Da pocnem prvu!

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom antagonistima (naltrexon, naloxon) - Nemexin, ReVia, Nalorex.... Postavljajte pitanja i svojim iskustvima pomozite drugima koji se nalaze u sličnoj situaciji.

Moderator: sanela

Sonja
Posts: 544
Joined: Wed Jan 04, 2006 2:48 am
Location: Neverland

Post by Sonja »

I sta posle 20 dana, recidiv sa dopom jel da? ma daj, blokatoer se pije bas zato godinu do dve dok se ne smatras potpuno psihicki stabilnim, a majmuncici, crvi i ostale zivuljke sredjuju odredjene terapije i lekovi koji se naravno po prepisu doktora piju uz blokator.

Ne bih se ovaj put slozila sa tobom.

20 dana!!!!????
User avatar
Sagitarius
Posts: 1189
Joined: Mon Dec 26, 2005 2:07 pm

Post by Sagitarius »

Ne vjerujem puno u te blokatore.Ne vjerujem da sam izliječen,dok mi ikakava tableta treba za funkcioniranje.Recidiv se desi,treba se i s njim borit.Poslije tog recidiva mi je došlo da se ubijem.A nisam.Više vrijedi mjesec dana bez ičega,nego godina na ikakvim pilsevima.A i kod nas i baš nema za nabavit Revie i sl.
Ja se pripremam za Komunu,a poslije vjerovatno odem na Ibogain.
Sonja
Posts: 544
Joined: Wed Jan 04, 2006 2:48 am
Location: Neverland

Post by Sonja »

Kako god,

ali kazem ti da se blokatori daju ne samo radi toga da ti ne bi uzeo heroin (jer on je ionako samo za opijate) ti recidiv mozes da napravis i sa bilo kojom drugom supstancom koja ide preko blokatora, on takodje sluzi i tvojoj psihi, znas skoro sretnem "drugara" u tramvaju i nismo se videli dugo. Pozove on mene na cast....da nije bilo blokatora tadau meni...ne znam sta bi se desilo. Ali ti i negde podsvesno znas da ga pijes i dzaba ti da se cimas i tragas za bilo cim kada znas da nema vajde. Ma veruj mi, necu ja dobiti tek za dve godine crno na belo da sam zaleceni narkoman, jer mi se jos uvek vodimo kao narkomani u apstinenciji dok ne prodjemo tu rehabilitacionu fazu.
Sto se tice ova dva programa koja si pomenuo, ne zelim da komentarisem i nisam bas upoznata, ali ja sam svoju fizicku zikru skinula u selu sa majkom, odvela me tamo na kraj sveta, e posle toga se leci psiha, a to ja sada radim. Mogla sam tamo da ostanem do kraja zivota i da cuvam ovce, nema gudre, svez vazduh, ali to nije poenta....Znas, nije sustina u tome da odes negde gde ces se oporaviti, prikljuciti grupi ljudi koji te kapiraju i imaju isti problem, mislim ja sada pohadjam takve seanse jednom nedeljno, ali pored toga zivim NORMALAN zivot, nisam stalno okruzena ovisnicima. Druzim se sa zdravim ljudima, pricam o drugim temama, a tamo sve naginje ka tamo i nekako mi se vrti u krug. Sta ces kada se vratis u zdravu socijalnu sredinu, svojoj kuci, tada nece biti uvek neko od LECENIH ovisnika da te skapira, jer sustina je da u ovoj bolesti naucis da se nosis sam sa sobom. Sve je to cool, zajedno radite, zivite, pomazete, nizasta na svetu ne omalovazavam bilo sta sto je od neke vrste pomoci, ali hocu da ti kazem da su psihijatrijske ustanove za lecenja bolesti zavisnosti puno uznapredovale i da mi treba da naucimo da zivimo sa saznanjem da je droga tu, uvek oko nas, ali da mi budemo ti koji ce reci ne. Uvek se najlakse skloniti tamo gde je nema, gde nije dostupna. I sta kada se vratis kuci, na kakav si nacin zivota navikao, kakve obaveze imas, nista sem tog straog fazona furanja zivota. A "ona" je tu, da li ces biti dovoljno jak tada?

Ne znam ali cenim svaki tvoj pokusaj ka ozdravljenju i zelim ti od srca sve najbolje.

P.S. Evo jedne moje anegdote kada sam prvi put otisla u bolnicu da zatrazim pomoc, to je poenta ove moje price...

Ulazimo majka i ja kod doktora u ordinaciju. On me pogleda, onako malo ispod oka, preko naocara, neverovatno simpatican covek i pita me: " Dobro, Sonja, u cemu je problem?"
Ja kazem: "Problem je u heroinu...."
Doktor: " Boze, Sonja, uopste nije problem u heroinu, heroin je droga!"
Ja ne znam da li sam frapirana, da li cu se srusiti ili sam mozda rekla da je problem sto ljubicice ranije cvetaju ovog proleca. Videvsi odraz na mom licu samo se nasmesio i rekao sledece: " Sonja, heroin je droga i on nije problem, problem je sto ga ti uzimas....."

