moze li se "probiti" blokator?

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom antagonistima (naltrexon, naloxon) - Nemexin, ReVia, Nalorex.... Postavljajte pitanja i svojim iskustvima pomozite drugima koji se nalaze u sličnoj situaciji.

Moderator: sanela

User avatar
ivica
Posts: 869
Joined: Tue Nov 30, 2010 2:16 pm
Location: ZG

Re: moze li se "probiti" blokator?

Post by ivica »

sunrise wrote:sta bi ja dala za 6 sati sna......a kamoli onih preporucenih 8sati
Ajde još malo i brzo će.. samo se ti drži zraka...
ignorance is bliss!
naija
Posts: 2
Joined: Fri Jul 06, 2018 4:14 am

Re:

Post by naija »

maja2002 wrote:Nesreca ne ide nikada sama,brat mog supruga je takodje u problemu.Godinu dana je pio naloreks,posle njega je bio strejt 6 meseci,i evo, pre 15 dana je ponovo uzeo dop.Medjutim,krece da se skida na suvo pre 7 dana,i sve je proslo iznenadjujuce dobro(tako kazu njegovi roditelji),bez ikakve posebne krize.Danas mu daju polovinu naloreksa,i nastaje haos,bolovi,bolovi,bolovi!Vode ga kod lekara,dobija nekakvu injekciju,ali bolovi ne prolaze.Posto ne zivimo u istom gradu,dakle nemamo nikakvu kontrolu,mislimo da je sve vreme lagao roditelje,i da nije bio cist kada je popio naloreks.Da li je moguca takva reakcija,ako nije bio strejt?
Reakcija je uoravo takva jer tih 7 dana nije bio cist,nebitno kolio puta je uzeo u 7 dana. Pre uzimanja naloreksa miiinimum 7 dana ne uzeti biko kakav opijat inace nastaje haos,havarija,kriza gora od bilo koje a moze doci i do smrtnog ishoda
Pre 12 godina ( toliko ima kako sam se skinuo) ja sam napravio istu glupost bio cist samo 3 dana(na kraju me je hitna pomoc spasavala)
Ljudi ne pravite se pametni ne mozete proci ne kazNjeno u slucaju da radite protiv propisanog.
Jedan drugar je tako overio,bio je pod naloreksom 3 meseca.Neko ga nalozio da ako 3 dana uzima po kedan trodon od 100mg ili 2 po 50mg da cetvrtog dana moze da se uradi.Cetcrtog dana skuva kvoter i utripuje oho malomme cacka tu sam.Pricu znam od drugara koji je to posmatrao.
Posle pola sata skuva jos jedan kvoter i izmesta zabode,dok je hitna pomoc stigla preostalo ke samo da konstatuju smrt.

Ig
naija
Posts: 2
Joined: Fri Jul 06, 2018 4:14 am

Re:

Post by naija »

xyx wrote:
saša-ex wrote:Da je i jedna stvar od onog što je napisano o ovoj terapiji istinita, tvorci bi dobili Nobelovu nagradu a mi ne bi pisali po ovom forumu. Ne postoji magična tableta i ne postoji izlaz iz narkomanije bez dosta muke i borbe. To je realnost, sve ostalo su prevare i to skupe.
tachno tako... moja 2 ortaka iz CG su bila na toj klinici 21 dan i proshli full terapiju, kad su izashli, nije proshlo 2 dana i opet su se navukli bez ikakvih problema... nishta im se nije loshe desilo ko shto su im tamo najavljivali da ce biti ako opet posustanu...

shto se implanta tiche, on jeste delotvoran i onome kome uzme preko njega desice se pakao, ali zato ima jednu manu LAKO GA JE IZVADITI! i onda ko da nishta nije uradjeno...

sve je to pucanje para veloko i bezpotrebno, osim ako neka osoba stvarno ne veruje u to, ali takvih je malo...

