dr. popovic

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom antagonistima (naltrexon, naloxon) - Nemexin, ReVia, Nalorex.... Postavljajte pitanja i svojim iskustvima pomozite drugima koji se nalaze u sličnoj situaciji.

Moderator: sanela

User avatar
Modesty
Posts: 2479
Joined: Mon Nov 26, 2007 9:34 am
Location: BiH

Re: dr. popovic

Post by Modesty »

Naravno joesspappa da nekog može da liječi i cijeli konzilij stručanjaka ako taj nije odlučio da bezuvjetno prihvati pomoć,ništa od toga i ako isti bezuvjetno ne vjeruje u to šta radi......uvijek kad pišem polazim od sebe,ja pomoć želim i ne mudrujem koji mi lijek više odgovara,način i ton razgovora.Ako sam već pomoć tražila,onda je i prihvatam,bila ona plaćena ili bespatna.
Reagirala sam na ovu temu i reagujem na slične,zato što znam mnogo njih koji se žale na neke doktore zato što im nisu dali lijek koji oni žene...ma moš mislit..pa su im onda odjednom, isti skupi.....pa što nisu ostali lijepo kući i sami sebi određivali terapiju a ne tu da pljuju prozivaju ljude i klinike.Neznam niti jednu osobu koja je istinski zatražila pomoć,dobila je i da nije uspjela!!!
User avatar
maxlo
Posts: 410
Joined: Sun Dec 09, 2007 11:43 pm
Location: Beograd

Re: dr. popovic

Post by maxlo »

pa što nisu ostali lijepo kući i sami sebi određivali terapiju a ne tu da pljuju prozivaju ljude i klinike.Neznam niti jednu osobu koja je istinski zatražila pomoć,dobila je i da nije uspjela

Bitan je prvo dogovor sa samim sobom.....krizne dane sam proveo u kuci sam bez doktora i terapija.....sto se tice trazenja pomoci urlao sam na sve strane,sama sreca pa ima dobrih ljudi koji je pruzaju...Veliki poz. svim ljudima dobre volje :wink:
Ziveti u harmoniji sa zakonima univerzuma je put ka najvecem zadovoljstvu
User avatar
Modesty
Posts: 2479
Joined: Mon Nov 26, 2007 9:34 am
Location: BiH

Re: dr. popovic

Post by Modesty »

:wink:
User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Re: dr. popovic

Post by saša-ex »

Opet moram da napomenem, cisto da ne dodje o zabune.
O dr. Maji pisete na temi dr. Popovic, sa kojim ona nema nikakve veze, ona vodi ordinaciju Singidunum.
SAMO CEO ŽIVOT...
User avatar
Modesty
Posts: 2479
Joined: Mon Nov 26, 2007 9:34 am
Location: BiH

Re: dr. popovic

Post by Modesty »

Nju smo samo htjeli izvuči iz negativnog konteksta ove priče.
perica

Re: dr. popovic

Post by perica »

mOZDA I NIJE LOSE STO SE NA OVOJ TEMI SPOMINJE MAJA,I "SINGIDUNUM",iz razloga sto je veliki deo lecenja preuzet odande gde je ona sada stekla tu diplomu (BRAVO MAJO),I TO SVE IMA VEZE SA PRICOM PRIMARNOM O CENI.
A,ZASTO? Pa ovako stoje stvari. Ko nema love,tj. kome nema ko da sve to plati i automatski bude saradnik u lecenju,moze da ode u Zavod za bolesti zavisnosti(Drajzerova),i potrazi informacije i Dr. Alcaz ili Dr. Plasica. Lepo ce im biti objasnjeno sve kako ide. imace se vremena porazmisliti da li misli da se tih pravila moze drzati,pacijent ali i saradnik,i onda lepo krene na skoro isto lecenje samo na zdravstvenu knjizicu. eventualno po neka participacija i jedna do dve detekcije mesecno. to je vec prihvatljivo sa finansijske strane za svakoga,ali svakoga. Dolazili su ljudi sa starim roditeljima iz Negotina,Sapca,Nisa.... Svaki dan,u prvoj fazi, koja traje tri do cetri meseca. Eto i resenja za cenu lecenja u jedoj tako dobroj ordinaciji kao sto je (po)Singidunum,i Dr. Maja. koja je 0-24 rezervisana za svoje pacijente,jedina prednost u odnosu na Dnevnu Bolnicu u Drajzerovoj.
User avatar
Sagitarius
Posts: 1189
Joined: Mon Dec 26, 2005 2:07 pm

Re: dr. popovic

Post by Sagitarius »

