ANONIMNI IZ CRNE GORE

Ovdje možete saznati više informacija o programu AN i pronaći podršku ukoliko ste još uvijek ovisni i tražite pravi način uspostavljanja i održavanja apstinencije.

Moderator: sanela

User avatar
heroinapg
Posts: 3087
Joined: Fri Dec 14, 2007 5:03 am

Re: ANONIMNI IZ CRNE GORE

Post by heroinapg »

Ne znam...
User avatar
bojanol
Posts: 2268
Joined: Sat Jan 20, 2007 11:16 am
Location: V O J V O D I N A
Contact:

Re: ANONIMNI IZ CRNE GORE

Post by bojanol »

Jebeš život ako zavisi od programa. :-D
User avatar
Baba Naca
Posts: 1263
Joined: Thu Dec 20, 2007 5:42 pm
Location: Beograd

Re: ANONIMNI IZ CRNE GORE

Post by Baba Naca »

bojanol wrote:Mislim da sam poludeo, ne komentarishite moje postove.
bojanol wrote:Jebeš život ako zavisi od programa. :-D

Pa sto onda ti komentarises, ako nama ne dozvoljavas da komentarisemo tvoje postove?

Ja kazem: Moj zivot zaista zavisi od programa AA i NA!
Suprotno mi je glib, ponizavanje, srozavanje, praznina u glavi, slepilo i LUDILO i PREVREMENA SMRT!!!
Kako si ti Bojanol, sta ima kod tebe?
Od cega zavisi tvoj zivot momentalno, pisi malo opsirnije, ljubi baba
(P.S. moji poljupci nisu u kutiji)
Bolje je praviti se da si glup, nego praviti se da si pametan!
User avatar
bojanol
Posts: 2268
Joined: Sat Jan 20, 2007 11:16 am
Location: V O J V O D I N A
Contact:

Re: ANONIMNI IZ CRNE GORE

Post by bojanol »

Moj zivot zavisi samo i iskljucivo od mene...
Inache Bako, hvala na pitanju, dosta sam dobro.
User avatar
heroinapg
Posts: 3087
Joined: Fri Dec 14, 2007 5:03 am

Re: ANONIMNI IZ CRNE GORE

Post by heroinapg »

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=WMUeDIOlYM4[/youtube]



Crni humor-by "The books of knjige"-Crnogorska, d je nazovem tako-Organizacija. jedan od momaka svira u grupi "Perper"...Mala reklama, kao i pozdrav za sanelu, koja je trenutno online (klimni glavom da si procitala :wink:
Bakuta, ne idem na grupe. Slazem se sa Bojanom..Bakuta..Eto, kod nas nisu postojale grupe do prije godinu dana. Meni je izuzetno drago!! znas..Da Tebi, ne samo Tebi..pomazu. Apsolutni sam pristalica grupa..Ali (neminovno ali)..sve nase price su vrsta klasike-istorija nasa..Ali, ipak, svoju intimu ne zelim da dijelim s bilo kim. Meni su grupe odgovarale neko vrijeme. "Zvuci" egoisticno..I opet...ali
Konfuzna sam, jer ne bih da iznosim neke stvari-postujem tradiciju Anonimnih...Ja ne mogu da dijelim intimu s bilo kim..
Grupa koju sam ja umanjivala svojim prisustvom mi je prijeko pomogla prvih mjeseci..Moram se skoncentrisat da objasnim..jer, ne volim editing..Stojim iza svake svoje rijeci
User avatar
heroinapg
Posts: 3087
Joined: Fri Dec 14, 2007 5:03 am

Re: ANONIMNI IZ CRNE GORE

Post by heroinapg »

