moze li se "probiti" blokator?

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom antagonistima (naltrexon, naloxon) - Nemexin, ReVia, Nalorex.... Postavljajte pitanja i svojim iskustvima pomozite drugima koji se nalaze u sličnoj situaciji.

Moderator: sanela

User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Post by saša-ex »

A da li se na kraju provalilo da li se drogira ili ne? Jel i on išao kod tih likova?
maja2002
Posts: 26
Joined: Fri Jul 27, 2007 5:25 pm
Location: Beograd

Post by maja2002 »

Ovo je bio samo informativan razgovor,dakle,biznis na prvom mestu,iako je i on prisustvovao.Ostaje na nama da odlucimo.Sta ti mislis o implantima,poznajes li nekoga ko se zaista izlecio tom metodom (a da je potpuno korigovao svoj karakter)?
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Post by sanela »

maja2002 wrote:(a da je potpuno korigovao svoj karakter)?
Ni blokatori, ni bilo kakvi drugi zamjenski lijekovi ne dovode do korigovanja karaktera. Da bi se karakter korigovao potrebna je psihoterapija tokom koje se dešavaju promjene, a nužno je da u psihoterapiji učestvuju i članovi porodice kako bi se održale postignute promjene.

Ovisnik treba promijeniti način razmišljanja, ponašanje, stavove, prihvatiti nove vrijednosti, a to je sve dugotrajno i ne može se desiti preko noći u skupoj klinici ili SAMO sa blokatorima. Blokatori su "drži vodu dok majstori odu" ukoliko nisu praćeni psihoterapijom.
User avatar
zvrky
Posts: 4075
Joined: Mon Jul 18, 2005 1:22 am
Location: Beograd

Post by zvrky »

poznajes li nekoga ko se zaista izlecio tom metodom (a da je potpuno korigovao svoj karakter)?
Ja nisam uzela inplant ali sam isla na depo inekcije i nisam sigurna da mi je to mnogo pomoglo ali ipak ti koliko toliko smiri psihu maklar privremeno. Mislim da sam sama sebi8 najvise pomogla samim tim smatram i za sve druge da jedino sami sebi mogu pomoci . Sto se tice korigovanja karaktera...to je jako teska i dugotrajna procedura,korekcije su moguce iskljucivo ako nastanu voljom ovisnika niko drugi na ovom svetu mu ne moze korigovati karakter. Psihijatri mogu da mu pomognu ali procenat je recimo 10% dok 70% mora on sam da koriguje i 20% da ostane onog urodjenog dela...geni...
Blokatori su "drži vodu dok majstori odu"
Ovo je ziva istina ali ipak pomazu... makar ce spreciti poplavu :-D
NEKO TO OD GORE VIDI SVE!
Juce je istorija
Sutra je misterija
Ali danas je dar!!!
User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Post by saša-ex »

maja2002 wrote:Ovo je bio samo informativan razgovor,dakle,biznis na prvom mestu,iako je i on prisustvovao.Ostaje na nama da odlucimo.Sta ti mislis o implantima,poznajes li nekoga ko se zaista izlecio tom metodom (a da je potpuno korigovao svoj karakter)?
Kao što rekoše i moje prijateljice, sam implant je ništa, najveći njegov doprinos je što može kupiti vreme, a to je opet nedovoljno, ljudi budu u zatvoru i po pet godina pa nastave sa gudriranjem... Karakter, ponašanje, ličnost moguće je izmeniti samo uz pomoć sa strane, bar su to moja zapažanja, ja se sam nikada ne bih promenio ni malo. A ta klinika mi ni malo ne liči na kvalitetno mesto, gde je doktorima stalo do pacijenta. U stvari, sa potpunom sigurnošću mogu da ti kažem da bi odlazak tamo bio samo gubljenje vremena i novca.
maja2002
Posts: 26
Joined: Fri Jul 27, 2007 5:25 pm
Location: Beograd

Post by maja2002 »

Drugari,hvala vam na savetima,a sada najtezi deo,na koji nacin da mu pomognemo?Pitam se, da li treba da mu idemo uz ili niz dlaku,da li treba da taktiziramo u nekim situacijama,da li treba da mu verujemo,ili da i dalje budemo paranoicni.Znate,veoma je tesko,prisutan je strah od strane najblizih,strah od nekog pogresnog koraka,od izgovorene reci...
maja2002
Posts: 26
Joined: Fri Jul 27, 2007 5:25 pm
Location: Beograd

Post by maja2002 »

Nesreca ne ide nikada sama,brat mog supruga je takodje u problemu.Godinu dana je pio naloreks,posle njega je bio strejt 6 meseci,i evo, pre 15 dana je ponovo uzeo dop.Medjutim,krece da se skida na suvo pre 7 dana,i sve je proslo iznenadjujuce dobro(tako kazu njegovi roditelji),bez ikakve posebne krize.Danas mu daju polovinu naloreksa,i nastaje haos,bolovi,bolovi,bolovi!Vode ga kod lekara,dobija nekakvu injekciju,ali bolovi ne prolaze.Posto ne zivimo u istom gradu,dakle nemamo nikakvu kontrolu,mislimo da je sve vreme lagao roditelje,i da nije bio cist kada je popio naloreks.Da li je moguca takva reakcija,ako nije bio strejt?
User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Post by saša-ex »

Sve vreme se radio, zato je i došlo do takve reakcije...
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Post by sunrise »

tip je svo vrijeme uzimao dop, zato je to "skidanje" proslo iznenadjujuce dobro i zato ga je tako pukla kriza i nista mu drugo nije moglo pomoci.
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
maja2002
Posts: 26
Joined: Fri Jul 27, 2007 5:25 pm
Location: Beograd

Post by maja2002 »

Veruj mi da i mene cudi,tek su sada shvatili sta su uradili,i da mu ne smeju verovati.
Post Reply