SuB i depresija

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom antagonistima (naltrexon, naloxon) - Nemexin, ReVia, Nalorex.... Postavljajte pitanja i svojim iskustvima pomozite drugima koji se nalaze u sličnoj situaciji.

Moderator: sanela

so fucked up
Posts: 9
Joined: Thu Feb 17, 2011 11:29 pm

SuB i depresija

Post by so fucked up »

Zadnjih 2-3 mjeseca osjećam se užasno depresivno i ne razumijem u čemu je problem.Na početku me mučilo što sam se ja htjela počet skidat sa suboxona,a moja doktorica je rekla da još nije vrijeme za to (premda sam ga već 2 god ilegalno ga uzimala,a unazad 4mj. prijavila se u centar da započnem sa skidanjem).Nakon toga sam se prebacila u drugi Centar i prije 2tj. započela sa skidanjem terapije (po 1mg u 2tj.).
Prvo me kopalo to što sam počela osjećat veliku grižnju savjesti (jer nitko ne zna za suboxon) i mislila sam da će biti bolje nakon što se prijavim kod doktora i započnem skidanje.Na početku sam osjećala nekakvo olakšanje,ali u principu i dalje sam totalno depresivna i ne vidim koji je razlog. Uostalom,zar nije suboxon ujedno i antidepresiv (ili bar ima takvo djelovanje)?

Zanima me da li je netko imao sličan problem i na koji način da se riješim te depresije ?Da li to znači da mi suboxon više jednostavno ne odgovara ili...? I što vi mislite da bi bilo najbolje rješenje..

Unaprijed zahvaljujem na odgovorima
:?
User avatar
bojanol
Posts: 2268
Joined: Sat Jan 20, 2007 11:16 am
Location: V O J V O D I N A
Contact:

Re: SuB i depresija

Post by bojanol »

zajeban osećaj, ali i sasvim normalno s(r)tanje za takav Lifestyle :D
zeleni
Posts: 1000
Joined: Wed Mar 16, 2011 2:19 pm
Location: Beograd

Re: SuB i depresija

Post by zeleni »

so fucked up,
radis li ti nesto u zivotu? Mislim, imas li neku zanimaciju... Mene su obicno obaveze vadile iz depresije.
Ako nam neko dodje glave, to ce biti mangupi u nasim redovima
User avatar
dopeFree
Posts: 89
Joined: Wed Nov 11, 2009 10:32 am
Location: Zagreb
Contact:

Re: SuB i depresija

Post by dopeFree »

Ja sam bio u jebenoj depri kada sam po prvi puta ozbiljno krenuo sa skidanjem i subovima. Sjebo sam sve kaj se dalo sjebat, uz to sam izgubio i par poslova tako da sam na kraju ostao potpuno sam u svoja 4 zida. Izlazio bi samo po pljuge i terapiju. Zatvorio sam se totalno u sebe jer sam fakat pao. Bilo mi je bolje dok sam se šlagirao ali malo po malo i uspio sam se izvuć.

Dobio sam od psihijatra luxetu (zoloft) i fakat su mi pomogli. Nije bila neka velika doza ali dovoljno da me malo podignu. Najgore od svega je kaj sam se ponovno zakačio na dop i to onog trena kad sam se fino oporavio i mislio kak je sad sve super.
Mjesto gdje odbacujem svoje unutarnje demone:
www.detoxonline.bloger.hr
so fucked up
Posts: 9
Joined: Thu Feb 17, 2011 11:29 pm

Re: SuB i depresija

Post by so fucked up »

zeleni wrote:so fucked up,
radis li ti nesto u zivotu? Mislim, imas li neku zanimaciju... Mene su obicno obaveze vadile iz depresije.
Pa idem na fax redovito,ucim za ispite i to..Al uglavnom sam po cijeli dan vani jer mi predavanja od jutra do mraka ..