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=iEX1t0Uo3eA[/youtube]
Bakuta...sigurna sam da me neces shvatiti pogresno..."U se i u svoje kljuse"..
Ja kazem: Moj zivot zaista zavisi od programa AA i NA!
Suprotno mi je glib, ponizavanje, srozavanje, praznina u glavi, slepilo i LUDILO i PREVREMENA SMRT!!!
Srce mi se cijepa kad pogledam ove reklame koje su toliko tacne...Meni nedostaje "razumijevanje"..Bila sam sa ljudima koji su prolazili isto il slicno..Nikada ne bih mogla sa bilo kim pricati o stvarima o kojima sam pricala na grupi.Postoje razni nacini u borbi s ovom ufgh..Naco, 1000 ljudi, 1000 cudi. Nisu svi ljudi sa foruma, koji apstiniraju isli na grupe..A ja smatram da si ti jedna jaka osoba! Svima nam je potreban neki oslonac (ja se napr. oslanjam na tastaturu)
:idea:
Naime, jedina ispravo poDvucena linija e bila kada sam (posle ne znam koko puta) zavrsila sa heroinom. Uzgred, odjeca mi u usima post cure sa kojom sam zajedno isla na grupu..Naime, kada sam radila, nije mi odgovarao tajming, pa sam pravila egzibicije da bih bila tamo 15-20 minuta bar..Poenta-tj..zasto sam se osvrnula na post...hehe..Kako se zapetljah.
Pored ostalog, rekla je da mogu ovdje da idem na grupu-da ovdje imam grupu
Evidentno da je bila u pravu..ne znam Bakuta da li imate "Pravila za dolazenje na grupu"..I ako nemate, postujete ih, cim vam "odgovara"..Pored ostalih..(ukoloiko ti se ne dolazi)..Ponesi tijelo, misli ce ga pratiti...fakat!
i..parafraziram.."Ne postoji program koji ce ti apsolutno odgovarati...zato uzmi od programa ono sto ti odgovara"..
Pored ostalog.."podrazumijeva se" recidiv ukoliko prestanes da ides..
Nikada nisam pisala o tome kako mi je bilo kada sam prvi put dosla. Totalno zbunjena, pojma nisam imala-sta?!kako?!zasto?!
S obzirom da smo u pocetku pricale o OKIDACIMA..Smatram to najbitnijom stvarcicom..Kako?! Zasto?1 U kojim momentima smo se vracale drogi-pocinjale..Kada nas je uzela pod svoje..Smatram to najvaznijim alatom u zaustavljanju procesa drogiranja. Bilo kako bilo...u pocetku-razbijanje narkomanije, koje mi je znacilo..jer, apstinirala sam duze vrijeme prije dolaska na grupu..konacno sam pocela da se osjecam cisto.
Niko nikoga bolje nece shvatiti kao narkoman narkomana-pogledom, gestom....grupe samopomoci-grupa ciji sam ja clan bila je neko vrijeme funkcionisala (moje subjektivno misljenje) izvanredno. Cura sa kojom sam pocela zna vise stvari o meni, nego iko.(Sreca te smo mogle da se razumijemo-Napravljen je pazljiv odabir od strane puno pominjanog Dr.) kao.U pocetku smo analizirali nase probleme, pricali o seb..Stvari koje su nas "najerale" da se bacimo u BOLEST SMISLA -po meni najjaca definicija narkomanije kao bolesti.
Na grupama smo radili po programu "12 koraka"-neka sam napomenula :lol: U principu je svako ko je ovdje shvatio da je BESPOMOCAN PRED DROGAMA
Drago mi je da se na forumu pojavila CRNOGORSKA GRUPA ANONIMNIH, koji itekako ozbiljno-izgleda i vjerujem-gledaju na problem-bolest.
Nekako mi je trulo (crkla bih da ne kazem)al svako svoje nosi, sto se pojavio topic sa apsolutno tacnom pricom. Ali (rekoh li vec "ali")..
Postavljen je mejl da im se obratim/o..Javila sam se, nema odgovora...Pitam se zasto?!
Samo je pogresno postavljeno glediste na recidiv. (ukoliko se sve nije promijenilo u 10akk dana..takav je tajming od mog udaljavanja s grupe do posta CG anonimni.Ja sam udaljena sa grupe kada sam udaljen sa grupe (jos jedan momak i ja)..popila sam casu piva..(vec pomenuto)..Smatram da to ne smije da se dogadja. Cak i pogubnim Kada vam neko pokloni svoje prisustvo i odan vam je.osloni se na vas.Najlakse je okrenuti ledja kada si u nevolji (opet)..
I dok sam ja isla na grupe, ljudi su udaljavani zbog recidiva. Narkoman i ultimatum :arrow: ishod se manje vise zna..
Jer na grupe se ne ide "da bi se nasla drugarica ili momak"-citiramm..naime, jedno od pravila je da se ljudi koji idu na grupe ne sastaju van grupa, kako ne bi doslo do recidiva..(potvrdjeno da je tako ukoliko je apstinent fresak, mozda i kasnije-kada se apstinencija stabilizuje-pri sussretu clanova iz grupe dodje do recidiva). S druge strane, toliko je pozitivna bila muska grupa-1. (prva)-muska..Ti momci su bili staln jedan uz drugog (cilj=neuzzimanj droge)+sastajali su se van grupa..Vodili racuna jedan od drugom..Postajali prijatelji...(narkoman je devastiran-bez igdje ikoga od drustva-svi su se drogirali?!)
tako da su, po meni, te grupe ranije bile nekako cvrsce..Ishod se vidi...srela sam nekoliko momaka koji su prosli program. Zdravi su, pravi su)
Ja sam sve od sebe davala pola godine..Sudeci po svemu, 100% je bilo bolje da se stvari iznesu na forum,(na vidnije mjesto) kako bi se culo sto vise razlicitih misljenja...
Hiperemotivna sam-kriva sam....To ne umijem da promijenim i skupo me kosta//lo...
Avaj, ko je citao stvari na ovom topicu..zna da sam i smo skretali sa teme samo kako bismo pomogli nekom-bilo kome u nevolji-ko je ovdje iznio svoj problem"..Kontala sam da prestanem da pisem ovdje, al zaista ne vidim razlog.
Po ko zna koji put-mozda i 1. Ovaj forum definitivno nije obican. Meni je itekako pomogao
Bakuta da
POZVANI STE SVI NA GRUPU
ponesite i oci :idea: pogledom jos da se razumijemo.
ta.


