Stare informacije 2007

Ovdje možete saznati više informacija o programu AN i pronaći podršku ukoliko ste još uvijek ovisni i tražite pravi način uspostavljanja i održavanja apstinencije.

Moderator: sanela

User avatar
heroinapg
Posts: 3087
Joined: Fri Dec 14, 2007 5:03 am

Re: N.A. - SRBIJA - BEOGRAD

Post by heroinapg »

NIKAD NIJE ZGOREGA PODJSETITI SE...
1.KORAK
Attachments
1.jpg
1.jpg (33.47 KiB) Viewed 1890 times
User avatar
legolas
Posts: 38
Joined: Sun Jan 13, 2008 3:03 am

MOLITVA SPOKOJA

Post by legolas »

Draga HeroinaPg, evo ovako izgleda molitva spokoja koju milioni zavisnika i alkoholicara izgovaraju na kraju sastanka.... Sve najbolje iskreno Legolas



Boze,podari mi SPOKOJ da prihvatim ono sto ne mogu da promijenim,
HRABROST da mijenjam ono što mogu da promijenim,
i MUDROST da razlikujem jedno od drugog
Last edited by legolas on Mon Apr 07, 2008 2:21 am, edited 1 time in total.
ONE DAY AT A TIME, JUST FOR TODAY
JEDAN PO JEDAN DAN, SAMO DANAS
User avatar
joesspappa
Posts: 775
Joined: Mon Sep 18, 2006 6:15 pm
Location: Beograd
Contact:

Re: N.A. - SRBIJA - BEOGRAD

Post by joesspappa »

U N.A. nema nikakvih uslova, niti ograničenja. N.A.nije povezan ni sa jednom drugom organizacijom, ni sa jednom političkom, verskom ili zakonskom organizacijom. Nije ni pod čijim nadzorom. Član N.A. može postati svako, bez obzira na starost, rasu, seksualno opredeljenje, doktrinu, versko opredeljenje ili odsustvo istog. Članarina se ne plaća, ne potpisuje se ugovor, niti da se daju obećanja.
N.A. ne zanima šta ste i koliko ste uzimali, ko su vam bile veze, šta ste radili u prošlosti, niti koliko čega imate. Jedina sfera ineresovanja je šta vi želite da uradite u vezi sa svojim problemom i kako vam se u tome može pomoći. Novi član je najvažnija osoba, jer jedino davanjem se može sačuvati ono stečeno. Ono što iskustvo naših grupa govori jeste da oni članovi koji redovno dolaze na sastanke ostaju čisti.


JEDINI USLOV ZA ČLANSTO JE ISKRENA ŽELJA DE SE PRESTANE SA UPOTREBOM DROGE
Lako je prutu da se sokoli, dok bije decu njega ne boli.
User avatar
heroinapg
Posts: 3087
Joined: Fri Dec 14, 2007 5:03 am

Re: N.A. - SRBIJA - BEOGRAD

Post by heroinapg »

ANONIMNI IZ CRNE GORE se na grupama predstavljaju..napr Jas am Marija zavisink. Smatra da je to itekako bitno. Tebe nisam spominjala imeno na svom topicu. Tvoj tirp-i nista 2. govori da?!! Nadam se da te ne zovu papa.I joes…na sastancima se i vodja grupa mijenja, po potrebi…PROGRAM, čak i draft verzija
molitvu spokoja znam, legolasuvjek!Citala sam tvoje postove... (..napisala sam je nekolko uta, radijelila grupi jer ona je za svakog..Ja sam vjernik. U Boga vjerujem. 2. korak vjera u vjeru
a
SNAGA DA PTIHVATIM ONO STO NE MOGU DA PROMIJENIM
HRABROST DA PROMIJENIM ONO STO MOGU
RAZUM DA RAZLIKUJEM prvo od 2..
..
pappa-a alkohol.alkohol je takodje psihoaktivna supsatnca...neces valjada-bilo ko da naprave zamjenu u alkoholu, pa idemo u anonimni alkoh...uh...ohloo previse
User avatar
legolas
Posts: 38
Joined: Sun Jan 13, 2008 3:03 am

