FLUOXETIN !!

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

on_23
Posts: 50
Joined: Tue Mar 28, 2006 6:33 pm
Location: prishtina

FLUOXETIN !!

Post by on_23 »

Jer moze neko da mi kaze neshto vi o tom leku (fluoxetin) jel ga neko koristio , efekti .. i sve ostalo ... thnxx

poozz
User avatar
Nemke
Posts: 27
Joined: Tue Jul 18, 2006 2:39 am

Post by Nemke »

Cao.
Otisao sam kod psihijatra rekao mu sta imam da kazem,i ustanovio mi je anksiozno-depresivni poremecaj.
Kod mene su simptomi bili,gubitak ispoljavanja svakodnevnih aktivnosti,povisen krvni pritisak,nesanica,agresivnost,jaki naleti uzbudjenja odnosno osecaj treperenja u telu,nesvestica,ubrzano lupanje srca,gusenje i nocne more pri spavanju ...
U svakom slucaju prepisao mi je Flunirin kapsule(Galenika)1x ujutru,Rivotril 3x 0,5 mg,i Presolol 2x 25 mg(zbog povisenog krvnog pritiska)

Sta mozes ocekivati od terapije?

Svako reaguje drugacije ali rezultati su vecinom dobri.Nemoj ocekivati da cim prvi put popijes Flunirin ili koji drugi antidepresiv da ces odmah biti srecnija.Njima treba vremena (oko 4 nedelje i vise)da bi ujednacili svoju koncetraciju u krvi i imali efekat.Ja sam se posle jedno 6 nedelja osecao kao preporodjen.Ponovo sam imao neku volju u sebi,nesto me je teralo da se krecem,komuniciram,devojke su mi ponovo bile lepe,naucio sam da oprastam,da razumem,da se otvorim,da budem uporan.
Posle 3 godina povlacenja u sebe konacno sam poceo izlaziti iz svoje caure.

Jos nesto.Antidepresivi umeju da bude dvolicni.Ja sam se prve 2 nedelje pod terapijom Flnirinom osecao jako napeto,kao da je nesto htelo izaci iz mene.Cak sam se pobio sa najboljim drugom,svadjao iz cista mira i TRAS.
Jedno vece suze su krenule same od sebe i kunem se da sam isplakao u tih sat vremena svu onu depresiju koja mi se nakupila u prethodne 3 godine.Nisam mogao da prestanem,plakao,plakao,plakao,ali bilo mi je to prosto potrebno.Posle sam se osecao neuporedivo bolje.Onda su sledili najlepsih 8 nedelja.Sve kao podmazano,ponovo rodjen.
Ali to me je malo zavaralo,jer takav osecaj ne traje zauvek,tako da sam kada mi je lekar poceo ukidati Flunirin na svaki 2 dan,doziveo depresivni slom.Ponovo sam izgubio elan,postao depresivan,plakao zbog svega imalo tuznog,cinilo mi se da je svet jedna velika prevara.Vidim staricu u autobusu i pocnem da placem,procitam tuznu recenicu iz knjige,eto ti suza,a da ne pominjem stanje uz"emotivnu" muziku.U svakom slucaju lekar mi ukine Flunirin jer sam po njemu razvio toleranciju,i prepisao Zoloft,koji me je vratio u normalu,ali nisam bio toliko srecan kao onih prethodnih nedelja,prosto jedna ravna linija bez uspona i padova.Zatim mi je ukinuo Zoloft i prepisao Flunisan(isto sto i Flunirin,samo drugi proizvodjac i nije u kapsuli nego tableta),i to sad pijem svako jutro.I dobro mi je.

