Metadon diskusija

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
zvrky
Posts: 4075
Joined: Mon Jul 18, 2005 1:22 am
Location: Beograd

Post by zvrky »

hehehe sad pricamo na dve teme ovde sam te pitala pa sam onda videla da si tamo vec rekla znaci metadon je u pitanju koliko dugo si vec na odrzavanju metadonom? Polako smanjuj to ako mozes,ja se nisam skidala metadonom ali sam pila dosta raznoraznih lekova takva mi terapija bila...
NEKO TO OD GORE VIDI SVE!
Juce je istorija
Sutra je misterija
Ali danas je dar!!!
User avatar
Jeca
Posts: 299
Joined: Fri Dec 09, 2005 7:03 am
Location: Srbija

Post by Jeca »

Na metadonskom odrzavanju sam 7-8 meseci. Pijem 30 kapi kada se probudim i ponekad kaza sam nervozna uzmem joj 10-15 ali to je retko.
Za sada moram tako jer kad god sam prestala sa metadonom odmah sam napravila recidiv........a oko 2 god sam na relaciji metadon-heroin.
i onda sam resila da prednjem na odrzavanje....za sada tako.
Jako sam velike kolicine hersa uzimala ( na nos), pri kraju nisam mogla da se srecim bez petice najbolje robe, jako sam bila navucena, par god i nisam vise mogla pa sam sve ispricala mojima, koji su isto tako znali a od mene dobili potvrdu........
imam za sada dobro iskustvo sa metadonom ali bih volela da prestenem i sa tim samo ne znam kako.Dobro ja funkcionisem i sve ali dok ga ne popijem ujutru, nije mi bas najbolje...
User avatar
zvrky
Posts: 4075
Joined: Mon Jul 18, 2005 1:22 am
Location: Beograd

Post by zvrky »

Znam zato je metadon zajebana stvar,ja licno ne podrzavam metadon ali moze pomoci to je sigurno,pokusaj da smanjujes vec 7 meseci pijes 30 kapi pa majku mu mozes da smanjis za koju kap 5 po 5 videces da nece biti neke velike razlike imas iskustva sa metadonom tako da verovatno znas da ces se navuci na njega nemoj to sebi da dopustis ,smanjuj malo po malo,makar pokusaj ! Znas i sama da je metadon sranje na koje se vrlo lako navuces isto kao i na hors zato budi oprezna ako zelis da ga se resis smanjuj,drzim ti palceve pokusaj molim te samo pokusaj...pa vidi kako ce ici !
NEKO TO OD GORE VIDI SVE!
Juce je istorija
Sutra je misterija
Ali danas je dar!!!
User avatar
Jeca
Posts: 299
Joined: Fri Dec 09, 2005 7:03 am
Location: Srbija

Post by Jeca »

Ma znam sve to...i znam da necu moci vecno da ga pijem. A zavisnost ma met postoji vec odavno kod mene.Ali bolje to nego hers, lakse cu se sa njega skinuti.Znas sta me jako nervira.Meni mama daje taj lek, normalno ne da mi da ga ja drzim kod sebe jer sam se par puta roknula njime, mnooogo puta, i onda kad ja hocu da odem negde na vise dana ne mogu.
Kako si se ti skidala? Kojim lekovima? Jel bilo tesko? Posto je meni uz metadon bilo dosta lako
User avatar
zvrky
Posts: 4075
Joined: Mon Jul 18, 2005 1:22 am
Location: Beograd

Post by zvrky »

Eto vidis i sama kazes da kod tebe odavno postoji zavisnost o metadonu sto znaci isto sranje drugo pakovanje veruj mi to je to,majka ti je upravu zamisli sta bi se desilo da ga sama pijes to ti je valjda jasno rokala bi se svaki dan sa njim do besvesti...to ne vodi nigde...Nisam bas sigurna da ces se lakse skinuti sa metadona nego sa heroina ajde probaj sad da se skines sa meta da vidis da nije ni malo lakse,zato ti ja kazem probajjj,cenim tvoju borbu znam da nije lako ali shvati da je metadon tako kako ga ti koristis isto sranje veruj mi ! Ja sam se skidala u nekoj privatnoj klinici(dnevna bolnica,znaci nisam lezala tamo) 7 dana ,dva puta dnevno sam isla na terapije kod njih infuzije,inekcije i saka lekova ako me pitas koji su to lekovi poima nemam,za uvece dobijam lekove koje nosim kuci i njih mi daje keva ili pratioc koji je sa tobom,posto moras da imas nekoga ko ide sa tobom ne mozes otici i sam se leciti jer nece tebi u ruke da daju lekove sto je i logicno...jedan od lekova zvao se prazine cini mi se,rivotril,antidepresivi,sedativi,neki lekovi kao protiv jezenja i meni su pomagali stvarno nisam imala ono odvratno jezenje...uglavnom su to lekovi za smirenje kako se zovu nisam nikad saznala saznala sam za poneke,uglavnom dosta stvari se ne secam jer sam konstantno tih 7 dana bila drogirana tim lekovima,inekcijama koje sam isto primala za bolove i za smirenje....e nakon tih 7 dana sam dobijala samo lekove i onda je bilo zajebano onda sam bila najnervoznija,keva me jedva obuzdavala da ne izadjem napolje itd. tada mi je bilo najteze u zivotu kasnije je vec bilo malo bolje ali tu nervozu ne mogu da ti opisem tesko je bilo stvarno jeste ....Keva nije mogla na kraj samnom da izadje u sred noci me pukne trip da idem da se uradim i onda tuca sa kevom pa zove caleta da dodje pa zove moje neke drugarice da mi prave drustvo ma ludilo jedno ne bi to nikome pozelela ....ovo sam sve vec pisala tako da se ne bi ponavljala sad ...odgovor na tvoje pitanje je, da bilo je tesko uzasno ....sada posle 2 godine je jos tesko ali ne u tom smislu da hocu da idem da se uradim nego kako srediti zivot,na koju stranu krenuti itd.....da zaboravila sam da kazem da sam 6 meseci primala depo inekcje jednom mesecno po jednu to je kao neki blokator na mesec dana i da sam pila lekove za to vreme koje su mi vremenom smanjivali...znaci nije to 7 dana to su meseci ali ono fizicko skidanje je 7-10 dana...
NEKO TO OD GORE VIDI SVE!
Juce je istorija
Sutra je misterija
Ali danas je dar!!!
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Post by sunrise »

