SuB i depresija

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom antagonistima (naltrexon, naloxon) - Nemexin, ReVia, Nalorex.... Postavljajte pitanja i svojim iskustvima pomozite drugima koji se nalaze u sličnoj situaciji.

Moderator: sanela

zeleni
Posts: 1000
Joined: Wed Mar 16, 2011 2:19 pm
Location: Beograd

Re: SuB i depresija

Post by zeleni »

dopeFree wrote:Čovjek je samo slikovito objasnio zbog čega su povezani depra i narkomanija i tu je potpuno u pravu. Teško je naći izlaz ali ima ga, to je ziher

ama ok je to... covek je slikovito opisao zbog cega su povezani depresija i narkomanija i tu je potpuno u pravu. I ja to mislim. Tu je potpuno u pravu.
Ali, lose je i opasno stvari gledati (samo) iz te vizure. Iz te price jedino mozes da zakljucis - pa da, depresija mora da te spuca, normalo je sto nemam volje da se mrdnem s mesta, iz narkomanije nema vadjenja... to je linija manjeg otpora. naravno da je tesko naci izlaz. ali moze da se nadje. ne treba se zadovoljavati prosekom i reci, vecina nije uspela sa tim da se izbori. pet posto, kurac palac...
ne volim statistiku velikih brojeva. ima jedan grafit u bgd-u: jedite govna, nemoguce je da se milion muva vara. e to je statistika velikih brojeva.
Ako nam neko dodje glave, to ce biti mangupi u nasim redovima
toto-rina

Re: SuB i depresija

Post by toto-rina »

a kako ti znas kad si se sav pretvorio u metadon, molim te?
U tome i jeste fazon sto je narkomanija i duhovan problem, pa su puno vece sanse za bivse narkomane da uspiju i dozive i srecu i nadju mir, ako se okrenu duhovnim stvarima..tj dozive Boga u zivotu...
Kontam da te okruzuju propali slucajevi u pokusaju lijecenja od narkomanije..ali to sto ti pises nije istina. IZLAZ POSTOJI...i povratak u narkomaniju nije siguran. Nemoj bedirat ljude bolan...
ajme, da sam slusala likove ko so si ti, sigurno bi se pucala i dan danas..ili bar srecu pronasla u srkanju metadona...aj bolan
Pa ja to znam jer sam pre Metadona imao od svakog pokusaja po 3 i svaki put osetio bespomocnost porema drogi, sve sam je vise voleo a zbog nacina skidanja sve vise mrzeo zivot, duhovni nacin zivota i ostalo. Jednostavno pri bilo cemu duhovnom nista nisam osecao sem povecanja nervoze zbog iritirajucih gluposti koje sam slusao. Svaki taj nacin lecenja kojim sam pokusavao da ostavim drogu vodio me je sve dublje u drogiranje. Cinio je da samo vise volim heroin. A da sam i sa Metadonom osetio nesto lose to bi rekao na mnogo gori nacin nego sto ga ljudi ovde pljuju. Nema razloga da Metadon bude jedini nacin lecenja koji mi ne pomaze a zbog necega lazem da mi samo on pomaze. Pljuvao bi ga verovatno gore nego vi. Ali sa Metadonom sam samo osetio koje ste neznalice i koliko je zapadna medicina jasno obrazlozila zasto nam je potreban. Bukvalno 99% recenog ja sam osetio na svojoj kozi. A pomogao mi je i vise nego sto to lekar koji pise neku knjigu ili izvestyaj moze da skapira jer se nije drogirao. Kao sto mi je drugo lecenje stvaralo mnogo vecu patnju nego sto to lekari mogtu da zamisle. Vi ste samo zavisnici, bivsi ili sadasnji, neznalice vecinom kao i ja, propali slucajevi koji pokusavaju da veci deo vremena lice na normalne i vase misljenje spram nekog belog manitla je nebitno. Nekog lekara koji je na zapadu ucio skolu i postao nesto gde je drustvo uredjeno i gde se ne dogtadjaju ispadi i idiotluci kao ovde. Koji samo pokusava da ljude odovji od ulice da ne cini zlo onima koji nisu probasli drogu. Vo to ne vidite i zato i narod na balkanu ispasta i ima takvu reputaciju u svetu. Nigde komuna nije zabranjena i nigde Metadona nije nedostupan. I ovde je mesto gde drugi zavisnici najvise ubedjuju druge sta ce im pomoci iako im nema spasa na taj nacin.
so fucked up
Posts: 9
Joined: Thu Feb 17, 2011 11:29 pm

Re: SuB i depresija

Post by so fucked up »

E sad,znači to je jednostavno tako i bit će dok se u potpunosti ne skinem i ne promijenim način života,ili ..?
Jer ja zaista se družim isključivo sa ljudima koji nemaju apsolutno nikakve veze sa drogom i tome slično..I idem na fax,učim,družim sa ljudima,odlazim na sport itd. Samo me muči ta večer najviše :S .Baš me totalan bed uhvati a da ja sama ne znam oko čega točno ..
Stvarno ne znam kak da se riješim tog jer kažem,preko dana sve super,dođe večer i bedovi me hvataju ..Taman da i nađem neku drugu zanimaciju (koju nit stignem nać kad mi faks previše vremena oduzima) uvijek će doć ta večer i sve će biti isto..Samo je pitanje dokad i zašto i kako da se riješim toga.