To su dakle sve stvari koje su tu i koje ce biti i koje nas okruzuju, samo ti ne treba da ih vidis kao problem, vec sebe i da se ogradis od svega toga, a to se ne radi odlaskom i sklanjanjem, to se radi sa sobom, to radis u svojoj glavi......znas uh bre ti :lol:
User avatar
Sagitarius
Posts: 1189
Joined: Mon Dec 26, 2005 2:07 pm

Post by Sagitarius »

Čuj,nije meni palo na pamet da idem u komunu tek tako.Činjenica je da je heroin puno dublji problem od pukog uzimanja-neuzimanja.Vidim da tvoje pisanje vodi u neku debatu tipa:samo stručni doktori,blokatori valjaju,a drugo ne valja...Ne bih se složio.Opisuješ taj susret sa poznanikom iz šeme.Kako bi to završilo da nisi bila na blokatorima?Svaki način za ostavit se dopa je OK,neki(rijetki),npr. uspiju sami,i takvima skidam kapu.Ja sam bio čist 5god.(pet godina),od svih droga.Na čudan način sam to uspio,sam,bio sam mlad i eto ostavio se.Piće me nikad nije interesiralo,jer sam imao alkoholizam u obitelji(na sreću više ne),pa sam uvijek imao laganu averziju prema cugi.Istina napio sam se prije tjedan dana,i to "kao svinja";što mi je samo potvrdilo,koliko sam još uvijek slab.Nakon 5god. sam povjerovao da sam izliječen,i uskoro se to pokazalo kao velika greška.Moj interes za komune čisto se zasniva na činjenici,da ljudi koje znam,a prošli su kroz to,većinom danas imaju sređen život,svoje obitelji...Imaju neku pozitivu u odnosu prema životu.U pomoć psihijatara,doktora i sl. nisam baš uvjeren,jer nekoga tko nije prošao kroz to,se uvijek da "šaltat",koliko god on bio stručan.Bar smo mi majstori "šaltanja" doktora,obitelji,prijatelja...Nekog kao mi je malo teže izlevatit.
Smatram da nikad neću bit "izlječeni narkoman",bolje je reći "zaliječeni".Svaka osoba ima sjećanja na prošlost,naša prošlost je heroin,i s tim treba živit.Tu u priču uskače i Ibogain,koji nije nikakva "magična supstanca",nego nešto,što uistinu izbriše svako sjećanje na heroin.I ovo znam od ljudi koji su ga uzeli,i sad su čisti duže vrijeme,a imali su i po 20 godina "staža".Dosta njih se i vrati dopu,nakon Ibogaina,to su oni koji nisu sa sobom raščistili šta hoće.Zato i kažu da najbolje uspijeva "terapija" Ibogainom kod starih ovisnika kojima je pun kua svega.
Nakon svega i svačega što sam prošao,vjerujem da ću ovaj put uspjeti.Plaši me pomisao da ću provest 2god. u komuni,živeći asketskim životom,odričući se moje slobode,koja mi dosada ništa dobra u životu nije donijela,a kad se sjetim koliko sam godina,prijateljstava,životnih prilika,novaca,i koječega drugoga izgubio zbog jebenog dopa,onda mi ni te dvije godine ne izgledaju toliko strašno.Ako su drugi uspjeli,a oko sebe najviše "čistih" vidim u onima što su komune prošli,zašto ja ne bi?
Nemoj ovo shvaćat kao neki napad ili raspravu,nadam se da i tebi može pomoć nešto od ovih stavri koje pišem,iako ja možda i nisam u poziciji da ikome pomažem.
Sonja
Posts: 544
Joined: Wed Jan 04, 2006 2:48 am
Location: Neverland

Post by Sonja »

U pravu si u neku ruku i ne osecam se napadnutom, svako ima pravo na svoje. Mislim da nisi skapirao da ja ne idem samo kod psihijatra i po strucnu pomoc, vec idem na terapijske zajednice (znas ono sedi nas 20 narkomana i praicamo o SVEMU, znas cemu vec) i tako imas puno ljudi koji te razumeju, podrzavaju i kapiraju tvoj problem Doktor je tu za terapiju u smislu lekova, a na grupi terapeut koji diskutuje zajedno sa nama i jednostavno prati napredak nase grupe. AI to je to, nisam toliko zaslepljena , ali znas kada ti neko spasi zivot kao meni ova ustanova i ovo lecenje onda nije nenormalno da imam takav stav. I svidja mi se ono kada si rekao sta je dve godine u odnosu na ceo zivot, i u pravu si. I moje lecenje traje dve godine, i ja sam lezala u bolnici 3 meseca i eto, sada pisem plan svakog jeb...dana od ujutro do uvece sta cu raditi, a na kraju kako sam se osecala dok sam to radila i tako to...Analiziras sebe i sta te sjebava, hvatas svoje greske da ih ne bi ponavljao, da se ne bi vracao tamo odakle si dosao....Sve je to sastavni deo lecenje i tako dve godine ima da furam. Nema kafica, nema mesta na kojima se sluzi alkohol, nema izlaska posle11......ali sta je dve godine u odnosu na ceo zivot.....


