subutex

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom antagonistima (naltrexon, naloxon) - Nemexin, ReVia, Nalorex.... Postavljajte pitanja i svojim iskustvima pomozite drugima koji se nalaze u sličnoj situaciji.

Moderator: sanela

User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: subutex

Post by sanela »

sunrise wrote:Sanela nisam te zamisljala kao tako njeznu (tri puta pisem njeznu dok nisam skuzila kako se to pise) plavusu? ja sam mislila da si mozda malo tamnije kose,nemam pojma zasto,ali fora fora,ok je!!!!!!!!! :D
Hehe, ma nisam ja baš tako nježna kako izgledam :wink:
User avatar
JunkyStyle
Posts: 1
Joined: Fri Sep 05, 2008 2:43 am

Re: subutex

Post by JunkyStyle »

SMTA wrote:KAKO MOGU DA NABAVIM SUBOTEX
Sto mu garavih kasika.

Imam da prodam Sub... tablete od 8mg.
Cena prava sitnica 50e po tableti.
User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Re: subutex

Post by saša-ex »

Daj odma 5 komada, nece se baci...
SAMO CEO ŽIVOT...
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: subutex

Post by sanela »

JunkyStyle wrote:
SMTA wrote:KAKO MOGU DA NABAVIM SUBOTEX
Sto mu garavih kasika.

Imam da prodam Sub... tablete od 8mg.
Cena prava sitnica 50e po tableti.
Šaljivdžija...
Baš nam takvih ovdje fali...
zk679796
Posts: 3
Joined: Fri Sep 19, 2008 7:58 pm

Re: subutex

Post by zk679796 »

EVO DA TI ODGOVORIM NA PITANJE UVEZI SA SUBOTEXOM I TVOJIM DEČKOM . AKO JE SAMO NA SUBU I ZAISTA SE ŽELI PROMJENITI NIKAKO GA NEOSTAVLJAJ NITI GA NETJERAJ U KOMUNU VOLI GA SVIM SRCEM .
User avatar
Sagitarius
Posts: 1189
Joined: Mon Dec 26, 2005 2:07 pm

Re: subutex

Post by Sagitarius »

Ovdje na forumu,oni koji nisu probali subutex,misle da je to samo nastavak drogiranja,lako je apstinirat kad ti starci postave utimatum,apstininecija ili ulica.
Subutex samo pomaže u borbi,koja i s njim nije laka.Prednosti pred metadoom i bkokatorima su nadugo i naširoko objašnjene
User avatar
joesspappa
Posts: 775
Joined: Mon Sep 18, 2006 6:15 pm
Location: Beograd
Contact:

Re: subutex

Post by joesspappa »

Ne ovde Sargi, svugde ima ljudi koji misle da je sub nastavak drogiranja...
Mislis da je lako apstinirati kad ima izbor ulica ili apstinencija!?
Mozda ne postavljas pravi izbor ispred... zbog koga apstiniras... sebe, svog zivota!? Ili smrti roditelja ili njihove duboke patnje za tobom!?
Lako je prutu da se sokoli, dok bije decu njega ne boli.
User avatar
Sagitarius
Posts: 1189
Joined: Mon Dec 26, 2005 2:07 pm

Re: subutex

Post by Sagitarius »

Ne apstiniram,na terapiji sam.
Zbog čega?
Svega.Života uništenog sa heroinom od 16te godine(sad imam 36),zbog bezbroj propalih pokušaja liječenja(3 komune,bezbroj psihijatrija,samo-izolacija,psiho-terapija),zbog ostatka života kojeg želim malo kvalitetnije provest...
Da nema Subutexa,ne bih ovo pisao,vjerovatno bih danas dilao,krao,završio u kakvom jarku,podrumu...
Ne osporavam nijedan način liječenja,pa osobno sam ih skoro sve probao :D ,evo godinu dana Subutexa,najljepša godina u zadnjih deset.Polako se skida magla s očiju,dani dobijaju neke nove obrise...Izviru neki stari,lijepi,zaboravljeni osjećaji.
Možda postanem otac,nije još potvrđeno 100%,prerano je,draga je imala već jedan spontani,pa sad pazimo do najsitnijih detalja,čuvamo se...Bilo je recidiva,zaredalo bi se i po 4-5 dana,pa kad shvatiš da si nakon ta posrana 4 dana heroina opet na početku,pun depresije,nesiguran u sebe,razočaran...;drugi put malo bolje promisliš,kad te "rovac" napadne...Subutex je tu samo kao štaka za hodanje invalidu koji 20 godina nije sam hodao.
Pozdrav,idem na posao,prvi dan probnog roka,uzbuđen sam kao malo dijete,zbog tromboze nisam radio skoro pola godine,ulijenio se k'o prase :D
User avatar
joesspappa
Posts: 775
Joined: Mon Sep 18, 2006 6:15 pm
Location: Beograd
Contact:

Re: subutex

Post by joesspappa »

Nemam ni ja nista protiv bilo kog nacina lecenja, ali terapija nije isto sto i apstinirati... ja sam bio godinu dana na blokatoru samo... i znas li od kad racunam svoju cistocu?!?
Od dana kada sam prestao da ih pijem... sad imam samo snagu volje... meni dosta...
Prelazno resenje oke? Ali jednog dana moras prestati da se drogiras o drzavnom trosku i da vaspitavas dete samo ti i tvoj cisti mozak. Pozuri... sad ce bebac, samo sto nije... cestitam u svakom slucaju... !
Lako je prutu da se sokoli, dok bije decu njega ne boli.
User avatar
Sagitarius
Posts: 1189
Joined: Mon Dec 26, 2005 2:07 pm

Re: subutex

Post by Sagitarius »

U 2009. bih trebao ući na nuli.
Dosad je išlo lako,s velikim dozama,sad se osjeti i pola mg dole.
Al',šta se mora,mora se.
Evo baš mi se danas poklopilo da sam smanjio 1mg,i otišao radit.Na poslu bilo sve OK,čim se radi,lakše sve ide,sad mi malo loše,ali ima dekica i TV.
Sutra je novi dan.
Post Reply