subotex=suboxone

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom antagonistima (naltrexon, naloxon) - Nemexin, ReVia, Nalorex.... Postavljajte pitanja i svojim iskustvima pomozite drugima koji se nalaze u sličnoj situaciji.

Moderator: sanela

User avatar
VVV -ex prokleti
Posts: 199
Joined: Fri Feb 26, 2010 6:22 pm
Location: Zagreb

Re: subotex=suboxone

Post by VVV -ex prokleti »

Evo da i ja napišem nešto na tu temu. Naime prilikom jednog skidanja, bio sam na 10 heptanona, dakle 100mg.Samoinicijativno sam skinuo na 3 dnevno, u samo mjesec dana( doktori su planirali polako po jedan tjedno). Odmah sam tražio transfer na subutex koji je tad još bio u opticaju, i trošio 2m pod jezik dnevno. I tako jedno 3 mjeseca, bez smanjivanja. Onda sam(opet samoinicijativno tržio potpuni prekid terapije). Ne mogu reći da sam imao nekakvu krizu, ali bi mi sve češće palo na pamet malo da se razveselim dopom. Nekad i bi, ali većinu puta ne.
Sad je kod nas na tržištu Suboxone(ako nemaš recept košta 200 kn 7 tableta po 8 mg). Navodno su ga uveli na tržište zato jer je ekipa masovno zloupotrebljavala subutex, na nos ili IV, a suboxone navodno jako oštećuje jetru ako se uzima IV.Kako je od mog skidanja prošlo skoro tri godine, ne moram ni reći da sam se ponovno zakačio na dop. Ali sad bih, kad nisam mogao do dopa, nabavio suboxone, i uzimajući pola do jedne tablete dnevno sasvim pristojno i bez krize izdržavao dane.
Moj zaključak je slijedeći:
Subutex (buprenorfin) je ništa drugo nego heroin, samo u drugom obliku, i služi za skidanje s heptanona i heroina, samo što i on stvara ovisnost.
Suboxone (buprenorfin+naloxone) isto stvara ovisnost, i služi isto za skidanje s heptanona i heroina,ali je kao manja vjerojatnost da će ga ljudi zloupotrebljavati Intravenozno(probao sam i osjećaj stvarno nije dobar, čak štoviše, bilo mi je zlo).
Naloxone: o njemu baš ne znam previše, osim da je blokator(mada mi je nevjerojatno kako opijat i blokator u istoj tableti)
Mislio sam kako se blokatori daju zbog toga ako osoba koja je na blokatorima ako se pukne heroinom, neće osjetiti heroin. Pa mi onda nije jasno kako se buprenorfin( koji je opijat) pored blokatora može osjetiti. Kad uzmem suboxone( 8mg-6 mg buprenorfina+2 mg naoxona), osjećam buprenorfin, i godi mi. Znam i ljude koji ga redovno uzimaju na nos i odvaljeni su ko krave. Zar ne bi naloxone trebao spriječiti učinak buprenorfina?
Malo sam zbunjen time, a kako sam čitao vaše postove, vidim dosta kontradiktornih objašnjenja.

Toliko od mene.....pozzz .......V
Svijetlo ne može postajati bez mraka u koji bismo ga stavili
User avatar
7474
Posts: 653
Joined: Tue Dec 15, 2009 11:28 pm
Location: Novi Sad, Voša

Re: subotex=suboxone

Post by 7474 »

Sad je kod nas na tržištu Suboxone(ako nemaš recept košta 200 kn 7 tableta po 8 mg)


by prokleti narkoman


da li to znachi da bilo ko, pa i stranci mogu da ga kupe bez recepta??
mozesh li to da proverish shto pre i da javish?? idem u utorak u ZG i ako je tako, rado bih ga nabavio..
"this is my final fit, my final bellyache with no alarms and no surprises, no alarams and no surprises, no alarams and no surprises, please!"
User avatar
VVV -ex prokleti
Posts: 199
Joined: Fri Feb 26, 2010 6:22 pm
Location: Zagreb

