sta je i kako se ugradjuje implant

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom antagonistima (naltrexon, naloxon) - Nemexin, ReVia, Nalorex.... Postavljajte pitanja i svojim iskustvima pomozite drugima koji se nalaze u sličnoj situaciji.

Moderator: sanela

Post Reply
iva
Posts: 1
Joined: Fri Jun 08, 2007 3:54 am

Post by iva »

gde se u srbiji to radi koja je cena? i koliko traje dejstvo?
koma
Posts: 1
Joined: Fri Dec 28, 2007 6:03 pm

Re: sta je i kako se ugradjuje implant

Post by koma »

Nalorex se nalazi u vidu:
- tablete trajanje 24h
- injekcije trajanje 28 dana
- implanta trajanje 2,3,6,9,12 mececi. (ovaj od 12 meseci ne traje bas toliko, jer necje telo ga brze trosi)

Ja sam se lecio u Lorijenu i to od prilike izgleda ovako:
dolazi se sa starateljem ili odgovornim licem. Prvo se obavlja razgovor sa psihijatrom, zatim se u labaratoriji radi krvna
analiza i onda doktor uspostavlja terapiju.
Tokom razgovora treba priznati tacno na koliko si, da bi doktor tacno mogao da da dijagnozu.
Taj prvi razgovor je 2500 dinara.
Ako ste iz Bg-a, dobicete papirnatu kesicu sa 10tak lekova raznih boja, a na kesici ce pisati otprilike ovako:
u 12h dati 1/4 plave, 1/2 zute, 1 belu i 1 plavu tabletu
posle 8h ponoviti proceduru. I to vam je za 1 dan. ne m0ze se dobiti za vise dana zbog zloupotrebe. (kosta 10e)
A ako niste iz bg-a, i ne mozete bas svaki dan da dolazite, onda staratelj (roditelj ili odgovorna osoba) ce doboti terapiju za 7 dana.
Posle 7 dana dolazite cisti, radi se test mokrace, i onda birate injekciju (260e) koja traje 26 dana, ili implant.
Ja sam uzeo implant od 2 meseca koji je kostao 360e, a procedura izgleda ovako: legnete na sto samo malo spustite pantalone i negde otprilike gde je slepo crevo doktor vam da lokalnu anesteziju. Posle minut skalpelom zasece 2-3 cm i unutra pod kozu gurne tabletu ovalnog oblika precnika 1.5cm. Onda to usije sa 3 kopce stavi flaster i kaze nemoj kvasiti 10 dana, i kada prodje tih 10 dana mozes otici kod njih na skidanje konaca, a mozes to uraditi i u mestu odakle si.(bilo koja ambulanta)
Implant je takvog sastava da se u dodiru sa krvotokom polako trosi. Funkcija mu je da blokira centre za opijate, tako da i ako uzmete drogu samo cete je izbaciti kroz mokracu.
Samo jos jedna stvar: covek se skine, stavi implant i misli gotovo, pobedio sam. Teska zabluda. Cela stvar sa implantom je otprilike 20% lecenja, a 80% je psihoterapija tj. razgovori sa doktorom i to u Lorijenu izgleda ovako 2 puta nedeljno po 2 sata.
E sad, svaki taj razovor kosta 2000 dinara, a pacijent posle mesec dana pomisli, sta ce ovo meni, skinuo sam se, jaci sam ja od toga, sto bih bacao pare. GRESKA.
DR. Jasmina Knezevic - Tasic koja vodi Lorijen je zena sa mozda najjacim uzorkom rada sa narkomanima. Mislim da je radila u Drajzerovoj ili Lazi Lazarevicu 10 godina + 10 godina u Lorijenu.
Ona sama kaze stavis 1 implant, pa stavis 2-gi implant, i onda pomislis gotovo je, ne treba mi vise. GRESKA. Svako ljudsko bice ima prirodnu postavku u mozgu da zaboravlja ruzne stvari, a da pamti lepe. E tu je problem, proslo je mozda pola godine, prestao si sa svim vidovima lecenja i sto je najgore zaboravio si sve one ruzne stvari vezane za drogu. Laganje :^o , krize :smt078 , gubljenja prijatelja :smt014 , nepoverenja, jurnjave za parama, da ne pricam o kriminalu :axe: , prodavanja stvari iz kuce. Ustvari lista je beskonacna. Sve si to zaboravio, a u glavi ti je ostao samo onaj osecaj kad se uradis, pa ti je tek tada sve potaman.
Znaci proslo je pola godine, ili godina, ti si pobednik, i onda se setis feelinga :twisted: . Setis ga se danas , setis se sutra, negde usput sretnes i lika za koga znas da ima.
Rezime: bio si narkoman, dotakao si dno, uz silnu podrsku porodice si se izvukao i dosao dovde. I ako u tom trenutku pomislis hajde da cimnem malo samo da se opustim danas, (jer je kisan i dosadan dan, u svadji sam sa devojkom, i slicno) TO JE NAJVECA GRESKA KOJU MOZES DA NAPRAVIS. probaces i bice bajno, za 2-3 dana ces opet biti smoren, uzeces, ali ti jos to kontrolises. Veruj mi sunovrat ce biti i brzi i tezi i strasniji od prvog navlacenja. To je naucno dokazano. :smt073
E tu je vazna psihoterapija, tu treba istrajati godinu pa i vise ako treba dok ne zaboravis i "lepo" i ruzno, dok zaboravis nacin zivota, jer se covek navlaci i na jurnjavu, kombinovanje, rituale. Dr. Jasmina mi je pricala da je covek doziveo recidiv posle 9 godina. Bio narkoman, imao pravu devojku pored sebe, koja ga je ispratila u lecenju, pomogla mu, spasila ga. Proslo vreme uzeli se, dosla deca, posao, every day life. I tako posle 9 godina normalnog zivota, desi se neka zurka kod kolege sa posla, cirkanje, zezanje, i on udje u kupatilo, a tamo 2 lika crtaju zuto. I covek posle prica kako mu se u momentu pomutila svest, nista ne vidi, nista ne cuje, samo vidi svoju ruku kako mota novcanicu i vuce i suzi mu oko od heroina. Znaci 9 godina nestade u trenu. Borba traje ceo zivot.
Svaki dan je nova pobeda.
Istrajte
dragoljub
Posts: 13
Joined: Wed Jun 24, 2009 3:50 pm

