Novi nacin zivota

Ovdje možete saznati više informacija o programu AN i pronaći podršku ukoliko ste još uvijek ovisni i tražite pravi način uspostavljanja i održavanja apstinencije.

Moderator: sanela

User avatar
Gospodin D.
Posts: 18
Joined: Mon Jan 08, 2007 7:08 pm
Location: Sarajevo

Novi nacin zivota

Post by Gospodin D. »

“kad na kraju ceste shvatimo da vise nemozemo funkcionisati kao ljudska bice, bilo sa drogom ili bez droge, suocavamo se sa istom dilemom….. Bilo da odlucimo nastaviti najbolje sto mozemo do gorkog kraja: zatvora, smrti i institucije iili da nadjemo novi nacin zivota. “

Sta je bilo najteze prihvatiti za aktivne ovisnosti? Za mnoge od nas nije bilo to da bi mogli umrjeti jednog dana od nase bolesti. Najgori dio je bio zivjeti sa smrcu koju smo iskusavali svaki dan, nikad zavrsena bezznacajnost zivota. Osjecali smo se kao hodajuci duhovi, bez zivota i bez voljeni djelova svjeta oko nas.

U oporavku, poceli smo vjerovati da smo ovdje sa razlogom: voljeti sebe i druge. Radeci 12 koraka, naucili smo da prihvatimo sebe. Sa samoprihvacanjem je doslo i samo postovanje. Vidjeli smo da sve ssto cinimo imam uticaja na druge; mi smo dio zivota onih oko nas. Poceli smo vjerovati drugima i priznavati nasu odgovornost prema njima.

U oporavku, vratili smo se u zivot. Nastavljamo nas novi zivot doprinosom dobrobiti drugima i pokusavajuci svaki dan ucinit bolje - to je gdje 10. , 11. i 12. korak ulaze. Dani zivljenja kao duh su proslost ali samo´dok aktivno tezimo zdravlju, ljubavi, doprinoseci djelovi naseg novog zivota i zivota drugih oko nas.

SAMO ZA DANAS: nasao sam novi nacin za zivljenja. Danas, pokusacu da sluzim drugima sa ljubavlju i da volim sebe
Vlacko
Posts: 23
Joined: Sat Jan 13, 2007 5:42 am

Post by Vlacko »

Gospodine ti si cool lik . I za tebe pozdrav.
kron
Posts: 10
Joined: Tue Jul 25, 2006 8:36 am

Post by kron »

Gospodin D., ja mislim da si ti upravo otkrio najljepsu stranu zivota.

osjecati odgovornost i lojalnost prema ljudima oko sebe i koji jednoga dana tek trebaju da dodju poslje nas je ja mislim najveci covjekov kvalitet i vjerujem da je prisutan kod svih nas samo moram to otkriti i primjetiti kod sebe i biti svjestni da mi jesmo u stanju da nasim djelovanjem uticemo globalno. pomoci nekome da to otkrije u sebi jeste ja mislim najveca gratifikacija u takvom stavu prema ljudima.
User avatar
Tobi
Posts: 8
Joined: Wed Nov 14, 2007 11:07 pm

Re: Novi nacin zivota

Post by Tobi »

Ja sam u fazi u fazonu 200 na sat,sad mi je najbolje i dosao sam ovde da vidim sta me ceka zaleteo sam se mnogo,smrsao sam 13kg za mesec dana.Ali sve mi je dobro,kad izgubis nesto sto volis onda kad nadjes nes dobro srecan si,ja zasada nerazmisljam o posledicama znam sve sta moze i stace da se desi ali imam ja granicu koju neprelazim.Zivot nudi sranja nikada dosta i kada nemam lovu skocio bi sa mosta jer zivot bez kesa nis nekosta nista nevredi pruzi alkohol i drogu pa da se malo sredim,i kroz zamisljenu sliku bolje od zivota vidim sa ortacima cesto modrim podocnjacima i losim djacima sta god da se desi ja sam uvek sa njima vicem se po kraju blejimo na ulici u ruci alkohol po navici nasih 17 dina pucam recima jer to je sustina u nosu nikad heroina...
User avatar
cokapeace
Posts: 1669
Joined: Thu Jul 05, 2007 2:06 pm

Re: Novi nacin zivota

Post by cokapeace »

Tobi wrote: dosao sam ovde da vidim sta me ceka
Znaš.."šta te čeka"... :twisted: :smt077
Ako odgovor tražiš ovde-onda ću ti reći ..: BOL onih koji te vole,tvoja i njihova propast....Djavo te čeka "iza ugla"-zar ćeš ipak ići tim putem ?!
Koliko "puteva "Ima a ti si u svojoj glavici,sebično i samoživo - jer "TEBI JE DOBRO" -izabrao baš taj ?!

Često kažem" Da mi je mojih 17 godina -i ova pamet.."

Ejjjj (neću ti reći "dete") ...gudra nije ništa što te u očima drugih čini superiornijim,svi smo imali te zablude..i to što te ljudi zagledaju-nije zato što ti se dive-već njihov strejt mozak-dobro zna kako možeš završiti-to je prijatelju,POGLED ŽALJENJA !
Neću te ubedjivati..pubertet je čudo,znam da me nećeš ni poslušati,samo..OD SRCA TI ŽELIM da promeniš taj balavi i glupi stav koji imaš o svom životu !
pozz
...I havent moved from the spot where you left me
This must be a bad trip
All of the other pills, they were different
Maybe I should get some help...PINK ~Just like a pilll~
User avatar
Tobi
Posts: 8
Joined: Wed Nov 14, 2007 11:07 pm

Re: Novi nacin zivota

Post by Tobi »

Pa sta da vam kazem,znam_ZNAM SVE TO_Ali verovatno cu to uraditi jednog dana ako prezivim_To je samo zivot_ [-o< [-o<
User avatar
MAKI
Posts: 355
Joined: Wed Feb 21, 2007 1:33 pm
Location: IZGUBLJENI ANĐELI TUGE

Re: Novi nacin zivota

Post by MAKI »

Tobi wrote:Pa sta da vam kazem,znam_ZNAM SVE TO_Ali verovatno cu to uraditi jednog dana ako prezivim_To je samo zivot_ [-o< [-o<

Ma da..., imamo sto života pa je sasvim nebitno šta ćemo uraditi sa ovim jednim....manje,više....
Alooo... o čemu ti pričaš ???
Trgni se malo...!!!
dete svemira
Posts: 938
Joined: Thu Oct 04, 2007 12:05 pm
Contact:

Re: Novi nacin zivota

Post by dete svemira »

Ja ne mogu da verujem.... :( :( :( :(

Maki sta se desava sa ljudima?
Jer meni sad dobro,ili je njima lose?
Misli koje misliš
su život koji živiš.
User avatar
MAKI
Posts: 355
Joined: Wed Feb 21, 2007 1:33 pm
Location: IZGUBLJENI ANĐELI TUGE

Re: Novi nacin zivota

Post by MAKI »

Odrasla si i sazrela.......
A njima to tek predstoji....mada nisam toliko sigurna da će se to desiti u skorijoj budućnosti...
dete svemira
Posts: 938
Joined: Thu Oct 04, 2007 12:05 pm
Contact:

Re: Novi nacin zivota

Post by dete svemira »

Mozda ipak shvate neke stvari....samo je tuga sto ne shvataju sad da im tako malo treba...
Misli koje misliš
su život koji živiš.
Post Reply