Re: subotex=suboxone

Post by VVV -ex prokleti »

Ne, krivo smo se razumijeli. Postoje recepti koje ti tvoj doktor da, oni idu preko zdravstvenog. Da bi takav dobio, moraš prvo po uputnicu, pa kod psihijatra koji ti prepiše terapiju, pa opet kod svog doktora po recept.S tim receptom ti je suboxone BESPLATAN.
Ali ako ideš bez uputnice svom psihijatru, možeš ga tražiti PRIVATNI recept, koji vrijedi samo za jednu terapiju(tjedan dana), i onda plaćaš 200 kn lijek.
Bez recepta nema lijeka.
Svijetlo ne može postajati bez mraka u koji bismo ga stavili
Visions

Re: subotex=suboxone

Post by Visions »

...
Last edited by Visions on Sat Nov 20, 2010 4:38 pm, edited 1 time in total.
User avatar
addicted
Posts: 19
Joined: Thu Sep 11, 2008 3:15 pm

Re: subotex=suboxone

Post by addicted »

prokleti narkoman wrote:Evo da i ja napišem nešto na tu temu. Naime prilikom jednog skidanja, bio sam na 10 heptanona, dakle 100mg.Samoinicijativno sam skinuo na 3 dnevno, u samo mjesec dana( doktori su planirali polako po jedan tjedno). Odmah sam tražio transfer na subutex koji je tad još bio u opticaju, i trošio 2m pod jezik dnevno. I tako jedno 3 mjeseca, bez smanjivanja. Onda sam(opet samoinicijativno tržio potpuni prekid terapije). Ne mogu reći da sam imao nekakvu krizu, ali bi mi sve češće palo na pamet malo da se razveselim dopom. Nekad i bi, ali većinu puta ne.
Sad je kod nas na tržištu Suboxone(ako nemaš recept košta 200 kn 7 tableta po 8 mg). Navodno su ga uveli na tržište zato jer je ekipa masovno zloupotrebljavala subutex, na nos ili IV, a suboxone navodno jako oštećuje jetru ako se uzima IV.Kako je od mog skidanja prošlo skoro tri godine, ne moram ni reći da sam se ponovno zakačio na dop. Ali sad bih, kad nisam mogao do dopa, nabavio suboxone, i uzimajući pola do jedne tablete dnevno sasvim pristojno i bez krize izdržavao dane.
Moj zaključak je slijedeći:
Subutex (buprenorfin) je ništa drugo nego heroin, samo u drugom obliku, i služi za skidanje s heptanona i heroina, samo što i on stvara ovisnost.
Suboxone (buprenorfin+naloxone) isto stvara ovisnost, i služi isto za skidanje s heptanona i heroina,ali je kao manja vjerojatnost da će ga ljudi zloupotrebljavati Intravenozno(probao sam i osjećaj stvarno nije dobar, čak štoviše, bilo mi je zlo).
Naloxone: o njemu baš ne znam previše, osim da je blokator(mada mi je nevjerojatno kako opijat i blokator u istoj tableti)
Mislio sam kako se blokatori daju zbog toga ako osoba koja je na blokatorima ako se pukne heroinom, neće osjetiti heroin. Pa mi onda nije jasno kako se buprenorfin( koji je opijat) pored blokatora može osjetiti. Kad uzmem suboxone( 8mg-6 mg buprenorfina+2 mg naoxona), osjećam buprenorfin, i godi mi. Znam i ljude koji ga redovno uzimaju na nos i odvaljeni su ko krave. Zar ne bi naloxone trebao spriječiti učinak buprenorfina?
Malo sam zbunjen time, a kako sam čitao vaše postove, vidim dosta kontradiktornih objašnjenja.