NA SUVO je moja preporuka, nema druge, bol i patnja se mora istreti svakako, a tako ce najmanje trajati stisni zube i kreni... evo meni je vec 2. dan skidanja na suvo i verujem da ce se sve srecno zavrshiti :)
Znaci od svega je istina da implant ima ono dejstvo a koje je namenjen,da te dop ne radi preko njega a ako uzmes dozivis pakao....ostale price su sranje
Don Dop
Posts: 171
Joined: Mon Jul 08, 2013 8:14 pm

Re: Re:

Post by Don Dop »

naija wrote:
xyx wrote:
saša-ex wrote:Da je i jedna stvar od onog što je napisano o ovoj terapiji istinita, tvorci bi dobili Nobelovu nagradu a mi ne bi pisali po ovom forumu. Ne postoji magična tableta i ne postoji izlaz iz narkomanije bez dosta muke i borbe. To je realnost, sve ostalo su prevare i to skupe.
tachno tako... moja 2 ortaka iz CG su bila na toj klinici 21 dan i proshli full terapiju, kad su izashli, nije proshlo 2 dana i opet su se navukli bez ikakvih problema... nishta im se nije loshe desilo ko shto su im tamo najavljivali da ce biti ako opet posustanu...

shto se implanta tiche, on jeste delotvoran i onome kome uzme preko njega desice se pakao, ali zato ima jednu manu LAKO GA JE IZVADITI! i onda ko da nishta nije uradjeno...

sve je to pucanje para veloko i bezpotrebno, osim ako neka osoba stvarno ne veruje u to, ali takvih je malo...

NA SUVO je moja preporuka, nema druge, bol i patnja se mora istreti svakako, a tako ce najmanje trajati stisni zube i kreni... evo meni je vec 2. dan skidanja na suvo i verujem da ce se sve srecno zavrshiti :)
Znaci od svega je istina da implant ima ono dejstvo a koje je namenjen,da te dop ne radi preko njega a ako uzmes dozivis pakao....ostale price su sranje
Greska. Preko implanta mozes da se drogiras koliko hoces i nece te uraditi bez posledica. Preko naloreksa (tablete) mozes da uzmes drogu, ali posle droge ne smes da popijes naloreks (tabletu) iscepace te neka kriza, ono zvaces hitnu. Naloreks tableta je blokator koja se pije svaki dan. Ja znam kako se probija implant, ali Vam necu reci. Naloreks tableta blokator nema sanse da se probije.
Ja sam Bog
oxo
Posts: 339
Joined: Sun Apr 17, 2005 4:41 am
Location: Beograd

Re: moze li se "probiti" blokator?

Post by oxo »

da napisem nesto i ja- ako vec trosite pare na nalorex- onom ko ga pije ga dajte izmrvljenog sa vodom da biste bili sigurni da ga je popio

to je meni bio najgori kosmar, kada mi izmrve nalorex a ja se vec spremio da ga pljunem
Enigmma
Posts: 3
Joined: Sat Feb 09, 2019 9:24 am

Re: moze li se "probiti" blokator?

Post by Enigmma »

