ISKUSTWA I MISHLJENJA O NALOREX-u ??

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom antagonistima (naltrexon, naloxon) - Nemexin, ReVia, Nalorex.... Postavljajte pitanja i svojim iskustvima pomozite drugima koji se nalaze u sličnoj situaciji.

Moderator: sanela

User avatar
PsyTechGirl
Posts: 2083
Joined: Sat Dec 27, 2008 10:36 pm
Location: U tri p.m. ...

Re: ISKUSTWA I MISHLJENJA O NALOREX-u ??

Post by PsyTechGirl »

Lilith*Nancy* wrote:EEEE swe sto je Decak napisao potpisujem,ja sam se radila preko blokowa,najboji drug mi je tako owerio,ali za razliku od mene wise nije ustao....
Moje misljenje je da ako stwarno hoces da se boris zbog sebe,nikom nista ne dokazujes,blokowi ti ne trebaju.Moze to jedno wreme da bude mala pomoc,odredjena wrsta sigurnosti ali ako tacno znas da ga pijes iz sigurnosnih razloga-da se ne bi uradio/la.Wise od 3 meseca sam cista bez icega a ranije sam bila najgora od swe dece :twisted: Tako da-sada znam da je moguce biti potpuno cist,bez blokowa,bez lekowa,a pritom zaista osecati ziwot..... :smt026
Weliki HUG! :heart: :heart: :heart:
Hey.. hwala na jawljanju ..
Shto se tiche dop-a na blokator.. i to sam doziwela, blagosh, blagosh.. Ali to odmah na pochetku.. Pisala sam o tome i na ispowesti ..
Kada sam dobila lekowe od doktora, josh sam se radila.. On me nije testirao, a ja nisam znala za kobnu kombinaciju .. Tako da i to sam preziwela.. iskreno, jedwa.. I to mi je iskustwo bilo najgore od najgoreg.. I to bash u twom gradu, tj mom rodnom gradu.. I to sam bila sama u stanu..
Poshto sada ziwim u CG, bila sam tamo u posseti.. A niko nishta ne zna, sem kewe koja je u CG.. Pa ti widi kakaw je haos tu nastao !!
A meni pakao.. Pa zwala Dom Zdrawlja- nishta, hitnu- nishta.. Swi kao u fazonu - hitna ne dolazi za te sluchajewe, nego treba da dodjesh lichno.. Mislim strashno ..
Tako da sam iz NS zwala mamu u CG koja je aktiwirala tetku i tako .. Taksi, hitna, inekcija.. krewet, spawanje..
Budim se, kad oko mene cela porodica.. Pochewshi od mog tate kog nisam widela bar dwe god, swe do strica kog takodje nisam widela godinama.. Tako da jednom rechju - znam za jadac :lol:
Allways look at the bright side of Life!! There's allways Sunshine after the rain..
User avatar
decak_iz vode
Posts: 137
Joined: Mon May 12, 2008 8:41 pm
Location: NOVI SAD

Re: ISKUSTWA I MISHLJENJA O NALOREX-u ??

Post by decak_iz vode »

Tako da ja znam shta hocu i shta zelim i to nije problem.. Ali se sad samo pitam dali je to prawo reshenje i shta raditi josh pored toga ??
super je sto znas sta hoces i sta zelis, to ti je veliki plus. nikad ne mozes znati sta je pravo resenje, sto kazu sto ljudi sto cudi, nekom ne pomaze blokator, nekom ne pomaze komuna sve zavisi...ti samo radi na sebi svaki dan. sto se tice nalorexa kontam da je sve u glavi, sranje je sto mozes sa svim drugim da se radis preko njega i gomila ljudi onda krene da pije i da se radi brzinama ( medju kojima sam i ja) tako da se opet vrtis u krug.
ti si izgurala 8 meseci to je extra samo nastavi tako, i onda ce doci jedno jutro kad ces ustati i reci "ma mogu ja i bez ovoga sranja...."
pozzz
Image
Image
User avatar
PsyTechGirl
Posts: 2083
Joined: Sat Dec 27, 2008 10:36 pm
Location: U tri p.m. ...

Re: ISKUSTWA I MISHLJENJA O NALOREX-u ??

