Moze neka pomoc?

Ovdje možete saznati više informacija o programu AN i pronaći podršku ukoliko ste još uvijek ovisni i tražite pravi način uspostavljanja i održavanja apstinencije.

Moderator: sanela

User avatar
Modesty
Posts: 2479
Joined: Mon Nov 26, 2007 9:34 am
Location: BiH

Re: Moze neka pomoc?

Post by Modesty »

Evo ti prijatelju informacije koje tražiš...ja te ljude mahom poznajem i znam da ozbiljno rade svoj posao e sad,vrlo je individualno koliko je ko otvren za pomoć i koju vrstu pomoći želi za sebe,u svakom slučaju ti ih kontaktiraj pa vidi...ali što prije ,molim te...znaš ono:što možeš danas,ne ostavljaj za sutra.

Pusa od Modesty

broj telefona Savjetovališta za prevenciju i tretman zavisnosti je:
++ 387 (0)51 211 525
sve informacije vezane za program terapijske zajednice kao i psihosocijalna pomoć zavisnicima i njihovim porodicama
radnim danima od 09°°- 19°°

u funkciji su dva muška terapijska centra-komune,i to
Terapijski centar "Bastasi" i
Terapijski centar "Stričići"

više informacija o Udruženju građana "VIKTORIJA" i samoj zajednici na:
http://www.izaberi-zivot.rs.ba/
(uz napomenu da je u toku osvježavanje informacija na web stranici)


Savjetovalište za prevenciju i tretman zavisnosti

Jovana Dučića 13. Banja Luka

++ 387 (0)51 211 525

http://www.izaberi-zivot.rs.ba
User avatar
davor
Posts: 403
Joined: Wed Jul 04, 2007 8:32 am
Location: Sarajevo

Re: Moze neka pomoc?

Post by davor »

Eto Vuce dobio si nesto za pocetak,drug idi sto prije do njih!Drago mi je da vidis da ti je stvarno potrebna pomoc i da je situacija ozbiljna..Svi smo mi mislili da smo face ali vremenom smo vidili da smo jadni i bijedni i da nam je potrebna pomoc..
javi se kad god mozes,i javi jesi li bio kod njih!!
Hajde drug drzi se...
Najbolje stvari u zivotu su besplatne!
User avatar
davor
Posts: 403
Joined: Wed Jul 04, 2007 8:32 am
Location: Sarajevo

Re: Moze neka pomoc?

Post by davor »

Vuce jesi li bio u tom savjetovalistu?
Kakav si?
Najbolje stvari u zivotu su besplatne!
User avatar
cokapeace
Posts: 1669
Joined: Thu Jul 05, 2007 2:06 pm

Re: Moze neka pomoc?

Post by cokapeace »

Vuče,kako je ?!
...I havent moved from the spot where you left me
This must be a bad trip
All of the other pills, they were different
Maybe I should get some help...PINK ~Just like a pilll~
darkangel2009
Posts: 1
Joined: Fri Aug 29, 2008 5:06 am

Re: Moze neka pomoc?

Post by darkangel2009 »

moj momak je prosao kroz sve kokain heroin tromodol speed ljepak hash weed hors ma sve zivo, ja nisam nikada uzela ni travu al sada se odvikao a ja sam mu puno pomogla sa slusanjem i pricom cupala sam ga iz mrtvih. vuce glupo ali pomaze kada te uhvate misli da trebas uraditi shit radi bilo sta drugo setaj, spavaj slusaj muziku pisi po netu bilo sta samo da odvuces misli to je moj mali savjet. a prijatelje imas
plaki
Posts: 1
Joined: Thu Jan 10, 2008 5:18 pm

Re: Moze neka pomoc?

