LITIJUM - nije pesma Nirvane

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom antagonistima (naltrexon, naloxon) - Nemexin, ReVia, Nalorex.... Postavljajte pitanja i svojim iskustvima pomozite drugima koji se nalaze u sličnoj situaciji.

Moderator: sanela

Sonja
Posts: 544
Joined: Wed Jan 04, 2006 2:48 am
Location: Neverland

LITIJUM - nije pesma Nirvane

Post by Sonja »

Dragi moji molim za vasu pomoc,

Da li je neko imao iskustva sa terapijom litijumom? Samo da Vam olaksam:

1. Nemojte mi slati linkove i sl. jer sam ceo net pretrazila i imam sve informacije o leku, ali me zanimaju vasa licna iskustva
2. Nemojte mi slati komentare koji ukljucuju zloupotrebu litijuma, vec iskljucivo komentare ako ste imali litijum kao regularnu prepisanu terapiju.

Hvala vam unapred,

S.
Needlework the way, never you betray
Life of death becoming clearer
Pain monopoly, ritual misery
Chop your breakfast on a mirror
Taste me you will see
More is all you need
You're dedicated to
How I'm killing you...
User avatar
Boban
Posts: 1536
Joined: Fri Aug 03, 2007 12:01 pm
Location: Vojvodina

Re: LITIJUM - nije pesma Nirvane

Post by Boban »

Sta te konkretno zanima?Imam prijateljicu koja ima manicno depresivnu psihozu i to joj j terapija...
Sonja
Posts: 544
Joined: Wed Jan 04, 2006 2:48 am
Location: Neverland

Re: LITIJUM - nije pesma Nirvane

Post by Sonja »

Paaaaa, radila sam prosle nedelje onaj veliki psiho test koji je trajao 4,5 sata. Doktorka je to odredila jer mi je pre toga rekla da sam kandidat za litijum sto me je jako uplasilo. Inace pijem eftil koji je psihostabilizator i osecam da mi odgovara i zoloft koji me mnogo brza i ne prija mi. Imam neke panicne napade i depresije. Mucim se da uspostavim dobru terapiju vec tri godine. Nakon svega, kada mi je doktorka to rekla i kada sam se raspitala o tom leku vidim da nije ni malo naivno. To su moje posledica...fuck it...I samo zelim da znam kakvo mu je dejstvo i da li ce mi i on kao i sva druga sranja ubiti emocije, jer vise ne mogu da zivim bez njih. Ne mogu da se zaljubim, nista me ne dotice, ravnodusnost osecam prema svemu....Dugo se tako osecam. Ako ce ovo i dalje da mi ubija emocije, onda cu se ja ubiti :( Rezultate cu imati tek 28. maja, ali su mi nakon zavrsenog testa rekli da mi inteligencija ne predstavlja problem, cak naprotiv...ali da su mi emocije u takvom haosu da nadjacavaju intelekt i onda dolazi do takvih mojih devijantnih stanja i da ce na mojim emocijama morati jos dugo da rade. I videla sam par ljudi koji su na litijumu i bas su mi delovali onako zombirano...pomalo sam uplasena. Daj mi neki znak, please, treba mi pomoc...


S.
Needlework the way, never you betray
Life of death becoming clearer
Pain monopoly, ritual misery
Chop your breakfast on a mirror
Taste me you will see
More is all you need
You're dedicated to
How I'm killing you...
User avatar
Modesty
Posts: 2479
Joined: Mon Nov 26, 2007 9:34 am
Location: BiH

