SoS!

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom antagonistima (naltrexon, naloxon) - Nemexin, ReVia, Nalorex.... Postavljajte pitanja i svojim iskustvima pomozite drugima koji se nalaze u sličnoj situaciji.

Moderator: sanela

SuperShilja
Posts: 11
Joined: Sat Feb 07, 2009 2:22 pm

Re: SoS!

Post by SuperShilja »

Za Pejuuuu
Jednom prilikom sam bio u strahovitoj banani tako da mi je kriza trajala skoro 7 dana...tada sma se skidoa na suvo i mislio sam da cu umreti...ali be z zezanja...a ne razumem te...24 sata treba da pricekam od zadnjeg uzimanja dopa da bi uzeo suboteks...a minimum 48 sati od uzimanja metadona da bih uzeo isto jel?for pejaa
SuperShilja
Posts: 11
Joined: Sat Feb 07, 2009 2:22 pm

Re: SoS!

Post by SuperShilja »

Mislim da to koliko ce ti trajati kriza naravno u velikoj meri zavisi koliko si navucen....koliko droge koristish...ali opet kazem siguran sam da je kljucna svat u svemu je kako to vreme provodish..znaci da li se zatvorish u sobu i placesh...ili pokushavash da ucish,shetash se,,,kosish treavu ili radish neshto po dvorishtu...ja sam konkretno nekada bio u fazonu satvorim se u sobu prenemazem se i cekam da prosje...data se sa psihom nogo mnogo teze izboriti a i kriza duze traje nego kada...odesh da proshetash dzukca...odesh na savu da sse okupash,na bazen,pokosish travu,citash stripove,igrash neke glupe igice...i da koliko mi god nemoguce bilo da spavam tih 3,4,5 dana ja se potrudim....pa makar to bilo 20 minuta...neka bolje i dvadeset nego nishta...
pejaaa
Posts: 55
Joined: Fri Jan 16, 2009 3:22 pm

Re: SoS!

Post by pejaaa »

24 sata ti je moja preporuka da bi bio siguran da te nece subutex antagonisticki puci, kao blokator. ako si uzimao malo metadona onda sacekaj bar 48. sve ovo zavisi od kolicina opijata koje si uzimao i od organizma naravno. moj drugar je uzeo posle 17 sati i pukla ga je najgora moguca krizetina, pakao! ladno u takvoj situaciji mozes da se roknes! vodi racuna!
SuperShilja
Posts: 11
Joined: Sat Feb 07, 2009 2:22 pm

Re: SoS!

Post by SuperShilja »

ma ja nisam metadon u opshte pejou uzimao ni malo...znaci od sada cu pricekati 24 sata i onda cu sutra oko ponoci uzeti suboteks a??
pejaaa
Posts: 55
Joined: Fri Jan 16, 2009 3:22 pm

Re: SoS!

Post by pejaaa »

izbegavaj benzodiazepine(diazepam, bromazepam...) ili ako bas ne mozes da spavas uzmi vrlo malo(3-5mg). i naravno sve opioide ukljucujuci i trodon. probaj samo sa subutexom da prodjes. a posle mozes benkice i za bolove diklofen(nikako trodon). i opet ti ponavljam vodi racuna sta radis sa subutexom jer moze da bude zajeban. kad se ocistis od opijata(proveris sa peticom testom) pametno bi bilo da ugradis implant cisto da lakse prebrodis prvih mesec dva.
najpametnije bi bilo da ovo sve odradis u drajzerovoj(bez subutexa) ili na nekoj drugoj klinici(u miklosicevoj rade sa suboxonom) ako imas kintu. ali kako hoces!
srecno i pisi sta si uradio.
User avatar
PsyTechGirl
Posts: 2083
Joined: Sat Dec 27, 2008 10:36 pm
Location: U tri p.m. ...

Re: SoS!

Post by PsyTechGirl »

Srecno drug, chuwaj se ..
Allways look at the bright side of Life!! There's allways Sunshine after the rain..
SuperShilja
Posts: 11
Joined: Sat Feb 07, 2009 2:22 pm

Re: SoS!

Post by SuperShilja »

hvala svima na podrzshci:-)loshe je proshlo...sada dolaze nova iskushenja:-)...Svim silama protiv:-)
User avatar
PsyTechGirl
Posts: 2083
Joined: Sat Dec 27, 2008 10:36 pm
Location: U tri p.m. ...

Re: SoS!

Post by PsyTechGirl »

SuperShilja wrote:hvala svima na podrzshci:-)loshe je proshlo...sada dolaze nova iskushenja:-)...Svim silama protiv:-)
Što loše?? Aj piši, baš me zanima kako je prošlo i kako si sada..?
Veliki pozdrav od tebe pa se javi .. I, čuvaj se ..
Allways look at the bright side of Life!! There's allways Sunshine after the rain..
eksica

Re: SoS!

Post by eksica »

SuperShilja wrote:hvala svima na podrzshci:-)loshe je proshlo...sada dolaze nova iskushenja:-)...Svim silama protiv:-)

najlošije je tek pred tobom...vjerovala sam da to i sam znaš sobzirom da se ne skidaš prvi put ali dobro.....
Sam u tom svemu...cccccc,teško,vrlo teško....ako se oslanjaš na iskustvo da će ti nešto pomoći,još teže...lakše se skinuti prvu put nego posle pada.
Ne plašim te,nego se problemi bolje riješeavaju kada se nazovu pravim imenom.

Svako dobro i vjetar u leđa ti želim.
coolio7
Posts: 22
Joined: Fri Mar 20, 2009 10:38 pm

Re: SoS!

Post by coolio7 »

....eto ti odgovora zasto se nebi osijecao opet tako lijepo , a metadon prvo 5 ,6 kapi je nista zaboravi d aih imas , a subotex ako je od 8 mg to ti je za 4 dana ili eventualno 2 ,u zavisnosti od toga koliko si navucen.Iskreno ti si u problemu relativno kratak vremenski period iako ti se cini da je 3 god. masu vremena ali ok vazno je imati zelju i volju , a sve se ostalo sredi strpljenja nista na brzinu !
Pozz.........
Post Reply