SoS!

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom antagonistima (naltrexon, naloxon) - Nemexin, ReVia, Nalorex.... Postavljajte pitanja i svojim iskustvima pomozite drugima koji se nalaze u sličnoj situaciji.

Moderator: sanela

User avatar
Sagitarius
Posts: 1189
Joined: Mon Dec 26, 2005 2:07 pm

Re: SoS!

Post by Sagitarius »

Još jednom:
Počni s metadonom(koliko je to 80 kapi u mg?),trebalo bi ti bit dovoljno 25-30mg dnevno.
Samo pazi s prelazom s meta na subutex,kao što napisah,najbolje ti je da odradiš jedan dan "na suho".To će bit već 2-3 dan,pa neće toliko teško.Pazi da ne pomiješaš met i sub,jer onda ćeš imat 1000% goru krizu,koju s ničim nećeš moć smirit.
Tu tabletu od 8mg suba,možeš komotno razvuć na 3.-4 dana.
I to je to,kriza je gotova,onda ide teži dio.

Nadam se da sam bio od pomoći.
Javi kako je prošlo.
User avatar
PsyTechGirl
Posts: 2083
Joined: Sat Dec 27, 2008 10:36 pm
Location: U tri p.m. ...

Re: SoS!

Post by PsyTechGirl »

DOKTOR, DOM ZDRAWLJA !!!
To kao da nisi prochitao ??
Smatram da, ako planirash da se sluzish kojekakwim "babskim metodama", nema nishta od twog skidanja ..
Pozdraw, srecno i swe najbolje !!
Allways look at the bright side of Life!! There's allways Sunshine after the rain..
User avatar
Sagitarius
Posts: 1189
Joined: Mon Dec 26, 2005 2:07 pm

Re: SoS!

Post by Sagitarius »

A što momka ubijate u pojam.
Vjerovatno prvi put da se pokušava zaozbiljnije skidat,vi odma drvljem i kamenjem.
Postoje ljudi,kojima jednostavno ne odgovara da budu evidentirani kao narkomani.
Ispada da je jedini on,na forumu,narkoman,koji samo gleda,kako da se što bolje izdogira.
Čovjek je samo pitao,kako da iskoristi 2 supstituta,koji mogu bit jako opasni,ako se miješaju,vrlo vjerovatno je i mlad,pa i ne shavća težinu svog problema.
Sjetite se svojih prvih skidanja,svi smo bili uvjereni da će bit dosta "progurat" krizu,i to je to.
Sad odjednom,sve "veći katolici od Pape".

Ja se iskreno nadam,da će momku ovo bit zadnja kriza,iako je malo vjerovatno.Shvatit će on težinu svog problema,kad dođe njegovo vrijeme za to.
otad....ako nešto pita,pokušajmo mu odgovorit bez puno moraliziranja i pametovanja,kojim ga sam odbijamo od pravih rješenja njegovog problema.
Sjetimo se samo kako smo mi tada razmišljali,
SuperShilja
Posts: 11
Joined: Sat Feb 07, 2009 2:22 pm

Re: SoS!

Post by SuperShilja »

Sagitarius...Hvala ti puno ne obracam paznju previshe na ove komentare sa strane...ne zato stho mislim da nisu dobrodoshli i ne treba da ih slusham...naprotiv,,,,nego zato shto prvo nisam klinac,drugo ovo mi nije prva kriza,trece svestan sam da je najbolji vid lecenja obratiti se nekoj ustanovi...cetvrto vec sam pricao sa psihijatrima,bio sam na blokatorima a jace lekove od 30 mg bensedina za tri,4 dana skidanja jednostavno nisam hteo da koristim,jer ne volim lekove....no...nije ni vazno sve to zashto bih se bilo kome pravdao...sada trenutno ne zelim da se obracam za pomoc lekaru,ne zelim infuziju i koktele,ne zelim da se obracam porodici ponovo...jer jednostavno mislim da situacija nije toliko komplikovana i dalje psohocki sam i dalje dosta stabilan jer se ipak drogiram svega tri nedelje i to ne cele...pre toga ponavljam sam 6 meseci bio cist sada hocu jednostavno da se skinem shto lakshe sa ovim shto imam i ponovo nastavljam terapiju blokatorima...ako uspem u martu cu ugraditi implant...Nego razmushljam da li da pokusham da se skinem samo sa suboteksom i nekoliko bensedina da li je to prporucljivo...da ne uzimam metadon a?
'Hvala
SuperShilja
Posts: 11
Joined: Sat Feb 07, 2009 2:22 pm

Re: SoS!

Post by SuperShilja »

da li bih prvo moigao da uzmem suboteks da ga razvucem na dva,tri dana...pa onda ako bude trebalo uzmem metadon...da li treba da cekam da prodje neko vreme izmedju..inace meni kriza traje najvishe 4 dana...
User avatar
PsyTechGirl
Posts: 2083
Joined: Sat Dec 27, 2008 10:36 pm
Location: U tri p.m. ...

