caj od maka????

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom antagonistima (naltrexon, naloxon) - Nemexin, ReVia, Nalorex.... Postavljajte pitanja i svojim iskustvima pomozite drugima koji se nalaze u sličnoj situaciji.

Moderator: sanela

bgovac
Posts: 10
Joined: Sat Dec 14, 2013 5:43 pm

Re: caj od maka????

Post by bgovac »

To mi je prosto vrlo cudno.

Dali imas source za to?
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: caj od maka????

Post by Voyager »

Da
User avatar
Boban
Posts: 1536
Joined: Fri Aug 03, 2007 12:01 pm
Location: Vojvodina

Re: caj od maka????

Post by Boban »

Voyager wrote:Otrovno je i veoma stetno, preko 40 alkaloida koji svasta prave po telu.
15 godina caj od maka mi je bio kao jutarnja kafa kod nekih ljudi.Kad dodje sezona branje sirovog opijuma ubijanje.Caj ima nesto vise od 20 alkaloida a samo 4 imaju ono sto ti treba.Ostali otrovi posle dugogodisnjeg konzumiranja izazivaju rane na kozi,svrab koji prelazi ukraste koje ne zarastaju i jos neke stvari koje nisu za ovde ali ko je imao te posledice znace o cemu pricam.Kriza od njega je umereno jaka ali je konstantna i duga sto ubija psihu.Cuvajte se toga.Od ovoga kuvas caj.
http://sr.wikipedia.org/sr/%D0%9E%D0%BF ... 1%83%D0%BC
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: caj od maka????

Post by Voyager »

Opijum je najbolji za pusenje.
Znaci lepo u nargilu ili nesto i to je to.
Brdo stetnih stvari tu sagori i nema onda toliko brige kao kada se uzima oralno bilo u caju ili sirov.

V
User avatar
Boban
Posts: 1536
Joined: Fri Aug 03, 2007 12:01 pm
Location: Vojvodina

Re: caj od maka????

Post by Boban »

Voyager wrote:Opijum je najbolji za pusenje.
Znaci lepo u nargilu ili nesto i to je to.
Brdo stetnih stvari tu sagori i nema onda toliko brige kao kada se uzima oralno bilo u caju ili sirov.

V
Secam se kad dodje sezona bude toplo ponesem vodu,kuvalo,sveću, pribor i u berbu.Ostanem po dva dana u kukuruzu na sredini njive u komi.Naberem stabljike kukuruza u sredini napravim krug...Secam se bastica sa sargarepom koju sam jeo...To za nargilu se sprema nekako ne može on sam da gori mora se sa necim utrljati.To nisam probao.Ali i.v. kad dobijes groznicu ili Malajsko ludilo pa odskaces do plafona u groznici pod 20 pokrivaca samo ako beres a ne znas.Opasan je jeste jak ali prljav jako.Žasu!!
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: caj od maka????

Post by Voyager »

Joj, uzas....

A za pusenje opijuma nista nema specijalno za nargilu, uzmes i stavis ga u nargilu i pusis, veoma lepo gori.
Samo zamenim onaj gore dodatak od gline i stavim ovaj plici i onda stavim opijum, zatim klasika preko toga zatvorim folijom, izbusim nekoliko rupica sa onom alatkom koju dobijes uz nargilu, stavis 3 briketa gore, upalis brikete i vrhunski.
Ako je tu i devojka da te masira kako rade i u Indiji, wow.

Tri briketa gore 45 minuta, sve sad zavisi koliko vuces.

Samo sto nazalost nista od te predivne price ako si na Metadonskom odrzavanju ili na igli...

V
iggy
Posts: 1
Joined: Sat Apr 26, 2014 9:09 pm

Re: caj od maka????

Post by iggy »

imam pitanje. moja devojka vec duze vreme pije caj od maka . ali ga ona koristi jer joj pomaze kod njene bolesti .ima neuro patiju pa joj caj u kombinaciji sa sanvalom i valerijanom pomogne da funkcionise normalno.boluje od polineuropatije. a ono sto mene zanima je dali postoji razlika i razlicite vrste maka za kuvanje caja .jer meni ona prica kako nepije caj od plavog maka jer je on zajeban nego od kolacarskog tj.crvenog maka . pa sad jel to ona malo mene ... ili stvarno postoji razlika?? i da ovde sam negde procitao da od caja hoce da nastaju rane i da kada se raseces ili ogrebes te rane tesko zarastaju i ostaju skoro uvek oziljci .to se njij desava .nekad joj se i javljaju otoci na telu pa sad neznam dali je i to od caja ili kao sto mi ona kaze da joj se to desava od kad se razbolela . brine me a neznam gde da pitam i koga u vezi ovoga pa sam eto naleteo na ovaj sajt.nadam se da cu dobiti neki odgovor koji ce mi pomoci oko ovih dilema .hvala vam unapred.
User avatar
Deep_Dive
Posts: 29
Joined: Mon Apr 21, 2014 4:20 pm

Re: caj od maka????

Post by Deep_Dive »

definitivno postoje neke razlike ali otrovčina je to, bio plavi, crveni ili beli. samo je pitanje kolika je koncentracija onog što ti "treba" iz njega. čak da uzmeš i onaj divlji uradićeš se ako ga dovoljno nabereš.
no, nije to ono što želim da kažem (obzirom da ipak spominješ bolest van narkomanije), već da je sve to manje - više isto. svaka stvar koja ima opijatni rad ili makar svojstva istog, služi za lek ili zloupotrebu i stvara ovisnost, čak i kontrolisanom upotrebom ukoliko nema drugih rešenja. sigurno će se javiti neko da malo dodatno pojasni farmakološke činjenice. pozdrav
Trebalo me je streljati još u pelenama.
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: caj od maka????

Post by Voyager »

Devojka ti je postala zavisna o morfijumu i ostalim supstancama u caju od maka.
Za njenu dijagnozu postoje LEKOVI koji su u tretmanu neuropatskog bola efikasni za razliku od narkotickih analgetika.
Narkotici joj ne mogu puno pomoci na duze staze, a caj od maka, od toga ce propasti zdravstveno.

Postoji novi lek za neuropatski bol, zove se Lyrica (Pregabalin)...

Neka ode kod lekara i pocne da se leci, mada bi prvo morala da prodje kroz detox...da se skine sa caja od maka, a to nije nimalo lako niti bezbolno...
schraff
Posts: 3
Joined: Mon Dec 22, 2014 12:01 pm

Re: caj od maka????

Post by schraff »

Na čaju sam petnaest godina i odlučio sam da se skinem. Da li možete da mi prepručite koju varijantu da odaberem. Imam dosta godina i u prošlosti sam prošao kroz razne ovisnosti, ali poslednjih 15-20 sam se 'smirio' samo na čaju. Osnovao sam porodicu (supruga nije nikada bila navučena), dobio dete, imam pristojan stalni posao... ukratko, živim mirno i povučeno. Voleo bih da spuštanje izvedem u skladu sa sadašnjim životom, da nikoga iz porodice ne ugrožavam, ali i da se to ne odrazi na posao. Nemam prijatelje džankije pošto sam se pre desetak godina preselio u drugi grad, pa nemam s kim drugim da se posavetujem. Hvala unapred svima.
Post Reply