metadon

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
Fanatik
Posts: 1216
Joined: Sun Apr 17, 2005 12:29 pm
Location: Sarajevo
Contact:

Post by Fanatik »

Slušaj me D....e :-D :-D :-D ,i ja isto tako.Nisam pozitivan ni na Mop evo 2i pol god., nisam ni na MDMA i nisam ni na Benzo,ali jesam na THC :-D :-D :-D .Hhhehehe,šta cu jarane.Pa još to da ukinu pa neka me rastave,raštemuju,ha ja.Nego htjedoh ti ovo reci, brate ko bratu svom ti ovo kazem, nemoj tako brzo smanjivati te hepove.Nemoj buraz znam sta ti govorim, polako molim te.Ja znam da bi volio sad sve skinuti, ali bilo bi koplikacija.I još da nisam vidio i da nisam bio prisutam pa bih te sada podrzavao, ali ja ne podrzavam ovako naglo da ideš.Ima to svoje Bezze drug, nemoj ba, sada se malo odmori jer ipak si puno skinuo ,znas.Kako ti je Atko????,sta on radi???,reci da ga Dado pozdravlja!!!!
Drug valjda cemo jednom popiti taj FUKAŠ majku mu,ha ja. :D
User avatar
Bezze_Sa
Posts: 69
Joined: Tue Jul 26, 2005 1:31 pm
Location: Sarajevo
Contact:

Post by Bezze_Sa »

Ma haveru nema problema, popićemo kafu....nema problema (ide ti i poruka na pm) elem....ne znam sto se tice terapije i Milos mi je rek'o da sad malo "zakocim" da ne furam....dosta sam skinuo u zadnje vrijeme.... (jednom cak odma 10mg, sjebo se pravooo, ono taj period sam htio u mjesec da sve skinem)...i kao sto rekoh...Pokrajac je rekao sad da odmorim sto se motadona tice...tj. da budem na 80mg neko vrijeme, pa onda....i da pocnem laganice smanjivati apaurine....a za THC nista mi ne govori.... :)
User avatar
Vodolija
Posts: 339
Joined: Tue Nov 22, 2005 3:07 pm
Location: USA

Post by Vodolija »

...
Last edited by Vodolija on Sat May 27, 2006 3:47 am, edited 1 time in total.
User avatar
Fanatik
Posts: 1216
Joined: Sun Apr 17, 2005 12:29 pm
Location: Sarajevo
Contact:

Post by Fanatik »

Jeste to je tacno ali vidi, ovisnici koji su ili na substituciji ili na nekoj drugoj terapiji, imaju vise tz.Fles-backova.Pa je navecer jako tesko zaspati, meni je lično Doktor rekao da je bolje onda da zapalim taj JOINT ,nego da uzmem APAURIN ILI BENSEDIN i slićne stvari.
To je tacno, ja stvarno mogu zaspati i nije to problem ,ali ako počnem sanjati to se zavrsi sa deranjem i buđenjem iz sna ili grčenjem šaka i noga.Nisam 4 godine sanjao nešto lijepo, nesto fino uvijek su to neke scene ,ono zvuk granate i prasak ili sta ja znam.
I oni gore vise me i ne pitaju za to, ali ako mi se pojavi na TEST-u Benzo, to je frka odmah, zovu me pa peglaju, ajde sta je ,imali li problema,jeli sve OK, kako ti je Tata jeli sa tobom.Omah misle ahaa evo nesto se desava.Mislim u suštini hvala im za to.Miloš je SUPER ČOVA!!!!
User avatar
Vodolija
Posts: 339
Joined: Tue Nov 22, 2005 3:07 pm
Location: USA

Post by Vodolija »

...
Last edited by Vodolija on Sat May 27, 2006 3:48 am, edited 1 time in total.
User avatar
beendemiurglike
Posts: 76
Joined: Sat Mar 11, 2006 3:32 pm

Post by beendemiurglike »

najbolje je rijesiti se svega,slazem se sa tobom vodolija...ali, me nervira sto stigmatizirani nisu konzumenti alkohola a jesu toni koji duvkaju (ja ne duvam vec duze,a vise bih volio da to radim no sto se ubijam gluposcu kao sto je H)
User avatar
Vodolija
Posts: 339
Joined: Tue Nov 22, 2005 3:07 pm
Location: USA

Post by Vodolija »

...
Last edited by Vodolija on Sat May 27, 2006 3:48 am, edited 1 time in total.
User avatar
Spirit
Posts: 145
Joined: Wed Aug 17, 2005 4:42 am
Location: Beograd

Re: Metadon koji dolazi u Sarajevo

Post by Spirit »

Bezze_Sa wrote:
Spirit wrote:

bilo mi je dovoljno znanje da je heroin prirodna supstanca, a metadon je sinteticki heroin. U prilog, ako pazljivije procitas ono plivino... ocito je. To mi je bilo dovoljno da ne kopam vise.
Od kud ti heroin prirodna supstanca???? Ja koliko znam Marihuana je prirodna "biljka" :) a heroin nije slucajnno....
Izvinjavam se sto ovoliko kasnim sa dogovorom, ali eto desilo mi se.
Naime, moram da kazem da H jeste prirodna supstanca jer se dobija preradom maka (iz koga se dobija opijum, pa onda morfijum pa onda H), a mak koliko se ja razumem u botaniku jeste biljka.
User avatar
Fanatik
Posts: 1216
Joined: Sun Apr 17, 2005 12:29 pm
Location: Sarajevo
Contact:

Post by Fanatik »

Beende, drug procitao sam sve sto si napisao i reci cu ti ovo.Ti trebas otici gore kod nas na Crni Vrh i prijaviti se na ležanje.Znam da je to tesko i uzasno ali vjeruj mi da je to po tebe najbolje riješenje.Nema druge, vidis i sa vuces ko slon, ne možeš da spavaš, gutas najgore tablete koje postoje ( i ja sam ih guto pravo puno) i sta imas od toga ,skontaj.
Vodice ,naravno da ne zelim biti na ovome.Ali vidi ljudi mijesaju Matedon sa sintetičkim heroinom ,SINTETIČKI HEROIN JE MORFIJUM U AMPULAMA,a Metadon je Opoid.Eh sad razlika između Opijata I Opoida je velika.Ja znam kada sam Doktora pitao kada cu se vise skinuti ,na njegovo pitanje a zasto.Ja sam odgovorio ,pa ode mi jetra.Poslije mi je dao knjigi i imam je ovde gdje fino piše da su iz Metadona koji se prizvodio prije rata ,IZUZETE 3 SUPSTANCE koje su stetile u velikoj mjeri jetri i koja je u sebi imala onaj osjecaj euforije.Oni koji su Metadon uzimali prije ovoga zadnjeg rata mogu potvrditi.Ovaj sada Metadon nije NI BLIZU ONOG OD PRIJE RATA.Mnogo je blazi, nema euforije, itd,itd.Sada da ne pišem.
Pozdrav za sve odo kupit kafu i novine.
User avatar
Spirit
Posts: 145
Joined: Wed Aug 17, 2005 4:42 am
Location: Beograd

Post by Spirit »

Da u pravu si. Pliva je, koliko ja znam, jedina fabrika koja je skinula opijatske komponente iz metadona.
Post Reply