EFECTIN-antidepresiv

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom antagonistima (naltrexon, naloxon) - Nemexin, ReVia, Nalorex.... Postavljajte pitanja i svojim iskustvima pomozite drugima koji se nalaze u sličnoj situaciji.

Moderator: sanela

User avatar
misty
Posts: 201
Joined: Thu Feb 21, 2008 9:02 am
Location: Srbija
Contact:

Re: EFECTIN-antidepresiv

Post by misty »

Hvala svima na javljanju!
Nema više panike, danas je drugi dan kako moj dečko pije efectin i za sada mu je dobro, juče je malo imao vrtoglavicu kad je ustao, ali kako mi je i doktor rekao to je nromalno ta prva dva dana od početka korišćenja tog antidepresiva.Posle tih dva dana bi trebalo da sve bude u redu i da lek polako počne da čini svoje.
e sada pitanje... za koju vrstu bolesti piješ ili ćeš piti antidepresive... jer i to je bitno iako svi lijekovi spadaju u skupinu antidepresiva jedni se prepisuju za depresiju jedni za anksioznost i tako. I recimo da je i bitno da li si mlađa ili starija osoba...
Doktor mu je prepisao taj lek, ima šifru F19, kolliko sam se informisala to su dusevni poremecaji i poremecaji ponasanja uzrokovani upotrebom vise psihoaktivnih supstanci.On se leči od, pisala sam i delu suovisnici topic ''speed-da li postoji izlaz'', od speeda i kokaina.
Ranije je išao u neku privatnu kliniku na lečenje i tada mu je bio prepisan zoloft, kasnije je je napravio recidiv pa smo krenuli u Drajzerovu i tada mu je doktor postepono ukinuo zoloft i sada od pre dva dana uveo efectin, kaže da je mnogo bolji od zolofta.
ma bacajte to smece bre nece strahovi otici dok se ne suocite sa njima.pozz
Bobane s jedne strane mislim da si u pravu, ali sa druge mislim da ipak treba da prođe neko određeno vreme, kako bi se sve vratilo u normalu.Narvano ne mislim da ceo život treba da pije lekove, ali neko određeno vreme da, ipak je to nekoliko godina koliko je koristio speed a ponekad i kokain koji su mu izazvali strašne paranoje, agresivnost itd.
Hvala Bogu da je odlučio da se leči tako da slepo verujemo doktoru!

Pozdravljam vas sve! :smt006
...iva...
Posts: 385
Joined: Tue Feb 26, 2008 1:01 pm

Re: EFECTIN-antidepresiv

Post by ...iva... »

joj jbga da... gle mora pit jedno vrijeme... zbog tih panika i paranoja... to se nemože sam tak proć bez tableta.... paranoje i panika će se kroz neko vrijeme povući.... bitan je također rad na sebi i definitivno ono što boban kaže - nek ide u teretanu, nek trči... bilo šta.... to definitivno pomaže....

sve će biti uredu ne brini se... i da što manje razmišljati o paranojama i panikama....ono da ne razmišlja sad - joj šta će mi biti ako mi se desi njegdje vani i da se zatvori u kuću.

ako imaš kakvih pitanja ti ili on, slobodno na pp javi .. .. ja sam to sve prošla i vjeruj izlaz postoji... :-D :-D
User avatar
misty
Posts: 201
Joined: Thu Feb 21, 2008 9:02 am
Location: Srbija
Contact:

Re: EFECTIN-antidepresiv

Post by misty »

Hvala Iva!
Malo si me umirila svojim zadnjim postom :D
Počeo je već malo da vežba, trenira... i tako.. nadam se najboljem :smt023

Drži se i ti, čuvaj se, pozdrav!
User avatar
Boban
Posts: 1536
Joined: Fri Aug 03, 2007 12:01 pm
Location: Vojvodina

Re: EFECTIN-antidepresiv

Post by Boban »

misty kako ti je momak,da li pije lekove?
...iva...
Posts: 385
Joined: Tue Feb 26, 2008 1:01 pm

Re: EFECTIN-antidepresiv

Post by ...iva... »

da i mene zanima isto.. toplo se nadam da je bolje i da je situacija podnošljiva... :-D :-D
User avatar
misty
Posts: 201
Joined: Thu Feb 21, 2008 9:02 am
Location: Srbija
Contact:

Re: EFECTIN-antidepresiv

Post by misty »

Hvala što mislite na mene :D
Da momak mi je dobro, pije lekove redovno i mogu reći da mu se raspoloženje popravlja!
Trenira po malo, bili smo desetak dana na odmoru van grada...
Evo sad će otprilike tri nedelje kako pije taj antidepresiv..
U ponedeljak idemo kod doktora.
Za sada gura, nadam se najboljem, da će istrajati u borbi :wink:
Post Reply