Metadonska terapija

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Locked
User avatar
Beobandit
Posts: 365
Joined: Wed May 23, 2007 12:02 am
Location: Beograd, Srbija

Re: Metadonska terapija

Post by Beobandit »

Sta kazes Voyo neki zastoj u isporuci Metadona. Da nije se umesala Crna Reka. To na njih lici. Ma zezam se samo ali bi bio zastoj hleba za Crnu Reku. Beobanda posmatra.
Vidim tema se rascistila, mimikrija vise nema. Da znate sta samo rade na drugim forumima ljudi bliski crkvi. Preobrazili su se od zavisnike u roditelje zavisnika, narkomani postaju majke zavisnika od 30 god kojima se ne svdija sinova terapija i ne znaju sta da rade. Pa pitaju kako bi bilo da predje na blokatore. Kao ada vozis srednjom trakom das mig i samo se prestrojis. A dole odmah odgovaraju na postove i pitanja koja su sami postavili javite se u patronaznu sluzbu Crne Reke. Zlo ne spava. Zamisli majka da se javi. Mozda da ugovore sacekusu sinu, dzak na glavu u gepek i kada se osvestis vec si vezan za krevet i vec je krenuo exorcizam posle sto se vise batrgas od bolova gore ti je. Znaci bruka sta se njima glavama dogadja. Posle okopavanja krompira onaj im da valjda 2 sata na netu da pljuju po metadonu. A nema veze sta pisu ludilo. Jos je da nema nekoliko normalnih da im odegovaramo i uvek zapusimo usta ispalo bi da ceo svet bezi u Srbiju po lak Metadon, niko ne daje drugi, umiru na ulicama, klecu mole a samo Srbi se nasli pametni pa daju. Mogu misliti kako su tek lagali tokom zadnjih godina i nije ni cudo onda sto nam je trebalo toliko vremena da se dokopamo centara. Ali kada je dosao net vise nisu mogli da kontrolisu protok informacija inace da je po njihovomoni bi ugasii svaki forum gde se pomene met kao u Rusiji do skoro sto je bilo.
Posle dugo vremena dodjem na temu i vidim normalni razgovori, sve OK. Onda nemam ni zelju da ulecem na njihove teme sa postovima i kvarim im ono sto su zamislili.
User avatar
Beobandit
Posts: 365
Joined: Wed May 23, 2007 12:02 am
Location: Beograd, Srbija

Re: Metadonska terapija

Post by Beobandit »

I zasto nam je zatvorena tema Savski Venac. Zatvorili su administratori temu jer je kozna ko dolazio na nju i lupetao protiv Metadona. Nek otvore svoju temu i gotovo. I recite ko zapocinje to onda mi koji se lecimo ili zgadija koja pokusava da nas ubedi da se ne lecimo. Zavisnik zavisnika ubedjuje da je on manji nego ovaj drugi ili da on uopste to vise nije. Idite bre ljudi, vishe stvarno... A i ja stavljam drivere cackam po kompijuteru igram Splinter Cell a ovde se vodi rasprava da li Srbija dobija 29 Metadonski Centar, dobija naravno, mailovi su poslati. Uredjuje se enterijer za glavni Metadonski Centar a morace da sruse Staklenac i veci deo Narodnog Pozorista, obdaniste, skolu presele da se smanji steta a skrate Knez Mihajlovu i zaravnaju jer se pravi tunel koji ce ici ispod centra koji su povezani sa medjunarodnim putem E-72 kako bi kamioni iz Plive i iz Skoplja dolazili na vreme. Zakasnjenja ne sme biti. Drugi izlaz vodi prem Mc Donaldsu da bi se kezili ljudima dok jedu ujutru. Sta ste mislili pa ovde vlada Pajser Brigada. Sada mi je bilo zao sto nisam bio tu pre zakljucavanja teme. Inace projekat je dobio prednost a novi most preko Save ce morati da saceka bolja vremena. Ipak je ovo binije.
Ali i Savski Venac zivece vecno.
dragance72

Re: Metadonska terapija

Post by dragance72 »