@dopeFree - Pa i ja sam prvo mislila da je zato kaj sam počela sa skidanjem,al zapravo to traje puno puno duže nego što sam započela sa smanjivanjem terapije i to skoro u neznatnim količinama (po mg u 2tj.) .A i prije sam pila antidepresive (Fevarin),ali mi ništa nije pomagao.Bar mi se činilo tako,a i to je bilo prije nego što sam uopće počela sa drogiranjem .. Zapravo kada učim i najveći dio dana prođe super.Čim nemam zanimaciju-totalna depra (najčešće navečer) :S ... Ne znam dal će možda bit bolje kad se skroz skinem ili kaj ..Samo se toplo nadam da neće tak još dugo bit.Ubija me takvo stanje :S
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: SuB i depresija

Post by sanela »

Najbolji način da se izvučeš iz depresivnog raspoloženja jeste da si nađeš različite zanimacije, da ispuniš dan, da izađeš i da se družiš.
Depresivno raspoloženje je povezano sa osjećajem besmisla i praznine, a opet to i nema puno veze sa tvojim drogiranjem, nego sa načinom kako živiš sada. Počni uvoditi neke nove zanimacije u život i sigurno ćeš primijetiti pozitivnu promjenu raspoloženja.
Mislim da ti antidepresivi nisu neophodni, nego samo više aktivnosti i ljudi u životu.

Pozdrav :)
toto-rina

Re: SuB i depresija

Post by toto-rina »

Teski zavisnici u najcesce u losem fizickom stanju tako da to nadji zanimaciju radi ovo, ono vrlo brzo se dolazi u situaciju da mora covek da legne i da nema volje da ustane. U losem su stanju sto zbog bolesti sto zbog lecenja jer se dugo lezi, slabo krece, pije mnogo raznih toksicnih lekova koji malo ili nimalo pomazu. Tako je bar meni bilo dok sam se skidao pre. To nisu normalni ljudi kojima lose misli odu ako krenu da peru sudove ili izadju u kafic. Ne kapirate da bivse zavisnike vise ne zadovoljavaju iste stvari kao normalne ljude. Vise ne osecaju srecu pri istim stvarima kao normalni. Mozda samo u prvo vreme dok im je sve novo ali svakodnevnica mnogo brzo dosadi i tu je povratak u drogu siguran.
zeleni
Posts: 1000
Joined: Wed Mar 16, 2011 2:19 pm
Location: Beograd

Re: SuB i depresija

Post by zeleni »

toto-rina wrote: Ne kapirate da bivse zavisnike vise ne zadovoljavaju iste stvari kao normalne ljude. Vise ne osecaju srecu pri istim stvarima kao normalni. Mozda samo u prvo vreme dok im je sve novo ali svakodnevnica mnogo brzo dosadi i tu je povratak u drogu siguran.

zar ti stvarno mislis da pranje sudova ikoga ispunjava? da se ljudi tope od milja sto svakog jutra moraju da ustanu za posao? da im nikada ne dodje da odspavaju koji sat duze?
a narkomani... to je posebna sorta. oni se bave duhovnim naukama, pa ne bi da se bakcu sa trivijama... nebuloza.
Ako nam neko dodje glave, to ce biti mangupi u nasim redovima
User avatar
selma
Posts: 807
Joined: Thu Oct 11, 2007 2:52 pm
Location: Beograd

Re: SuB i depresija

Post by selma »

toto-rina wrote: Ne kapirate da bivse zavisnike vise ne zadovoljavaju iste stvari kao normalne ljude. Vise ne osecaju srecu pri istim stvarima kao normalni. Mozda samo u prvo vreme dok im je sve novo ali svakodnevnica mnogo brzo dosadi i tu je povratak u drogu siguran.
a kako ti znas kad si se sav pretvorio u metadon, molim te?
U tome i jeste fazon sto je narkomanija i duhovan problem, pa su puno vece sanse za bivse narkomane da uspiju i dozive i srecu i nadju mir, ako se okrenu duhovnim stvarima..tj dozive Boga u zivotu...
Kontam da te okruzuju propali slucajevi u pokusaju lijecenja od narkomanije..ali to sto ti pises nije istina. IZLAZ POSTOJI...i povratak u narkomaniju nije siguran. Nemoj bedirat ljude bolan...
ajme, da sam slusala likove ko so si ti, sigurno bi se pucala i dan danas..ili bar srecu pronasla u srkanju metadona...aj bolan
Grad razoren bez zidina, takav je čovjek koji nema vlasti nad sobom.
User avatar
dopeFree
Posts: 89
Joined: Wed Nov 11, 2009 10:32 am
Location: Zagreb
Contact:

Re: SuB i depresija

Post by dopeFree »

Čovjek je samo slikovito objasnio zbog čega su povezani depra i narkomanija i tu je potpuno u pravu. Teško je naći izlaz ali ima ga, to je ziher
Mjesto gdje odbacujem svoje unutarnje demone:
www.detoxonline.bloger.hr
Post Reply