i

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom antagonistima (naltrexon, naloxon) - Nemexin, ReVia, Nalorex.... Postavljajte pitanja i svojim iskustvima pomozite drugima koji se nalaze u sličnoj situaciji.

Moderator: sanela

Post Reply
bendjani
Posts: 4
Joined: Sat Jan 23, 2010 10:18 am

i

Post by bendjani »

.
Last edited by bendjani on Thu May 26, 2011 9:05 pm, edited 1 time in total.
ivon
Posts: 157
Joined: Thu Jan 21, 2010 8:44 pm

Re: pitanje pocetnika

Post by ivon »

Prvo zdravo a drugo zasto pijes lekove i alkohol zajedno.Nisam ja licno iskusna u tome ali ako si se skinuo sa heroina onda ti je ovo jos lakse.Zbog tebe pre svega a i zbog tvoje majke.Poverenje se tesko stice a lako izgubi,to i sam znas.Daj joj nacina da ti veruje, malo oladi sa pivom i lekovima da se ona ne bi sekirala a ti to mozes,kada si uspeo sa h. da se skines sigurno mozes sve.Majke vole i prastaju,a ti samo napred zelim ti da uspes.Poz.
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: pitanje pocetnika

Post by Voyager »

x
Last edited by Voyager on Sat Feb 04, 2012 1:59 am, edited 1 time in total.
gedam
Posts: 3
Joined: Wed Feb 10, 2010 8:49 pm

Re: pitanje pocetnika

Post by gedam »

Ja necu da ti popujem zasto radis ovo ili ono(mada se slazem sa ostalima) vec cu ti reci da ako ne nadjes blokatore u Sarajevu mozes ih naruciti iz Beograda. Mozez kupiti tablu ili vise njih. Tabla kosta 1500 i placas pouzecem tj. kada ti stigne postexpresom. Apoteka se zove "Odisej" a br. tel. je 0113447534. Ja ih tamo narucujem i to ti je sve od mene...
Mauriko
Posts: 190
Joined: Tue Oct 07, 2008 6:11 pm
Location: Beograd

Re: pitanje pocetnika

Post by Mauriko »

Ma ne vrede ni blokovi bez dobre psihoterapije... tj. retko kome pomognu.. Tesko je sabrati se sam i bez pomoci strucnog lica...
A blokovi su u svakom slucaju velika podrska lecenju...
Who dares, wins !
User avatar
skybeatz
Posts: 59
Joined: Wed Mar 10, 2010 11:59 pm

Re: pitanje pocetnika

Post by skybeatz »

Voyager wrote:Nisi ti decko cist ni blizu.
Hey, izvalite moj prvi post van Supstitucije i Harm Reduction-a !

Dakle ti umesto Heroina sada ponekad mesas Bromazepam i alkohol, sto je odvratno za psihu i organizam, cak daleko manje unistavas organizam ako si na relativno cistom dopu nego sa povremenom kombinacijom BZD-a i alkohola !

I sumnjam da je to bas ponekad.
Mislim da je to malo cesce.

A znas kako znam to ?

Zato sto poznajem zavisnicku licnost i njenu tendenciju da supstituise jednu PAS za drugu.
Takodje, tvoja mama bas i nije toliko luda zena pa da pomisli da si na dopu samo ponekad.

Ti mesas alkohol i Lexilium cesto i cesto si razvaljen od toga, jer ta kombinacija ima dobru euforiju i pomaze u psihickoj krizi za opioidima u kojoj si ti.
Na toj kombinaciji, posto si navikao na nju, ti imas utisak da si savim normalan i da se na tebi nista ne vidi, to je tako uvek, ta kombinacija je varljiva, medjutim takvi ljudi su nemoguci, uzas, ti si nocna mora za svoju kevu, jadna zena ce da odlepi od tebe, mogu da mislim samo.

Prvo samo koliko svadja oko toga da li uzimas dop ili ne, one zena vidi da si odvaljen kao morka i optuzuje te da se i dalje rokas, a ti iznerviran zbog toga sto ona misli uzvracas veoma agresivno i svadjas se sa njome, cesto joj povredis osecanja.
Nemoj to da radis, jer je u toj svadji tvoja majka u pravu, a ti si u svom ludilu i u svojoj laznoj istini.
Iako ona nije u pravu kada kaze da koristis Heroin, ona je u pravu kada misli da si odvaljen od necega sto je stetno kao i Heroin.

Prestani da zloupotrebljavas PAS i pocni sa pracvim lecenjem, sa pravim apstiniranjem (ako si vec to resio, ako nisi onda idi trazi Metadonsko odrzavanje).
Prvo zbog svog mozga i jetre, a onda zbog svoje majke i normalnog funkcionisanja, prestani u potpunosti da mesas alkohol i sedative i da brljas.
Ako tako nastavis brzo ces da prsnes.
Zavisnici na toj kombinaciji koji su u psihickoj krizi su i cesto, potpuno nesvesno, veoma grubi i nesmotreni, tako da mogu da mislim sta tvoja majka prozivljava pored tebe tako cesto narokanog.

Ako hoces da se pohvalis da si cist na neki prihvatljivi nacin, onda budi samo na terapiji koja ti je prepisana.
Jer, mislim da ti taj combo alkoholni zamenjuje Heroin i kada se zveknes Lexom i alkoholom to ti je kao da si uzeo malo Heroina i na taj fazon si i uspeo da sklepas svo ovo vreme cistote.

Opusti se covece, ispricaj kako zaista jeste, ovde ima ljudi sa raznim problemima i tezim nego tvojim.
Veruj mi, bolje ti je da ugradis blokator ili da ih pijes, nego da preko benzodiazepina cepas alkohol, pa cak i povremeno !
Ako je potpuna apstinencija ono sto zaista zelis i cemu zaista tezis.
Nemoj da lazes sebe !
Sedni ispred ogledala i razgovaraj sa sobom sta ti zapravo hoces,

Pozdrav, and no harm meant !
potpisujem...ovo je pravo u centar...jer to je ta psiha iz tvog ugla gde si ti kao ok ,sto sa strane deluje totalno suprotno...
Post Reply