metadon

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
styx
Posts: 247
Joined: Wed Jun 01, 2005 4:40 pm

Post by styx »

Uglavnom, kontamo se. Ja nisam ni trazio od tebe da mi sada pojasnjavas kako, sta, gdje... Ja sam se samo nadovezao na pricu od spirit i rekao sam da se ne moze skinuti opijatska komponenta, ublaziti da, ali odstraniti ne. Jedina stvar do sada koja je napravljena od opijatske forme je folkodin, ali on nema narkoticko svojstvo, samo antitusicko. Derivat je morfina, a ne ublazava bol. Mozda se moze mijesati sa heroinom ili slicnim opijatima pa da mozda stvori sinergizam, jer ima osnovu slicnu morfinu, ali folkodin nije morfin.

Pozdrav, drug i sve najbolje...

styx
User avatar
Vodolija
Posts: 339
Joined: Tue Nov 22, 2005 3:07 pm
Location: USA

Post by Vodolija »

...
Last edited by Vodolija on Sat May 27, 2006 3:46 am, edited 1 time in total.
User avatar
Fanatik
Posts: 1216
Joined: Sun Apr 17, 2005 12:29 pm
Location: Sarajevo
Contact:

Post by Fanatik »

Pa Vodo ja se nadam da cemo oko sredine prolječa biti GOTOVI.Nadam se, znas sta kaze moj Tata, kaze sve dok na jednoj ruci ne počneš da brojiš NIŠTA NEMA OD TOGA.Npr, na ruci ima 5 prstiju, 1 prst jedna tableta a jedna tableta je 5mg, ja sam sada na 35mg sto znaci 7 tabletica.Polako Vodo ja ne zurim, ja polako to radim.5 po 5 i ja cu ako BOG DA biti gotov.I jedva cekam da stvarno zavrsim pa da mogu da odahnem. :)
STYX drug moj, upravu si ti mi smo čitavo vrijeme mislili na jedno te isto,Hhahahhahahahahah :-D
User avatar
Spirit
Posts: 145
Joined: Wed Aug 17, 2005 4:42 am
Location: Beograd

Post by Spirit »

styx wrote:... Ja sam se samo nadovezao na pricu od spirit i rekao sam da se ne moze skinuti opijatska komponenta, ublaziti da, ali odstraniti ne.
Spirit ovo nije isisala iz prsta vec je negde procitala. Nemoj molim te sad da me teras da kopam po falovima, koje sam negde lagerovala, dok sam trazila raznorazne informacije, koje bi pomogle Zvrky. To bi bio rudarski posao :lol: Elem, prica glasi bas tako, da je Pliva jedina fabrika (cela teritorija ex Yuge) koja je izbacila iz metadona opijatsku komponentu (nije me tada bas interesovalo koja je to tacno) i da je iz tog razloga postao jako trazen metadon, na primer bas odavde iz Srbije (da ne pominjem fabrike) jer moze da se zloupotrebljava.
User avatar
Fanatik
Posts: 1216
Joined: Sun Apr 17, 2005 12:29 pm
Location: Sarajevo
Contact:

Post by Fanatik »

Ma ja ba, ipak su izbačene OPIJATSKE komponente, ja sam u pravu ba.STYX ja sam u pravu, tralalallalalalalala :-D .Hhehhehehe, j..o me Metadon i Heroin i Trazem i Tramali i sveeee, baaaaaaaaaaaaaaa :-D
User avatar
styx
Posts: 247
Joined: Wed Jun 01, 2005 4:40 pm

Post by styx »

Ma neka su i napravili drugi lijek, nema veze. Ali sam ja samo rekao da se te komponente ne mogu izbaciti, mozda samo ublaziti. Ali nije ni bitno sada da se mi kao "kur.imo" svojim znanjem, nego kome treba neka ga uzima, a kome nije neophodan, neka ga i ne probava...

To bi bilo to.

styx
User avatar
styx
Posts: 247
Joined: Wed Jun 01, 2005 4:40 pm

Post by styx »

Za vodoliju...

Ne mogu ja tebe zaboraviti i nasu raju, znas da se dobro znamo, nego onako mi dosadilo kuckati pa se malo odmorio.

Pusa ti jedna (nadam se da ti muz nece ovo citati) :-D
User avatar
Vodolija
Posts: 339
Joined: Tue Nov 22, 2005 3:07 pm
Location: USA

Post by Vodolija »

...
Last edited by Vodolija on Sat May 27, 2006 3:47 am, edited 1 time in total.
User avatar
Fanatik
Posts: 1216
Joined: Sun Apr 17, 2005 12:29 pm
Location: Sarajevo
Contact:

Post by Fanatik »

Bezze Sa. pa đe si ti nema te nikako, de se javi ba.STYX , pozdrav!!!! :-D
Ludonja
Posts: 19
Joined: Tue Dec 06, 2005 6:24 pm
Location: grad-slučaj

Post by Ludonja »

Fanatik wrote:SINTETIČKI HEROIN JE MORFIJUM U AMPULAMA,a Metadon je Opoid.Eh sad razlika između Opijata I Opoida je velika.Ja znam kada sam Doktora pitao kada cu se vise skinuti ,na njegovo pitanje a zasto.Ja sam odgovorio ,pa ode mi jetra.Poslije mi je dao knjigi i imam je ovde gdje fino piše da su iz Metadona koji se prizvodio prije rata ,IZUZETE 3 SUPSTANCE koje su stetile u velikoj mjeri jetri i koja je u sebi imala onaj osjecaj euforije.Oni koji su Metadon uzimali prije ovoga zadnjeg rata mogu potvrditi.Ovaj sada Metadon nije NI BLIZU ONOG OD PRIJE RATA.Mnogo je blazi, nema euforije, itd,itd.
Sintetički heroin je morfij u ampulama????????????? Izvali ga ti i ostade živ.
lol.
Otiđi na http://www.erowid.org
Metadon je uvijek isti,jesi li ga ti pio prije rata?Isti je oduvijek,samo smo mi drukčiji.Medeni mjesec sa svim opijatima(znači da pucaju maximalno),se proživi jednom u životu,prvih par mjeseci pucanja.Poslije nikad više.Bio sam čist 6 godina pa znam o čemu pišem.
nikad ne reci nikad
Post Reply