Protivrečnosti o blokatorima

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom antagonistima (naltrexon, naloxon) - Nemexin, ReVia, Nalorex.... Postavljajte pitanja i svojim iskustvima pomozite drugima koji se nalaze u sličnoj situaciji.

Moderator: sanela

Post Reply
linker
Posts: 16
Joined: Fri Mar 14, 2008 2:40 am
Location: Beograd

Protivrečnosti o blokatorima

Post by linker »

Čitajući razne teme o blokatorima, potpuno sam se zbunio raznim protivrečnim tvrdnjama o njima.

Na nekim mestima sam pročitao da se blokatori vezuju za receptore u mozgu i da na taj način, u slučaju da se konzumira neki opijat dok traje dejstvo blokatora, neutrališe dejstvo tog opijata, kao i da se sprečava stvaranje zavisnosti.

Na drugima mestima sam, međutim, pročitao da se, dok traje dejstvo blokatora, nikako ne smeju uzimati opijati, jer ishod može biti koban.

Očigledno je da su ove dve informacije u totalnoj suprotnosti jedna s drugom. Koja je tačna?
User avatar
misty
Posts: 201
Joined: Thu Feb 21, 2008 9:02 am
Location: Srbija
Contact:

Re: Protivrečnosti o blokatorima

Post by misty »

Pokušaću da ti odgovorim na tvoje pitanje, onako kako sam ja otprilike shvatila, ali nemoj me držati sto posto za reč, najbolje bi bilo da ti to neko stručan pojasni ili neko ko ima iskustva sa tim.

Blokatori počinju da se piju posle otprilike 6,7 dana apstinencije i uvodi ih lekar ja mislim posle detaljnog pregleda krvi.
Preko blokatora se NE SMEJU uzimati opijati jer može doći do fatalnog ishoda, ali postoji mogućnost da neko uzme heroin preko blokatora i da se jednostavno ništa ne desi, odnosno da ga ne radi heroin!Ali to je igra sa životom!!!

To je ujedno i moj odgovor tebi na delu suovisnici, da njegov šef nikako ne bi smeo tek tako da mu ubacuje blokator u hranu, piće ili šta god...Ne sme da se igra sa tim!!

Nadam se da sam ti bar malo pomogla, a ako sam negde pogrešila neka me neko ispravi!
Moj savet ti je da se posavetuješ sa nekim lekarom oko toga, ne znam odakle si ali u tvom mestu sigurno ima neko savetovalište pa najbolje da se tamo raspitaš!

Pozdrav!
User avatar
joesspappa
Posts: 775
Joined: Mon Sep 18, 2006 6:15 pm
Location: Beograd
Contact:

Re: Protivrečnosti o blokatorima

Post by joesspappa »

Samo lekar, nakon izvrsene analize krvi i detekcije opijata u urinu, moze da uvede terapiju Nalorexom (blokator za opijate). A dodao bih jos jednu stvar, najbitniju u slucaju koji navodis. Osoba koja je na opijatima, dakle, "uradjena", kada popije blokator, moze da UMRE. Vrlo lako i vrlo brzo... Gledao sam coveka od 120 kg kako pada u nesvest od samo pola blokatora, jer je prevario test... Da je pao na ulici verovatno bi "overio" totalno... Ovako su ga povratili doktori, na klinici se to desilo.
Ako njemu junkie "bivsi" zeli da radi proveru, postoji mnogo bezbolniji nacin, kupi test u apoteci i natera ga da uradi pred njim... To je najsigurniji i najbezbedniji nacin.
Lako je prutu da se sokoli, dok bije decu njega ne boli.
linker
Posts: 16
Joined: Fri Mar 14, 2008 2:40 am
Location: Beograd

Re: Protivrečnosti o blokatorima

Post by linker »

Znam da uzimanje opijata, pa zatim blokatora, može biti kobno. Ali, koliko vidim, koban može biti i obrnut redosled - uzimanje blokatora, a zatim opijata? Ako je ovo tačno, onda ne vidim nikakvu logiku u nazivu "blokator".

Što se tiče šefa, apsolutno se slažem sa vašim odgovorima, ali je potrebno i drugaru to objasniti... A problem je što on tom šefu slepo veruje...

Samo bih zamolio, ako nije problem (a mislim da će se i moderatorica složiti) da, radi preglednosti, odgovore o šefu postujete u toj temi o šefu ;), a ovde odgovore o blokatorima.
User avatar
Modesty
Posts: 2479
Joined: Mon Nov 26, 2007 9:34 am
Location: BiH

Re: Protivrečnosti o blokatorima

Post by Modesty »

"Čitajući razne teme o blokatorima, potpuno sam se zbunio raznim protivrečnim tvrdnjama o njima.

Na nekim mestima sam pročitao da se blokatori vezuju za receptore u mozgu i da na taj način, u slučaju da se konzumira neki opijat dok traje dejstvo blokatora, neutrališe dejstvo tog opijata, kao i da se sprečava stvaranje zavisnosti.

Na drugima mestima sam, međutim, pročitao da se, dok traje dejstvo blokatora, nikako ne smeju uzimati opijati, jer ishod može biti koban.

Očigledno je da su ove dve informacije u totalnoj suprotnosti jedna s drugom. Koja je tačna?"


Dragi linkeru,blokatori se vezuju za receptore u mozgu za iste one za koje se vezuje herojin(nisam sigurna za druge opijate) i tako ih blokira znači,ako ti uzmeš manju dozu i ona dođe do tih receptora ,oni su začepljeni i ti nemožeš osjetiti apsolutno nikakvo dejstvo a u slučaju da uzmeš veću količinu ,doživječeš over jer će taj dop(sad ću ti nestručno napisati)lutati po mozgu i pobrkati šta god stigne........uglavnom,situacija je krajnje rizična i nikom preporučiva.......problala na vlastitoj koži.
Znači,blokator ne neutrališe djestvo nego blokira receptore u mozku kroz koje ulazi heroin i stvara nam onaj osječaj ljepog.
Druge istine od ove nemaš...jedino je možeš dobiti u stručnijoj varijanti ali biti je ista.
linker
Posts: 16
Joined: Fri Mar 14, 2008 2:40 am
Location: Beograd

Re: Protivrečnosti o blokatorima

Post by linker »

Mislim da mi je sad jasnije... Znači, tačno je i jedno i drugo što sam pročitao, samo sve zavisi od konkretnog slučaja...

Hvala na pojašnjenju!
Post Reply