FLUOXETIN !!

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
PoisonEve
Posts: 39
Joined: Sun Aug 20, 2006 10:56 am
Location: BGD

Post by PoisonEve »

A u danasnje vreme je sve teze i naci dobrog psihologa i dobru podrsku. Drzavni psihijatar nema vremena da ti posveti ceo sat nego te samo pita kako se osecasd i kako spavas i samo ti rokne neku terapiju, a ja zaista imam jako losa iskustva sa tim.
Sto se tice zolofta, cula sam da ga neki ljudi i ne podnose bas najbolje bas zbog toga sto je jak (naravno,kad kazem neki ljudi, ne mislim na nas koji smo svasta radili do sad ,) ).
Jedan decko mi je rekao da je on imao utisak ko da je uzeo pola exa, mada sam ja od njega imala nuspojave tipa blago kocenje vilice i slicno.
Kosta oko 1000 din uz recept. I nikako vam ne preporucujem da lekove poput antipsihotika i AD uzimate na svoju ruku jer je to mnogo gore od gudre i moze biti kobno.
BRAKE YOUR FERAS, LIVE YOUR DREAMS!
on_23
Posts: 50
Joined: Tue Mar 28, 2006 6:33 pm
Location: prishtina

Post by on_23 »

ja evo zadnje vreme pijem fluxetin , i ne osecam neki blagi efekat dobro mnogo mi bolje ...a za kocenje vilice i meni se desi ali ne ono mnogo ..
znaci do sada sve ide ok ...
pozzz
User avatar
Nemke
Posts: 27
Joined: Tue Jul 18, 2006 2:39 am

Post by Nemke »

Ja sam posle relapsa depresije poceo piti Zoloft koji jeste mnogo jaci(sto mi je i doktor rekao).Prvi dan sam se osecao euforicno,nisam mogao da prestanem da se smejem,a onda sutradan je to vec isparilo.Pio sam ga mozda mesec,dva i vratio me je ponovo u normalu,mislim nisam vise bio depresivan,ali nekako mi je bilo svejedno za sve oko mene dok sam bio na njemu.Jedna velika ravna linija,tako da me je doca vratio na Flunisan,sto je isto kao i Flunirin koji sam pio pre Zolofta,samo sto je jedan u kapsulama a drugi u tabletama.
Ali licno mislim da mi ova sadasnja terapija vise odgovara nego kombinacija sa Zoloftom.Mada me jeste za vrlo kratko vreme vratio u normalu,ne znam mozda je to hteo i sa njim da postigne.
A sto se psihologa i psihijatra tice.
Pa za drzavne je istina,ali ko ima malo dublji dzep da sebi priusti privatnog,saslusace ga ovaj.
Ja sam isao dva meseca na psihoterapiju kod privatnog klinickog psihologa.Stim da sam imao vezu do nje,a imao sam jedan kako bih rekao uslov,tj. bio sam neka vrsta zamorcica.odnosno dogovorili smo se da ne placam nista(inace kod nje je termin od 45 min 1 600din),ali da ona ima pravo da napravi neki rad o meni,fazon krize u adoloscenciji,ili tako nesto.
Ali zena mi je stvarno pomogla,sasvim cool,a i uvek me je cekao sok,neki slatkis,jednom mi je cak i dala 100 din jer mi je nedostajalo toliko za kartu za jedno desavanje koje je preko noci poskupelo.
U svakom slucaju imao sam odlican odnos sa njom,i dosta mi je toga pojasnila.
Dok ovaj psihijatar u Drajzerovoj za koga sam takodje imao vezu jeste pomogao,ali cini mi se da nema on toliko vremena da se davi sa mnon,mislim dobar je on strucnjak,ali kod njega mi to nekako sve s'brda s'dola.
Na svom telu I u svojoj dusi sam iskusio da mi je greh bio preko potreban,da naucim da volim svet,da ga ne uporedjujem sa nekakvim uobrazenim svetom svojih zelja,sa savrsenstvom kakvo sam zamislio,vec da ga pustim onakvog kakav jeste,I da mu rado pripadam
User avatar
PoisonEve
Posts: 39
Joined: Sun Aug 20, 2006 10:56 am
Location: BGD

Post by PoisonEve »

Ja sam imala super doktorku u Palmoticevoj koja me je vodila 2 godine ali je bio uslov ako ponovo umem nesto da me ona nece vise leciti. Sto se nazalost i desilo i to ne da sam uzela nego se bas navukla na speed.
Sad me vodi nacelnik odeljenja e sad kakav je on jos ne znam imam uskoro tj. posle tri nedelje razgovor sa njim.
Ma bre, ukinuo mi je ksalol a mene nervoza jebe samo tako.
Skidanje sa tableta nije ni malo naivno, ja vam kazem...
:cry:
Ali imala sam isto jednu Dr. kod koje sam isla privatno ali ona je stalno bila u nekom fazonu da me leci na "duhovni" nacin odnosno priblizavanju crkvi, a ja iskreno i nisam mnooogo patrijahalna.
Ne znam...jebeno je kad moras da menjas lekara, onda moras de celu pricu pricas iznova i iznova...smara...
BRAKE YOUR FERAS, LIVE YOUR DREAMS!
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

New Age SSRI

Post by Voyager »

x
Last edited by Voyager on Sat Feb 04, 2012 12:19 am, edited 1 time in total.
User avatar
PoisonEve
Posts: 39
Joined: Sun Aug 20, 2006 10:56 am
Location: BGD

Post by PoisonEve »

Cula sam i ja za jedan novi AD koji se zove triptiko ili tako nesto, kazu da je extra.
Ali u svakom slucaju nikako nemojte kupovati lekove na svoju ruku nego trk kod lekara!
BRAKE YOUR FERAS, LIVE YOUR DREAMS!
Post Reply