Zvrky, koliko ja kuzim tebi su davali neku dobru kombinaciju ljekova, infuzija i svega sto u biti i sljaka. Sa psihom si se sama izborila a i sa svojim svakodnevnim zivotom ces opet sama izaci na kraj. U to uopce ne sumnjam!

Ce mi netko reci koliko je to kapi u mg? Znaci, npr. 10 kapi = ? mg
Ja si sama idem po metadon i to mozda 2 puta tjedno no ne pada mi na pamet da uzmem duplu terapiju ili ne znam sta da radim sa njime. Stavim sve te bocice u frizider i ujutro popijem. U utorak cu vjerovatno ici jos 5mg dolje pa cu biti na 25mg.
Jeco, nemas se cega bojati jer par kapi gore ili dolje neces ni osjetiti, potpuno isto ce te pokrivati i raditi. Neces imati ni jedan jedini simptom krize, ni jezenje, ni znojenje, ni nervozu ni nista. Psiha je jebeno jaka i ne dozvoli si da si isfuravas neke bedove. Znaci, popijes dozu i pici svoj film i svoj dan napravi kao svaki drugi i ne misli na terapiju nego si kazi da si ok i biti ces ok! Ti si vec 7 mjeseci na njemu a ja sam tek oko mjesec dana no za sada ne osjecam nikakve simptome kad se probudim da mi je lose jer uopce ni ne mislim na to! Nemoj si furati bed filmove jer opet ti kazem, psiha je jaka! Hajde, probaj 2-3 kapi dolje ici, ili kazi mami da ti ona sama odluci koji dan ce ti skinuti malo terapiju i nek ti ne kaze kad to napravi. Vjeruj mi da ce ti biti isto, potpuno isto!
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
User avatar
zvrky
Posts: 4075
Joined: Mon Jul 18, 2005 1:22 am
Location: Beograd

Post by zvrky »

Ja stvarno ne znam odgovor na tvoje pitanje uvek kad sam pila metadon pila sam ga u kapima tako da poima nemam koliko je to u tabletama i tako to....
NEKO TO OD GORE VIDI SVE!
Juce je istorija
Sutra je misterija
Ali danas je dar!!!
User avatar
Jeca
Posts: 299
Joined: Fri Dec 09, 2005 7:03 am
Location: Srbija

Post by Jeca »

Ma znam....
jebi ga.sta da radim.......imam neki strah, jer mi je sada previse dobro, super funkcionisem i to.....a nekako mi se ne prolazi ponovo kroz zikre i to...bar ne jos...Znam da cu morati, naravno......ali cekam da jos malo ocvrsnem...
A naravno da je dobro sto mi met daje mama, ipak ja nisam imuna jos na te stvari toliko......
Ipak, dosta sam ga smanjila, do pre mesec i po pila sam ga 2 puta na dan
ma polako, pa cu videti...
Ja licno ne smem da pijem lekove za smirenje, ne podnosim ih bas najbolje, odlepim na njima i obavezno se roknem...ma skroz poludim...
hehe...
A zikre od meta........pa...psiha mi je ok, ali fizicki nisam ok....
nemam snage, lupa mi srce....ma klasika....
Ne furam se ja bed tripom, nego mi stvarno nije ok.

Pozdrav devojke!!!
User avatar
Jeca
Posts: 299
Joined: Fri Dec 09, 2005 7:03 am
Location: Srbija

Post by Jeca »

drugacije je kada uzimas kapi ili tablete...
Kapi su jedna bocica 10 mg.
PROVERENO
User avatar
Jeca
Posts: 299
Joined: Fri Dec 09, 2005 7:03 am
Location: Srbija

Post by Jeca »

U Subotickoj bolnici ti daju 3x20 kapi...
A za ostala mesta ne znam ali mislim da se nigde ne ide vise od 25...
Znaci normala 20-25 kapi
Locked