brzo skidanje i implatanti (blokatori) POMOĆ KOJI SU ISKUSIL

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom antagonistima (naltrexon, naloxon) - Nemexin, ReVia, Nalorex.... Postavljajte pitanja i svojim iskustvima pomozite drugima koji se nalaze u sličnoj situaciji.

Moderator: sanela

User avatar
majka NS
Posts: 215
Joined: Tue Dec 13, 2011 1:58 pm

Re: brzo skidanje i implatanti (blokatori) POMOĆ KOJI SU ISK

Post by majka NS »

ivica wrote:Eto sagy ja te pozdravljam i povlačim se sa foruma. Ne zauvijek, ali neznam kada ću opet ovdje navratit.
Nemoj "ivice", nama ovde na forumu i trebaju takvi, radi ravnoteže. Evo ja sam te odlično "skapirala" i meni si drag i svidjaju mi se tvoje upadice i komentari na temama drugih. TI SI VEĆ DUŽE VREME ČIST =D> , OVOM FORUMU TREBAJI TAKVI KAO TI, da drugi vide da se vredi boriti, i da to može.
Ima ih koji se tek sad pridružuju, gostuju kao "gosti", ako vide da smo na forumu samo mi, koji trenutno vode svoju bitku... Budi tu, ako ti nije neki problem, ono bar uz kaficu, baci pogled na ovaj forum, i baci koju... za nas koji volimo tvoj komentar... :D
PS: nemoj me pogrešno shvatiti, ali ovaj tvoj avatar sada... :? "tužiće te neko ... zloupotreba dece" :? i velike kompanije moraju da paze u svojim reklamama...Sad ovo ispada, da ti sa foruma svako malo - neko za tvoj avatar "ovo", "ono". Ja kužim šta si hteo... ali, meni je ovo malo... TVOJ AVATAR - TVOJE PRAVO (meni je onaj tvoj prethodni, majmunče - baš bio slatkiš :smt045 - imao je ono ŠTA JE PISAC HTEO DA KAŠE, ali... zanemari ovo napisano, kako god hoćeš). Ako ipak odlaziš sa foruma (evo ja te molim NEMOJ), razmisli da li želiš takav avatar da stoji kod svih tvojih postova - a imao si ih BAŠ SUPER!
Voyager wrote:Da ponovim.Ja nemam apsolutno nikakav poriv za opijatom i to isključivo za opijate morfinskog tipa. To je jedno stanje koje meni nije ni mrvicu privlačno i to ne zbog toga što sam svjestan loših poslijedica. Sit sam sagy i previše sam sit. Neznam nekako dosta je. Sad sam nakon sveg emotivnog raspela kao neki demoralizirani vojnik koji još ima snage, ali ne dovoljno jak kompas i sa drugačijom vizijom u glavi (ludoj).
Jebote! samo pomislim i sjetim se da sam prije mislio da ako nabavim kilo dopa riješit sve životne probleme (a šta su to drugo nego dugovi), olakšat sebi svakodnevicu, nać novi posao , novi hobi, novog psa, oformit bend, pa se nekako švercat među normalne ljude, a kao niko neće znat čime se bavim, UF iluzije iluzije.. itede bend..
Veeeliki pozdrav,
i budi nam tu, makar uz kaficu :smt045
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: brzo skidanje i implatanti (blokatori) POMOĆ KOJI SU ISK

Post by Voyager »

x
Last edited by Voyager on Sat Feb 04, 2012 12:40 am, edited 1 time in total.
stratus
Posts: 12
Joined: Sat Jan 14, 2012 8:28 pm
Location: varaždin,hr

Re: brzo skidanje i implatanti (blokatori) POMOĆ KOJI SU ISK

Post by stratus »

Nanii i Sagy,svaka Čast!Na dobrom ste putu da uputite ljude u suštinu stvari.Kapa dole,majko NS,trudite se i dalje,ljudi vas trebaju,kvalitetne i dobronamjerne savjetnike. :)
User avatar
ivica
Posts: 869
Joined: Tue Nov 30, 2010 2:16 pm
Location: ZG

Re: brzo skidanje i implatanti (blokatori) POMOĆ KOJI SU ISK

Post by ivica »

