pobegao grobaru sa lopate (ali samo pokusao da pobegne..)

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom antagonistima (naltrexon, naloxon) - Nemexin, ReVia, Nalorex.... Postavljajte pitanja i svojim iskustvima pomozite drugima koji se nalaze u sličnoj situaciji.

Moderator: sanela

Post Reply
Nikajlo

pobegao grobaru sa lopate (ali samo pokusao da pobegne..)

Post by Nikajlo »

unapred se izvinjavam, osecam da cu biti oopsiran. no, to mi je, chini se, način da i sam premotam film, odgledam ga još jedanput.

elem, uz pomoć supruge I LJUDI SA OVOG FORUMA (HVALA VAM NA MNOGIM, MNOGIM REČIMA UTEHE, OHRABRENJA I NADE) osmelim se da odem u dom zdravlja i potražim za svoju boljku leka.
terapija je otpočela trodonima i onom "sitneži" koja uz troggs ide. skinuo se u dobrom raspoloženju, relativno lako.. i kako je koji dan odmicao, tako sam ga ja doslovno dočekivao nasmejan... željno, željno čekajući da mi osvane i onaj dan kada ću početi da se "blokiram"!

medjutim, pre neko veče, ja se istušrao, obukao pidzamu i legao isped TVa. dakle sve upućuje na to da za mene dan lagano i VEOMA USPEŠNO ide ka svome kraju, zar ne biste pomislili tako nešto u opisanoj situaciji?! ovih dana, kako sam na terapiji, lek za spavanje FLORMIDAL, popijem već nešto nakon 20 i 30h, kako bih se dovoljno naspavao i ujutro bio odmoran (za sve ovo vreme, od početka terapije, sam morao da radim.. doduše mentalno lake a fizički nešto teže stvari).
i sad, odjedared, niotkuda, moja draga žena kreće da me bombarduje nekim debilnim pitanjima, tipa: što sad nećeš bensedin, pa, kao, el ti hladno noću pa ovo pa ono.. ja krenem da objašnjavam ono što svi vrapci po Novom Sadu znaju o meni, a to je da mi više nikakav razgovor ne prija, a posebno ne takav ispitivački i da bih najradije da u miru i tišinici sačekam da me Flormidal onesvesti elegantno i da ujutro ponovimo one osmehe itd itd..
sad da ne smaram fajtom koji je usledeo, ja popijem ta dva FLRMDL i ova krene da me trpa kako mi treba i benzos i ja skapiram kako mi sada zaista i treba i uzmem novu kutiju i krenem da ih vadim i pijem jedan po jedan. uspeo sam da popijem 4 kom od 10mg, dok me "OVA" nije savladala i otela mi lekove. i opet rasprava, bacanje hejta, svadja.. jednom rečju STRES.
i ja uradim... šta?

nazovem shemu i odradim joj se malte ne pred očima..čisto da je što više iznerviram, povredim i izludim.. ovakav kakav sam (kakvi smo svi u tom dramatičnom periodu, kada smo dosta krhki i sjbni u svakom pogledu..).

e, ta moja debilna i sitna odrada, nekom tako bednom shemom, koja se garant ne bi ni videla na testu je nastavila da pravi štetu.. znate šta uradi kamen kada krene nekontrolisano da se kotrlja nizbrdo..


uglavnom, sutradan smo diskutovali o tom nemilom dogadjaju jedno pedeset devet časova i složili se da šteta nije toliko velika, da do pishanja ima dovoljno vremena da sredimo organizam, etc, etc.. i zaista, kupili smo NONI, LIV52, milion multivitamina i ostala sranja koja će mi navodno izbrisati sećanje i
otrove iz mozga.


a šta mi moja paziteljka, sponzorka, instruktorka, koja li joj je jebena uloga već, uradi sutradan!!!!
pazi sad...
dogovorimo se da odemo do njenih roditelja (ne stanuju u NSDu) u petak popodne, odmah opsle mog joba, kako me ništa u gradu ne bi čak ni podsećalo na srnj koje sam napravio.
al meni uleti neki sitan posao-obavezica za subotu i ja predložim da to odradimo zajedno, razbežimo se po gradu na sabajle, da bi bili efikasniji i palimo kod mog ćaleta po auto i idemo kod njenih.
I ONA TU KAO ISPIZDI, NE ČEKA JOJ SE DO SUBOTE, MORA ONA JOŠ U PETAK DA JE TAMO (zaista je bolje kad je petkom popodne kod svojih u gradu jer tamo nabavlja neku garderobu i sitnice koje ovde prodaje, ali OVAJ WEEKEND JE MORAO DA BUDE PRESKOČEN što se jebene kupovine tiče).
trebalo je da sedi pored mene i bukvalno me prati i u klonju kad idem, zar ne??

a ja? šta ja radim? RECITUJEM!! (recidiram, skapirali ste!) i udaljavam se od blokatora, normalnijeg života i svega drugog...