Post by plaki »

VUČE NE ZNAM ZA KOMUNU JER OD SVAKOG ŠTA SAM ČUO DA JE ZAVRŠIO UA KOMUNI NJIH 99 % SE OPET VRATILO NA JEBENO STARO A TOT NIKO NE ŽELI A ONI KOJI SU SE KAO SKINULI ONAJ 1% TI SU PAK POLUDILI I OTIŠLI U KURAC. POSVADILI SE S MOZGOM I BRIJU NA HARE KRIŠNU I JEHOVINE SVJEDOKE.OSOBNO JA SAM SE SKINUO SAM I TO S JEBENOG GANA KOJ NA KOJI SAM GAĐO PUNE 4 GODINE I DOŠO DOMA ZAKLJUČO SE U SOBU I NISAM IZLAZIO VAN MJESECIMA I SVE JE BILO U REDU.KORISTIO SAM SUBOVE METADON I PILOSEVE ZA SPAVANJE SMIRENJE.VUČE DRŽ SE SVI SMO MI JAČI OD TOGA
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Moze neka pomoc?

Post by sanela »

plaki wrote:VUČE NE ZNAM ZA KOMUNU JER OD SVAKOG ŠTA SAM ČUO DA JE ZAVRŠIO UA KOMUNI NJIH 99 % SE OPET VRATILO NA JEBENO STARO A TOT NIKO NE ŽELI A ONI KOJI SU SE KAO SKINULI ONAJ 1% TI SU PAK POLUDILI I OTIŠLI U KURAC. POSVADILI SE S MOZGOM I BRIJU NA HARE KRIŠNU I JEHOVINE SVJEDOKE.OSOBNO JA SAM SE SKINUO SAM I TO S JEBENOG GANA KOJ NA KOJI SAM GAĐO PUNE 4 GODINE I DOŠO DOMA ZAKLJUČO SE U SOBU I NISAM IZLAZIO VAN MJESECIMA I SVE JE BILO U REDU.KORISTIO SAM SUBOVE METADON I PILOSEVE ZA SPAVANJE SMIRENJE.VUČE DRŽ SE SVI SMO MI JAČI OD TOGA
Plaki, to što ti ne znaš ljude koji su se skinuli u komuni ne znači da ih nema. Samo na ovom forumu ih možeš naći nekoliko, a ja ih poznajem desetak koji sasvim normalno funkcionišu i nisu ni u hare krišni niti su se posvađali s mozgom. Molim te, nemoj generalizovati, jer svaki način liječenja može pomoći nekome. Neko će pročitati tvoj post zasnovan na proizvoljnoj procjeni i odlučiti da neće u komunu, jer se "99% ljudi vratilo na staro", a znaš kako narkomanu malo treba da nađe razlog da se ne 'skida'.

A za početak je potrebno da osoba sama sa sobom raščisti neke stvari i da odluči, nakon toga joj se može pomoći. Dok se to ne desi ništa i niko joj ne može pomoći.
dragance72

Re: Moze neka pomoc?

Post by dragance72 »

Samo jedno pitanje za Sanelu:; jesi li ikada bila zavisnik ili alkoholičar?? Ako nisi odakle ti motiv da ovoliko "prosipaš savete" i poroseravaš se da izvineš o stvarima o kojima nemaš lično iskustvo, kao priučeni prisholog imamo mi jednu takvu u Beogradu koja ni šolje ne moE da opere posle sastanka ali stalno potencira svoj intelekt odnosno ono što je naučila svi znamo ko je iz Bg. E hajde sada me banuj baš jedva čekam..
User avatar
HonkyTonkWoman
Posts: 79
Joined: Wed Sep 02, 2009 1:11 pm

Re: Moze neka pomoc?

Post by HonkyTonkWoman »

bila,ne bila...nema veze.a ako sanela nema razumjevanja ne znam ko ima.malo je takvih.frustracije bi netko mogao ljeciti negdje drugdje sta ne vidis da je ovo malo ozbiljnija tema i da decku treba pomoc...vuce javi sta ima kako si i jesi bio?ja sam nevladine udruge uvijek vise preferirala i draze su mi...sretno
SISTER MORPHIN
User avatar
Baba Naca
Posts: 1263
Joined: Thu Dec 20, 2007 5:42 pm
Location: Beograd

Re: Moze neka pomoc?

Post by Baba Naca »

Joj, dobro je da ja perem solje ... :drinkers:
Bolje je praviti se da si glup, nego praviti se da si pametan!
Post Reply