Uf ljudi ! Fala lipa! Ispada da sam se uobrazio.Nisam se ja uobrazio božesačuvaj nego sam upao u probleme. E sad kako ,šta to nije bitno. To su problemi socijalnog tipa, pitanja opstanka. Meni je drago ovdje "zakucat", ali stislo me sa neke skroz druge strane, dogodila se nevolja kakva se uostalom događa svima od nas. No ja sam postao od davno spreman na svu nevolju jer sam eto preživio onu najgoru,onu zbog koje i ovaj forum postoji.
Ma nema frke sve je u redu ja sam malo dramatizirao prebrzo. Stvar je u tome da ću najvjerojatnije bit bez mogućnosti da staloženo u gluho doba noći, pijem kavu i kuckam po narkomanija.ba.
Nebi u detalje nema potrebe jer nemože niko pomoč, stvar je materijalne prirode i na kraju - pa za to sam se i pripremao u fazi odvikavanja nisam se ja tada pripremao za lagodan život nego sam se u komuni spremao da koliko toliko ravnodušno pređem preko svih problema bez posezanja za ... traumom, pripremao sam se za još veća sranja koja su me čekala, pripremao sam se za NAPLATU. (uh , a već sam puno platio). da opstanem zdrave pameti i čiste u svim olujama koje se danas čovijeku spremaju u ovom ludom i tužnom i melankoličnom svijetu.
Uf uglavnom ako ne kuckam ovdje preko tri dana znači da riješavam probleme. Ja to sve govorim jer volim reć doviđenja, a situacija je zajebana da izgleda neću moć ni to pa me to ponukalo da pišem post. Na kraju ipak to je bon ton :smt077 Zato sam se ovako raspiso. Uh! pa meni je dobro da sam i gol i bos na livadi bez para i gaća. Ja sam ovaj svijet odjebao,prigvatio druge vrijednosti to nema veze sa stomakom i guzicom eto da prostačim a bogami sam se raspisao. Ajd dobro.
Dakle majko ne valja avatar ha? :| vratiću ja pankera ...neda mi se sad, šta sam bio ostao sam... :P :P :P
ignorance is bliss!
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: brzo skidanje i implatanti (blokatori) POMOĆ KOJI SU ISK

Post by sanela »

stratus wrote:Nanii i Sagy,svaka Čast!Na dobrom ste putu da uputite ljude u suštinu stvari.Kapa dole,majko NS,trudite se i dalje,ljudi vas trebaju,kvalitetne i dobronamjerne savjetnike. :)
Hej stratus, dobrodošao... Sve nam je više ljudi iz Hrvatske i to me raduje. :D
Obzirom da si novi kolačić :wink: i da si dobro, možda bi bilo korisno da napišeš svoj put. Vjerujem da bi nekom i tvoje iskustvo koristilo, ohrabrilo ga da se ipak može... Ne mora opširno, ali neke osnovne stvari...
Pozz iz Sarajeva!
User avatar
majka NS
Posts: 215
Joined: Tue Dec 13, 2011 1:58 pm

Re: brzo skidanje i implatanti (blokatori) POMOĆ KOJI SU ISK

Post by majka NS »

stratus wrote:Nanii i Sagy,svaka Čast!Na dobrom ste putu da uputite ljude u suštinu stvari.Kapa dole,majko NS,trudite se i dalje,ljudi vas trebaju,kvalitetne i dobronamjerne savjetnike. :)
Hvala Vam "stratus"
još ću ja biti na ovom forumu kao suovisnik, i sama vas pitati za pomoć, mišljenje, savete ... Tu sam da se svom sinu nadjem, kad njemu to treba, on je trenutno s nama u stanu, ali nas ima četvoro, koji smo s njim. Nije sam - što je najvažnije u ovoj priči. On sam je sebi zacrtao šta on to hoće od života - radi na tome iz dana u dan. Na nama je da mu u tome pomognemo... da mu se nadjemo...
Dobro došli na forum :) i moje čestitke Vama, što ste uspeli da postanete čisti, i ostanete toliko koliko jeste :D - vidim oteraliste tog :evil: od sebe =D>
Veliki pozdrav
Last edited by majka NS on Thu Jan 19, 2012 9:07 pm, edited 1 time in total.
User avatar
majka NS
Posts: 215
Joined: Tue Dec 13, 2011 1:58 pm

Re: brzo skidanje i implatanti (blokatori) POMOĆ KOJI SU ISK

Post by majka NS »

ivica wrote:Uf ljudi ! Fala lipa! Ispada da sam se uobrazio.Nisam se ja uobrazio božesačuvaj nego sam upao u probleme. E sad kako ... ... ... ... ... ... ... ...
Dakle majko ne valja avatar ha? :| vratiću ja pankera ...neda mi se sad, šta sam bio ostao sam... :P :P :P
:) Ma nije "ivice", nego ovo je forum o narkomaniji, pa ako ne mora, nemoj "sliku nijednog deteta" za avatar. Stavi ono majmunče, dok se ne odlučiš za avatar... :)
Što se tiče tvog posta, Hvala i tebi, kulturan si pa zato ono "dovidjenja", dok se ponovo "nevidimo"... pišemo...sad si nam to pojasnio... To što te strefilo, snašlo, - šta reći, tu neke pameti i saveta nema. Gledaj kako svoju kožu i kako ti kažeš "svoju ludu glavu" (zar misliš da je moja pametnija :)), da što bolje sačuvaš i izvučeš iz svega toga. I ako misliš da imaš nekog, pitaj ga za pomoć, makar privremenu, dok se ne snadješ... Držim ti fige...
PS: jeste i ja imam dete na avataru, ali smo to sin i ja odobrali kasno uveče, u jednom momentu kad smo naleteli na tu sličicu, kad on reče: "e ovu ćemo - ovo si ti za mene uradila, ponovo, po ko zna koji put, kad sam te zamolio za pomoć - ovo je simbolično"... Hteli smo još jednu drugu, bila je u opciji, ali nije mogla zbog veličine, piksela, trebalo je malo smanjivati, a njemu se to tad nije dalo... Nick mi je izleto iz glave, tog momenta dok sam se registrovala, jer me on tako zove - ceo život, i moji brojevi u mobilnom su mu uvek bili pod "majka"... :)
Veliki pozdrav
User avatar
nanii
Posts: 558
Joined: Wed Jan 26, 2011 11:24 pm

