Stare informacije 2007

Ovdje možete saznati više informacija o programu AN i pronaći podršku ukoliko ste još uvijek ovisni i tražite pravi način uspostavljanja i održavanja apstinencije.

Moderator: sanela

goldy
Posts: 333
Joined: Tue Nov 04, 2008 7:19 pm

Re: N.A. - SRBIJA - BEOGRAD

Post by goldy »

..
Last edited by goldy on Mon Jun 29, 2009 8:40 pm, edited 1 time in total.
User avatar
joesspappa
Posts: 775
Joined: Mon Sep 18, 2006 6:15 pm
Location: Beograd
Contact:

Re: N.A. - SRBIJA - BEOGRAD

Post by joesspappa »

Sta su “otvoreni” a sta “zatvoreni” sastanci

“Zatvoreni” NA satanci su samo za zavisnike ili one koje misle da mozda imaju problem sa drogama. Zatvorani satanak daje osecaj sigurnosti u kome se zavisnik moze osecati siguran da ce oni koji su prisutni moci da se poistovete sa njima. Iz istog razloga novi clanovi se osecaju prijatnije. Na pocetku zatvorenog satanka , sekretar procita saopstenje koje objasnjava zasto je sastanak zatvoreni I upucuje ljude koji nisu zavisnici na otvoreni satanak. “Otvoreni” sastanak je tacno to-otvoren za svakoga ko zeli da prisustvuje. Neke grupe imaju otvorene sastanke jedanput mesecno, da bi omogucili prijateljima i rodbini da proslave oporavak sa njima. Grupe koje imaju otvoren sastanak mogu da oblikuju sastanak tako da su mogucnosti da nezavisnici ucestvuju jedino u rodjendanskim i proslavama godisnjica. Takav oblik omogucava sastanku da zadrzi fokus na oporavku koji dele zavisnici. Trebalo bi naglasiti za vreme sastanka da NA grupe ne primaju novac od nezavisnika.
Neke grupe pazljivo planiraju otvorene sastanke, posebno sastanke sa govornikom, da bi dali mogucnost clanovima sire zajednice (normalni ljudi) da vide sta narcotics Anonymous radi i dali im mogucnost da pitaju pitanja. Na takvim sastancima daje se saopstenje koje podvlaci nasu anonimnost, trazeci od posetilaca da ne koriste foto aparate, porodicna imena ili licne detalje kada pricaju o sastanku sa drugim ljudima. Za vise informacija o javnim sastancima vidite Vodic za javne informacije, koji mozete nabaviti preko grupnog delegata ili ako pisete World Service Office-u. (Svetska servisna kancelarija)
Lako je prutu da se sokoli, dok bije decu njega ne boli.
goldy
Posts: 333
Joined: Tue Nov 04, 2008 7:19 pm

Re: N.A. - SRBIJA - BEOGRAD

Post by goldy »

..
User avatar
Baba Naca
Posts: 1263
Joined: Thu Dec 20, 2007 5:42 pm
Location: Beograd

Re: N.A. - SRBIJA - BEOGRAD

Post by Baba Naca »

Dragi prijatelji,
Pozivamo Vas na NA konvenciju koja se održava od 28. do 30. Avgusta 2009god. povodom druge godine postojanja beogradske NA grupe.

Tema konvencije: Druga Tradicija

„Za nas kao grupu postoji samo jedan apsolutni autoritet, a to je Bog koji nas voli i koji se manifestuje u našoj grupnoj svesti.
Naše vođe ne vladaju - oni su sluge kojima verujemo.”


Mesto održavanja konvencije: Hostel “Jelica Milovanović” ul. Krunska 8, Beograd

Plan dešavanja:
1. Petak 28. 08. 2009: u 17 h. okupljanje
u 19 h. NA sastanak
2. Subota 29. 08. 2009: u 11 h. NA sastanak
posle sastanka zajednički odlazak na roštilj na Avalu
u 19 h. NA sastanak pod zvezdanim nebom :D :D :D
| Parti
3. Nedelja 30. 08. 2009: u 11 h. NA sastanak
zajednička kafa pred rastanak

Smeštaj - opcije:
1. Hostel Jelica Milovanović, ul. Krunska 8, tel: +38111 3304 809,
http://www.hostel-jelica.info
Sobe sa kupatilom, cena noćenja po osobi 15 E, bez doručka
2. Hostel Fair, bul. Vojvode Mišića 37-39, tel: +38111 3692 506, mob: +381658899238 http://www.hostelfair.rs
Sobe sa kupatilom, cena noćenja po osobi od 16 E (osmokrevetne) do 33 E (dvokrevetne), hrana opciono (doručak 4 E, ručak 5 E, večera 6 E)

Kontakt i obaveštenja: Vuk, tel: +38162 1425 123 vuk.nabg@gmail.com
Attachments
NA_KONVENCIJA.jpg
Bolje je praviti se da si glup, nego praviti se da si pametan!
User avatar
Vlado_M
Posts: 1456
Joined: Sun Apr 17, 2005 7:42 pm
Location: SFRJ

Re: N.A. - SRBIJA - BEOGRAD

Post by Vlado_M »

Ekipi iz organizacije svaka cast... Ne radi se samo o logistici i dobrom rostilju (mada niste smjeli dozvoliti da Sale bas onoliko pojede, treba covjek voditi racuna o svom zdravlju), vec o atmosferi koju ste napravili.

Uspjeli ste po ovom pitanju ubiti sumnjicavog, ironicnog cinika u meni koji u svemu vidi laz i prevaru. "Ko su ovi ljudi ? Sta oni zele od mene ? Zasto hoce da mi pomognu ? Koji sam ja njima kurac u zivotu ? Zasto bitan ?"... Cim sam procitao 12. koraka i spominjanje Vise Sile, znao sam da sam ja pametniji od programa i da on ne moze raditi kod mene. Jedino me je malo zbunjivala sama svrha postojanja organizacije (sumnjao sam da se radi o lovi, naravno)... I sjecam se da sam jednom slucajno pogledao Mekijev post u kojem poziva na konvenciju NA u London. Ogroman poster sa detaljnom razradom planiranog programa konvencije, a u dnu stranice, napisano malim, jedva uocljivim slovima - participacija po ucesniku 10 Funti... E, u tome je fazon, rekoh. Pa jebes Madonin koncert kako ovi likovi zaradjuju na tudjoj muci.

A na konvenciji sam osjetio neopisivu podrsku i empatiju i razumijevanje i osjecaj zajednicke pripadnosti, kao nikad ranije u zivotu. Da sam imao neku vrecu, cini mi se da sam ja mogao grabiti rukama i nogama i trpati u nju, sve dok je do vrha na popunim. Jutros bih je poslao u Novi Sad, npr.

Nadam se da cemo vas mi odavde uskoro moci zvanicno pozvati na regionalnu konvenciju Narkoslavije :) krajem godine , da vam pruzimo isto to sto i vi nama, osim sto bi umjesto rostilja na Avali organizovali cevape na Bascarsiji.

Pozdrav za Bgd.
Post Reply