ISTINA O REVIJI,NALOREX,SUBUTEX...

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom antagonistima (naltrexon, naloxon) - Nemexin, ReVia, Nalorex.... Postavljajte pitanja i svojim iskustvima pomozite drugima koji se nalaze u sličnoj situaciji.

Moderator: sanela

User avatar
Modesty
Posts: 2479
Joined: Mon Nov 26, 2007 9:34 am
Location: BiH

Re: ISTINA O REVIJI,NALOREX,SUBUTEX...

Post by Modesty »

Skupo do jaja .................. ali kada se setim da sam 34.000 trosi za nedelju dana na dop - smesna je cifra...........najgore je sto to znaju i farmaceuti!!!!Pih........
adam*

*****34.000 dinara sedmično na dop!- i sledeća sedmica isto tako i ona iza sledeće isto tako.......i sledeća tako, i sledećaaaaaa...........tolerancija nikad ne spada nego raste(koliko se ja razumijem u heroin) i znamo gdje nas vodi ta investicija i kako se osječamo zbog nje a o posledicama nema potrebe da pričam jer sve to znate jednako dobo kao i ja( u istim smo govnima)(barem sličnim)

*****ordinacija Singidunum(pominjem nju jer ste je vi naveli),za 34.000 dinara nas bezbolno sikida sa heroina,što znači da nam rješava fizičku krizu i to potpuno bezbolno i bez nekih dodatnih trovanjima ljekovima jer su pokriva i psihu i dobro se pod njim osječamo u svakom smislu za vrijeme skidanja,uz to, za te iste novce nam pomažu i sa psihom(seanse) zatim i testovi koje bi inače kupovali.XYX je napisao još i itd...ne zna šta još ima jer se kod njih nisam skidala na taj način, trenitno sam u ovoj diskusiji samo posmatrač koji pokušava logički gledati na stvar na osnovu onoga što ste sami naveli(adam i xyx)
I najiskrenije se pitam šta je tu skupo????Nipošto ne želim reći da je to mali novac,nipošto,to je velika cifra koju većina ljudi sebi ne može priuštiti ALI ovdje se ne radi o kupovini bunde,auta ili šta je znam,nečeg luksuznog,ovdje se radi o kupovini vlastitog ŽIVOTA.
Koliko sam upoznata(ispravite me ako griješim) odbijate ono manje skupe ili čak besplatne varijante liječenja,po meni vrlo dobe i učinkovite a to su KOMUNA ili 12 KORAKA ANONIMNIH NARKOMANA.

Biću sa vama potpuno iskrena kao sestra,prijateljica,nikako kao neko ko se ne smatra pametnijom ili uspješnijom...eto,možda sam imala više sreće a možda su me i životne okolnosti naterale da svoj problem sa ovisnošću prihvatim ozbiljnije i bez previše premišljanja,ovo mi se sviđa,ovo mi se ne sviđa nego sam skoro bezuvjetno prihvatila pomoć koja mi je ponuđena bez kalkulacija u glaviš šta mi je komotnije i "lakše"...ne postoji lak put liječenja,NE POSTOJI i jedan od razloga zašto često budem gruba prilikom davanja savjeta je to što primjetim da se osoba užasno muči,da joj je život sjeban, traže pomoć ali ne prihvataju nego traže neke "olakšice",kalkulišu i nesvjesno malipuliraju sami sa sobom(to im radi ovisnik u njima). Tvrdim i vjerujem da će to potrvrditi svi oni koju su " su upsjeli" da dok god tražimo neke rupice,odlaganje,opravdnja za svoju situaciju(kroz rad sa ovisnicima,uočila sam da ,tj čula svojim ušima od njih 80% izgovore i tvrde; ja nisam kao ostali,,moja situacija je drugačija i ja to mogu) i sl vrste maniulacija i sve dok je tako,nismo ozbiljno spremni da se odreknemo starog načina života i razmišljanja.
To je razlog mojih žeščih reakcija....nisam ja gruba ali samoobmana se ne može razbiti tapšanjem po ramenu i sa pričmo,bitno je da si se uopše odlučio ovdje doći.....u situacijama gdje se prepozna da si ovisnik radi sve ovo o čemu sam pisala,njemu je preko potrebna gola istina.........ta istina je gruba,ružna i bolna ali spasonosna a nisam gruba ja.
jasno je da svaki ovisnik koji na prvu ne prihvata pomoć ne treba dobiti u glavu,potpunoi se slažem,možda sam sa nekima ovdje i preterala...VRLO MOGUĆE jer ja sam samo jedna ovisnica koja se svakodnevno bori za održavanje vlastite apstinencije li je isto tako istina da imam i neku edukaciju,opet ponavljam,ne zato što sam pametnije od nekoga ovdje nego zato što su me pametniji od mene učili tome8educirali9 zadnjih 4 godine.
Prihvatam svaku kritiku(dobronamjernu) jer uvijek želim naučiti više,ne prihvatam jedino istresanje tuđih frustracija,ljubomoru i sl.
Spremna sam na kompromis i na prihvatanje tuđeg mišljenja koje se razlikuje od mogu,naravno uz argumente a ne uz provoikaciju.