UFFFFF! to sam teo da zbacim sa ramena, odlepim sa grudi, podelim sa nekim.
ako je ko i pročitao, molim da pomogne nekim savetom.. kako da podignem i drugu nogu, koja još zapetljana visi sa grobareve lopate. kako da ostanem čist, sada kada je fizička kriza gotova??

izvinjavam se na dužini posta, al kraće nije moglo a mnogi bitni delovi su već izbačeni, pa ako neko skonta neku rupu u priči, neka slobodno pita!

molim za pomoć, prijatelji!
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: pobegao grobaru sa lopate (ali samo pokusao da pobegne..)

Post by sanela »

Eh ovako.... pročitah ja to što si napisao.
Dvije stvari ću ti samo napisati, jer se spremam za spavanje :)
Prvo je da i tvoja supruga treba otići na razgovor kod tvoje psihijatrice i treba naučiti kako da ti pruži podršku u liječenju. A ti bi trebao prije toga sjesti sa njom i smireno porazgovarati o tome šta se desilo, a što je dovelo do tvog recidiva.

A do recidiva nije došlo zato što je ONA KRIVA, nego zato što TI NISI ZNAO kako da se ponašaš u stresnoj situaciji. Ti si mogao da se napiješ, da se zaključaš u sobu, da skočiš kroz prozor, da je iskuliraš, da lupaš glavom u zid, da uzmeš dop... i ti si uradio šta? Ono što si najbolje znao. Kroz psihoterapiju se uče novi načini, a i kroz NA na koje te Baba Naca zove.

Napravio si recidiv, OK. To je bio TVOJ IZBOR. Opet je DO TEBE šta ćeš dalje napraviti. Hoćeš li pasti skroz ili ćeš se nastaviti boriiti? Zašto si se i počeo boriti? Razmisli vrijedi li gumicom obrisati sve što si napravio do sada i sve što je tvoja supruga napravila za tebe i za vas? Ona sigurno neće dovijeka trpiti tvoje drogiranje.

Eto, možda napisah više od dvije stvari, ali probaj razmisliti kojim ćeš putem nastaviti. I kreni... ne vrijedi se osvrtati i kukati zbog onog šta je bilo, to ne možeš promijeniti. Šta možeš promijeniti?
Nikajlo

Re: pobegao grobaru sa lopate (ali samo pokusao da pobegne..)

Post by Nikajlo »

"Eto, možda napisah više od dvije stvari, ali probaj razmisliti kojim ćeš putem nastaviti. I kreni... ne vrijedi se osvrtati i kukati zbog onog šta je bilo, to ne možeš promijeniti. Šta možeš promijeniti?"


ako ga se jos dobro secam, a citao sam ga u srednjoj, Herman Hesse je napisao nesto sto bi moglo ovako nekako da se prevede: IZGUBLJEN SAM. STOJIM SAM U TAMI. NE MOGU NI KORAK SAM DA NAPRAVIM. POMOZI MI. jel sad malo bar jasnije kako se osecam.. nije mi bila poenta da optuzim nju ili, po hiljaditi put sebe.. i to zna da umori. ja samo vise ne znam sta i kako dalje. zapravo, mislim da je ovo kraj (puta, borbe, nade....)
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: pobegao grobaru sa lopate (ali samo pokusao da pobegne..)

Post by sanela »

Nikajlo wrote:. zapravo, mislim da je ovo kraj (puta, borbe, nade....)
Zavisi kako se gleda.
Ovo može biti kraj, a može biti novi početak...
TI ODLUČUJEŠ.
User avatar
PsyTechGirl
Posts: 2083
Joined: Sat Dec 27, 2008 10:36 pm
Location: U tri p.m. ...

Re: pobegao grobaru sa lopate (ali samo pokusao da pobegne..)

Post by PsyTechGirl »

Dobro je Sanela rekla.. Morate se oboje edukovati da bi moglo da ti se pomogne.
Ja se sećam, mene moj dr nije hteo ni da primi dok nije čuo da dolazim sa mamom i da će mi ona davati lekove.
Vrlo često mislim da doktori mogu da uslove tako.
Zato shvataš da je od velike važnosti da ona bude upućena u sve to.Iskreno se nadam da ćeš naći načina da ovaj put uspeš.
Allways look at the bright side of Life!! There's allways Sunshine after the rain..
Post Reply