Razlika u Blokatorima

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom antagonistima (naltrexon, naloxon) - Nemexin, ReVia, Nalorex.... Postavljajte pitanja i svojim iskustvima pomozite drugima koji se nalaze u sličnoj situaciji.

Moderator: sanela

Post Reply
Zmaj
Posts: 59
Joined: Wed Nov 03, 2010 5:11 pm

Razlika u Blokatorima

Post by Zmaj »

Pratim ovaj forum skoro 3 godine,tj otkako sam posle 7 i po godina napravio recidiv!
Nisam se do sada registrovao samo sam citao postove na forumu.Imam 35 godina i vec skoro 8 meseci pijem blokatore.E sad ovako,sta se desava i sta me interesuje . Od jula 2001 do juna 2003 sam pio Revia blokatore, dobijao iz Francuske uz kombinaciju Flunirina ujutru 1 kapsula, 3 X 10 mg Bensedina i uvece Flormidal.Sve sam to vremenom smanjivao da bih na kraju i blokatore prestao da pijem.
Pre 3 godine sam tako naivno napravio recidiv,ostalo....zna se kako ide..Bilo je dovoljno da vidim Heroin i da posegnem ponovo posle 7 i po godina,samo jedan pogled na jednu linijicu koja mi je ponovo napravila haos od zivota...Ponovo sam sebe doveo ne na nulu,nego na ispod nule...Takvo razocarenje roditelja, familije,okoline....9 lezanja u Teodora Drajezera, Rusija i Dr.Zobin i mali milion skidanja na svoju ruku,nisu uspela , dok nisam poceo te 2001 sa Blokatorima.A bas tada sam bio navucem na famozni M-eslon 60 mg 16- 17 kapsula dnevno I.V. Najteze i najgore skidanje do tada...No da se vratim na sadasnje vreme.Pored blokatora pijem i Bensedin od 5 mg, po potrebi i pred spavanje pola Flormidala, ne pijem Flunirin,jer me sto me zaista cudi(ranije nije) tako smori uz blokator da je to strasno...Ujutru sam smoren,bezvoljan,depresivan,da bi negde u toku dana se podigao, oraspolozio,ali pocinjao da imam bizarne misli....Prestao sam sa Flunirinom.E sada, u zadnjih nekoliko meseci sam pronasao Naltrrexone,sa deklaracijom na nasem jeziku,kosta oko 4600 cela kutija.Sta se desava, strasno se ponasam,nije normalno.Imam takve promene raspolozenja, teska stanja depresije,napetost,nemam koncentraciju,nezainteresovanost za sve,za ceo zivot.Radim poprilicno odgovoran posao sa novcem,i desava se da se zbunim...Psihicko stanje i nekako mogu da sredim uz koji Lexilium od 3 mg,ali imam opasne vroglavice, nestabilnost na nogama, mucninu, nagon na povracanje,jednostavno se odvratno osecam...Nemam volju za druzenjem,kada ne radim,a to je vikend,tada prespavam,ne ustajem iz kreveta,nemam volju,nemam energiju.Jednostavno ne znam zasto i zivim....Srecem stare drugare koji su na Metadonskoj terapiji,u mom gradu je jedan od jacih Metadonskih centara,i koliko vidim i cujem od njih dovoljno je da sam zatrazis da ti se podigne doza i to je reseno.Momak je pre 2 meseca krenuo sa 2ml, ili ti 60 kapi,sada je na 12 kubika....Da je Morfin umesto Metadona, ne bih razmisljao,jel ovo sto ja prozivljavam,je pravo mucenje....Prava kriza duse.Te 2001-2003 kada sam pio Reviu, i ponekad Nemexine iz Francuske nisam imao ni jedan od ovih simptoma koje sam naveo gore.To je malo izazvalo sumnju u meni da ovaj Naltrexone i nije bas isti kao oni,tj da ima neke komponente pored Naltrexone-hlorida koje izazivaju sve ovo...Molim da mi neko,ko zna nesto o ovome,i ko je imao slicna iskustva nesto napise,odgovori na ovu temu...Inace Voyagerove postove sam najvise citao,i odusevljen sam njegovim poznavanjem farmakologije...svaka cast.Unapred hvala.
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Re: Razlika u Blokatorima

Post by sunrise »

Dobrodosao
Inace Voyager se puno i kuzi u sve te stvari u svu t kemiju gdje ja nemam pojma i nikad nisam ni htjel a vise znati
Ne brini ovdje ces nacii pomoc
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
Zmaj
Posts: 59
Joined: Wed Nov 03, 2010 5:11 pm

Re: Razlika u Blokatorima

Post by Zmaj »

Znam da Voya zna dosta o tome, pazi i ja pratim dosta, tj niko od nas nije laik,svi znamo sta za sta sluzi...
Voleo bih zaista da dobijem malo strucnije objasnjenje,jel ovo kod mene postaje poprilicno haoticno, i ne znam do kada ce potrajati i do kada cu ja izdrzati...Nisam siguran da bih bio strejt bez blokova, jel znam sve kako ide, pa u PM ja sam posle 7 , i po godina video jebeni lajn i kao hipnotisan bio, i napravio recidiv...Zato bih zaista voleo ako neko nesto moze da kaze,a na Metadon mi se ne ide,jle od njega, sam pospan,jedva gledam,a radim sa parama, imam gusenja,tj nemam daha i gomilu drugih nezeljenih efekata,jbt,bas me uspori metadon...jedino me sa speed-om radio kako valja,ali to nije tema,samo kazem, da ima drugi substitut,Morfin,bez razmisljanja, sa svim mojim papirima, kojih ima pa blizu stotinu sa raznoraznih lecenja, otisao na Nervno,mada,dole kada bi me videli,ne bi mi ni trebali papari...Unapred hvala...
Post Reply