Modesty wrote:zvala sam i razgovarala sam sa njihovim dr. ali što to meni vrijedi kad ni zbog posla ni zbog djeteta ne mogu biti tamo...meni treba održavanje u Bosni!!!
Nije mi jasno da baš nitko nema info. o subotexsu,kako ga mi odavjde možemo nabaviti,ili evo konkretnije pitanje...dali se sa bosanskim receptom može dići taj lijek u Hrvatskoj?
Može se dignuti s bosanskim receptom,samo plaćaš 53kn po kutiji(7x2mg)
User avatar
Sagitarius
Posts: 1189
Joined: Mon Dec 26, 2005 2:07 pm

Re: dr. popovic

Post by Sagitarius »

U Srbiji koliko vidim se okreću masne pare na liječenju narkomana.Nije mi jasno kako se može tražit od narkomana koji bi i bubreg prodao za šut dopa,a koji je i roditelje vjerovatno popalio za dobre novce,i pokrao dosta vrijednih stvari iz kuće da iskešira 2-3000eur za liječenje i detox.
Kod nas u Hrv. je malo drukčija situacija.Supstitucije pokriva zdravstveno(i met i sub),ali fali doktora,psihijatara za kvalitetnije praćenje osoba na spuštanjima,supstitucijama.Jedini specijalizirani odjel za bolnički detox je u Vingradskoj,kapaciteta za 20 osoba,jedini takve vrste u HRV.Čeka se godinama,a kažu da jedini način da se uvališ preko reda je da overiraš(naravno samo ako si iz ZG).Postoji još par klinika koje primaju ovisnike,a i one su prebukirane.
U Splitu,npr. 3 doktora pokrivaju cijelu županiju(kanton),normalno da se ne mogu kvalitetno posvetit pacijentu.
Na psihijatriju u Splitu uopće ne primaju ovisnike na detox.
Država godišnje izdvaja određenu sumu novca za liječenje i prevenciju ovisnosti,koja se raspoređuje između komuna i Zavoda.To su dvije ajmo reć,"suprotsavljene" strane,pa ovisno tko je na čelu Vladinog ureda više para ide na jednu ili drugu varijantu.Prije je bio dr.Sakoman,sada je bivša časna sestra Bernardica(osnivač komune "Susret").
Privatnih klinika skoro pa i nema,bila je kraj Pule neka komuna "Narconon",koju su osnvali scijentolozi iz Amerike,treman-saune,vitamini,psihoterapije,trajao je 8 mjeseci,mjesečno se plaćalo 1000eur.Zatvorili su prije par godina...
Pojavio se bio u Zadru,dr. Weissman sa svojom metodom skidanja u 24h(davanje blokatora pod potpunom anestezijom),ali i on je otišao,jer je tražio oko 10000kn za trodnevni detox.
Kako vidim,još mi u Hrv. i najbolje stojimo u ex. Yu izuzev možda Slovenije,blokatori se vrlo malo koriste,zdravstveno ih ne pokriva,a poznato je da oni sami za sebe,bez kvalitetnog terapeuta,naprave više štete nego koristi.
perica

Re: dr. popovic

Post by perica »

Sagi,pa u Srbiji zvanicno ima 30-3500 svakodnevnih narkomana,h. ovisnika. pa,kako da ne bude skupo lecenje. i,to je konkurencija strahovita. Ima tu i ironije opasne. Tu negde na forumu ima prica iz Miklosiceve. E,sada ta klinika se nalazi u neposrednoj blizini najgoreg istraznog zatvora na ovoj hemisferi. I,tu je ironija. U,CZ-zatvor,se prinudno leci bar trista do cetristo ljudi za dz.,a par ulica se isto dogadja za par hiljada evra. to ti je bre Srbija. A,da. Zamalo da zaboravim,trougao cini i stadion Obilica,Arkanovog kluba,koji je ipak bio gadan protivnik h. verovatno jedina stvar sto ga je povez\ivala sa h. je to sto je reketirao opasno sve vece dilere.
Srbija je to. A Chubura je raj! to je sifra,i ko zna gde je i sta je Chubura,zna sta znaci taj grafit.
User avatar
misty
Posts: 201
Joined: Thu Feb 21, 2008 9:02 am
Location: Srbija
Contact:

Re: dr. popovic

Post by misty »

Pa ovako stoje stvari. Ko nema love,tj. kome nema ko da sve to plati i automatski bude saradnik u lecenju,moze da ode u Zavod za bolesti zavisnosti(Drajzerova),i potrazi informacije i Dr. Alcaz ili Dr. Plasica.
Perice ako možeš da mi odgovoriš, jel si ti išao na terapije kod dr.Plašića, zanima me kakvo je tvoje mišljenje o njemu i opšte o njihovom načinu lečenja?
Ja idem kod Plašića kao saradnik i nisam u opšte nešto oduševljena ni sa njim ni sa Drajzerovom...
Da me ne shavtiš nešto pogrešno, nego čisto me zanima još nečije mišljenje ko odlazi kod njega..
Post Reply