Toliko od mene.....pozzz .......V

evo ja cu ti pojasnit...buprenorphine jest opijat, ali ne utice na opijatne receptore za koji se vežu heroin, metadon, morfini sl,..vec na skroz druge koji se zovi "ni" receptori,(samim tim stvara ovisnost, ali puno manju nego opijati prvog reda), tako da on na njih djeluje, a naloxon/naltrexon- su blokade koje se kače na opijatne receptore prvog reda (za heroin, morfin, metadon) tako da im nesmeta buprenorphine, jer je na drugim receptorima...konas sad?..lp.:)
look on the bright side is suicide...Kurt C.and Junk is not a kick. The point of junk is not to get a kick. The point of junk is that you must have it.”
Visions

Re: subotex=suboxone

Post by Visions »

addicted wrote: evo ja cu ti pojasnit...buprenorphine jest opijat, ali ne utice na opijatne receptore za koji se vežu heroin, metadon, morfini sl,..vec na skroz druge koji se zovi "ni" receptori,(samim tim stvara ovisnost, ali puno manju nego opijati prvog reda), tako da on na njih djeluje, a naloxon/naltrexon- su blokade koje se kače na opijatne receptore prvog reda (za heroin, morfin, metadon) tako da im nesmeta buprenorphine, jer je na drugim receptorima...konas sad?..lp.:)
Ja sam cuo da je buprenorphine istovremeno i agonist i antagonist opijatnih receptora.To znaci da istovremeno funkcionise i kao blokator i kao opijat.Dakle nebi smeo da se mesa sa drugim opijatima,blokira zelju za opijatima(verovatno onda i njihovo dejstvo ali sa ovim se nesme eksperimentisati) i nestvara "fles" onu euforiju.Dali je to istina stvarno nebi znao.Meni su to tako objasnili.Znam da postoje neki opijati koj mogu da deluju na coveka i preko blokatora ali oni su drugacije hemijske strukture od onih nama poznatih.Takodje sam cuo da subotax sam nije dovoljan za bezbolno spustanje.On je zamisljen kao deo jednog programa hemoterapije,a ne da se koristi sam osim u statijaznam slucajevima.Daje se sa jos jednim lekom da bi se postigao efekat "pokrivenosti" ovako sam on to nemoze.Nisam cuo da je neki zavisnik bio pokriven i zadovoljan samo sa njim.Emisiju o tom programu video sam negde 2005. godine otprilike na HRT-u.Inace taj program obuhvata mnogo siru hemoterapiju i koriscenje sireg spektra raznih lekova tako da se postepenim prelazenjem sa jednih na druge u pazljivo isplaniranoj semi za 6 meseci postize potpuno izlecenje.Dali je to zazivelo nebi znao jer je cela emisija bila promotivnog karaktera.Secam se reci da ce tek da bude u Hrvatskoj.
User avatar
Beobandit
Posts: 365
Joined: Wed May 23, 2007 12:02 am
Location: Beograd, Srbija

Re: subotex=suboxone

Post by Beobandit »

Suboxone sadrzi buprenorfin i naloxon. 2 mg jednog i 0.5 mg drugog i 8 mg jednog i 2 mg drugog. A subutex samo buprenorfin 2 mg i 8 mg, znaci nema veze sa blokatorom subutex(buprenorfin). Ja tako mislim, nisam siguran jer nisam na terapiji subutexom.
Da jesam znao bi sta mi daju i sta je za sta.
Mozda i sam buprenorfin deluje kao blokator ali ne verujem ne bi se davao 24 h posle heroina a suboxone uvodio tek posle nekoliko dana.
Visions

Re: subotex=suboxone

Post by Visions »