Samo napred druze....
User avatar
Luna
Posts: 1891
Joined: Fri Apr 15, 2005 12:48 pm
Location: usa

Post by Luna »

nemoj se ti puno zalijetati za Ibogain. I Ramona je isla par puta....pa...? nista.Komuna je u svakom slucaju dobar izbor.. Skoditi ti ne moze...a pomoci ce ti siigurno. Ali opet skaces ispred sebe. Jedno po jedno. skini se sa subutexa(ne znam da jesi vec)...onda polako nakon par dana na blokatore. Oni nisu za krizu i to...oni samo blokiraju ulazak bilo kakvih opijata u opijatski centar. Ja ih evo imam ...al ih ne pijem. jer me nije strah da cu otici i uzeti dop. E sad kad bi postojali neki blokatori za Beta centre...kokainske...e tada bi ih i pila ;-) ...
samo polako....
" You must be the change you wish to see in the world." M. Gandhi
User avatar
Sagitarius
Posts: 1189
Joined: Mon Dec 26, 2005 2:07 pm

Post by Sagitarius »

Eto kad se sve zbroji,u biti svo troje imamo slične stavove.
Vidiš Sonja,ono što u tvom sličaju čine blokatori(tj. drže te dalje od dopa),u mom slučaju će biti komuna.Više-manje sam upoznat s programom(baziran na Day-Top sistemu),pa kad se sve sagleda dosta tu ima sličnosti.
Luna,na Ibogain ne gledam kao na nešto spektakularno,znam i da se dosta ljudi vrati dopu poslije toga.Ponavljam to su oni koji još nisu sa sobom raskrstili neke stvari,pa ih vuče neka znatiželja da prođu kroz taj Ibogain-trip.Ali isto znam i ljude koji su se nakon desetljeća dopa skinuli s tim.Kažu da ubije svako sjećanje na dop.A poslije sve ovisi o osobi.Možda nakon komune odem i na to,čisto da mi "ispegla" receptore do kraja.Znaš,ja sam podosta pod dojmom mog "pada" nakon 5god.,jako sjeban osjećaj kad shvatiš da nakon toliko godina,uzmeš,i onda kao da ih nije ni bilo.Ne daj Bože da to itko proživi.
Meni je malo teže doći do blokatora,jer ih ovdje(Hrvatska),nema,mogu se privatno kupovati(Revia-100eur za 1 pakovanje,mislim da je od 10 tableta).To mi je preskupo.
A koks,eeee.Koji je to zajeb.Možda će neko ovo krivo protumačiti,ali o kokainu imam ovakvo mišljenje:Hvala Bogu da postoji heroin,pa da se skinem s kokaina!
P.S.Molim tko nije bio na kokainu,da ovo zadnje zanemari,zbog mogućih krivih interpretacija! 8)
Last edited by Sagitarius on Sun Jan 08, 2006 11:57 pm, edited 1 time in total.
Sonja
Posts: 544
Joined: Wed Jan 04, 2006 2:48 am
Location: Neverland

Post by Sonja »

Jel si probao sa Nerolexom, on je oko 50 Eura po tabli ( 7 komada, pije se po pola sto znaci da ti tabla traje 14 dana). Ovde ih ima ali u celom Beogradu moze da se nadje samo u 4 apoteke, jer blokatori nisu registrovani u neku zutu knjigu apotekarskih ustanova (lekova koje oni smeju da prodaju) tako da ispada da ih maltene ovde valjaju na crno. Znam da uglavnom ljudi nabavljaju iz Francuske. Ili ako imas nekoga ko dolazi za BG....?
User avatar
Sagitarius
Posts: 1189
Joined: Mon Dec 26, 2005 2:07 pm

Post by Sagitarius »

Hm,odavde da neko ide za BG,malo teže.Jebiga,takva su vremena.Znam da su neki to naručivali iz Austrije.
A i u drugom sam "momentu".Do kraja mjeseca ulazim u program
User avatar
Luna
Posts: 1891
Joined: Fri Apr 15, 2005 12:48 pm
Location: usa

Post by Luna »

Nalorex (generic-Revia) -to je isto. Samo je eto ime drugacije. Da pojasnim.....
Blokatori...nekome pomognu i psihicki i fizicki... Nekome ni ne trebaju. Taj day top je izvrstan program. Tako sam cula. I sve sto sam cula je bilo dobro. Za Ibogu-samo kazem....polako. Cekaj. Prvo idi u komunu..pa onda vidi sta ces i kako ces....
Za bijelo....znam sta pricas. Nazalost. To je moj najveci problem. Doduse ja sam obrnula...s dopa na ovo. Tj. nastavila s ovim. Poenta je-bjezite sto dalje od kokaina.!!!!!!!!!!!! Psihicka kriza? znacete tada sta to znaci...... :cry:
Sagi...samo naprijed....
" You must be the change you wish to see in the world." M. Gandhi
Post Reply