Re: LITIJUM - nije pesma Nirvane

Post by Modesty »

naše stanje je poprilično slično stim što ja imsam jedino šifru F11.2 pjem isto eftil retard koji mi prija i jedan anti depresiv ali kao kao tvoj...neću fvaliti svoji doktoru zato što je " moja" nego zato što je jedna od najeduciraniji žena uopće na prostrima ey juge po ptanju psihijatrije,ni to nije što je prepametna nego zato što 300 na sat posvećena svom poslu,usavršavanu u novim tehnkaka liječenja kao i samoj farmakologi o kojo jako vidi računa...koji lojek najbolje ide sa kojim i sl.Ja kao natididepresiv uz eftil retar pijem CIPRALEX I baš sam zadovoljna terapijom...uvodla mi ju postpeno i sad sam (mislim) n punoj dozi,jedna cijela ujutro i isto tako u pdne..neveče se ne pje....dal zbig sapanja,nemam pojam a što se tiče litijuma,dosta sam ula o njemu i znam zašta se sve kosristi.Ako tvoji testovi pokazuju da trebaš dax uzimaš,nemoj da dvojiš,jedno je sigurno ,sve da ti na određeno vrijeme i poremeti nešto što ti je bitno,tips emocije,,,njegovučinak će biti daleo od svega otslog,između toga, rješićeti to što te muči,stvilizira če ti emocije i sce isr+talog gdje si konfuzna i što vjerojati spriječava da dišiviš nešto za čim očiot česzneš.
Tp šTOi ti neki djelovali ovako ili onako pod deJSom litijuma može ovisiti o nizu okolnosti i zato mislim da je pogrešno što ovdje tražiš svajt...neki su ga kože uimali iz sličnih razloga kao i ti ali ne i iz istih...niste ist osobe,iste naravi,istih živte,ivotn sitacije,mitivacije,mantalne i intelekutannih predispizicija.Vjerujem da o tim,nejasnoćama(zabrinutosti) trebaš otvoreno prpričtai sa svojom doktorkom je mada koliko neko ovde bude htio iskreno da ti pomogne,to za tebe miže iti pogrešno.
Sonja
Posts: 544
Joined: Wed Jan 04, 2006 2:48 am
Location: Neverland

Re: LITIJUM - nije pesma Nirvane

Post by Sonja »

Dobro, hvala vam u svakom slucaju,

pozz,

S.
Needlework the way, never you betray
Life of death becoming clearer
Pain monopoly, ritual misery
Chop your breakfast on a mirror
Taste me you will see
More is all you need
You're dedicated to
How I'm killing you...
User avatar
Boban
Posts: 1536
Joined: Fri Aug 03, 2007 12:01 pm
Location: Vojvodina

Re: LITIJUM - nije pesma Nirvane

Post by Boban »

Pozdrav Sonjice evo sada sam razgovarao sa prijateljicom inace ona ima manicno depresivnu psihozu to je bolest u kojoj je jako raspolozena ili jako u depresiji a nemoze da kontrolise to znaci nema sredinu i ona ima terapiju litijumom pije ga vec 5 godina.Kaze da joj taj lek pomaze da raspolozenje dovede na normalu da ne leti previse u - ili + kaze da jednom mesecno radi litemiju tj kontrolu nivoa litijuma u krvi i da za postignuti efekat litijuma u krvi treba do 3 meseca redovnog uzimanja.Kaze nezali se ali ta dijagnoza koju ona ima je jaka dijagnoza tako da sumnjam da je tvoja toliko ozbiljna ali ne zelim da ulazim u to sto se mene tice Sonjice recicu ti da su meni dali dijagnozu paranoidne shizoofrenije pre komune i rekli da bolest nema veze sa narkomanijom a ja nepijem lekove vec 1 godinu dana i namam nikakva ludila u glavi tako da treba baciti svu hemiju.(oprosti mi ali po meni znam da doktori puno puta rade svoj posao cisto da bi ga uradili).zNACI LITIJUM JE PSIHOSTABILIZATOR AKO SI U MINUSU ILI PLUSU VRACA TE NA NULU.POZZ I DRZI SE :D
Sonja
Posts: 544
Joined: Wed Jan 04, 2006 2:48 am
Location: Neverland

Re: LITIJUM - nije pesma Nirvane

Post by Sonja »

Hvala ti Bobane,

I kod mene je su u pitanju ogromne oscilacije raspolozenja....Ali videcu sta ce biti, za sada ne pokusavam da se opterecujem...Hvala punoooo.

