caj od maka????

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom antagonistima (naltrexon, naloxon) - Nemexin, ReVia, Nalorex.... Postavljajte pitanja i svojim iskustvima pomozite drugima koji se nalaze u sličnoj situaciji.

Moderator: sanela

angie
Posts: 6
Joined: Mon Jun 19, 2006 2:31 am
Location: beograd

caj od maka????

Post by angie »

Zna li neko nesto o caju od maka. Dakle moj decko je pre dve godine bio na terapiji u Lorijenu pio nalorex sest sedam meseci, i onda se opet navukao, pri cemu je letos poceo da se bode u venu pa prestao sam bez icije pomoci sa valjda subotexsom i onda presao na caj od maka i sad je opet u Lorijenu stavice implant. Mene zanima koja je razlika izmedju caja i heroina tj. cini mi se da je teze da to izbaci iz organizma a opet po ponasanju bih rekla da je prisebniji nego kad je bio na heroinu i sam je otisao u kliniku. Sta mi zapravo nije jasno dal to izaziva manju zavisnost ili sta? Ima li iko iskustva? hvala puno
uvekza
Posts: 81
Joined: Sun Nov 26, 2006 7:29 am
Location: Vojvodina
Contact:

Post by uvekza »

Samo jednom sam pio to njesra i pripalo mi muka. Hero je nesto sasvim drugo, mada mi je i od njega u pocetku bilo muka ;0)
I love you, but I don`t like you.
User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Post by saša-ex »

Po svim svojstvim čaj od maka je gori otrov od heroina, otrov u pravom smislu reči.Mnogi narkomani ga koriste kao zamenu za heroin, dosta je jeftiniji, roditelje uvek možeš da isfoliraš, može da se uzme jedanput dnevno i da te pokriva ceo dan... Problem je što ne radi kao heroin, bukvalno te samo pokriva da nemaš krizu, pa sve vreme u mozgu ostaje želja. Znam ljude koji ga koriste kao metadon, znači na čaju su već dvadesetak godina. Kriza je za nijansu blaža nego heroinska ali traje mesec dana, tako da mnogi pređu sa čaja na heroin pa se tak tada skidaju. Znači da izaziva veću zavisnost, samo što izgledaš normalnije, ja sam se na njemu i ugojio, problem je što ima 10 puta više toksina nego heroin.
perica

krtaka prica o makovom caju

Post by perica »

moram odmah da vam napisem da se nikako ne prevarite,ili davas neko prevari da tko nesto lose probate. necu da duzim,ali je pakao skoro ravan heptanonskom(traju slicno dugo). kako sam se tesko skinuo sa njega nemogu da opisem.UZAS,PRAVI
da,umalo dazaboravim:ljudi nanjemu postaju ZLI.BAS TAKO. zarobljeni su i pocinju da mrze. OVO JE SIGYRNO,IMAO SAM ZIV PRIMER!!POZ
star

Post by star »

Čaj?! Sadrži ko zna koliko otrova i par alkaloida nalik opijumskom. To je ono "što sređuje krizu". Kada popiješ čaj, heroin te ne radi kao što bi trebalo, potrebno ti je mnogo više da bi se samo sredio! Većina onih koje sam poznavala , a koji su duže vremena bili na čaju, odavno je mrtvo. Ljudi ne shvataju da piju čist otrov, da ne govorim o prljavštini. Seljacima on služi za potpalu vatre, čuvaju ga uglavnom u ambarima i štalama koje su prepune miševa, pacova i raznih prljavština. Ko će u čauri prepoznati mišji ili pacovski izmet? Zato krize i jesu jake i dugotrajne. Strašno!
perica

5 olimpijskih medalja za STAR

Post by perica »

BRAVO STAR,
MOGAO BI DA DAVIM O TOM SRANJU KOLIKO HOCETE,ALI SI TI U PAR RECI REKLA SVE.
BRAVO JOS JEDNOM
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Post by sunrise »

Ovdje u Becu je postojao jedan ducan, to je bio neki ducan tipa orijentalni stil i ispod pulta su prodavali kapsule odnosno cahure maka. To je bilo prije sigurno nekih 7 godina i mislim da sam samo jednom isla tamo kupiti. Za nekih 50 silinga, to je nekih 3E si dobio pola kese toga. Ja sam to samo iskuhala i pila, taj dan sam odnijela tu plasticnu bocu s cajem na job i sefu rekla da je to caj od trava za stomak. Odvratno smeka no nekako te cudno poklopi da nisi ni tu ni tamo. Nisam imala pojma koliko je opasan ni stetan ni sta bi si time napravila da sam s njime nastavila. Jedina sreca je u tome da mi se nije svidjao.
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
multidrma
Posts: 1
Joined: Sat Jul 13, 2013 3:41 am

Re: caj od maka????

Post by multidrma »

nekada jak sedativ koji se davao hiperaktivnoj deci,danas najjeftinija i najotrovnija zamena za hors.Od dvadeset sest alkaloida koji se nalaze u caju dvadeset pet su cisti otrov a dvadeset sesti je alkaloid koji se nalazi u opijumu.
bgovac
Posts: 10
Joined: Sat Dec 14, 2013 5:43 pm

Re: caj od maka????

Post by bgovac »

Odakle vam je to da je cak od maka otrov?

Naravno da u maku koje se "cuvao po stalama" i sta ja znam, pa se zabudjao, bice budje sto nije dobro unositi u telo.

Ali mak sto se normalno osusio i tako dalje nema tih problema.

Caj od maka sadrzi par razlicitis prirodnih opijata (morfium, kodein, tebain, i jos jedan), tako da kada se navuces da njega onda ima vise substanca na kojih si navucen. Isto posto je nacin uzimanja (pijes caj) drugaciji od heroina, skidanje traje duze, ali neznam bas dali je "teze" u smislu da je ekstremnije. Sigurno moze biti, zavisi od doze.
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: caj od maka????

Post by Voyager »

Otrovno je i veoma stetno, preko 40 alkaloida koji svasta prave po telu.
Post Reply