1. korak...PRIZNANJE POTPUNE BESPOMOCNOSTI PRED DROGAMA
User avatar
heroinapg
Posts: 3087
Joined: Fri Dec 14, 2007 5:03 am

Re: ANONIMNI IZ CRNE GORE

Post by heroinapg »

User avatar
heroinapg
Posts: 3087
Joined: Fri Dec 14, 2007 5:03 am

Re: ANONIMNI IZ CRNE GORE

Post by heroinapg »

upravo zbog nestakna struje izgubih veoma dug i vazan post:{
User avatar
Baba Naca
Posts: 1263
Joined: Thu Dec 20, 2007 5:42 pm
Location: Beograd

Re: ANONIMNI IZ CRNE GORE

Post by Baba Naca »

JA NACA, ALKOHOLICAR I TABLETOMAN, NE IDEM NA GRUPU AA I NA ZBOG GRUPE. STOP!
JA IDEM ZBOG SEBE, JER IMAM OGROMNU I ISKRENU ZELJU DA POSTANEM I OSTANEM TREZNA I CISTA. STOP!

Ajmo kolo naokolo, pa ponovo, HeroJince Babino:
Svaki pocetak je tezak, pa tako iz neznanja i neupucenosti ja pravim greske.
Govorim u svoje ime, jer to je jedino sto mogu i zelim, a to sam NAUCILA NA GRUPI!
Ne delim savete, NE KRITIKUJEM drugoga, ne pricam o tudjim postupcima, dok jos imam GOMILETINU svojih izopacenih misli, losih postupaka, bolesnik sam jbt, ne mogu da upravljam svojim zivotom,
PA ZBOG TOGA ZELIM DA SVOJU LUDU GLAVU DOZOVEM PAMETI.
heroinapg wrote:Pored ostalog, rekla je da mogu ovdje da idem na grupu-da ovdje imam grupu
Forum je forum, bla, bla, bla, meni licno je MNOGO znacio i znaci jos uvek!!!
Ali debelim giljanjem na 12 koraka, (a to mogu samo ako idem na sastanke i ucim kako) ZELIM DA PRONADJEM PUT U BOLJI ZIVOT.
Jos ne znam gde je taj zivot, ali VERUJEM clanovima koji su dugo cisti i trezni!
Ne oslanjam se na tastaturu, nego na rokovnik i olovku!!! To je tradicija NA programa. Odgovaram na pitanja, korak po korak, kako znam i kako mogu, citam ih sponzoru,(To je neko ko je duze trezan od mene, poznaje program i sam je vec uspesan), pa idem dalje.
Ucim ko sam ja, pa kako sada trezna da se upustim u ovu azdaju od zivota.
heroinapg wrote:ne znam Bakuta da li imate "Pravila za dolazenje na grupu"..I ako nemate, postujete ih, cim vam "odgovara"..Pored ostalih..(ukoloiko ti se ne dolazi)..Ponesi tijelo, misli ce ga pratiti...fakat!
Nema pravila.... postoje NA TRADICIJE
Ja ih non-stop citam iznova i iznova i Bogami ucim, dobro mi ide. Niko nije savrsen, gresim naravno mnogo, ali COVEK SE UCI DOK JE ZIV.

