subotex=suboxone

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom antagonistima (naltrexon, naloxon) - Nemexin, ReVia, Nalorex.... Postavljajte pitanja i svojim iskustvima pomozite drugima koji se nalaze u sličnoj situaciji.

Moderator: sanela

Dado manson
Posts: 31
Joined: Sun Jun 02, 2013 5:05 pm

Re: subotex=suboxone

Post by Dado manson »

Tix jarane koliko uzimas suba,i na kolko si dopa trenutno?Vidi ja dok sam roko 1mg suba pod jezik,i ja sam ga redovno probio skine on meni fiziku al ne da crv mira!Pa sam u zadnjih 2 mjeseca poceo uzimat 2mg i to na nos vjeruj mi dop mi na pamet ne pada fino me pokrije sub,a ne uzimam stalno na nos svaki 3 dana na nos,ocu reci 3 pa 1,hahaha!Ozbiljno mozda ti je mala doza suba,pa ne moze da te pokrije zavisi kolko dopa uzimas,i kako ga uzimas venski ili na nos?probaj da smrknes jedno 4mg suba pa ce vidjeti ocel ti dop pasti na pamet!pozz drzi se
Lujka
Posts: 200
Joined: Sun Feb 03, 2013 4:42 pm

Re: subotex=suboxone

Post by Lujka »

Tix, samo sam bacila komentar na tvoju izjavu da si bio ovisnik, bez ikakvih loših misli.
Evo, gazim u 6.mjesec da sam čista, nakon skoro 15 godina metadonskog održavanja.
Posljedice? Ima ih, i to napretek, nažalost, ali što je tu je, guram dalje, sve u nadi da ću se jedno jutro probuditi "normalna", ma što god da to značilo, ipak je 2/3 moga života provedenog u šlagiranju napravilo svoje :cry:
I ja sam se skidala nebrojeno puta, sve su to bili truli pokušaji, planirala, računala, kemijala najlakše načine...
Ovo zadnje je bilo bez ikakvog plana, u roku 30 sekundi sam shvatila da moram stati, i to odjednom, kao grom iz vedra neba me tresnulo posred glavine.
15 dana sam smanjivala,i onda guraj, i evo ga, za 20-tak dana mogu dobili srebrnu značku :shock:
Bez pomagala, bez antidepresiva, bez ičega....
I jedan savjet, nemojte ni u ludilu pokušavati ovo napraviti kao ja, jer ovako nešto može napraviti samo luda osoba, mazohist koji dobrovoljno pristaje da uđe u zadnji krug pakla :shock:
Al opet znam da nikada neću reći da sam bila ovisnik, možda zaliječeni, ali ipak ovisnik.
Ajde drži se, to je jedino što ti mogu reći, savjet ti ne mogu dati, nemam pojma ni o čemu više, ali ima ljudi koji ti mogu puno pomoći svojim iskustvom. Meni jesu, i više nego što misle .
Postoje stvari koje su poznate i one koje to nisu, između njih nalaze se vrata.
Don Dop
Posts: 171
Joined: Mon Jul 08, 2013 8:14 pm

Re: subotex=suboxone

Post by Don Dop »

tix wrote:
...nažalost imaš pravo... :( :( :(...a daj mi reci jel ima kakva kombinacija da si olakšam samo taj prvi dan kad uzmem sub...jer stvarno pustim da prođem 14 - 16 sati od zadnjeg uzimanja dopa, da me skroz kriza zašora i onda ga stavim pod jezik i sve se pojača još jaće umjesto da mi pomogne...a ne želim hepove uzimati
Pazi vidim savetuju ti da smrces suboxone i neke druge varijante. Uvek imaj na umu da je jedini ispravan nacin uzimanja leka onaj kada ga stavljas pod jezik, a sve ostalo zloupotreba i moguce dovodjenje sebe u opasnost.

- Kod nas u bolnicicama terapiju ti odredjuju tako sto dodjes u krizi i prvo ti daju 4mg, pa sacekas 15-20 minuta. Ukoliko nije OK pojacavaju ti za 2mg sve dok ti ne nadju dozu koja ti odgovara.

-- Ukoliko se radis sa gram dobrog dopa nemozes ocekivati da ce ti 4mg zavrsiti posao, ali probaj sa 8mg, verovatno ce ti biti taman. Pogotovo ako uzmemo u obzir da dobrog dopa skoro da nema na trzistu i to vec nekoliko godina. Ignorisi predloge o smrkanju i ostalo jer ti nisu potrebne te ekskurzije. Suboxone je izuzetno jak lek koji dobrim doziranjem sigurno pobedjuje svaku krizu.

Pozdrav
Ja sam Bog
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: subotex=suboxone

Post by sanela »

Don Dop wrote:
Pazi vidim savetuju ti da smrces suboxone i neke druge varijante. Uvek imaj na umu da je jedini ispravan nacin uzimanja leka onaj kada ga stavljas pod jezik, a sve ostalo zloupotreba i moguce dovodjenje sebe u opasnost.
Svaka čast na komentaru, Don Dop! :smt023
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: subotex=suboxone

Post by Voyager »

Takva reakcija na buprenorfin jedino znaci da osoba ne uzima dovoljno da pokrije krizu.
Buprenorfin je jak lek i u pravoj dozi mora pokriti i najjace heroinske krize...znaci heroinske, sto se drugih tice...pa ima daleko jacih koje se ne mogu bas uspesno kupirati buprenorfinom, ali to je vec nesto drugo.