Re: N.A. - SRBIJA - BEOGRAD

Post by legolas »

Draga Heroina,

Izgleda da Ti NE citas sta je napisano. Kazes da znas molitvu SPOKOJA a pises SNAGA. Nije snaga nego : Boze daj mi SPOKOJ
da prihvatim ono sto ne mogu da promenim. Da smo imali snage , ne bismo molili Boga ili visu silu da nam pomogne.
Meni pre svega treba spokoj, mirnoca,skromnost i verovanje u visu silu - JACU od mene koja moze da me vrati zdravom razumu a snaga dolazi polako kroz prisustvovanje sastancima, deljenje svoje nemoci sa drugima, rad na programu 12 koraka i rad sa drugim zavisnicima koji jos uvek pate.
No cak i kada osetim snagu u sebi ja sam i dalje uvek svestan da sam nemocan pred zavisnoscu. Samo na taj nacin ja uspevam da ostanem TREZAN i CIST i da srecan plovim kroz zivot- sto naravno takodje zelim svima koji imaju problema sa zavisnostima.

LOVE IN FELLOWSHIP Legolas
Last edited by legolas on Sun Apr 06, 2008 1:43 am, edited 1 time in total.
ONE DAY AT A TIME, JUST FOR TODAY
JEDAN PO JEDAN DAN, SAMO DANAS
User avatar
joesspappa
Posts: 775
Joined: Mon Sep 18, 2006 6:15 pm
Location: Beograd
Contact:

Re: N.A. - SRBIJA - BEOGRAD

Post by joesspappa »

DRUGI KORAK

»Počeli smo da verujemo da nam Sila, koja je jaca od nas, može povratiti zdrav razum.«

....odlomak....

U ovom programu, prvo prestanemo da se drogiramo.U toj fazi, počinjemo da osećamo bol zbog života bez droge ili nečeg drugog što bi je zamenilo. Bol nas nagoni da potražimo Silu koja je veća i jača od nas i koja nas može osloboditi opsednutosti drogom.
Proces tokom kog neko počinje da veruje je sličan za većinu zavisnika. Većina nas nije imala aktivan kontakt sa Višom silom.Taj odnos počinjemo da razvijamo jednostavnim priznavanjem mogućnosti da postoji Sila koja je veća i jača od nas. Većina nas ne nailazi na teškoće u priznavanju da je u našem životu zavisnost postala destruktivna sila. Naš najveći trud bi se završavao još žešćim uništenjem i očajanjem. U određenom momentu smo shvatili da nam je potrebna neka Sila koja je jača od zavisnosti. Na nama je kako ćemo shvatiti pojam Više sile. Niko neće o tome odlučivati umesto nas samih. Možemo je nazvati grupom, programom ili Bogom. Jedina smernica koja nam se nudi u tom shvatanju jeste da je to Sila koja nas voli, koja se brine o nama i koja je veća i jača od nas. Ne moramo biti religiozni da bismo prihvatili tu ideju. Stvar je u tome, da treba da budemo otvorenog duha da bismo mogli da verujemo. Ovo može da bude teško, ali ako otvorimo svoj duh, pre ili kasnije nalazimo pomoć koja nam je potrebna.
Pričali smo i slušali druge. Videli smo ljude koji se oporavljaju, a oni su nam pričali o onome što je im pomoglo. Počeli smo da uviđamo dokaze o postojanju neke Sile koja ne može u potpunosti da se objasni. Ovu Silu možemo da koristimo mnogo pre nego što uspemo da je shvatimo.
Sa uočavanjem koincidencija i čuda koja su nam se u životu dešavala, naše prihvatanje se pretvaralo u poverenje. Sve bolje smo se osećali doživljavajući Višu silu kao izvor snage. Učeći da verujemo u tu Silu, mi smo prevladavali svoj strah od života.
Verovanje nas vraća u normalno stanje svesti. Od tog verovanja dolazi snaga koja nas pokreće na delovanje.
Lako je prutu da se sokoli, dok bije decu njega ne boli.
User avatar
heroinapg
Posts: 3087
Joined: Fri Dec 14, 2007 5:03 am

