moje mišljenje o blokatorima

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom antagonistima (naltrexon, naloxon) - Nemexin, ReVia, Nalorex.... Postavljajte pitanja i svojim iskustvima pomozite drugima koji se nalaze u sličnoj situaciji.

Moderator: sanela

User avatar
heroinapg
Posts: 3087
Joined: Fri Dec 14, 2007 5:03 am

Re: moje mišljenje o blokatorima

Post by heroinapg »

Po ko zna koji put ponavljam...Fraze nisu zalud postale fraze! Fakat je tako..MRZIm ih, a koristim ih..Kao kad ti ponestane alata, pa moras onim sto imas da se sluzis..MAkes sense...Ima smisla
User avatar
Sagitarius
Posts: 1189
Joined: Mon Dec 26, 2005 2:07 pm

Re: moje mišljenje o blokatorima

Post by Sagitarius »

improvizacija,majka umjetnosti
User avatar
Modesty
Posts: 2479
Joined: Mon Nov 26, 2007 9:34 am
Location: BiH

Re: moje mišljenje o blokatorima

Post by Modesty »

Sagitarius wrote:Negdje sam pročitao da pravo priznanje nemoći nad heroinom počinje kad sebi priznaš da ga voliš više od ičega na svijetu.
Isto fraza,ali nije loša.
Ja sam jednom(zimus) svojoj doktorki,Sigu ti je neznaš ali je na forumu mnogi poznaju,žena je genije....rekla sam joj:JA VOLIM HEROIN,OBOŽAVAM GA....ISTO SAM MISLILA U SMISLU KOLIKO SAM NEMOŽENA PRD NJIM.......ali nije ta fraza baš neka,bjeruj mi...sasvim je dovoljno ono,da sam nemoćna prad njim jer ako nešto voliš onda ćeš uvijek težiti ka tome i uvijek ćeš se mućit bet toga.
Treba kad je ta stvar malo izracionalizirat,šta mi tu volimo?
Lijep je fleš,predivan...koliko traje...strahovito kratko.
Lijep je stond(i to mi je sad upitno pošto kad se ustondiram,toliko kljucam i nemam pojma šta se oko mene dešava....jedino što znam da sam višše puta mogla izgorit,da sam se opekla,propržila cigarom......ali recimo da je lije...koliko on traje.....par sati!
Šta je sa ostalim vremenom.......svo je naravno posvećeno herooinu...on je gospodar i mi mu služimo....robovi.

Ja ga više ne volim,plašim ga se u granicama normalee i kad kod mi proleti kroz glavu,automatski see sjetim tog ropstva......svo lijepo na dopu je tako maleno u odnosu na užasne konsekvence.
JA NE VOLIM HEROIH,NEMOĆNA SAM PRED NJIM I ZATO ĆU SE UVIJEK DRŽATI PODALJE I OD SVEGA ŠTO BI ME MOGLO VRATIT NAZAD!
User avatar
Sagitarius
Posts: 1189
Joined: Mon Dec 26, 2005 2:07 pm

Re: moje mišljenje o blokatorima

Post by Sagitarius »

Ma kakav fleš,ston???
Ja se više ni ne sjećam šta je to.Razgovarajući sa curom,a i s još par poznanika(ca),koji su kao i mi na terapiji,te s dr.;izašlo je da meni(i njima) jedino što stvara "gušt" oko heroina,je sam čin kupovine,pripreme,pucanja.Svi moji zadnji recidivi su bili takvi,puknem se,malo se počešem i nakon pola sata ništa,a ono stvarno dobra roba,ljudi "vare" okolo.I opet ima nešto demonsko,koje te tjera da počneš brijat kako ideš sredit,iako znaš da u biti bacaš pare,ali sam taj postupak je ono što te tjera u recidiv.Ja se stvarno ne sjećam kad je mene dop zadnji put pošteno "odvalio",ali opet taj crv s vremena na vrijeme ne da mira...
User avatar
Modesty
Posts: 2479
Joined: Mon Nov 26, 2007 9:34 am
Location: BiH

Re: moje mišljenje o blokatorima

Post by Modesty »

Znaš šta kaže moja čuvena doca:psihička kriza traje do momenta kupovine.
To je predimenzioniranje heroina.zato je u tim momentima potrebno pod hitno izracionalizirati stvari a ne dopustiti da se šire po mozgu tako predimenzionirane.
User avatar
joesspappa
Posts: 775
Joined: Mon Sep 18, 2006 6:15 pm
Location: Beograd
Contact:

Re: moje mišljenje o blokatorima

Post by joesspappa »

Sagitarius wrote:Negdje sam pročitao da pravo priznanje nemoći nad heroinom počinje kad sebi priznaš da ga voliš više od ičega na svijetu.
Isto fraza,ali nije loša.
Pravo priznanje ima smisla samo ako je iskreno... kad skontas da vise ne mozes da ista uradis a da se ne uradis...
Lako je prutu da se sokoli, dok bije decu njega ne boli.
Post Reply