Nakon recimo tih 16h od zadnje doze slobodno se moze uzeti 8mg buprenorfina sublingvalno i mora pomoci (znaci 8mg ukoliko je osoba na bas visokim dozama heroina, inace se pocinje sa 2mg).

Bups je antagonist (blokator) koji takodje ima i neku odredjenu intristicku aktivnost, odnosno ipak aktivira receptore poput morfina.
Stoga, on se snazno zakaci za receptore i oduva sve drugo sa njih (poput naltreksona), ali u isto vreme ih u odredjenoj meri i sam aktivira (poput morfina), tako da ukoliko se uzme ispravna doza, taj njegov efekat aktivacije opioidnih receptora bi nakon 2 - 3 sata trebao biti dovoljno jak da se osoba oseca normalno.

Imajte na umu da je to sporodelujuci i dugodelujuci lek, tako da su u pocetku i moguce razne neprijatnosti, ali potrebno je samo malo strpljenja - koliko god neprijatno bilo u pocetku, u u jednom trenutku se sve to sredi.
Nakon 3h najvise, sve bude potpuno okay.

Back in the day kada sam se skidao sa vec 5-ogodisnjeg metadonskog odrzavanja, sa 120mg dnevno, tokom mesec dana su mi smanjivali dozu.
Trebalo je biti onako po knjizi da stignem do 30mg, pa onda prekid, 2 dana i 2 noci uzasa i onda mi daju prvih 2mg buprenorfina.
BIlo kakav prelazak na buprenorfin sa visih doza metadona je nemoguc, jer je 120mg metadona daleko jace cak i od 24mg buprenorfina sto je plafon za taj lek - znaci to se ne moze ni porediti.
Elem, ja stigao do 50mg dnevno i nisam vise mogao da izdrzim pa sam sam prekinuo i poprilicno se gadno proveo naredna 2 dana i 2 noci.
Treci dan meni daju 2mg buprenorfina i takva kriza me je opalila da je to bilo neverovatno, samo sto je to bila neka kriza u kojoj mi je opasno skocio pritisak, bio sam strasno hiperaktivan, srce mi je lupalo kao ludo, nisam mogao da dodjem do daha i tako svasta...nisu bili nikakvu bolovi an' shit.
I to je tako trajalo nekih prvih sat i po vremena i onda samo odjednom "ahhhhhh" - nakon 3 dana nespavanja i strasnih uzasa, odjednom sam iskulirao, samo sam legao u krevet i bilo mi je vrhunski, ali stvarno.
Odspavao sam par sati i od tog momenta pa nadalje sve je bilo okay.

Dobar je to lek za skidanje, veoma zanimljiv kada ga prvi put osoba oseti i dozivi, stvarno imate utisak da ste u sebe uneli nesto sto ce vas ocistiti, sto ce pomoci i iako nece drogirati i bacati u euforicna stanja kao klasicni opijati, ipak cete biti i fino raspolozeni.
Stvarno je cak i tesko objasniti to, na osnovu svog poznavanja farmakologije ocekivao sam da ce to biti nesto potpuno dosadno, sto ce samo odagnati krizu i nista vise, ostacu sa svojom psihom koja zudi za euforicnim stanjima i sa svojim smorenim raspolozenjem, medjutim iskreno sam se iznenadio kada je poceo da deluje - pomislio sam: "koji genijalci su ovo dizajnirali i sintetizovali, pa ja sam potpuno normalan i BAS ZBOG TOGA se osecam veoma zadovoljnim i srecnim !".

Ima tu mnogo toga vise.

Poz !

V
miyagi
Posts: 2
Joined: Sat Nov 14, 2015 11:35 am

Re: subotex=suboxone

Post by miyagi »

Terapija Suboxonom mi je spasila život i zdravlje u mnogim aspektima.
Ne pijem druge lijekove osim njega, polako smanjujem dozu.
Blablabla12
Posts: 1
Joined: Mon Apr 16, 2018 4:11 pm

Re: subotex=suboxone

Post by Blablabla12 »

Zanima me mogu li doći u dotiacaj sa sastojcima tih tableta ako ih moj dečko uzima na nos svaki dan 3 puta i to mu sve budr u slini? :/ :O
Rope82
Posts: 111
Joined: Wed Feb 20, 2019 6:49 am

Re: subotex=suboxone

Post by Rope82 »

Nemojte savjetovat ljudima da smrcu lijekove jer to nema nikakvog smisla, pogotovo s lijekom koji je za nos stetniji od dopa. Suboxone je sublinguinalna tableta i tako najbolje djeluje. Kad odradi receptore ispod jezika ide kroz probavu i absorbira se u crijevima kada postize potpuni ucinak, cc 20-40 minuta. Nekad je i 5 minuta mnogo ali tako je.

Ako vec zelis da te suboxon bolje 'uradi' uzmi ga na taste, pokusaj ne stvarati puno sline(vrdlati jezikom, pricati i sl.), nek se topi sto duze i sto duze da se zadrzi tu. Kad se rastopi i ode niz grlo sa slinom pojedi nesto slatko, tipa puding ili red cokolade i nako 10 minuta zali vodom, topla je bolja od hladne, tipa cas ili nesto zasladjeno.
Suboxon iako 'dize' jer je psihostimulans djeluje na organizam tako da spusta krvni tlak(pritisak), kao i svi drugi lijekovi protiv bolova, jaci ili slabiji.

Uzimanje na nos ti samo moze sjebat sluznicu koja je vjerovatno i onako sjebana i rastopit ono malo kostane stijenke sinusa. Znam da smrkanje vise nalikuje na drogiranje od stavljanja pod jezik ali nema smisla
Post Reply