metadon

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Post Reply
uske
Posts: 1
Joined: Tue Jun 07, 2005 1:16 am
Location: srbija beograd

metadon

Post by uske »

ja sam momak iz srbije i imam problem sa heroinom,zelim prestati ali dugo sam na heroinu i ne mogu prestati na"suvo",pa ako je neko u mogucnosti da mi nadje metadon bio bih zahvalan i naravno oduzio bih se.

Molim te da ne pišeš svoju e-mail adresu javno na forumu. Za dopisivanje postoje privatne poruke.
trazim pomoc
ns
Posts: 152
Joined: Sun Apr 17, 2005 10:06 pm

Post by ns »

kako?da ti neko ''NADJE''metadon?! :shock:
mozda ja nesto nisam dobro skontala..citam ponovo...
'ajde malo detaljnije;koliko si zaglibio,sta si sve pokusao do sad itd..
pozdrav :?
roby
Posts: 14
Joined: Wed Jun 01, 2005 9:52 pm
Location: brčko

Re: metadon

Post by roby »

uske wrote:ja sam momak iz srbije i imam problem sa heroinom,zelim prestati ali dugo sam na heroinu i ne mogu prestati na"suvo",pa ako je neko u mogucnosti da mi nadje metadon bio bih zahvalan i naravno oduzio bih se.
Baš bi ti pomogli tako???????????''
Da sa heroina pređeš na sintetički heroin,ni manje ni više!
Pa skidali smo se i mi!
Nego ako ti hoćeš stvarno da si pomogneš,postoji drugi načina,iskrenijih i uspješnijih!
Javi se privatnom porukom.
User avatar
styx
Posts: 247
Joined: Wed Jun 01, 2005 4:40 pm

Post by styx »

A u kojem je pravcu otisao Metadon?Sala mala.Zar vi u Bg nemate zamjensku terapiju.Ako imate prijavi se na lijecenje.Kako ce ti neko iz Hr ili BiH poslati hep. e-mail-om?A ako ne mozes na zamjensku,nadji one koji vec uzimaju i kupi od njih dok ne skines krizu(mada imas i Trodon-zorka+bensedin i eto ga nema krize,to ti nije skupo,cak je jeftinije od dopa).Obavezno se javi i reci sta si odlucio.Puno srece.
oxo
Posts: 339
Joined: Sun Apr 17, 2005 4:41 am
Location: Beograd

Post by oxo »

ne razumem shta pricate,ima u drajzerovoj terapija metadonom.a kapiram da ovaj lik hotje da "zavrshi" metadon da se "pukne" :D
User avatar
pepeljuga84
Posts: 1057
Joined: Mon May 09, 2005 10:07 am
Location: Beograd

Post by pepeljuga84 »

U Drajzerovoj se metadonom tretiraju dugogodišnji ovisnici uglavnom(ponavljam uglavnom) zarženi hiv virusom.
Jedino čime te mogu tretirati drugog i trećeg dana zikre je trodon im.,i to retko više od 100mg...
zelim prestati ali dugo sam na heroinu i ne mogu prestati na"suvo",pa ako je neko u mogucnosti da mi nadje metadon bio bih zahvalan i naravno oduzio bih se.
Samo da dodam,skidala sam se tri puta metadonom,i samo sam se navukla na metadon,pa mi je bilo potrebno mnogo više horsa da se sredim.Istina,ja sm varala moje(presipala iz bočice u bočicu),rokala se njime...Ali i pored toga ne znam nikoga ko se skinuo metadonom :!:
Usput,i kada bi se skidao po šemi(piramidalno),bilo bi ti potrebno barem dve- tri bočice... :smt006
Ne moraš se skidati na suvo...Iako imam dosta toga protiv Drajzerove,ne znam zašto ne pokušaš da ideš tamo(ne ne ležanje nego na ambulantne terapije)...Ja moram sada i da ih pohvalim(sad skoro sam ležala treći put tamo,ali pre nego što mi se oslobodio krevet-tj. dok sam čekala na prijem išla sam prva 2 dana na hitnu...onda ambulantno)...Veruj mi poboljšali su terapije :smt038
NE MOŽEŠ SAM SEBE LEČITI :!: (U MOM SLUČAJU NIKAD NIJE IZAŠLO NA DOBRO) :!: :smt018
mikelandjelo
Posts: 7
Joined: Sat Sep 03, 2005 12:17 am

21dan

Post by mikelandjelo »

momcino idi kod doktora,ispricaj mu svoju pricu ali iskreno i postoji mogucnost da dobijes metak 21 dan koliko ti je potrebno za skidanje apstinencijalne krize,sve preko 21 dan je metadonsko odrzavanje kao sto je u mom slucaju.ja sam na odrzavanju 3ml,ali nisam bas zadovoljan, metak je najbolje dobiti u tableti jer bocica moze biti miksovana i metak nije cist.nadam se da razumete o cemu pricam.inace idem svaki dan na terapiju oko godinu dana,nekad je gut a nekad ni da pipne.ZAKLJUCAK BILO BI DOBRO DOBITI GA U TABLETI JER TU NEMA MALVERZACIJA.POZDRAV SVIMA I DRZITE SE.
User avatar
Luna
Posts: 1891
Joined: Fri Apr 15, 2005 12:48 pm
Location: usa