Post by PsyTechGirl »

decak_iz vode wrote:
Tako da ja znam shta hocu i shta zelim i to nije problem.. Ali se sad samo pitam dali je to prawo reshenje i shta raditi josh pored toga ??
super je sto znas sta hoces i sta zelis, to ti je veliki plus. nikad ne mozes znati sta je pravo resenje, sto kazu sto ljudi sto cudi, nekom ne pomaze blokator, nekom ne pomaze komuna sve zavisi...ti samo radi na sebi svaki dan. sto se tice nalorexa kontam da je sve u glavi, sranje je sto mozes sa svim drugim da se radis preko njega i gomila ljudi onda krene da pije i da se radi brzinama ( medju kojima sam i ja) tako da se opet vrtis u krug.
ti si izgurala 8 meseci to je extra samo nastavi tako, i onda ce doci jedno jutro kad ces ustati i reci "ma mogu ja i bez ovoga sranja...."
pozzz
Eh.. i ja sam se bila zaletela malo sa brzinama, ali sam posle drugog puta zakochila.. Sad sam onako - ni na nebu, ni na zemlji.. Mislim, osecam se kao da stojim na jednom mestu i kao da bi trebalo josh neshto da preduzmem, ali ne znam shta.. Ono, widim da ne idem na gore, ali ne idem ni na bolje.. Samo postojim na owoj zemlji !! I iz dana u dan pokushawam da preskochim prepreke.. Nigde ne idem (sem na posao) i kao budala stalno wisim na komp-u.. Mislim, dosta mi je i toga!! Kakaw mi je to ziwot dewojke od 21god ?? Ono, pojma nemam.. Neshto bih preduzela, ali ne znam shta.. a od toga mi je zadnji put pao na pamet samo heroin i onda sam opet pochela, pa ne bih bash wolela da mi se to ponowi.. E otuda owa tema i moj strah !!
U swakom sluchaju, hwala na odgoworima i pozdrawima..
Otpozdrawljam :-D
Allways look at the bright side of Life!! There's allways Sunshine after the rain..
User avatar
PsyTechGirl
Posts: 2083
Joined: Sat Dec 27, 2008 10:36 pm
Location: U tri p.m. ...

Re: ISKUSTWA I MISHLJENJA O NALOREX-u ??

Post by PsyTechGirl »

Ima li josh neko neko iskustwo wezano za nalorex ??
Allways look at the bright side of Life!! There's allways Sunshine after the rain..
Zlax
Posts: 1
Joined: Fri Jan 23, 2009 10:20 am

Re: ISKUSTWA I MISHLJENJA O NALOREX-u ??

Post by Zlax »

PsyTechGirl wrote:Pozdraw swima..

Zanima me washe mishljenje i dali ste imali iskustwa sa NALOREX-om (blokatorom) ??

Ja ga pijem swaki dan wec nekoliko meseci, ali nigde nisam uspela na forumu da nadjem nishta na tu temu .. Ajde ako je neko imao nekog iskustwa, neka se jawi ..

Cao...prije nekih godinu dana ugradio sam gore pomenuti subkutano,tj.ispod koze na nadlaktici,njegovo trajanje je 3 mjeseca,mada sada postoje blok.i sa duzim djelovanjem 6mj/1god...super je stvar,ne samo zbog toga sto ne mozes uzimati dop,vec ima psihicki efekat pod br.1,djeluje antidepresivno,itd.....
Nego,moje pitanje je slijedece,upravo sutra trebam ugraditi jos jedan takav,a sinoc sam imao strasne bolove jer sam se ponovo skidao,dzavo mi nije dao mira,imajuci malo dopa,ali sasvim malo, povucem ga na nos,a sutra trebam kod hirurga,imate li kakav savjet...istu stvar sam napravio u nedjelju,te sam u utorak bio pozitivan na testu a vec u srijedu negativan...ima li spasa??? PS.za one koji neznaju,ugradnja implanta NALOREX/a podrazumijeva i negativan test neposredno prije ugradnje istog,ako znate neki trik za ciscenje osim unosa dosta tekucine javite mi molim vas..cao i sretno...HVALA :snakeman:
User avatar
PsyTechGirl
Posts: 2083
Joined: Sat Dec 27, 2008 10:36 pm
Location: U tri p.m. ...

Re: ISKUSTWA I MISHLJENJA O NALOREX-u ??

Post by PsyTechGirl »

Zao mi je, ja nemam nishta mnogo pametno da ti kazem.. Bolje da ne kazem nishta nego da pogreshim na owako ozbiljnu temu ..
Nadam se da ce se uskoro josh neko jawiti i da ce ti pomoci.. Weliki pozdraw od mene !!
Allways look at the bright side of Life!! There's allways Sunshine after the rain..
User avatar
Sagitarius
Posts: 1189
Joined: Mon Dec 26, 2005 2:07 pm

Re: ISKUSTWA I MISHLJENJA O NALOREX-u ??