Kiss,


S.
Needlework the way, never you betray
Life of death becoming clearer
Pain monopoly, ritual misery
Chop your breakfast on a mirror
Taste me you will see
More is all you need
You're dedicated to
How I'm killing you...
nina nina
Posts: 1
Joined: Sun Feb 15, 2009 12:58 am

Re: LITIJUM - nije pesma Nirvane

Post by nina nina »

bila sam na raznim terapijama, a zadnja 3 meseca sam na litijumu u kombinaciji s antidepresivom i extra mi je, znaci sve je ok, ma najnormalnije se osecam i funkcionisem kao nikad ranije, ma fenomenalno. pozz ;-)
coolio7
Posts: 22
Joined: Fri Mar 20, 2009 10:38 pm

Re: LITIJUM - nije pesma Nirvane

Post by coolio7 »

...Litijum u kombinaciji sa drugim tabletama jer ti nemoze samo litijum biti terapija , tako da neznam sta u stvari uzimas sto se mene tice litijum te dovodi u horizontalu , tj .spusti te na zemlju ako uz njega imas naprimer akineton i sulpirid kao anti depresiv.
Pozz........
EVIAN
Posts: 43
Joined: Sun Jul 12, 2009 1:07 pm

Re: LITIJUM - nije pesma Nirvane

Post by EVIAN »

Za sva pitanja o litijumu, savjetujem ti da konsultuješ sljedeće dvije knjige od Kay Redfield Jamison:

“Touched with Fire: Manic-Depressive Illness and the Artistic Temperament”
Ova knjiga veže bipolarni poremećaj (manic-depressive illness) sa umjetničkom kreativnošću i umjetničkim temperamentom. Teorija koju iznosi, ali i vrlo detaljno dokazuje i dokumentuje Jamison u ovoj knjizi jeste da se bipolarni poremećaj može vezati, na jedan ili drugi način, sa svim velikim stvaraocima od Byron-a do Van Gogh-a.

i

“An Unquiet Mind: A Memoir of Moods and Madness”
Ova knjiga je njena autobiografija.

Ja zaista ne znam da li su ove knjige prevedene na naš jezik, ali evo barem da znaš za njihove naslove na engleskom. Napisala ih je žena, koju mnogi smatraju vodećim svjetskim stručnjakom za pitanja bipolarnog poremećaja i korištenja litijuma u njegovom tretmanu. Jamison je i sama bipolarna i prihvata litijum kao jedino rješenje za svoje stanje, takodjer je i njegov veliki zagovornik. Moj prvi izbor u ozbiljnom istraživanju efekata litijuma bi definitivno bio njen rad.

Više o Kay Redfield Jamison možeš naći na sljedećoj stranici:

http://www.hopkinsmedicine.org/Psychiat ... mison.html

Ja sam bila stavljena na litijum u trajanju od 18 mjeseci. Što se mene tiče, litijum mi je uništio svaku mogućnost za emotivnošću, znatno usporio reflekse kao i intelektualnu oštrinu. Hvala dragom Bogu i vrlo striktnim odredbama Islama, kao životne filozofije i religije koja određuje način života u svakodnevnici, ja već skoro šest godina uspješno živim i radim bez litijuma (ili bilo kojeg drugog medikamenta, psihoaktivne supstance i/ili psihoterapije). Nakon što sam bila izložena zaista vrhunskoj psihijatriji, ne smatram da nam psihijatrija ili farmakologija daju životna rješenja u pravom smislu tih riječi.

Međutim, pošto je ovo forum na kome se prije svega diskutuju problemi alkoholizma i narkomanije, ne bih željela da budem pogrešno shvaćena. Ukoliko je litijum rješenje koje će ti pomoći u borbi protiv ovisnosti od alkohola i/ili drugih droga, mislim da ga trebaš prihvatiti. Litijum sam po sebi ne stvara ovisnost i ne mijenja stanje svijesti.
Post Reply