Re: sta je i kako se ugradjuje implant

Post by dragoljub »

ah... malo ću izaći iz teme .... ali ću se vratiti na posletku.
čitam ove tvoje redove i sećam se kad sam prestao da pijem blokatore posle skoro dve godine i kako sam prestao ja sam se uradeo... nisam se toliko brzo navukao jer sam imao devojku koja mi je bila tu koja je imala slične probleme pa smo se počašivali po nekad ali to je bilo na 2 meseca po jednom.... posle raskida pošto sam je jako voleo suzdržavao sam se da se ne uradim jer kad jednom krene teško zastaće ... u međuvremenu od straha da ću opet da padnem u ruke heroinu i snovima pretrpanim glupostima i bolovima počeo da patim od depresije i samoubilačlkkih misli jer nisam imao hrabrosti da se opet skidam pred roditeljima ... misleo sam bolja je sačma u glavi...ali pička se opet ubrzo navukla posle vapaja kod psihijatra koji me nisu ozbiljno shvatali ja sam pao. sa mislima " ako ne mogu nju da zaboravim videću sad šta je muka... " pretio sam sebi... i počelo je lupanje.... pošto imam dobar privatni posao i imam novca počeo sam svaki drugi dan po 5 grama.... i tako 6 meseci.... dok jednog trena nisam prso poneo zadnju količinu sranja seo u kola uzeo gauz put i zaputio se u banju na samovanje i znojenje uz užasne jeze.... posle dva dana roditelji su provalili da nisam kao treba preko treelefona i rekli da se vratim u trenu kući... sedoh stigoh skidah se na suvo ... 10 dana nisam trenuo okom....majka me je ubeđivala da mi nisu potrebni blokatori i da ću ja morati svojom snagom volje i svešću da se izvučem.... dok sam slušao njene reči đavo u meni je trljao ruke ..... nije prošlo 10 dana čist i prazan sretoh smo se opet moja duša je jecala od straha tuge što to opet radim a telo se sladilo.... opet je trajalo 6 meseca kada sam našao osobu koja mi je po svim karakteristikama odgovarala kao žena ... verio sam je posle dva meseca i tek joj ondah rekao u kojim sam sranjima.... nije me ostavila već mi je pomogla da se skinem bez znanja roditelja... već sam mesec dana pokušavao da se skinem preko metadona li nisam smanjivao dozu... već sam se kovao i preko metadona .... rekavši joj sve otišli smo 10 dana na more smanjivali smo po 15 kapi dnevno i verujte da je to vrlo fino tako da sam ja već posle 3 dana prestao da pijem metle... došao kući i popio pri blokator juče a drugi danas... sad više nema nazad ! muka mi je više od svega ovoga i želim da živim časno..... ali sad nastupa praznina i depresija .... u mestu malom zaječaru doktori su prilično nestručni i olako gledaju na to kad im kažem da sam bio na heroinu... zbog posla koji me je jako opterećuje psihički i nedoumice da li da se ženim osobm koju sam uzeo za verenicu u sludjenoj fazi da bih mogao da isplivam što pre ... ona je vrlo časna osoba ali nema hemije između nas ... nema strasti..misleo sam u početku da se meni nemam erekciju zbog opijata i nadao se kad budem čist da će sve biti ok ..ali nije i neće.... jako me muče sve te stvari ali moram da raščistim jedno i svagda sa svojim slabostima tako da sam zato sad ovde i baš na ovoj temi.... jer moram da ugradim implant ! ! ! ! ! moram reći verenici da je ne volim i skupiti hrabrost i pobeći u selo da se bavim poljoprivredom jer mi je muka više od grada i ljudi i perverznih misli i potreba .... recite drgari moji .... gde najbolje da odem da mi ga gurnu , gde ću najjeftinije da prodjem ??????
dragoljub
Posts: 13
Joined: Wed Jun 24, 2009 3:50 pm

Re: sta je i kako se ugradjuje implant

Post by dragoljub »

ovo sam sve napisao da neko ne napravi istu grešku kao ja ... izvinite ako mislite da sam promašio temu... prebacite je ili mi recite da je lično prebacim... hvala !
Post Reply