Re: SoS!

Post by PsyTechGirl »

Pored swe dobre wolje, za to cesh morati ipak da sachekash Sagitaurus-a.. Jer ja nisam u to prewishe ni upucena.. Ipak mi je lakshe (goworim konkretno o sebi) samo da odem do dr., kazem swe shto imam, on mi prepishe terapiju koju ja podignem, prosledim kewi, ona mi swako jutro daje.. Tako da niti znam shta pijem, niti me zanima.. Samo zelim da sam chista i zelim swoj ziwot nazad.. Bash kao i swi ostali!!
Prema tome na tu temu od mene dobijash samo jedno weliko SRECNO!! i nadam se da ce ti owow biti zadnji put tog ebenog pakla ..
Swe najbolje!!
Allways look at the bright side of Life!! There's allways Sunshine after the rain..
User avatar
Sagitarius
Posts: 1189
Joined: Mon Dec 26, 2005 2:07 pm

Re: SoS!

Post by Sagitarius »

SuperShilja wrote:da li bih prvo moigao da uzmem suboteks da ga razvucem na dva,tri dana...pa onda ako bude trebalo uzmem metadon...da li treba da cekam da prodje neko vreme izmedju..inace meni kriza traje najvishe 4 dana...
O čovječe,koliko dilema oko 80kapi metadona i jednog suba.Krizu ćeš imat,kako god okreneš,ne da mi se 3. put ti pisat moje mišjenje,ti najbolje poznaješ svoje tijelo,kažeš da ti ovo nije prva kriza,pa onda bi trebao znati kako ublažit krizu supstitutima.
Meni se čini da ti još nisi sa sobom rasčistio šta hoćeš(bez uvrede).
Jedina bitna stvar u cijeloj ovoj pisaniji,je da ne uzmeš sub,kratko iza metadona,jer će te oprat takva kriza,da ćeš lupat glavom o zid od muke.
Uzmeš li metadon,dok si na subu(a on "radi" više od 24h),metadon nećeš ni osjetit.
Stvarno,više ne vidim smisla da išta više pišem,u biti sam sebi ispadam glup,jer ono,kao dajem savjete liku koji "se drogira duže godina,lječio se na različite načine...),a ne zna kako iskoristit malo metadona i suba za skinit se.
E sad,ko tu koga...u zdrav mozak...
SuperShilja
Posts: 11
Joined: Sat Feb 07, 2009 2:22 pm

Re: SoS!

Post by SuperShilja »

Sagitaruse toliko cimanja ni oko cega...mene je jedino interesovalo da li mogu da probam prvo suboteks pa kad potroshim ako bude trebalo uzmem i to malo meta..znaci jedino me interesovalo da li sme met posle suboteksa i nishta vishe...samo nisam dobro zapakovao pitanje:-)ok hvala ti...da najbolje znam svoje telo ali nikaa nisam uzimao suboteks...jedino je u tome fora...Hvala svima cujemo se kroz par dana:-)
p.s.Rascistio sam odavno!!!!Ole idemo u noce radne pobede:-)imam i ispitni rok sada tako da ce biti pakleno...
User avatar
PsyTechGirl
Posts: 2083
Joined: Sat Dec 27, 2008 10:36 pm
Location: U tri p.m. ...

Re: SoS!

Post by PsyTechGirl »

SuperShilja wrote:Sagitaruse toliko cimanja ni oko cega...mene je jedino interesovalo da li mogu da probam prvo suboteks pa kad potroshim ako bude trebalo uzmem i to malo meta..znaci jedino me interesovalo da li sme met posle suboteksa i nishta vishe...samo nisam dobro zapakovao pitanje:-)ok hvala ti...da najbolje znam svoje telo ali nikaa nisam uzimao suboteks...jedino je u tome fora...Hvala svima cujemo se kroz par dana:-)
p.s.Rascistio sam odavno!!!!Ole idemo u noce radne pobede:-)imam i ispitni rok sada tako da ce biti pakleno...
Oke drug!! Swaka chast!! Ajde pa se jawi kako si.. Pozdraw!! :smt039 :smt029
Allways look at the bright side of Life!! There's allways Sunshine after the rain..
pejaaa
Posts: 55
Joined: Fri Jan 16, 2009 3:22 pm

Re: SoS!

Post by pejaaa »

2-3gr dopa i kriza 4 dana?! pa ti si super! 24 sata(minimum!) bi trebao da budes cist znaci bez dopa(od metadona 48). mislim da ce ti drugi i treci dan biti dovoljno to suba sto imas. i cetvrti dan na suvo neka benkica i to je to. e onda krece borba sa psihom a nju ces tesko dobiti bez strucne pomoci. a sto ti ja sve ovo pisem kad ti to vrlo dobro znas?!
kriza 4 dana? :shock:
Post Reply