Daj bože da će živeti ja idem u utorak, danas sam iz drajzerove dobio papir da sam lečen 96 i da sam se javljao zadnji put 2006 i da nisam zadovoljan bio ni stavom lekara, ni rezultatima lečenja i na to mi j edoktorka rekla a zašto nećeš detoks ovde kod nas!? kao da pričaš sa gluvima. Da se cimam dva puta dnevno po bensedin i injekciju diklofena pa nisam lud. Drugar mi je dobio metadon tamo preko veze, jedva su mu dali ali potegao načelnicu i uspeo. Usput danas sam video da dobijaju Makedonski Metadon, zatekao sam se tamo u vreme podele terapije i pričao sa nekim likovima. Verujem da je i u Gavrila Principa isto tako.
dragance72

Re: Metadonska terapija

Post by dragance72 »

I da, još htedoh reći, zašto ljudi zaključaste temu o metadonskom centru Savski venac. Šta god da je Vojager pisao i iznosio svoj stav kojemu, uzged budi rečeno, možda i nije bilo mesto baš u ovoj temi, meni se čini da je uprkos svemu iznosio svoje stavove bez vredjanja. A moja draga Baba Naca u dve rečenice "okvalifikova čoveka" iako verujem bez uvrede da ne zna mnogo o tome o čemu je pisano što ne znam ni ja, priznajem. Jer knjige koje se tu pominju nisam čitao. Ali dobro bilo je još prekih i devalvirajućih stavova a setimo se tradicija N.A da ne "SUDIMO DRUGIMA NIKADA". Ovo je iz najbolje namere Bakuta nema ljutiš?
tina26
Posts: 95
Joined: Mon Aug 31, 2009 1:28 pm

Re: Metadonska terapija

Post by tina26 »

ja sada na drugoj temi procitala da je ta drajzerova kaks e vec zove zatvorena, to istina? pogledjte pise na drugoj temi, neznams ad akojoj mogu dati link mkooga zanima....

vojager nisam ja rekla da je bolje ljeciti hcv sa intf ako si na hepu ili texu ili xonu, jer nemogu to reci jer neznam nisma jos bila in intf, pa neznam, jeli, kazem ti tkao su meni rekli, d anije problem ako sam na subu, ap akzem ne vidim zastzo bi onda bio problem met, ako je decko na terpiju intf.uzmao dop, onda se moze i hep, eto smao sam to htijela reci.

beobandit, na kojim to (drugim forumima-sapni mi) , ja smao mogu reci da je uho puno slobodniji i tolerantniji forum od ovog, tmao te nece odmah ispljuvati kao dodes i kazes da si an metu ili xonu, jer ima puno takvih, ima puno ljudi koji su an subutexu cisti godinama vec, i sta i njih treba lincovati jer nisu se izljecili u komunama. bas sam jucer vidjela kamion reto centra, ono veliko pise reci ne nesto... i stanu oni i zicaju me pljugu, bas ono zicaju, e malaaaa das pljugu (ja sam pusila po cesti da, sram me bilo hehe) i ja dam jednu, i oni tri tipa bila, bas ono gledali me ono pohotno fuj (nije ovo da se hvalim brijem d aoni pohotno gledaju i pticu na drvetu ako je znska ptica haha), ja dala, i tmana da cu kernuti oni kao e malaaaa imas jos par, d aimamo za kasnije, ja kazem nemam, jbg kaj cu ja svoje pljuge im davati a ovak i onak pusim dvije kutije na dan treba to podmiriti hehe...ali eto meni i mom oku kolko je iskusno se cinilo da su uslagirani, ono malaaaaaa tak je razvuko uzas, i zjenice male, amrak je bio, bilo oko 6 navecer, necu odgovorno tvrditi da je bio taj koji me zicao uslagiran ali eto menis e cinilo da je.... uglavnom svaka cas onim koji su se tmao skinuli lai ja nebi mogla. svi ti iz komune kazu da smo mi i dalje ovisni koji smo na supstitutu, a oni nisu ovisni i dalje jesu, smao njihova droga je bog, oni smao o tome znaju, sve je u bogu, samo bog, bog, i bog, ne bok nego bog (hehe)

nije ok pljuvati po nicijem nacinu ljecenja, to sam vec pisala jer svako je individua i treba mu nesto drugo i pmaze mu nesto drugo tako da kao sto nema univerzalni ljek za neznam ni ja sta tako nema niti za ovo.....
User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Re: Metadonska terapija