Re: brzo skidanje i implatanti (blokatori) POMOĆ KOJI SU ISK

Post by nanii »

ivica wrote:
Sagy wrote:Dobro si mislio,
skinuo sam se sa suba,ima nekih godinu dana(ne brojim dane :D :D )

Htio sam samo naglasiti da je meni sub,uz mnogo "rada na sebi",pomogao da uspostavim apstinenciju.
I sad imam u kući 2 table subuxona od 2mg.
Ima dana,kad me "uhvati" rovac,i kad vidim da me tok misli odvodi prema šemi,pocuclam pola tabletice(možda jenom u 20 dana).

Po meni je to apstinencija,
a po tebi?
Kako se ti boriš s rovcem?
E vidiš ja se NE borim jer sam eliminirao neprijatelja a to zato jer sam ga sit i dobro ga poznam i njegovo djelovanje je meni preeeeviše dosadno. Za mene je osoba pod narkoticima sramotna nakaza, bez da se ko uvrijedi jer NAGLAŠAVAM da je to stav koji je nametnulo ovo posrano društvo a ne ja (nisam licemjer) i ja kao netko ko hoće opstat u njemu to spontano prihvaćam.
Stvarno je tako tu neman šta lagat. Tako je bilo i u zadnjih godinu pred skidanje i to se pojačalo kada sam čist otišao među navučene. Proradila je "majka tv" u mojoj glavi. (objašnjenje u postovima prije :D )
I vidiš to je ono meni bilo uvijek pitanje u ovih 6 godina pakla (iza mene) dakle malo čudno, ali ja nemogu posve razumijet takav poriv a živio sam za šut 6 godina, ne razumijem zašto se netko NE može zasitit jednog takvog stanja pogotovo kad su SVI svjesni da vodi u propast. Zbog toga uostalom i čitam ove postove, ali ništa šta već nisam čuo 100000 puta lajv. Znam da SVI imamo potrebu za nekom euforijom ali znam i da ima ALTERNATIVA podjednako.
Da ponovim.Ja nemam apsolutno nikakav poriv za opijatom i to isključivo za opijate morfinskog tipa. To je jedno stanje koje meni nije ni mrvicu privlačno i to ne zbog toga što sam svjestan loših poslijedica. Sit sam sagy i previše sam sit. Neznam nekako dosta je. Sad sam nakon sveg emotivnog raspela kao neki demoralizirani vojnik koji još ima snage, ali ne dovoljno jak kompas i sa drugačijom vizijom u glavi (ludoj).
Jebote! samo pomislim i sjetim se da sam prije mislio da ako nabavim kilo dopa riješit sve životne probleme (a šta su to drugo nego dugovi), olakšat sebi svakodnevicu, nać novi posao , novi hobi, novog psa, oformit bend, pa se nekako švercat među normalne ljude, a kao niko neće znat čime se bavim, UF iluzije iluzije.. itede bend..
Eto sagy ja te pozdravljam i povlačim se sa foruma. Ne zauvijek, ali neznam kada ću opet ovdje navratit. Ionako sam znao ovdje previše drobit i isfilozofirat jednostavne stvari do kosti i to je zato jer se teško mogu koncentrirat (centrifuga) pa sam imao dojam da sam napravio krivu sliku o sebi i svašta nešto a prvenstveno nikom ništa pametno, uostalom nisam došao prodavat pamet ( znaš kada je lik doša u doktora i reka da hoće potvrdu da je pametan, ovi mu govori "može, samo ko će ti vjerovat?" :D ) Došlo je do promijene . Svi imamo uspone i padove u životu. Ovo je samo jedna stepenica, pa jeli dole jeli gore to nije bitno. Bitno je da ne padnem na koljena. Ja pozdravljam!

Hej Ivice
zoveš se kao moj otac i moj muž....................
ali nije to tema večerašnje emisije......čovječe koliko bolje "zvučiš" (neznam kako drugačije da se izrazim) Kada skineš tu cinično-spuštajuće-provocirajuću masku i budeš iskren, onakav kakav jesi........
Pozdravljam te, vidim da si borac
Drži
stani iza onoga u šta vjeruješ,čak i ako to znači da ćeš morati da stojiš sam
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: brzo skidanje i implatanti (blokatori) POMOĆ KOJI SU ISK

Post by Voyager »

x
Post Reply