Post by Luna »

ma nije mixovano...samo sa sirupom radi ukusa
metadon je sranje...drzavni dop i to cist. Krize od njega su maximalne..i treba se sto prioje skinuti s toga. Bila sam na njemu 1.5god i skontala sam da ako ne kazem DOSTA dolazicu tu sledecih 20god. Jer bas se to i desava...bilo je dosta ljudi koji su tu po 15-20god..i ima jedna zena tu je 25god svaki dan dolazi i na 100mg je...rekla sam sebi e neces pa makar crkla...i prestanem odem na subutex terapiju i spasim si zivot. Tek kad sam se skinula s tog otrova-sto je trajalo 15dana na subutexu da mi to sranje izadje iz organizma sam skontala "pa covjece ja uopste nisam bila normalna kako oni kazu da si na M...ni najmanje..." kad bi mi neko platio milion i rekao hajde na M rekla bih ma daj bjezi u pm.
Procitaj po netu...u poredjenju sa subutexom npr-uspijesna lijecenja -skidanje i sve sa subutexom su za 70%uspjesnija. M je isti kao i dop hemijski i svakako. Obuhvata opiatski receptor 100% sto znaci da razvija toleranciju i stvara veliku zavisnost. Subutex obuhvati samo 50%receptora i ne razvija toleranciju..ne treba ti vise i vise ...i mnogo se lakse skinuti. A metadon u tabletama je ok..ja sam ga uzimala jer sam povracala 4dana non-stop kad sam promjenila kliniku pa tako i nacin na koji daju metadon...tablete su mi bile znatno bolje..i trebalo mi je mnogo manje...ali su ih brzo ukinuli jer su im bile skupe...a meni je dobro islo. Ja sam bila na 20mg ujutro i 10navece...pa se po 2spustala...pa onda pocela dop na to...i onda je sve otislo u pm... Nikad u zivotu se nisam osjecalo tako ludo kao tada-ne dobro ludo nego odlijepila....toliko mi je trebalo i jednog i drugog aaaa...i trebalo bi mi sve vise i vise. M je ok ako hoces samo da se skines-znaci nekih 10=12dana ga pijes skines se sa dopa i ne navuces na njega. To sam i ja uradila prije samo eto psihu nism bila sredi;a pa nije uspjelo ali da je glava ok uspjelo bi. A odrzavanje? To je samo zamjena dilera...sada umjesto u ulazu ti uzmes drogu na salteru..
vjeruj mi znam...u usa sam ...znam kako i zasto se to radi i zasto ne zele subutex da prihvate jos...ko ce im onda kupovati drogu>>
sve naj
Luna
User avatar
Mark_Renton
Posts: 386
Joined: Fri Apr 15, 2005 3:51 pm

Post by Mark_Renton »

U Srbiji je extremno tesko dokopati se metadonske terapije (ako se izuzmu privatne klinike, za koje opet ne znam, pa nisam siguran ima li neka koja daje tu terapiju).

A sto se tice tog ambulantnog skidanja... ma to ti je isto kao skidanje na suvo, dobijes po par injekcija ujutru i uvece (i one te smire na po sat vremena) i kriziras na suvo. Naravno u Drajzerovu moras otici sa nekim pratiocem.
A trodoni... i nisu bas za skidanje. Ja sam se trodonima skidao 38 puta i dosao do zakljucka da se to ne moze! Jer, ako uzimas do 100mg (to je valjda jedna ampula ili dve kapsule) one ti malo smire bol, ali i dalje se ne osecas dobro... naravno da se ne mozes osecati dobro jer jebiga skidas se, a mora malo da boli. Da bi se sa trodonima osecao dobro, moras bar 5 (ja sam uzimao i po 10) ali onda te trodoni rade... i posle sedam dana na trodonima, osmog opet imas zikru... doduse u malo laksem obliku, ali i dalje zikru. A ti ako si dugo godina navucen (to je po meni preko 5) neces se sam skinuti nikako... Mora neka klinika, komuna, jebem li ga sta.

A ja sam bio apsolutno ubedjen da se mozes skinuti sam. Medjutim dok sam bio na klinickom skidanju... prosla zikra, proslo sve... covece koji crv ti naidje... i razmisljam - pa sa da nisam ovde zakljucan, nema te sile koja bi me sprecila da odem i da se uradim...
When Hell is full, the dead will walk the Earth.
mikelandjelo
Posts: 7
Joined: Sat Sep 03, 2005 12:17 am

kvalitet

Post by mikelandjelo »

luna hvala na odgovoru,alikad kazes 20 ml dali su to 2 boce ili 60 kapi jedna boca ima 300 kapi,predpostavlam da si dobijala 60 ujutro i30 uvece u hemofarm bocici ima 10ml/mg.to mi samo reci.drugo o met.. znam sve,hvala sto si potrosila svoje dragoceno vreme da me o met podsetis,mada nije bilo potrebno.subotex je ok ali za sada neka bude ovako,desilo mi se to da sam jednu bocu dobio OK a drugu otvorenu,ta druga jedva da sljaka kontas,samo zelim da kazem da kad bih dobijao u tabletama,bio bih siguran sta sam popijo a ne ovako,mogu da ga mixuju sa bilo cime;bens,novalgetol....inace sam iz vojvodine.PUNO POZDRAVA I PISI KOLIKE SU DOZE KOD VAS DOBIJAJU ko nas je 4mg plafon ja primam naprimer 3mg.nek pisu i ostali o kvalitetu metadona i dozi,ako nije tajna.POZDRAV I BUDITE GUT.
Post Reply