Suboxone je kombinacija ta dva leka smisljena da bi se sprecila zloupotreba,mesanje buprenorfina i nekog drugog opijata i naravno za statijaznam.Ponavljam:ja sam tako cuo,da je subotax (buprenorfin) i agonist i antagonist istovremeno.Znas da postoje pravila da se blokatori uvode tek posle 21. dana ,a nekad i vise ali vremenom su pojedini lekari laksim slucajevima poceli da uvode blok posle 7 dana,a ovaj subokson je kao smisljen za prelazak sa suba na blok.Moje skromno misljenje je da je to skupa i opasna kombinacija smisljena samo zbog zarade.Stavise cuo sam da je izmisljena ovde kod nas...Ta dva leka mogu se mesati i odvojeno nabavljeni,a za problematicne pacijente vec postoji "Drajzerova" i njeni terapeuti.Subokson sadrzi blok i tako moraju da dodatno budu oprezni sa njim kao sa blokatorom.Poenta svega je bezbolno spustanje mada ja licno neverujem da to sad postoji.Sve u svemu,dva leka,subotax i jos jedan novi se daju istovremeno,slicno kao metadonom se vrsi spustanje.Nesecam se dalje te emisije bilo je to pre 5 godina.Onda se vrsi saltovanje na druge lekove i tako dalje sve dok se nestigne do potpunog izlecenja koje treba da bude za 6 meseci prema njima.Licno mislim da je to moguce samo treba mnooogo saradnje i usavrsavanja medju strucnjacima.
Sve u svemu poenta kombinovanja ta dva leka(suba i onog drugog koj je opijat) je spustanje teskih zavisnika ali tako da ovi budu samo "pokriveni" odnosno namireni,da nedozivljavaju euforiju,"fleseve" i stond.Da im se daje kratko da nebi doslo do nove zavisnosti,a oni sami da nebudu odusevljeni lekom i nepozele i dalje da ga koriste.
User avatar
addicted
Posts: 19
Joined: Thu Sep 11, 2008 3:15 pm

Re: subotex=suboxone

Post by addicted »

