znali da treba da se ubijemo...
a po cemu zakljucujes da su svakog narkomana roditelji mazili i pazili?
User avatar
Baba Naca
Posts: 1263
Joined: Thu Dec 20, 2007 5:42 pm
Location: Beograd

Re: Ja sam tvoja bolest!

Post by Baba Naca »

A ko je tebe markovic11 zvao ovde uopste,
TVOJ problem sa drogom, TVOJA radoznalost ili TVOJA zelja da pametujes drugima?

Ako nemas TVOJIH problema, da ih fino resavas,
stavi prst na celo pa se pitaj sto si se registrovao uopste na "narkomanija" forumu, majketi?

Bez smajlija!!! Baci pogled na moj avatar -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------->
Bolje je praviti se da si glup, nego praviti se da si pametan!
User avatar
Baba Naca
Posts: 1263
Joined: Thu Dec 20, 2007 5:42 pm
Location: Beograd

Re: Ja sam tvoja bolest!

Post by Baba Naca »

Baba, baba,
nisi izbrojala do 10,
i nisi se pitala: Treba li ja sad nesto da kazem?
Al, jbg, nek stoji...da me podseti... :wink:
Bolje je praviti se da si glup, nego praviti se da si pametan!
User avatar
Svire
Posts: 327
Joined: Fri Dec 28, 2007 12:15 am
Location: Pg

Re: Ja sam tvoja bolest!

Post by Svire »

Baba Naca wrote:Baba, baba,
nisi izbrojala do 10,
i nisi se pitala: Treba li ja sad nesto da kazem?
Al, jbg, nek stoji...da me podseti... :wink:
:wink:
User avatar
MANS0N
Posts: 722
Joined: Mon Sep 29, 2008 11:57 pm
Contact:

14.11. Ne samo prezivljavati

Post by MANS0N »


“ kad smo koristili, nasi zivoti postaju vjezba prezivljavanja, sad vise zivimo nego sto prezivljavamo”.

“ Bio bi bolji mrtav”. poznati refren svakog aktivnog ovisnika, i sa dobrim razlogom.. Sve sto smo mogli ocekivati je bila samo jadna egzistencija. Nase stajalise o zivotu je bilo slabo, u najbolju ruku. Nase emocionalno trulenje, nase duhovno mrtvilo i smrskana budnost je bila konstantna da se nista nece promjeniti ikad. Bili smo sa malo nade i bez koncepta zivota koji nam je nedostajao.

Uskrsnuce nasih osjecanja, duha i psihickog stanja, trazi vremena. Sto vise iskustva gradimo u zivljenju, radije nego prostog prezivljavanja, vise razumijemo kako zivot moze biti dragocjen i prijatan. Putovati, igrati se sa djecom, voditi ljubav, prosirivati nase intelektualne horizonte i stvarati veze su neke od beskonacni aktivnossti koje kazu:” ja sam ziv”. otkrili smo toliko paznje i osjecanja zahvalnosti sto imamo drugu sansu.

Da smo umrli u aktivnoj ovisnosti, bili bi gorko liseni toliki zivotnih uzitaka . Svaki dan zahvaljujemo visoj sili od nas samih za jos jedan cist dan i jos jedan dan Zivota.

Samo za danas: zahvalan sam sto sam ziv. Danas cu uciniti nesto da to proslavim.

p.s. Nemojte se sad nadrogirati(ovo je moja opaska M.)
Maca pliva,leti mrav...
a pas laje av,av,av...
paprika sam jeo roga,
sranje vam je sva ta droga!
User avatar
Baba Naca
Posts: 1263
Joined: Thu Dec 20, 2007 5:42 pm
Location: Beograd

Re: Ja sam tvoja bolest!

Post by Baba Naca »

O, MA.SONEeeeee,
Pa sta bi sa meditacijama?
Ajde pustaj, ne mozes da zamislis koliko mi znace!!!
(Uvek ih kopiram u svoj foldercic NA i rado bih da citam jos, jos, ...svaki dan)
(P.S. Uvek sam "zavidela" clanovima koji imaju te knjizice i znaju engleski)
Pustaaaj
Ljubi baba :wink:
Bolje je praviti se da si glup, nego praviti se da si pametan!
User avatar
MANS0N
Posts: 722
Joined: Mon Sep 29, 2008 11:57 pm
Contact:

Re: Ja sam tvoja bolest!

Post by MANS0N »

Hej Naco,mislio sam da to niko ne cita!:)
Stavljam sad na svoju temu.Onu Retro.Moze?:)
Maca pliva,leti mrav...
a pas laje av,av,av...
paprika sam jeo roga,
sranje vam je sva ta droga!
User avatar
Baba Naca
Posts: 1263
Joined: Thu Dec 20, 2007 5:42 pm
Location: Beograd

Re: Ja sam tvoja bolest!

Post by Baba Naca »

Si sefe! :wink:
Bolje je praviti se da si glup, nego praviti se da si pametan!
Post Reply