Poz svima. Tema je vezana za blokatore a ja recimo ocajna supruga. Moj muz je onaj decenijski narkoman koji svesno ulwti u dop, drogira se nekih mesec dva najvise potrosi sve sto ima iz kuce i ona hice da se skine. Skine se pocne nalorex, bude cist godinu dana i opet ispocetka. Mi smo pet godina u braku i pre nego sto sam se udala ja nisam znala uopste da on ima taj problem. Krio je da pije nalorex njegovi su to pokrivali i kad smo se vencali sve je fino izaslo na videlo. No naravno da sam ja zivela u zabludi da se tom tabletom sve fino resava on je pije i cvetaju ruze. Ne kazem ja da su meni u zivotu nepoznati trwns zurke i sve zajebancije koje uz to idu ali dop vutra spustalice bilo kog tipa pa cak ni benswdin nikada nije bio moj fah. Imala sam iskustva susrecuci se sa ljudima koji su probali dop ali drzala sam se podalje od njih. Nazalost za nasih 5 god braka 5 puta se vec navukao i skidao. Sad zadnji put traje i dalje i ja ovaj put ne znam sta da radim. Naime on je prvo bio na dopu nekih 20 dana onda par dana gutao tramadole da bi na kraju zadnji mesec zavrsavao met kao da se skine. Po njegovoj prici radio je naizmenicno 30 kapi nocu kad radi a po 15 danju. Posto s mwtom nisam nikada imala nikakav kontakt a uputstvo sa neta nije merodavno njegovoj prici (tamo pise 30-60 kapi pa se smanjuje) on je od juce zakljucan u kuci i krizira, povraca bukvalno na svakih sat vremena ima bolove. Ja takvu njegovu krizu nisam nikad videla, toliko jaku i ne znam sta da radim. Imala sam par benswdina i diklofen ali on cak ni to ne moze da proguta jer se ispovraca tek sto uzme.
Ne zelim da mu uzimam nikakve supstitute tipa subotex i slicno jer mislim da to nije resenje.
Ne znam sta da mu dam da proba da jede pije ...
I zanima me kada mogu da mu dam nalorex opet?
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: moze li se "probiti" blokator?

Post by sanela »

Pozdrav @Enigmma i dobrodošla na forum.
Nešto mi nije jasno iz tvog posta. Tvoj muž se malo drogira dopom, malo skida i bude na Nalorexu neko vrijeme i onda se opet drogira, skida, pa "blokira" Nalorexom. Prvo, kako dolazi do Nalorexa i ima li svog ljekara koji mu ga daje? Ako ima, onda bi trebali otići kod njega nakon recidiva da mu pomogne da se detoksicira i opet nastavi s Nalorexom. Ako nema, onda on cijelo vrijeme zloupotrebljava Nalorex jer ga koristi na svoju ruku.
Dalje, on treba otkriti zašto pravi recidive i treba naučiti prepoznati "okidače" koji uzrokuju recidiv, a to može samo uz stručnu pomoć. Znači, trebali bi naći nekog psihoterapeuta koji će s vama oboma raditi na uspostavljanju apstinencije, odnosno podrške pri uspostavljenoj apstinenciji.
Za njega bi sad najbolje bilo da se prijavi negdje na detoks, u neku zdravstvenu ustanovu, gdje može dobiti adekvatnu skrb.

Ovo što kažeš da je ovo do sad najgora kriza je moguće da se navikao na metadon, a sa njega se teže "skinuti" nego s dopa. Kriza je intenzivnija i duže traje, jer je poluživot metadona duži nego heroina, odnosno duže ostaje u organizmu. Pitanje je koliko dugo je koristio metadon za "skidanje", tj. drogiranje.

Nalorex mu možeš dati tek kad urin test koji kupiš u apoteci pokaže da je negativan na opijate, uključujući i metadon. Najmanje 10 dana treba proći od zadnjeg uzimanja Metadona da bi mu dala Nalorex.

I kupi mu oralnu infuziju u apoteci da ne dehidrira ako povraća toliko. Ona se pije na kašičicu pomalo.

Obavezno potražite stručnu pomoć.
Enigmma
Posts: 3
Joined: Sat Feb 09, 2019 9:24 am

Re: moze li se "probiti" blokator?