Hvala vam na odgovorima :)
zeleni
Posts: 1000
Joined: Wed Mar 16, 2011 2:19 pm
Location: Beograd

Re: SuB i depresija

Post by zeleni »

so fucked up wrote:..Taman da i nađem neku drugu zanimaciju (koju nit stignem nać kad mi faks previše vremena oduzima) uvijek će doć ta večer i sve će biti isto..

dokle god iscekujes da ce ti svako vece biti isto, ono ce stvarno i biti isto. promeni plocu u glavi...
Ako nam neko dodje glave, to ce biti mangupi u nasim redovima
User avatar
dopeFree
Posts: 89
Joined: Wed Nov 11, 2009 10:32 am
Location: Zagreb
Contact:

Re: SuB i depresija

Post by dopeFree »

so fucked up wrote:E sad,znači to je jednostavno tako i bit će dok se u potpunosti ne skinem i ne promijenim način života,ili ..?
Jer ja zaista se družim isključivo sa ljudima koji nemaju apsolutno nikakve veze sa drogom i tome slično..I idem na fax,učim,družim sa ljudima,odlazim na sport itd. Samo me muči ta večer najviše :S .Baš me totalan bed uhvati a da ja sama ne znam oko čega točno ..
Stvarno ne znam kak da se riješim tog jer kažem,preko dana sve super,dođe večer i bedovi me hvataju ..Taman da i nađem neku drugu zanimaciju (koju nit stignem nać kad mi faks previše vremena oduzima) uvijek će doć ta večer i sve će biti isto..Samo je pitanje dokad i zašto i kako da se riješim toga.

Hvala vam na odgovorima :)
Ak si u bedu samo navečer onda to i nije prava depresija nego si možda samo opterećena sa svojim problemom/problemima pa onda malo više razbijaš glavu navečer kad nemaš toliko aktivnosti. Sve bu to prošlo s vremenom, samo se opusti i kloni se droge :wink:

P.S. Jesi li ikada probala sa meditacijom? Imaš na youtube-u dosta savjeta pa ak te zanima potraži malo, super je stvar.
Mjesto gdje odbacujem svoje unutarnje demone:
www.detoxonline.bloger.hr
andrejj
Posts: 2
Joined: Mon Jun 06, 2011 2:26 pm

Re: SuB i depresija

Post by andrejj »

Dobio sam od psihijatra luxetu (zoloft) i fakat su mi pomogli.
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Re: SuB i depresija

Post by sunrise »

Dragi moj
navecer ti treba malo prave akcije, mlad si decko,cijeli dan faks, druzenja,sport i sta ti onda fali navecer????
Cura i tako to,da ne budem prosta

sve je ok,svima nama je tesko,meni ujutro bjez ujedam,navecer super,ali necu ni antidepresive ni nista,koj ce mi to? sta moras svo virjem biti ok? jel mislis da si jedini kome je tako? nadji curu i zabavljaj se,ako ne imas telefon nazovi kucnu posjetu i aus
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
Miligram
Posts: 13
Joined: Wed Jan 18, 2012 3:08 pm

Re: SuB i depresija

Post by Miligram »

toto-rina wrote:Teski zavisnici u najcesce u losem fizickom stanju tako da to nadji zanimaciju radi ovo, ono vrlo brzo se dolazi u situaciju da mora covek da legne i da nema volje da ustane. U losem su stanju sto zbog bolesti sto zbog lecenja jer se dugo lezi, slabo krece, pije mnogo raznih toksicnih lekova koji malo ili nimalo pomazu. Tako je bar meni bilo dok sam se skidao pre. To nisu normalni ljudi kojima lose misli odu ako krenu da peru sudove ili izadju u kafic. Ne kapirate da bivse zavisnike vise ne zadovoljavaju iste stvari kao normalne ljude. Vise ne osecaju srecu pri istim stvarima kao normalni. Mozda samo u prvo vreme dok im je sve novo ali svakodnevnica mnogo brzo dosadi i tu je povratak u drogu siguran.

Jako si dobro objasnio zasto postaju depresivni.Ali depresivni postaju i oni koji su na metadonskoj terapiji...kljuc je u tome kao sto si rekao da bivsi ovisnici sada drugacije gledaju na "normalne" stvari,obveze itd. njima se to ne da.,,oni ne vide smisao pranja suđa,usisavanja,kako bih to objasnio...normalni ljudi imaju drugaciji koncept u glavi.,i njima se neda ali oni imaju to nesto sto im govori moras to odradit.
Bivsi ovisnici ma njima je svaki dan borba.Svaki dan se bar jednom pitaju,koji kurac da radim u ovom jadnom životu ?Ali bitno je da imaju neki hobi,,,da imaju nekoga tko ih voli,curu ili dečka.Glazba i moja cura su moj spas,i to svakodnevni !
Post Reply