Ali kad se svi utisci skupe,drago mi je da sam "odradio" ovu terapiju,jer ipak se osecam neuporedivo bolje nego ranije.Naravno terapija se ne sme ukidati naglo,vec postepeno.I ono najvaznije. NEMOJ OCEKIVATI SVE OD LEKOVA,VECI DEO JE NA TEBI,TI TREBA DA RADIS NA TOME,DA BUDES SRECNIJA,JACA,ORGANIZOVANIJA,MANJE NAPETA.TI TREBAS CINITI TE KORAKE KOJE CE TE VODITI KA IZECENJU,LEKOVI SU SAMO TU KAO PODRSKA,MALO DA TE POGURAJU.MORAS SAMA NAUCITI DA STVARAS I KONTROLISES SVOJE EMOCIJE

P.S.Imas Flunirin kapsule(Galenika) i Flunisan tablete(Hemofarm)-oba leka sadrze fluoksetin.
http://www.galenika.co.yu/restricted.asp?sifra=FGL0375
http://www.zoloft.com/zoloft/zoloft.por ... loft_works
Evo ti i dva linka.
Poz
User avatar
Nemke
Posts: 27
Joined: Tue Jul 18, 2006 2:39 am

Post by Nemke »

Izvini zbog zenskog roda,ali mrzelo me je 2 puta da kucam isto. :-D
on_23
Posts: 50
Joined: Tue Mar 28, 2006 6:33 pm
Location: prishtina

Post by on_23 »

thnxx brate ..... :lol:
User avatar
Jeca
Posts: 299
Joined: Fri Dec 09, 2005 7:03 am
Location: Srbija

Post by Jeca »

Ja ga isto koristim i imam samo reci hvale. Preporodjena sam. Pijem ga 3 x 1.
Na pocetku ali tada sam pila Flunisan, jako su mi bila suva usta, blaga drhtavica i ti neki simptomi dok mi se organizam nije privikao a sad sam EXTRA! :-D
on_23
Posts: 50
Joined: Tue Mar 28, 2006 6:33 pm
Location: prishtina

Post by on_23 »

(fluoxetin) flunisan zolof ?? el je to isto ???
User avatar
Jeca
Posts: 299
Joined: Fri Dec 09, 2005 7:03 am
Location: Srbija

Post by Jeca »

Flunisan tj Fluoxetin tj Prozak, to je jedan te isti lek samo ga prave razlicite fabrike
User avatar
PoisonEve
Posts: 39
Joined: Sun Aug 20, 2006 10:56 am
Location: BGD

Post by PoisonEve »

Prozak je bio zabranjen u Americi zato sto je najvise samoubistava izvrseno bas pod dejstvom istog.
Kod nas se moze naci pod nazivom "Fluxetin" ili "Flunirin" imao je dosta nispojava ali je meni licno kao antidepresiv bio odlican mada sam ga koristila samo par meseci.
Uopste za antidepresive je karakteristicno da im za delovanje treba bar mesec dana, znam da je tesko ali morate izdrzati.
Jednom mi je doktor prepisao AD zoloft koji je bar 5 puta jaci od prozaka, i deluje mnogo brze!
BRAKE YOUR FERAS, LIVE YOUR DREAMS!
User avatar
Jeca
Posts: 299
Joined: Fri Dec 09, 2005 7:03 am
Location: Srbija

Post by Jeca »

Nisam znala da je AD ZOLOFT toliko jaci od prozaka? I jel ti je vise pomogao? Kako si se osecala? Objasni mi malo ako ti nije tesko?

Pozdrav!
User avatar
Luna
Posts: 1891
Joined: Fri Apr 15, 2005 12:48 pm
Location: usa

Post by Luna »

ccc.pocelo je i kod nas...jebena farmacija..
99%stanovnistva je na necemu...ili na drzavnim drogama ili jebi ga ilegalnim. ritalin=cocaine....itd...
DSMIV je sve deblji i deblji a amerika sve nadrogeranija....
mislim ok...neke stvari su ok....no...za par godina ce i kod nas svako imati neku diagnozu.
ovo kazem iako sam u tom polju.....vidjela sam previshe "nadrogirane"djece...koja kao zombiji sjede u razredu i bulje u plafon.
sve ima svoje dobre i loshe strane....a tablete ipak imaju vishe loshih....po meni.
prozak....clonopin(ritrovil)-inace jedna od najgorih i naj adiktivnijih tableta na svijetu...vladaju svijetom.
ma ne znam....nekad treba ok...ali nekad brate treba samo malo strpljenja,NA sastaanak, dobar psiholog i extra podrska...
" You must be the change you wish to see in the world." M. Gandhi
Post Reply