BLOKATORI

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom antagonistima (naltrexon, naloxon) - Nemexin, ReVia, Nalorex.... Postavljajte pitanja i svojim iskustvima pomozite drugima koji se nalaze u sličnoj situaciji.

Moderator: sanela

User avatar
anci
Posts: 11
Joined: Wed May 24, 2006 6:03 pm

Post by anci »

sanela wrote:U Međugorju se mogu liječiti i srbi, samo što je njihov cijeli program zasnovan na katoličkoj religiji. Velika je mogućnost da će se insistirati na katoličanstvu i prelasku na katoličanstvo. Ako vam to nije važno, bujrum.
sanela wrote: Ne, nije istina da je to sekta. Nemoj nasjedati na priče. Kontaktiraj ljude, otiđi i vidi. To je Cenacolo terapijska zajednica.

Sa srećom.
da, istina je da se cijeli program zasnima na katolicanstvu ali se definitivno ne zahtjeva na prelasku na katolicanstvo....takodjer imas Cenacolo terapijskih zajednica u Hrvatskoj ...uglavnom povrsina je ogromna i smjestena na selu, tako da se momci bave poljoprivoredom, uzgojom stoke, stolarijom,izradom svega i svacega(rad), kuhanjem (uglavnom povrca i lagane hrane za rehabilitaciju organizma), a sto se tice vjere moli se prije i poslije rucka te za vrijeme raznih razgovora. Taj dio programa sluzi za meditaciju, rehabilitaciju duha (ljudskih vrlina, ljubavi prema sebi i drugim ljudima...) tako da mislim da su te zajednice jos i kvalitetnije jer daju ljudima svoje vidjenje zivota (a ne pranje mozga) , sad ovisi o njima kada izadju sto ce razabrat i kako ce krenut poslije izlaska iz zajednice...

uglavnom odluci li se za zajednicu ili ne, nadam se najboljemu za tvog brata i obitelj!
pozdrav
Ana
User avatar
Saddam
Posts: 1
Joined: Fri Dec 01, 2006 2:48 am
Location: Zemun

Post by Saddam »

"Brate narkomana", kako ide? Dzaba ti nalazenje novih institucija, ako ti buraz nema volju za skidanjem. Meni je Nalorex pomogao i to vrlo mnogo, ali presudna je moja volja i neki uslovi postavljeni od strane mojih najblizih, ali daj reci sta ima novo sa bratom ...
brat_narkomana
Posts: 30
Joined: Tue Nov 14, 2006 12:36 pm

Post by brat_narkomana »

Joj sve se bojim da pricam, ali verujte on je super sada. Kada se vratio iz grada u kom je bio kod tetka, ostavio je i cigare i prestao da pije terapiju, ali znao sam da ce ponovo da pusi cigare, i sada pusi po nekoliko na dan. Pre 6 dana je primio onu inekciju o kojoj sam vam prica. Kaze da mu je bolje ali keva je za malo umrla od straha kada je potpisivala saglasnost jer je potipisavala smrt svog sina.
Sada je on dobro ja prosto ne mogu da verujem kako izgleda.
Jedno vece smo izasli i prilazili mu neki ortaci nudili mu heroin ali ih je on odbio i rekao mi je "Tek sada vidim kako je ruzno prilaziti ljudima i traziti im novac"
Molim Boga da ovako ostane jer verujte mnogo se bolje svi osecamo.
P.S. Doktor mu je rekao da ne sme da konzumira trodone, heroin, kokain, i ostale droge cak ne sme ni marihuanu da pusi. I ne sme alkoholno sirce da koristi.
Toliko za sada, hvala svima na podrsci da mi nije bilo vasih saveta ja bih izludeo.poz
User avatar
Mona
Posts: 199
Joined: Fri Nov 10, 2006 1:04 am

Post by Mona »

Ako ne sme alkoholno sirce,to znaci da pije i Tetidis,tj. lek za odvikavanje od alkohola,tj. prevenciju da se alkohol ponovo ne uzme...

Drago mi je shto ti se brat oporavlja,javi mi samo jel pije neshto za alkohol,interesuje me...ja sam to pila pa zato pitam..

Pozzz svima :lol:
brat_narkomana
Posts: 30
Joined: Tue Nov 14, 2006 12:36 pm

Post by brat_narkomana »

Nista ne pije za alkohol. Zaista ne znam sta je on primio ali je neverovatno bolji, ali nekoliko se puta napio do sada. Nocas smo ostali do kasno ujutru i sve mi je pricao, kako je pocinjao kako sada nema nikakvu zelju za tim. I verovali ja sada smem da ga ostavim samog u stanu znam da nece nista prodati. Cak ce od sledece plate da mi kupi DVD koji mi je prodao i kaze to ti vracam polako.
poz za sve
natasa
Posts: 22
Joined: Sun Dec 10, 2006 1:40 am

Post by natasa »

MOZES LI SAZNATI KOJA JE TO INJEKCIJA -KAKO SE ZOVE I KAKO SE MOZE DOCI DO NJE,HVALA I NADAM SE DA CE TI BRATU BITI BOLJE
brat_narkomana
Posts: 30
Joined: Tue Nov 14, 2006 12:36 pm

Post by brat_narkomana »

Raspitacu se, zamolicu kevu da pita doktora, ali on izbegava da nam kaze. Samo znam da je mnogo skupa, ali ovog puta smo dobili inekciju besplatno, izasao nam je u susret ali sledeca mora da se plati.
Raspitacu se uskoro pa javljam.
brat_narkomana
Posts: 30
Joined: Tue Nov 14, 2006 12:36 pm

Post by brat_narkomana »

Nikako ne mozemo da saznamo kako se zove inekcija, ne znam sta je sa doktorom ali ne zeli da nam kaze koja je inekcija u pitanju!
User avatar
vjeraufanjeiljubav
Posts: 113
Joined: Wed Feb 14, 2007 12:13 am
Location: split
Contact:

Valentinovo je

Post by vjeraufanjeiljubav »

Ljudi valentinovo je, nisam sve procitao ali znam da imaju implantati od nalrexona ima li itko pojma koliko to danas kosta i jeli se implantira u hr ili bih ili sr? Hvala
MOKOSICA
Posts: 1
Joined: Thu Sep 18, 2008 1:54 am

Re: BLOKATORI

Post by MOKOSICA »

Molim vas ako netko zna neku web adresu gdje bi nasao informacije o blokatorima dostupnim u ex yu, da mi javi. Godinama sam u borbi sa dopom i pun mi ga je k. Posljednjih 5.mj. sam uspjeo ostati cist ali sam prije par dana ipak opet poceo sa zajebancijom.Nikada se nisam prijavljivao u neku drzavnu ustanovu, niti isao u komunu. U metadonsku teapiju nemam povjerenja. Cuo sam od frenda iz BiH za centre u sarajevu i beogradu koji, jedini na ovim prostorima, imaju program odvikavanja pomocu blok. koji djeluju mjesecima. Eto, pa ako netko zna malo vise o tome kao i o cjenama usluga, molio bi da mi javi.
Post Reply