Nego,raspisah se ja,naleti mi mi inspiracija da izbacim sve što me je ovih dana mučilo vezano za forum.
vratiću se na poičetak ovog posta,tj. na temu.

Mislim da nijedno kvalitetno liječlenje nije skupo,ono prvenstveno znači život i ako neko neće besplatne varijante iz nekih svojih razloga onda mu ostaje samo ova.............kao što rekoh,ja se liječim u ordinaciji Singidunum ali nisam prošla program detoksa......imala sam sreću da mi treća osoba (nisu u pitanju roditelji) plača liječenje ali da je situacija drugačija,takođe nebih od toga pravila pitanje a još manje neki veliki problem......ulog je preveliki za takav način razmišljanja ako smo uzbiljni u namjeri da se izvučemo.
Npr,ja bih digla kredit i liječila bih se godinu dana..neki dan sam baš sa doktorkom računala koliko bi izašlo da se digne kredit na godinu,dvije ili tri...pa to uopšte ne izađe mnogo,na kraju krajeva,kakva je to ozbiljna namjera za izliječenjem kad nećeš doktoru jer je skup,12 koraka AN ti se ne sviđa(npr,lupam) a komuna ne dolazi u obzir????????
O skidanju sam svoj mastor je diskutovano milion puta i ako bi neko odvojio cijeli dan i pročitao sva iskustva,shvatio bi kolika je to manjina......nevjerojatno malo broj i to uglavnom sa nekom malo drugačijom pričmo..dal obitelj,dal djeca...zbilja jako malo broj...........zanemariv i to je razlog zašto ga ne navodim....premalo je slučajeva eto zato a ne zato što mislim da je apsolutno nemoguće.A i ti što su tako uspjeli,znaju oni koliko im je bilo teže nego oni koji su imali pomoć.

Tako,dragi moji,ako stvarno želite...može se i već ptice na grani znaju kako.....dovoljno je za početak poslušat nekog i nešto prihvatit.

Topli pozdrav od modesty

P.S
oprostite na vjerovatno silnim gramatičkim greškama :wink:
User avatar
Vlado_M
Posts: 1456
Joined: Sun Apr 17, 2005 7:42 pm
Location: SFRJ

Re: ISTINA O REVIJI,NALOREX,SUBUTEX...

Post by Vlado_M »

Bas lijepo sto nam se i diler javlja na forumu.

Osmeh, nikako mi nije jasno zasto mislis da su svi na ovom forumu retardirani i da padaju na tako glupe fore ?... Žao mi je sto nisam u Beogradu.

Srdacan pozdrav, brizni prijatelju.
Abraxas
Posts: 13
Joined: Sun Jun 08, 2008 5:21 pm
Location: Skopje

Re: ISTINA O REVIJI,NALOREX,SUBUTEX...

Post by Abraxas »

Posto ja za ovaj lek "Subutex" cujem prvi put-nema ga u Makedoniji,zeleo bih da zamolim nekoga ko ima vremena i volje naravno,da malo objasni kako deluje taj lek.Dali recimo pomaze pri fizickoj krizi?Koja je razlika i slicnost sa metadonom?I metadon pomaze da se zaboravi heroin,ali posle nastaje problem kako "zaboraviti" metadon...Hvala unapred.
User avatar
Modesty
Posts: 2479
Joined: Mon Nov 26, 2007 9:34 am
Location: BiH

Re: ISTINA O REVIJI,NALOREX,SUBUTEX...

Post by Modesty »

Sve o blokatorima,o njihovom sastavu i djelovanju kao i načinju pijenja...(svaki dan po jednu ili po izboru 2-2-3) možete naći na googlu,samo ukucajte NALTREXONE.
tu se naleze mišljenja svjetskih zdravstvenih ogr,ljekara i mislim da su ista daleko validnija za one kojima treba savjet nego naša laička mišljenja.
User avatar
Sagitarius
Posts: 1189
Joined: Mon Dec 26, 2005 2:07 pm

Re: ISTINA O REVIJI,NALOREX,SUBUTEX...

Post by Sagitarius »

Modesty wrote:Sve o blokatorima,o njihovom sastavu i djelovanju kao i načinju pijenja...(svaki dan po jednu ili po izboru 2-2-3) možete naći na googlu,samo ukucajte NALTREXONE.
tu se naleze mišljenja svjetskih zdravstvenih ogr,ljekara i mislim da su ista daleko validnija za one kojima treba savjet nego naša laička mišljenja.
Baš tako sam i došao do dosta informacija o blokatorima,a i imao sam(srećom) kratkotrajno iskustvo s njima.
Od pojave Subutexa i Subuxona,sve više nestaju iz primjene.
User avatar
Modesty
Posts: 2479
Joined: Mon Nov 26, 2007 9:34 am
Location: BiH

Re: ISTINA O REVIJI,NALOREX,SUBUTEX...