U NA kazu:
Kada ti se ide na sastanak - IDI
Kada ti se ne ide na sastanak - TRCI
heroinapg wrote:"Ne postoji program koji ce ti apsolutno odgovarati...zato uzmi od programa ono sto ti odgovara"..
Ja nikako ne mogu da uzmem od programa ONO STO MENI ODGOVARA, pa sta ja (opsesivno kompulzivna, unakazena glava) sada znam STA MENI ODGOVARA?
MENI ODGOVARA DA BUDEM PIJANA I NAKRKANA APAURINIMA I BENSEDINIMA.
E, DRAHA HERO, ja uzimam OD PROGRAMA SVE, tacno tako kako je u njemu zapisano i opisano, jer ti koraci i tadicije su i nastali od strane
NARKOMANA KOJI SU JEDNI DRUGIMA POMAGALI DA SE SKIDAJU I OSTANU CISTI.
Ja tu nemam sta da IZMISLJAM novo, samo da VEC GOTOV recept uzmem i upotrebim ili ...........da nadjem nesto drugo.
(Kada odem kod Dr. boli me stomak, on kaze: evo Vam ovaj lek 3 tablete dnevno, a ja NECU 3 dnevno "ocu" samo 1, pa STOMAK ME NE PRESTAJE.....)
Naravoucenije:
Koji k idem kod lekara ako uzimam STA JA HOCU!
heroinapg wrote:Niko nikoga bolje nece shvatiti kao narkoman narkomana-pogledom, gestom...
Ja se sporazumevam SAMO RECIMA, bez pogleda i gesta. P.S. I to sam naucila na grupi.
heroinapg wrote:tako da su, po meni, te grupe ranije bile nekako cvrsce..
JA SAM DONELA CVRSTU ODLUKU DA SEBE SPASIM, JA!!!SEBE!!!
Grupa je po mom misljenju skup ljudi, vrlo razlitih, a u JEDNOM su isti, BOLESNI SU.
Svi mozgovi su drugaciji...neki ovakvi, neki onakvi,.....ali znam cilj!
Ucim da prihvatim SVE ljude, pa se osvrcem samo NA SLICNOSTI, nikako na razlicitosti.

E, jbt, nastavicu sutra, boli me vrat i kicma, a i
ODOH DA ODGOVARAM NA NEKA PITANJA....
Ljubi Baba, svoje HeroJince,
P.S. Ja znam da si ti jaka cura....i mislim da (cak i za babe vazi) SE COVEK UCI DOK JE ZIV!
Aj, ljub :wink:
Bolje je praviti se da si glup, nego praviti se da si pametan!
User avatar
Baba Naca
Posts: 1263
Joined: Thu Dec 20, 2007 5:42 pm
Location: Beograd

Re: ANONIMNI IZ CRNE GORE

Post by Baba Naca »

A da: (kopirano iz NA literature: KAKO TO FUNKCIONISE)

Mnogi zavisnici su napravili recidiv zbog toga što alkohol nisu smatrali vrstom droge.
Pre nego što smo došli u N.A., mi smo na alkohol gledali drugačije.
Sada, međutim, ne možemo sebi dozvoliti nedoumice po tom pitanju.
Alkohol je droga. Mi smo ljudi sa bolešću zavisnosti, koji moraju da apstiniraju od svih droga da bi se oporavili.
Bolje je praviti se da si glup, nego praviti se da si pametan!
Post Reply