moze li se "probiti" blokator?

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom antagonistima (naltrexon, naloxon) - Nemexin, ReVia, Nalorex.... Postavljajte pitanja i svojim iskustvima pomozite drugima koji se nalaze u sličnoj situaciji.

Moderator: sanela

User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: moze li se "probiti" blokator?

Post by sanela »

yasujirozu wrote:sanela ti shodno svojoj profesiji, a vjerojatno i senzibilitetu, niti može, niti želi reć ono što ću ti ja, nesputan okovima terapeutske-političke-korektnosti, direktno napisat: život je vrlo mogućno samo jedan, te ga nemoj povjerit u ruke netkome, tko se skoro sigurno, a s obzirom na staž s opijatima, i konzistentno vraćanja istima, neće izmjenti; ili, i ako se dogodi obrt kojim čudom, koliko ćeš svojih godina nepovratno izgubit do tada...

da li je napuštanje njega, egoizam? svakako, ali zarad sopstvenog zdravlja i budućnosti - egoizam preživljavanja; da li ćeš na tu vezu, post festum, gledat kao na lični neuspjeh? bez sumnje; da li ćeš se, pak, rasteretit ugušujućeg balasta? nedvojbeno, da

ovdje je irelevantna filozofija da li je on izabrao svoj put, put izabrao njega, ili je u pitanje smeša ta dva, irelevatna jer on jeste na tom puta, a ti imaš izbor...
Oooo, svaka čast!
Bez sumLJe jedan od tvojih boljih postova na forumu. Aferim.
Enigmma
Posts: 3
Joined: Sat Feb 09, 2019 9:24 am

Re: moze li se "probiti" blokator?

Post by Enigmma »

Hvala svima na savetima. Zaista mi je lakse psihicki kad znam da mogu nekome reci bilo sta. Preveliko mi je breme nošenja svega ivoga i borbe. Onaj deo gde je srce ne zeli da odustane jer kao trezan njegova dusa je tako dobra civek kiga mozes bukvalno na hleb da mazes.. s druge strane se pretvara u neki kamen ali nasmejani kamen kao da je u stanju da me gleda sa osmehom dok se raspadam kao da mene kaznjava. I onda dodje dan kad on odluci da ne zeli vise i kaze mi, moli da mu pomognem kune se da je ovaj put zadnji put, da hice da bude covek, da me voli i da zeli da uspe bez nas. Da bez nas on ne vidi svrhu svog zivota da bi mu onda bilo bolje da se ubije. A ja ne zelim nositi nekoga na dusi. A vec predugo se mucim. Nekad ode kod svojih da se skine. Jer ja radim i ne mogu uzimati odmore i bolovanja radeci kod privatnika. i kad ga nema tako mi neki kamen padne sa srca. U isto vreme sam i tuzna a opet znam da sve moram sama i za sebe tih dana.. ne znam da li to znaci da ga ne volim ili samo da mi je lakse sto je jos jedna agonija prosla i sto sad sledi vracanje dugova...
Njegovi ga prime svaki put pricaju isprazne price nekad se mislim da je njegiv otac glavni okidac svih njegovih problema. Civek se bezmalo ophodi prema njemu kao da je debil crta mu stvari poput ovo je srafciger. Sradcigera imas vise vrsta. Oni kineski se brzo polome.. primer je banalan ali poptuno izludi slusati da tako objasnjavas svaku stvar coveku od 40godina.
Izvinite davim ali toliko mi je tesko. Popio je danas i juce melantonin oko 7 komada spavao na preskoke pojeo prepecen hleb za dorucak tri jaja ljutu papriciccu za rucak kesicu cipsa i slanih stapica oko dva litra limunade kafu caj.. rekla bih da mu je bolje...
Sutra mora raditi nocnu smenu i ja mu moram dati pola nalorexa ili mozda ceo...? valjda mu nece naskoditi po prici met je uzeo zadnji put u sredu...
A za dalje cu videti.. sada mi je bitno da mu dam blok...
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: moze li se "probiti" blokator?

Post by sanela »

Prije davanja nalorexa ga testiraj, ne vjeruj mu na riječ. Upašće u krizu ako ima u njemu opijata.
Post Reply