Post by Sagitarius »

Moje iskustvo i mišljenje:

Blokatori-kemijsko nasilje nad ovisnicima.Korisni jedino za spašavanje od ODa.
Blokiraju,osim opijata,i pristup prirodnim endorfinima mozgu,te se često kod osoba koje ih uzimaju javljaju umjerene do jake depresije,koje se onda tretiraju razno-raznim antidepresivima,znači dodatno trovanje.Uz to su jako štetni za jetru,ne smanjuju toleranciju(tj. broj opijatskih receptora,samo ih blokiraju,vežući se na njih)
99% osoba koji ih uzimaju,čine to pod prisilom obitelji,te ih često pokušavaju "probit",što može imat katastrofalne posljedice.
Podsjećaju me na mit o Tantalu iz grčke mitologije,nimalo ne umiruju psihičku želju za heroinom,koja je i najveći problem svakog ovisnika.
Uz to,najviše ih koriste razne privatne klinike,često sumnjivog kredibiliteta,i zarađuju dobre pare na njima.

Uglavnom,moje je mišljenje,da i oni mogu pomoći u rješavaju problema,ali mislim da ima i boljih načina i medikamenata.
User avatar
Lilith*Nancy*
Posts: 208
Joined: Sun Nov 09, 2008 1:23 pm

Re: ISKUSTWA I MISHLJENJA O NALOREX-u ??

Post by Lilith*Nancy* »

Sagitarius wrote:Moje iskustvo i mišljenje:

Blokatori-kemijsko nasilje nad ovisnicima.Korisni jedino za spašavanje od ODa.
Blokiraju,osim opijata,i pristup prirodnim endorfinima mozgu,te se često kod osoba koje ih uzimaju javljaju umjerene do jake depresije,koje se onda tretiraju razno-raznim antidepresivima,znači dodatno trovanje.Uz to su jako štetni za jetru,ne smanjuju toleranciju.
Sagi,potpisujem owo.Mada,nekim ljudima to predstawlja neki wid da kazem "dodatne sigurnosti" ali ni to nije konacno resenje a ni blok nije swemoguc.Znam,zato sto kao sto wec rekoh,kada sam bila na blokowima-radila sam se preko njih,ali ako neko to uzima zaista kao dodatnu sigurnost i ima tu swest(ili strah,sto nikako nije bio moj slucaj) onda ok,onda moze biti dobra pomoc na neko wreme.
HugSSSS
STAND UP FOR WHAT IS RIGHT
EVEN IF YOU STAND ALONE!
User avatar
eldineca
Posts: 148
Joined: Mon Feb 02, 2009 8:49 pm
Location: sa

Re: ISKUSTWA I MISHLJENJA O NALOREX-u ??

Post by eldineca »

evo moje iskustvo

prije mozda 3 god,skido sam se subom u privatnoj poliklinici,posto je proslo nekih 10 dana kako sam se skino ukljuce mi narolex,ono imo sa utisak da mi je neko oko glave neki kajs nesta stego,ubio mi je zelju al sam se osjeco nekako glupo,doduse nisam ga dugo pio jer sam nakkon nekih desetak dana recidiviro,kako mi je salo lose bilo,uzeo sam prvo malo i nije me taklo,zatim uzmem gram i opali me takav crnjak,da sam zamalo puko.glava mi se nekako napuhala,imo sam osjecaj da mi je lobanja ko ono zuto od kinder jajeta a mozak kliker i da to sve neko zajedno treska,zavrsio sam odma na toj klinici i primio neki koktel ,nesta,umalo nisam umro,tolko sam se prepo da ga vise nikad nisam uzeo.e to bi bilo moje iskustvo,ako sta valja
da smo zivi i zdravi jos godina sto
User avatar
PsyTechGirl
Posts: 2083
Joined: Sat Dec 27, 2008 10:36 pm
Location: U tri p.m. ...

Re: ISKUSTWA I MISHLJENJA O NALOREX-u ??

Post by PsyTechGirl »

eldineca wrote:evo moje iskustvo

prije mozda 3 god,skido sam se subom u privatnoj poliklinici,posto je proslo nekih 10 dana kako sam se skino ukljuce mi narolex,ono imo sa utisak da mi je neko oko glave neki kajs nesta stego,ubio mi je zelju al sam se osjeco nekako glupo,doduse nisam ga dugo pio jer sam nakkon nekih desetak dana recidiviro,kako mi je salo lose bilo,uzeo sam prvo malo i nije me taklo,zatim uzmem gram i opali me takav crnjak,da sam zamalo puko.glava mi se nekako napuhala,imo sam osjecaj da mi je lobanja ko ono zuto od kinder jajeta a mozak kliker i da to sve neko zajedno treska,zavrsio sam odma na toj klinici i primio neki koktel ,nesta,umalo nisam umro,tolko sam se prepo da ga vise nikad nisam uzeo.e to bi bilo moje iskustvo,ako sta valja
Shto se nisi prepao obrnuto, pa nikad wishe ne uzeo dop, nego nastawio sa blokowima ?!?
To bi ti bilo pametnije... :-k
A shto se pomoci tiche, swako razlichito iskustwo je korisno.. Meni bar ..
Allways look at the bright side of Life!! There's allways Sunshine after the rain..
Post Reply