Skupo lecenje ??????

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom antagonistima (naltrexon, naloxon) - Nemexin, ReVia, Nalorex.... Postavljajte pitanja i svojim iskustvima pomozite drugima koji se nalaze u sličnoj situaciji.

Moderator: sanela

Post Reply
darkknight
Posts: 6
Joined: Sat Jul 26, 2008 3:56 pm

Skupo lecenje ??????

Post by darkknight »

Citajuci postove raznih tema na forumu nisam mogao da izdrzim da ne iznesem svoje iskustvo, tj pre 18 dana poceo sam terapiju u spec bolnici dr Lazica. niko me nije naterao, jednostavno sam sam resio i sa velikom dozom skepticizma otisao. Prvih sedam dana proveo sam na detoksikaciji i odmah poceo terapiju sa suboksonom (pola) i tri puta dnevno neurontin i ne znam sta jos. To zadovoljstvo sam platio 35,000. Jeste, to je puno para ali... vec posle 2 dana osecao sam se kao nov, nema krize, nema nicega. Nakon toga, poceo sa Nalorexom i psiho terapijom ( 4000 dnevno), i ne vidim nista lose u tome, cak to posmatram vrlo pozitivno - stiti me od sebe samog i apsolutno ne izaziva nikakve depresije niti bilo kakvo mracno stanje svesti.
Da ne duzim mnogo, sustina ovoga sto sam napisao je da:
- nijedno kvalitetno lecenje nije skupo jer u najmanju ruku makar za neki period zaustavlja dalje propadanje koje (makar u mom slucaju) je islo brzinom svetlosti u svim segmentima zivota,
- svako kome je skupo treba samo da razmisli da bi te iste pare dao na dop i tako u nedogled,
- svi koji pljuju po blokatorima neka prvo rasciste sami sa sobom, jer svaki komentar protiv je glup do bola tj nebulozan.
- I sto se tice ''strucnjaka'' koji pljuju po komunama i spec bolnicama koje ''deru'': niko ne moze da ti promeni mozak (izbaci crve) vec da te prvo povadi a onda kroz terapiju i strogo postovanje definisanih pravila nauci kako da se posle toga izboris sa samim sobom.

ZIVEO NALOREX :prayer:
User avatar
Sagitarius
Posts: 1189
Joined: Mon Dec 26, 2005 2:07 pm

Re: Skupo lecenje ??????

Post by Sagitarius »

U nas(HR) država pokriva tretmane,malo je drukčija shema,čak ima i državnih komuna.
Život je neprocjenjiv,a opet ima i puno šarlatana koji se bogate na tuđoj nesreći,u Srbiji najviše,kako vidim.
U vas nema liječenja koje pokriva zdravstveno osiguranje?
darkknight
Posts: 6
Joined: Sat Jul 26, 2008 3:56 pm

Re: Skupo lecenje ??????

Post by darkknight »

ima lecenja koje pokriva zdravstveno os. ali to je apsolutno beskorisno. Tacnije postoji cak i stacionarno lecenje koje pokriva osiguranje ali iskljucivo metadonska ter, bez nekog posebnog nadzora. Sve u svemu sanse su ti tu nikakve. Razni sarlatani takodje nude ''resenje'' ali isto kao i kad su u pitanju teske bolesti (kancer i sl). Ako si iole pametan neces da nasednes..
User avatar
bonny_castle
Posts: 19
Joined: Mon Jul 28, 2008 11:07 pm

Re: Skupo lecenje ??????

Post by bonny_castle »

znate kako kazu, "ako ne znas sta valja, znas sta je skupo!!!"
sto se psiguranja tice i kod nas u mostaru ono ne znaci mnogo ovisnicima, po methadonsku ili heptanonsku terapiju idu u centar , uzimaju koliko hoce, niti ko razgovara s njima niti ista !!!!! terapija se placa sedmicno i to ti je to.

subotex ili nemexin nema sanse da nadjes , ama bas nigdje u bih, dok 50-ak kilometara od mostara, u metkovicu (hr), moze se abavu+iti subotex al nesto pametuju ne moze na ovaj recept koji ti izdaju u centru. i ti se tek onda demoralises ono totalno...

sto se skupog lijecenja tice, to ja smatram isto kao i mac sa dvije ostrice. cula sam za neke klinike u beogradu koje rade po metodama razvijenim u rusiji od strane ruskoh strucnjaka i specijalista narkologa. al ti brate placas basnoslovnu cifru. kazu da je uspjeh 100%, za 21 dan terapije. bas sam pokrenula jednu temu "RUS-MEDIK...PRAVI IZBOR ILI NE", i molim svakoga ko ima bilo kakvu informaciju ili jos bolje licno iskustvo da podjeli samnom jer evo ozbiljno razmisljamo o odlasku tamo, pa boze moj...kod puklo da puklo !!!!
darkness je u svakom slucaju u pravu kad kaze da ces taj novac svakako potrositi na dop i to koliko puta vise...uuffffff :!: :!: :!:
pozz!!!
remember, today is the tomorow you were worried about yesterday.
do not give up, and do not give in....accept failure, everybody fail at something, but dont ever accept not trying again!!!
User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Re: Skupo lecenje ??????