Post by saša-ex »

Ma bili su drogirani sigurno... A i zicali pljuge.
SAMO CEO ŽIVOT...
User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Re: Metadonska terapija

Post by saša-ex »

Beobandit, bilo bi glupo da ne mozemo da suceljavamo razlicita misljenja.
SAMO CEO ŽIVOT...
tina26
Posts: 95
Joined: Mon Aug 31, 2009 1:28 pm

Re: Metadonska terapija

Post by tina26 »

da sasa kolko god ti to ne mogo pojmiti zicali pljuge jesu, lai da su bili drogirani to sam napisalal da s emeni ucinilo, nisam nigdje napisala sigurno su bili drogirani, tako da nemoj da izvrces moje rijeci, kako tebi pase, to nije ok..... uopce tvoja misija ovdje po meni nije ok, citam tamo sto si pisao u temu koja je zakjljucana a tu se spominje, ti se boris protiv supstitucije ali ne nameces nista, kako ne, svaki lai svaki pot na temu supstitucije ti je vrijedanje onoga ko je na supsti. i velicanje boga i reta ili u kojoj si vec komuni bio, dali je to ok, i dali je to pomoc, ja mislim da nije.... a ti naravnos e s amnom ne slazes....

jos nesto sam primjetila na ovom forumu s enemoze rapravljati.... o nicemu jer cim pocne neka rasprava, bez vrijedanja samo rasprava dolazi bog foruma i zakljucava temu, cegas e taj bog boji?????? zasto zakljcava sve temee di zapocne rasprava na temu kako je svak individua za sebe, i nikome nemozes prislno nesto nametnuti, a neki tu samo to rade, pa eto basme zanima, zar nije forum za raspravu a netko zkljucava svaku raspravu.... nije ok... mozda bi jos netko napisao nesto na temu neku koja je zakljucanna, bas bezveze... napisala bi jos nesto ali zurim, kasnije cu...
User avatar
YugoS
Posts: 635
Joined: Tue Apr 21, 2009 1:14 pm

Re: Metadonska terapija

Post by YugoS »

tina26 wrote:...ali eto meni i mom oku kolko je iskusno se cinilo da su uslagirani, ono malaaaaaa tak je razvuko uzas, i zjenice male, amrak je bio, bilo oko 6 navecer, necu odgovorno tvrditi da je bio taj koji me zicao uslagiran ali eto menis e cinilo da je....
A sta ako je momak recimo iz nekog djele bivse nam Yuge,pa ima takav naglasak?!
I to oko zjenica,ne mora znaciti nista.Znam dosta ljudi kojima su zjenice prirodno manje,kao i one koji ma se velike.
Po meni je etiketiranje nekoga ili necega bez da si siguran 100% bez veze,a posebno ako se radi o ozbiljnim stvarima!
narkoman sam al' najlepsi.
AnAna_mo
Posts: 1637
Joined: Tue Aug 26, 2008 3:08 pm
Location: Mostar, BiH

Re: Metadonska terapija

Post by AnAna_mo »

tina26 wrote: jos nesto sam primjetila na ovom forumu s enemoze rapravljati.... o nicemu jer cim pocne neka rasprava, bez vrijedanja samo rasprava dolazi bog foruma i zakljucava temu, cegas e taj bog boji?????? zasto zakljcava sve temee di zapocne rasprava na temu kako je svak individua za sebe, i nikome nemozes prislno nesto nametnuti, a neki tu samo to rade, pa eto basme zanima, zar nije forum za raspravu a netko zkljucava svaku raspravu.... nije ok... mozda bi jos netko napisao nesto na temu neku koja je zakljucanna, bas bezveze... napisala bi jos nesto ali zurim, kasnije cu...
OK Tina znam da smo loše počeli nemoj sad misliti da ti se pravdam ili nešto, nema veze s tobom..
Samo da kažem da se sa ovim gore citiranim slažem.
Zato ja sve manje posjećujem forum, jer mi ide na živce netolerncija, svađe, rasprave do beskaja i prepucavanja.
I mogu vam nabrojati još pet ljdi sa foruma s kojima se čujem na dugi način koji iz isih razloga ne dolaze. Potpuno istih.
Toliko.
Potpis.
Locked