Post by Modesty »

Sagitarius wrote:
Modesty wrote:Sve o blokatorima,o njihovom sastavu i djelovanju kao i načinju pijenja...(svaki dan po jednu ili po izboru 2-2-3) možete naći na googlu,samo ukucajte NALTREXONE.
tu se naleze mišljenja svjetskih zdravstvenih ogr,ljekara i mislim da su ista daleko validnija za one kojima treba savjet nego naša laička mišljenja.
Baš tako sam i došao do dosta informacija o blokatorima,a i imao sam(srećom) kratkotrajno iskustvo s njima.
Od pojave Subutexa i Subuxona,sve više nestaju iz primjene.
Po volji ti prijatelju,ja uopće namam namjeru da se raspravljam šta je manje štetno za jetru,šta je za koga bolje a šta ne....ja samo znam da neću morat da se skidam više nikad sa ničega i da mi je jetra u super stanju.
User avatar
Sagitarius
Posts: 1189
Joined: Mon Dec 26, 2005 2:07 pm

Re: ISTINA O REVIJI,NALOREX,SUBUTEX...

Post by Sagitarius »

Ja imam HCV od otprilike 89'-91'.Imao sam i B,ali se povukao sam od sebe(ostala samo antitijela).Zadnjih 5 godina(navučen,čist,na supstituciji),kontroliram transaminaze svakih 6mj.Najviše što sam imao je 50(gornja granica je 40,nisam siguran),te sam bio uvjeren da je jetra OK.
Ali,biopsija napravljena prije 3mj. je pokazala pravo stanje stvari,tako da sam već ubačen na listu za interferon(brže nego inače),samo što sam dobio ovu prokletu trombzu,pa moram prvo to riješit.
Blokator je doktorima najlakši način(u privatnim klinikama) da poberu novac od ovisnika.Kratki detox,malo psihoterapije i onda to krknu implant i tako te drže "na uzdi".
U Hrv. srećom ima dosta komuna i koliko-toliko kvalitetnih supstitucija(fali para za više psihijatara,psihologa,savjetnika),pa blokatora skoro i nema,(nema ni razno raznih ruskih i bogapitaj odakle samozvanih iscjeljitelja,koji svoje "uspješno liječenje" masno naplaćuju)kao i u drugim državama,s mnogo većim (dužim)iskustvom u tretmanu ovisnosti.
Istina je da nećeš imat krizu poslije blokatora,ali će se tek nakon prestanka mozak počet oporavljati,kap i meni nakon što skinem subutex.
Meni je pomoglo nešto što mi umanjuje žudnju za heroinom,a blokatori taj dio ne pokrivaju.
User avatar
Modesty
Posts: 2479
Joined: Mon Nov 26, 2007 9:34 am
Location: BiH

Re: ISTINA O REVIJI,NALOREX,SUBUTEX...

Post by Modesty »

znam da nepokrivaju ali ja sam jednostavno(teško) smogla snage da odlučim da to više ne želim u svom životu i prije kad me spopadne psihićka kriza a i u budućnosti,ja odmha,alarmantno se obraćam svojoj majci i doktorici dok je neprevaziđem.
I pisala sam već,ja sam davno preležala hepatitis B,jetra mi je bila uvečana 7 cm(prstiju) i prije nego sam počela piti blokiće,transaminaze su mi bile uvečane četverostruko da bi pod blokatorima posle mjesec dana bili potpuno uredni,u granicama normale,doduše pila sam i LIV52,odličan je za rehabilitaciju jetre.
Ja kao prvo nikad ne mislim da ono što pomaže meni da je to jedino i najbolje rješenje...različiti smo mnogo da bi to tako bilo.
User avatar
Sagitarius
Posts: 1189
Joined: Mon Dec 26, 2005 2:07 pm

Re: ISTINA O REVIJI,NALOREX,SUBUTEX...

Post by Sagitarius »

Kako se dobija taj LIV52,i šta je to?
User avatar
Modesty
Posts: 2479
Joined: Mon Nov 26, 2007 9:34 am
Location: BiH

Re: ISTINA O REVIJI,NALOREX,SUBUTEX...

Post by Modesty »

To je lijek na biljnoj bazi,čak je iv rlo jeftin i jedan od najučinkovitijih za reb+generaciju jetre...pottraži gu pa ljekarnamaa,postoji i još jedan naziv ali se nna mogu sadd sjetiti...pa ako neznaju za LIV,pitaću doktorku kako se zove kod vas.
Post Reply