Zoloft

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Post Reply
Sonja
Posts: 544
Joined: Wed Jan 04, 2006 2:48 am
Location: Neverland

Zoloft

Post by Sonja »

Ljudi moji,

da vas pitam nesto. U terapiji sam imala ranije eftil 1000 mg dnevno i miansan. Posto mi ta terapija nije odgovarala, nastavila sam sa eftilom, ali sam umesto miansana dobila zoloft 50mg dnevno i to negde u junu koliko se secam. Od tada sam se bukvalno preporodila psihofizicki. Ali prilagodjavanje na zoloft mi je jako tesko palo. Ogromne zenice, abnormalno znojenje, tremor, suva usta, NEVEROVATNE MUCNINE i jos neki simptomi, takodje mi je jako opao apetit. Nakon 3 nedelje malo sam se sredila i poceo je super da sljaka. Sada, pre jedno mesec dana opet su mi se javile mucnine, ali ne onako jake kao na pocetku terapije, ali sada su mnogo podmuklije i ucestalije. Kao da imam plastiku u zelucu. Takodje cesto mokrim (izvinite) i bole me bubrezi. Da li je neko imao slicne simptome, jer nisam prehladjena i sigurna sam da je od terapije, a eftil nije sigurno jer ga pijem vec godinu i po dana. Zanima me kakve su vase reakcije na ovaj lek.

Pozdrav

S.
Needlework the way, never you betray
Life of death becoming clearer
Pain monopoly, ritual misery
Chop your breakfast on a mirror
Taste me you will see
More is all you need
You're dedicated to
How I'm killing you...
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Post by Voyager »

x
Last edited by Voyager on Sat Feb 04, 2012 12:21 am, edited 1 time in total.
Sonja
Posts: 544
Joined: Wed Jan 04, 2006 2:48 am
Location: Neverland

Post by Sonja »

znam,

to i ja planiram sledece nedelje. bas am nesto razmisljala, i znas da pise za valproate (eftil) da su cak kontraindikacije hronicni hepatitis!!! tek onako, od leka, onda trombocitopenija, itd...ali sve se to javlja u toku prvih sest meseci, a ja ga pijem godinu i po. a muka u zelucu je pocela tek sa zoloftom. nista, izvadicu krvca ove nedelje pa cu videti.

hvala ti u svakom slucaju

pozz

S
Needlework the way, never you betray
Life of death becoming clearer
Pain monopoly, ritual misery
Chop your breakfast on a mirror
Taste me you will see
More is all you need
You're dedicated to
How I'm killing you...
istok
Posts: 27
Joined: Fri Jan 27, 2006 3:27 pm
Location: Beograd

Post by istok »

Moja doktorka mi je dala recept za Zoloft, zadnji put nakon terapije. Uz upozorenje da ga polako konzumiram. Tacnije, da krenem za pola tablete negde pre podne, i upravo pomenula sve te nuspojave, koje se i sama pomenula.
Ja sam pre mesec dana ugradio implant i povremeno pijem Xanax (onako, na svoju ruku). Jos uvek mi stoji recept i nikako da ga podignem. Ne znam ni sam zasto? Doktorka se u principu slaze sa Xanaxom, ali insistira na Zoloftu.
Takodje, prijateljica, koja inace nije iz "dope" price, pila je Zoloft i imala identicne probleme.
Tek sada sam naleteo na ovu temu, pa me zanimaju iskustva i drugih ljudi, posto planiram da ga pocnem da ga pijem. Iako sam cist, skoro 2 meseca, osecam da sam i dalje na samom pocetku lecenja. Nazalost...
Post Reply