Re: N.A. - SRBIJA - BEOGRAD

Post by heroinapg »

SPOKOJ DA PRIHVATIM STVARI KOJE NE MOGU DA PROMIJJENIM.ja ne mogu da budem spokojna...al, prihvatam istinu
legolas..
joesppappa..Poslednji post ovdje, nadam se, jer kontam, mislim da ces mee jovo nanovo pogresno shvatit. Sorry, Tvoja prica mi lici na pricu sase_pg.Iz najbolje namjere, poslednji put! se pravdam kad nisam kriva!!!! sasa_p vrbuje momke da dodju u njegov NVO-sastanke vodi-aj aj-tako stos e predstavlja, ja sam sasa...a ja opet govorim
ja sam marija Zavisnik..i joess..jesam ja kriva sto se lik koji dolazi na gruoppe zove isto kao ti?
User avatar
joesspappa
Posts: 775
Joined: Mon Sep 18, 2006 6:15 pm
Location: Beograd
Contact:

Re: N.A. - SRBIJA - BEOGRAD

Post by joesspappa »

Moje ime je totalno nebitno, pola sveta se odaziva na to ime, ali to tebi ne daje za pravo da ga koristish mimo mog odobrenja na ovom forumu. Pogotovo sto sam te licno privatnom porukom upozorio na to. A evo i sad javno... Oke, ne pises ga ali neko ko je imalo citao tvoje pisanije, moze da izvuche zakljucak.

A sto se tice vrbovanja, ne bavim se time... voleo bih kad bi svako od nas zavisnika pronasao nesto sto ce ga voditi na putu oporavka, ma sta to bilo. Ja se trudim da prenesem onu pravu poruku NA. Zato i kopiram ceo tekst... Bez da ja izmisljam reci i fraze...

Hiljaditi put ti kazem, ako ti nesto nije jasno pitaj... nemoj izvlachiti pogresne zakljucke i gurati svoje stavove kao da su jedini ispravni... i da, sedite u autobus, povedite tog doktora i dodjite na sastanak u Beograd... kad god...
ajd zdravo...
Lako je prutu da se sokoli, dok bije decu njega ne boli.
User avatar
heroinapg
Posts: 3087
Joined: Fri Dec 14, 2007 5:03 am

Re: N.A. - SRBIJA - BEOGRAD

Post by heroinapg »

Al nemojte nikom... pssst
legolas-Svaku istinu prihvatam, izvinjavam se sto vam trosim space.ali, zar je u redu a joesspappa odaje intimu bilo ciju. Zar je ok da se intima iz tudjih zivota iznosi?! Ja "znam" nasta to lici-tj. sta je. Imali bi posla Frojdovi.Ok-ja sam zaposlena.No hard feelings sto vam upadam na topic-necu vise-ja sam imala i imam najboolje namjere. al sam, pored ostalog vjeciti pravdas..
LOVE IN FIENDSHIP-Ja sam legolas uvjek govorila i govorim da prijateljstvo izmedju zena nikada nije toliko jako, kao izmedju muskaaca-i eto dokaza, ali pssssst, nemojte nkom.Mi smo, nazalost, prolazne stanice..Samo kreten moze prijatelja zbog cure (sem ako je 99% prava) napustit.Opet vam miniram, ne vracam zato sto ste vi meni-ne vi vec pappa