Ma ljudi ja sam lično sa 30mg metadona, poslije 36 sati, prešla na subotex (suboxona još nije bilo na našim prostorima);imala sam relativno rečeno neku vrstu krize, više neugodno osječanje, nemože se opisat riječima to stanje, tek kad ga osjetiš na svojoj koži možeš skontat o čemu se radi, al kriza da boli sve i da crkavaš za fixom-ne, toga nema, jednostavno rečeno-bude ti ružno, neznaš bil spavao ili ne,..zatim zujanje u ušima i sl..a i nesječam se više, uglavnom, nakon prve doze ja nisam imala potrebu da se "spucam" sa H, što i jest glavna svrha lijeka...i to je sve trajalo nekih 7-14 dana (prelaz-valjda dok je metadon izašao iz tijela, a svi znamo koliko dugo ostaje, pogotovo nakon višegodišnje terapije održavanja na visokim dozama)..uglavnom svaki dan sve manje tegobe sam imala, bolje sam se osjećala u svakom smislu..uglavnom 8 mg buprenorfina je ekvivalentno(pokriva) 30 mg metadona. I tu nema diskusije, jer govorim iz ličnog iskustva. A sa subotexa(buprenorphina) sam najnormalnije prešla na suboxone (buprenorfin i naloxone, kombinacija u omjeru 2mg bup:0,5mg naloxon, ili ti 8:2) bez ikakvih smetnji, komplikacija, krize i sl. Potpuno isto samo što se suboxone nemože zloupotrebljavat (zato su ga i napravili-jer su se raja uveliko fixala subotexom, pa su farmaceuti skontali kombinaciju tj. suboxone kojim ako se ufixas kriziraš tako a ti više nikad ne padne na pamet...). Uglavnom ako si navučen na hors možeš čak poslije 4-8 sati nakon zadnjeg uzimanja početi sa suboxonom, ali se naravno savjetuje što duže možeš izdržat-bolje za tebe-manje ćeš tegobe imat, a u svakom slučaju i ako bude tegoba, neće bit toliko strašne kao kriza, jer automatski suboxone blokira opijatske receptore, tako da nemaš uopšte želje za fixom (pravo čudno stanje-kriziraš-ružno ti je-a ne fixa ti se, jer buprenorphine ima opijatsko dejstvo,al na druge receptore, pa nemaš želje)..izdržiš tako par dana (ako je samo hors u pitanju, jer on puno brže izlazi od metadona),a da si olakšaš možeš uzet prazine, thiorill, ili neki sličan antipsihotik-neuroleptik,..(ako ti je baš ružno uzmi leponex od 100mg i prespavaj 2 dana-do tad će proć, a nećeš ni skontat).Ja pijem apaurine i trazem naveče, iako doktori uz suboxone ne prepisuju benzodiazepine, jer "mogu izazvat depresiju disanja"(respiratorni kolaps),ali valjda kod visokih doza. Ja sam na 4 mg suboxona, i pijem (na vlastitu odgovornost) apaurine i trazem naveče te nisam imala nikakvih tegoba sa disanjem, tako da ignorišem doktore. Bila sam i na 10 mg , pa spustila na 8mg te primjetila da mi je isto potpuno, pa sam spustila na 6mg, opet mi je bilo isto kao i na 10mg i na 8mg te sam još spustila na 4mg -identično..pa sam pošla na 2mg(da se riješim skroz što prije) ali tad sam osjetila lagane tegobe pa sam se ipak vratila na 4mg što je izgleda moja optimalna doza. Uglavnom sad citiram:"...da je buprenorfin "neadiktivni"(relativno) analgetik koji je 25-40 puta jači od MORFINA. Doza od 8mg može da blokira do 120mg morfina.Izaziva srednje euforičke efekte te neznatne apstinencijske pojave..."(ovo je prepisano iz knjige KLINIČKA PSIHOFARMAKOTERAPIJA dr.Jože Lokar). Tako da je provjereno 100%, s moje strane iz ličnog iskustva a i fino čovjek (doktor) kaže. Znači fino te lagano "spuca"- dobro ti-raspoložen si i tako to, a nemaš potrebu za opijatima!!!! Jedino u što nisam sigurna je koliko mg suboxona se treba uzet ako se prelazi sa heroina, to treba pitat stručnjaka. Jer ako je 25-40 puta jači od morfina, a iz morfina se sintetizira diacetilmorfin(heroin), koji nikad neznaš koliko je "čist" (obično 10-30% čistog H se mixa sa raznim smjesama koje izgledaju kao isti, a nemaju ukus i miris,-tako da čistoća uvijek varira) tako da ti ustvari nikad neznaš na koliko si tačno mg heroina (uličnog) nakačen,(ima ih kažu.."..ja sam na 3 gr nakačen..", a ustvari tih 3 gr je možda 1gr čistog H,često i puno manje, a ostatak je svašta nešto-uglavnom fuj mix) tako da ni doktori tu nemaju baš prostora, već da otprilike propišu dozu, prate te, da vide reakciju, pa tek poslije povečavaju ili smanjuju dozu prema tvom subjektivnom osječaju. Još jednom ponavljam da je meni isto potpuno bilo na 10, 8, 6, i 4mg;što ni ja sama sebi nemogu objasnit, ali je stvarno tako. Najbitnije je da sam čista od H već više od 5 god.,i da mi apsolutno ne pada na pamet H, što je i poenta cijele priče o buprenorphinu i naloxonu=suboxone.sretno
look on the bright side is suicide...Kurt C.and Junk is not a kick. The point of junk is not to get a kick. The point of junk is that you must have it.”
User avatar
Allice
Posts: 22
Joined: Tue Jan 20, 2009 8:57 pm
Location: Macedonia

Re: subotex=suboxone

Post by Allice »

moze li mi neko reci kakva je zaista kombinacija buprenophine-om (subutexom) s benzodiazepine, t.j dal je ta kombinacija zaista toliko strasna. Jer u uputstvu pise da se nesme mesati s benziima i alkohol, lekari su mi potencirali da se drzim dalje od diazepama i alkohola dok sam na sub. Cak sam i cula da na kliniku gde sam lezala, decak je umro kad se napio 2mg diazepam, dok je bio na subom. Sa druge strane vidim ljude da ih i te kako miksaju, imam drugove koje ne piju sub. ako nemaju diazepama (?!?!), citam na netu da puno ljudi ih kombinuju, cak i sa alkohola. E sad meni je problem sto na buprenophine ne mogu da spavam, nekad mi srce jako lupa, imam hronicnu nervozu, a cesto depresiju i bezvoljnost, pa mislim da mi neki ?zepam, antidepresiv ili hipnotik dobro doso.
Image
Post Reply