Novi Zivot kod Rakovickog manastira u Beogradu

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom antagonistima (naltrexon, naloxon) - Nemexin, ReVia, Nalorex.... Postavljajte pitanja i svojim iskustvima pomozite drugima koji se nalaze u sličnoj situaciji.

Moderator: sanela

Post Reply
roniron
Posts: 5
Joined: Sat Feb 20, 2010 7:16 pm

Novi Zivot kod Rakovickog manastira u Beogradu

Post by roniron »

Otvoren je novi centar za detoksikaciju i psiholosku podrsku u okviru bolnice Nova Vita neposredno pored manastira u Rakovici. Tretman je jeftiniji od postojecih. Psiholoska terapija ukljucuje i duhovnu terapiju. Javite se na telefon 060 3440 336 za vise informacija.
User avatar
Otac
Posts: 319
Joined: Thu Jan 01, 2009 10:07 pm
Location: EU - ne mojom krivicom

Re: Novi Zivot kod Rakovickog manastira u Beogradu

Post by Otac »

roniron wrote:Otvoren je novi centar za detoksikaciju i psiholosku podrsku u okviru bolnice Nova Vita neposredno pored manastira u Rakovici. Tretman je jeftiniji od postojecih. Psiholoska terapija ukljucuje i duhovnu terapiju. Javite se na telefon 060 3440 336 za vise informacija.
nije jeftiniji od besplatnih , kojih usput receno ima nekoliko...
KO NE POKUŠA 100% NEĆE USPJETI!
roniron
Posts: 5
Joined: Sat Feb 20, 2010 7:16 pm

Re: Novi Zivot kod Rakovickog manastira u Beogradu

Post by roniron »

Detoksikacija, terapija, kvalitetna ishrana i sedmodnevni boravak u bolnici u prirodnom okruzenju uz ugradnju implanta ima negde besplatno? Nesto priblizno tome (bez implanta) ima samo u Drajzerovoj, ali nekad na zalost nemate vremena da cekate nekoliko nedelja ili meseci za prijem u bolnicu.
Sve najbolje i probajte zivot bez heroina, jer covek nije stvoren za heroin.
User avatar
YugoS
Posts: 635
Joined: Tue Apr 21, 2009 1:14 pm

Re: Novi Zivot kod Rakovickog manastira u Beogradu

Post by YugoS »

roniron wrote: ... covek nije stvoren za heroin.
Nije.
Heroin je stvoren za covjeka!

:D
narkoman sam al' najlepsi.
roniron
Posts: 5
Joined: Sat Feb 20, 2010 7:16 pm

Re: Novi Zivot kod Rakovickog manastira u Beogradu

Post by roniron »

Slazem se s tobom. I metak je stvoren za coveka, a da li je covek stvoren za metak?
Heroin je zamka coveku, covek nije fizicki gradjen da bi podneo heroin. I coveku nije dato na ovom svetu da dozivljava osecaje koje heroin pruza. To su osecaji za sledeci zivot koji mora da se zasluzi.
User avatar
YugoS
Posts: 635
Joined: Tue Apr 21, 2009 1:14 pm

Re: Novi Zivot kod Rakovickog manastira u Beogradu

Post by YugoS »

Interesantan post.

Nego drug,mozes li nam napisati kakav je to detox?
Jeli to bezbolno ciscenje tjela od heroina ili kako ?
Mogu li u toj ustanovi skinuti ljude sa metadona i bupronorfina ?

Pozdrav.
narkoman sam al' najlepsi.
roniron
Posts: 5
Joined: Sat Feb 20, 2010 7:16 pm

Re: Novi Zivot kod Rakovickog manastira u Beogradu

Post by roniron »

E pa ovako: sto se detoxikacije tice ona je bezbolna, kriza se ne oseca i traje 5-7 dana. Koristi se minimalna supstitucija (2-3 dana), lekovi za snizenje simpatickog tonusa (koji se jako dize za vreme krize jer ga inace opijati blokiraju), benzodiazepini, noviji neuroleptici, infuzije. Posle 5-7 dana i uradjenog testa koji naravno mora biti negativan, pacijentu se preporucuje ugradnja implanta Naltrexona (dobro je poznato da bez ovog koraka terapija cesto bas i nema mnogo smisla). Puna paznja posvecuje se razgovorima sa pacijentom za vreme hospitalizacije.
Sto se tice metadona i buprenorfina, metadonska detoksikacija je moguca, ona traje nesto duze od heroinske (desetak dana), buprenorfinska (subutex) moze da traje i nesto krace (2-4 dana). I sad, to je pocetak borbe koja ce da traje i koju ce zajedno voditi pacijent i terapeut i posle boravka u bolnici. Pacijent mora da odrzava kontakte sa terapeutom telefonom, i kad je u prilici da posecuje terapeuta.
Nadam se da ti je ceo proces sada jasniji. To je to, samo hrabro.
roniron
Posts: 5
Joined: Sat Feb 20, 2010 7:16 pm

Re: Novi Zivot kod Rakovickog manastira u Beogradu

Post by roniron »

Dobro, javi se. Mi pokusavamo da jos snizimo cenu, a i implant se trudimo da nabavimo jos jeftinije, tako da ce uskoro, ja se nadam, implant biti veoma povoljan. 6mesecni implant, ili godisnji. Kad odlucis da se skines, javi se, nemoj da propustis priliku da ugradis implant po povoljnoj ceni, jer veruj mi da je to jedino resenje. Kada shvatis posle 6 meseci ili godinu dana koliko se bolje osecas bez prilike za recidiv, ti si na pola puta do izlecenja!

Pozdrav tebi, tvojoj supruzi i deci.
Post Reply