http://forum.narkomanija.ba/viewtopic.p ... evu#p50368
Evo link...Ako ja lazem...
Ovo Crnogorski naglasavam, naravno, u svoje ime, sa konotacijama koje sami dodate.
Elem…Ema..Ena..eliminisacu..Zenska grupa u Podgorici “prolazi” kroz drugi korak. Sledeci put treba da odgovorimo na pitanja.
Ja sam vjernik. Vjerovala sam u Boga i dok sam se drogirala..I evo ga ono neizbjezno “ALI”
Kazu…”Ja vjerujem u NAD ja”…vjerujem u sebe”…”Vjerujem u (ne znam sta se jos tu reklo)
Znam da ja pored sebe imam tamjan, al necu otici i zapaliti ga tamo ( a ne mogu se ni zakleti da necu:}
Postavljala sam razna pitanja…..”Da li je NAD ja stvorilo jezero”…”Da li postoji neko u ovoj prostoriji ko nijednom nije rekao “Boze pomozi mi”…Ili “Ima Boga”…illi “Nema?”
Pitala sam i DA LI POSTOJI NESTO OD CEGA VAS JE STRAH?
Znaci..ja sad mislim da je i drugi korak negiranje nase bolesti, jer “12 koraka” ne insistira na INSTANT vjeri…..potencira VJERU U VJERU.
Kao sto, niposto, nista nije slucajno, je`l slucajno to sto 2. korak ima manji broj strana nego 1.?!
Kazu da su citale…ja znam da je ja citam, po ko zna koji put.
Kazu ii da nemaju emocija… a ja –aj da se slozim sa nekim curama da sam i ja smece-al ja sam smece za reciklazu.
Pitam se ja, da li znaju sta su emocije-da postoji pregrst emocija.
DAJ MI SPOKOJ DA PRIHVATIM STVARI KOJE NE MOGU DA PROMENIM-tamo sam stavila "pravu" rijec
HRABROST DA MENJAM ONO STO MOGU DA PROMENIM
I RAZUM DA RAZLIKUJEM JEDNO OD DRUGOG!
http://forum.narkomanija.ba/viewtopic.p ... &start=345
dokaz klik na link
Smtram i vjerujem da je svakom zavisniku itekak bitno da iznese svoje, cuje tudje vidjenje koraka. Svi jesmo u istom problemu...al je svako specificann, ako ne po cemu 2. onda po otisk prsta. legolas, ukoliko smetaijedna moja rijec, nikakav problem, prijvite post il cu ga brisat ja.
legolas-"idim" da si Ok+bistar,(nisam ironicna!!! naravno i papapa, (NAM JA SUDIJA)SIali stara mu keva, postoji jonesto osim 12 koraka"..Nije problem da se kopira, vec kapira, ukapira i skapira tekst. leogolas, nadam se da ce biti dan za megdana kada ce te Ti SuperSynthethc biti i na nasim grupama.Moze lto, pa da idemo na moru?:} To se ne odbijajoess...ne insistiram ja na tvom imenu, vec vjerujm i jeste znacajno-pogledaj filmove kada se ljudi posle 50ak godina poavljajuda drzepredavanja o zavisnosti, a sami su zaviisnici.Naglasavaju svoje ime, struku.ja pappa kir daje jedna od tvojih misija 12 koraka, ali nekako znam da nije jedina. pozdrav za moju bracu....pappa zasto bas autobus
iz najiskrenijh pobuda pisem a zaustavite meimada bih i j sama sebe da je drugacije.PEACE...SuperSynthethic-jos jedan, ali vrijedan i poseban pozdrav za tebe i legolas
Last edited by heroinapg on Thu Jul 17, 2008 2:23 pm, edited 3 times in total.
User avatar
heroinapg
Posts: 3087
Joined: Fri Dec 14, 2007 5:03 am

Re: N.A. - SRBIJA - BEOGRAD

Post by heroinapg »

j
oesspappa na 31 Mar 2008, 17:45
Podsetio bih te na dvanaestu tradiciju koja kaze:
12. Anonimnost je duhovni temelj svih naših tradicija i uvek nas podseća da principima treba dati prioritet nad ličnošću.