Post by Enigmma »

Bas kao sto sam i rekla malo se deogira pa se skine. Nalorex ima da se kupi u appteci u beogradu i tamo ga i nabavlja. Pije ga svaki dan na svoju ruku jednu izmrvljenu tabletu u vodi i tako bude cist neko vreme.. obicno skoro godinu. Redovno mu rasim testove i za to vreme je negativan. Ali kada in prakticno da kazem odluci da se opet deogira pocinje izvrdavanje pijenja tablete tipa navodno ustane ranije pa kao popije sam ili posto radi nocu ne dodje kuci na vreme da je popije a ja moram ici da radim. Mislim ima stotine sema kako ce da izbegne i tad vec znam da je u problemu. Met je radio oko 20 dana. Kaze oko 3 bocice ja sad nikaoo ne mogu proveriti da li je to istina. Juce je bas bio lose povracao bukvalno na sat vremena. Danas je uspeo i da povraca ali je pojeo nekoliko banana par cajeva supu i slane stapice sam mu uzela. Hranu ne povraca samo vodu izbacuje povracajuci ali je i nadoknadjuje jer uredni pije caj od nane kafu i vidu ali u nalim kolicinama. Odbija svaki vid psihoterapije i tu ne znam kako da utucem. Ustvari njegovi smatraju da je to glupost i bacanje para a ja sama pored toga sto vise nista nemam za prodati ne mogu tako nesto da finansiram..ako me razumete... hvala puno na idgovoru.. mnogo mi znaci da eto bar s nekim mogu ovo da podelim. Prilicno sam sama u svemu. Moji ne znaju drustvo takodje pa malo pucam pshiciki...
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: moze li se "probiti" blokator?

Post by sanela »

Vjerujem da ti je teško. Međutim, ukoliko on ne potraži stručnu pomoć za sebe, možda bi ti trebala potražiti stručnu pomoć za sebe, jer si svakodnevno izložena stresu. Važno je da ti znaš s čim možeš živjeti i šta možeš tolerisati, a šta ne. On je odabrao način života kakav je odabrao (jer to njegovo drogiranje, pa nedrogiranje je izbor), a ti isto tako biraš da li ti je OK da živiš svoj život uz nekog ko se malo drogira, a malo liječi. Imaš izbor! On isto ima izbor da li će potražiti pomoć ili neće.
On očito ima podršku od svojih roditelja da tako živi, a što ne bi imao, kad oni ne prolaze ova "skidanja" s njim koja ti prolaziš. Ko tebi pruža podršku? S kim ti možeš razgovarati o tome kako se osjećaš i kako sve to utječe na tebe? Pet godina života nije malo. Želiš li da ti život prođe u njegovim "skidanjima" i lažima i "navlačenjima"?
Sigurna sam da u domu zdravlja ili u specijaliziranim ustanovama za rad s ovisnicima možeš naći psihologa s kojim možeš porazgovarati besplatno. Nemoj da te je stid ili strah da tražiš pomoć. Kako god ljudi gledali na ovisnost, to je bolest. Ovisnik može da se liječi, a i ne mora. Ti možeš potražiti pomoć za sebe, a možeš biti žrtva koja će svog muža kriviti za svoje loše stanje. Imaš izbor.
Nije se lako mijenjati, ali nije ni nemoguće.

Sretno.
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: moze li se "probiti" blokator?

Post by yasujirozu »

sanela ti shodno svojoj profesiji, a vjerojatno i senzibilitetu, niti može, niti želi reć ono što ću ti ja, nesputan okovima terapeutske-političke-korektnosti, direktno napisat: život je vrlo mogućno samo jedan, te ga nemoj povjerit u ruke netkome, tko se skoro sigurno, a s obzirom na staž s opijatima, i konzistentno vraćanja istima, neće izmjenti; ili, i ako se dogodi obrt kojim čudom, koliko ćeš svojih godina nepovratno izgubit do tada...

da li je napuštanje njega, egoizam? svakako, ali zarad sopstvenog zdravlja i budućnosti - egoizam preživljavanja; da li ćeš na tu vezu, post festum, gledat kao na lični neuspjeh? bez sumnje; da li ćeš se, pak, rasteretit ugušujućeg balasta? nedvojbeno, da

ovdje je irelevantna filozofija da li je on izabrao svoj put, put izabrao njega, ili je u pitanje smeša ta dva, irelevatna jer on jeste na tom puta, a ti imaš izbor...
Post Reply