Post by saša-ex »

Na zalost, cena lecenje obicno nema i veze sa samom uspesnoscu. Lecenje narkomanije je u vecini slucajeva samo dobar biznis, jer oni koji se bave time su svesni da su roditelji spremni da daju i zadnji dinar da bi spasili svoje dete. Posebno bezi od reklama koje ti govore o 100% izlecenju...Pa gde to ima covece, vec bi dobili Nobelovu nagradu.
SAMO CEO ŽIVOT...
darkknight
Posts: 6
Joined: Sat Jul 26, 2008 3:56 pm

Re: Skupo lecenje ??????

Post by darkknight »

Potpuno si u pravu da je lecenje narkomanije nazalost posalo vrlo unosan biznis. Roditelji ne pitaju za cenu i na sve moguce nacine nalaze (za nase uslove) ogromne sume novca kojim placaju lecenja. Garantovati nekome izlecenje je vrlo podmukao nacin izvlacenja para od tih napacenih ljudi. Medjutim, u ovom slucaju odnosno u bolnici gde odlazim na terapiju zaista nisam cuo da garantuju izlecenje. Na samom pocetku u potpunosti te upoznaju sa njihovim programom i takodje naglase da U SLUCAJU POSTOVANJA PRAVILA koje je u sklopu lecenja, postoji velika mogucnost oporavka a samim tim i izlecenja. Zaista sam tamo sreo momka koga dugo poznajem i koji je je vec sedmi mesec cist. I daleko od toga da je jedini. Normalno ima i recidiva ali se opet vracaju. Sto se tice pravila, nema neke posebne filozofije: nigde bez saradnika neko vreme, promena sredine u kojoj si se kretao, sto manje nova u dzepu, ukoliko je moguce bez mob telefona i sl.
Ja sam svestan sta sam, te mi nije tesko palo sve to, i za sada se zaista osecam odlicno. 23. dan je prosao, nije mi palo na pamet da odem po dop. Znam da ni oni nisu idealni i da debelo naplacuju sve to ali davljenik se i za slamku hvata. Uostalom ponavljam:
svako pa i najgluplje lecenje je bolje od dopa;
svako lecenje je jeftinije od dopa;
svaki blokator je MNOGO manje zlo od dopa
dop je najvece sranje koje mi se u zivotu desilo; skoro da sam sve sto se moglo upropastio zbog njega; i sta je onda tu lepo???
User avatar
bonny_castle
Posts: 19
Joined: Mon Jul 28, 2008 11:07 pm

Re: Skupo lecenje ??????

Post by bonny_castle »

darkknight wrote:Potpuno si u pravu da je lecenje narkomanije nazalost posalo vrlo unosan biznis. Roditelji ne pitaju za cenu i na sve moguce nacine nalaze (za nase uslove) ogromne sume novca kojim placaju lecenja. Garantovati nekome izlecenje je vrlo podmukao nacin izvlacenja para od tih napacenih ljudi. Medjutim, u ovom slucaju odnosno u bolnici gde odlazim na terapiju zaista nisam cuo da garantuju izlecenje. Na samom pocetku u potpunosti te upoznaju sa njihovim programom i takodje naglase da U SLUCAJU POSTOVANJA PRAVILA koje je u sklopu lecenja, postoji velika mogucnost oporavka a samim tim i izlecenja. Zaista sam tamo sreo momka koga dugo poznajem i koji je je vec sedmi mesec cist. I daleko od toga da je jedini. Normalno ima i recidiva ali se opet vracaju. Sto se tice pravila, nema neke posebne filozofije: nigde bez saradnika neko vreme, promena sredine u kojoj si se kretao, sto manje nova u dzepu, ukoliko je moguce bez mob telefona i sl.
Ja sam svestan sta sam, te mi nije tesko palo sve to, i za sada se zaista osecam odlicno. 23. dan je prosao, nije mi palo na pamet da odem po dop. Znam da ni oni nisu idealni i da debelo naplacuju sve to ali davljenik se i za slamku hvata. Uostalom ponavljam:
svako pa i najgluplje lecenje je bolje od dopa;
svako lecenje je jeftinije od dopa;
svaki blokator je MNOGO manje zlo od dopa
dop je najvece sranje koje mi se u zivotu desilo; skoro da sam sve sto se moglo upropastio zbog njega; i sta je onda tu lepo???

iznio si nam par veoma logicnih cinjenica, normalno da te niko ne moze izljeciti ako to sam neces i ne zelis. pravila???? pa boze moj, i ona su realna i treba da se postuju, al opet ako hoces i ako zelis.

svaka cast za tvoju hrabrost, samo ti tako nastavi, guraj, dan za danom.....jer svaki dan bez dopa je nova pobjeda.

jos nesto, ako ti nije frka da kazes gdje se lijecis i kojom terapijom. ako hoces pisi na pp.

veliko hvala, cujemo se, pozzzz
remember, today is the tomorow you were worried about yesterday.
do not give up, and do not give in....accept failure, everybody fail at something, but dont ever accept not trying again!!!
User avatar
heroinapg
Posts: 3087
Joined: Fri Dec 14, 2007 5:03 am

Re: Skupo lecenje ??????

Post by heroinapg »

saša-ex wrote:Na zalost, cena lecenje obicno nema i veze sa samom uspesnoscu. Lecenje narkomanije je u vecini slucajeva samo dobar biznis, jer oni koji se bave time su svesni da su roditelji spremni da daju i zadnji dinar da bi spasili svoje dete. Posebno bezi od reklama koje ti govore o 100% izlecenju...Pa gde to ima covece, vec bi dobili Nobelovu nagradu.
Post Reply