Ono sto se kaze, cuje i vidi na sastancima treba tamo i da ostane.
heroinapg na 31 Mar 2008, 19:06

principima treba dati prioritet nad ličnošću.

Dragi joesppappa, podsjetila bih te da procitas postove, da si citao, o papa do preach, kada je potrebno, ne bi me posjecao...Nikoga na forumu Anonimnih CG. Do kojeg si Ti tamo koraka stigao? Citala sam, podjestila bih te, al mi bas ne pada na pamet, vise bilo koga da podjsecam.

Lako je prutu da se sokoli, dok bije decu njega ne boli.-uh ovo mi je recidiv kad cujem-ne Branko Kockima da pjeva, nego pappa
heroinapg na 31 Mar 2008, 19:40
d joesspappa na 14 Mar 2008, 18:26
A za ovu heroininu poruku sam siguran da nista ne razumem...


pappa Drago mi je sto ti je trebalo SAMO DANAS puta 30 i nesto dana da "razumijes" moje "pouke", poruke, jauke, rdjave namjere,svakako, nisu bile.Nadam se ...da konacno, pa neka je i SAMO DANAS razumijes. Hvala na paznji, a i na nepaznji. Samo bez recidiva, molim.Nema pokrivanja!
joesspappa na 31
Mar 2008, 21:46
Ajd sad polako, meni mozak nije nabrijan 300 na sat. (VISE)
Imate li vi sastanke ili ne?
Ako ih imate, kako to da te neko uslovljava sta ces da radis?
Kako to da radite testove?
I kako to da radite korake svi odjednom?
heroinapg na 31 Mar 2008, 22:32
papa-PA PA...Tvoj izbor. Postavljas pitanja na koja vec imas odgovore. Ja, vidis, ne mislim 300 na sat-a samo sam na stolici.Pricam sto mislim.A Ti, samo neka si HELLO.Stvarno mi je dosta mjerenja kilometraze...Kako rece sasa_pg. Ako ne znas koje su novosti, idi na trafiku, procitaj. Zamisli da si prut (Al samo zamisli)-I molba od marije, apstineta-Nemoj se za sjutra klet.iako ce sjutra za po sata.ja se ne mogu zaklet ni da mi nece crc modem.Peace, brother. Ne biris svoje misllnjenje. NAMA, ANONIMMNIM IZ PODGORICE, SVACIJE MISLJENJE JE VRIJEDNO.Hvala papa na propovijedi-preach-anju
Boli li koga, sem mene?PRUtu DOK SE SOKOLI
heroinapg na 31 Mar 2008, 22:42
PAPPA, OBRIJ SE TI, A JA SAM STREJT-CISTA...IPAK PROCITAJ-SVE ODGOVORE IMAS .SAMO SI TI SAMO DANAS UPAO SA SVOJIM KOMENTAROM O NEKOM TRADICIONALNOM...Imas sve odgovore.A kad se vec...Ma ja se ne igram nego pricam istinu-ti ljudima tamo nameces knjigu.Ja postujem "12 koraka" smatram da je jedini put izlecenja. Al, mi sve sto nismo mi-ok-svjesni smo da se moglo/moze desiti-obracamo,komentarseo.Ej, a bas si mi ti,al """slucajno"""-poslao skracenu verizju.zasto?Meni ne treba odgovor.Mislim da ti treba da se zapitas. lako je kopirat i pastirat redove.meni je ma na koju god oces kilometrazu zadovoljstvo da svojim spisom i rijecima-naravno i djelima Dokazem i pokazem mnogim., nekim, a selektovanim ljudima.A testovi.kod vas sigurno ne?!jel tako...A citala sam..al ok kod vas nikad..T
300 na sat...papap.to je Bajagina narkomanska, klasicna p
rovokacija da mislis kao on.(zar ti je Marija zavisnik Crnogorka :smt045 bila potrebna da ti prevede mog bivseg brata po heroinu, bivseg po naciji, tvog sadasnjeg po naciji, u ostalo ne ulazim..."ja mislim 300 na sat i imam odlican vid..."Ajde umori me, uspori me..."Mnogo pametnije je sporije (heroin) JE SPORIJE -ti vidi samo za danas dok je bio ili je izdrogiran...il njegove "tanke zute notne linije"..."Zmaj od nocaja"Ja po njima pisem pjesmu, a ti skini je...pappa....ne kopiraj mi postove...Ipak sam ja heroinapg...Il prvo razmisli...Ne valja tudjih jezikom govorit.SAMO DANASJa nemam tugu "starih junkoza" i koza i krava..nisam moderna..
Ja nisam ovde da bih ikome ista nametao, pogotovo ne namecem tamo neku knjigu. Sto se tice knjige Narcotics anonymous, posedujem samo prevedeni Basic text. Bez prica. Ono sto se ne menja. U elektronskoj formi. A iz Madjarske sam doneo novu knjigu sa svim pratecim tekstovima i pricama. A program 12 koraka je ono sto NA primenjuje, ono sto funkcionise i to je jedino sto NA primenjuje. Tako NA radi i to je jedino sto NA radi. Ali ne iskljucuje da postoji i drugi oblik pomoci zavisnicima.
SuperSynthetic na 01 Apr 2008, 09:18
Mogli bi da napravimo jednu mini Crnogorsko-Srpsku konvenciju ovde u bgd. Dobrodosli!
Samo Danas+hug
-samo da nj hag:}
heroinapg na 07 Apr 2008, 06:09

joesppappa..Poslednji post ovdje, nadam se, jer kontam, mislim da ces mee jovo nanovo pogresno shvatit. Sorry, Tvoja prica mi lici na pricu sase_pg.Iz najbolje namjere, poslednji put! se pravdam kad nisam kriva!!!! sasa_p vrbuje momke da dodju u njegov NVO-sastanke vodi-aj aj-tako stos e predstavlja, ja sam sasa...a ja opet govorim
ja sam marija Zavisnik..i joess..jesam ja kriva sto se lik koji dolazi na gruoppe zove isto kao ti?


Poslednji put kopiram svoj post na NA BG-koji su -cast legloasu samo neka su SSAMO DANAS od 7 novebra cak 7 puta SAMO DANAS-7 stranica a mojih postova od toga samo neka je SAMO
Moja satira satire, ne bira, meni ne terba slava, moja je slava Sveti Nikola, a tvoja od pola i od bola, tvoja slava je trula i gnjila. Tvoj izbor!
!Nisam miner, niposto bombas, ponajmanje bobmas samoubica, ja sam ne SAMO DANAS nego SAMO ZA CIO ZIVOT za istinu

Brco, ka vecctam/o "12 korak" jedno od nacela je d sastancima ne dominiraju istiljudi, da e vodje sastanka mijenjau...Syper-Ti znas, LegI Ti zns, ne SAMO DANAS...naslic se da kazem da vam oram i neavise Cg ait po-da e posjeti :wink: podjestite. nce, mi ANONIMNI CG znamo o svasta-neemu da pricamo,al za neke SAMO DANAS SAMO 12 KORAKA JE SAMO DOVOLJNO+samo zadovoljstvo

Smijete li se nasmijat?
Sta radi joesppappa SAMO DANAS uvece ? Pise odgovore na SAMO DANASNJA pitanja iz 1. koraka.Moli vas i voli, svjetska, a vasa, heroinapg-da budete anonimni i tokom SAMO DANAS smijeha-eventualnog slucaju citanja o joesspappi...Pappa-no hard feelings-peace& serenity...Peace of cake
bravo ja-kako se prevodi SAMO DANAS =PEACE OF CAKE
Braco iz bivse Srbije i Crne Gore, a Ti baba Naco imas posebno mjesto-prastjte-Nervira me-a to je recidiv da mi imamo 26 straa, a vi SAMO DANAS 8
Post Reply