Metadonska terapija

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Locked
User avatar
Al Kaloid
Posts: 57
Joined: Wed Jun 17, 2009 2:22 pm
Location: Beograd

Re: Metadonska terapija

Post by Al Kaloid »

Meni je met pomogao maximalno, kao nijedan lek koji sam probao u mom junk stazu (17 godina).Posto sam probao da se skinem svim mogucim metodama, mnogo puta, svaki je bio manje ili vise bezuspesan i na kraju je preostala samo supstitucija ( metadon ).Taj lek je uspeo da me skloni sa ulice, sprecio me je da ponovo zaglavim robiju i uspeo sam da nabacim 10- ak kg, a da ne pominjem koliko se psihicki osecam bolje. U svakom slucaju preporodio sam se, to je bas onaj osecaj koji mi je nedostajao tako dugo, to je lek mog izbora!
pejaaa
Posts: 55
Joined: Fri Jan 16, 2009 3:22 pm

Re: Metadonska terapija

Post by pejaaa »

Al Kaloid wrote:Meni je met pomogao maximalno, kao nijedan lek koji sam probao u mom junk stazu (17 godina).Posto sam probao da se skinem svim mogucim metodama, mnogo puta, svaki je bio manje ili vise bezuspesan i na kraju je preostala samo supstitucija ( metadon ).Taj lek je uspeo da me skloni sa ulice, sprecio me je da ponovo zaglavim robiju i uspeo sam da nabacim 10- ak kg, a da ne pominjem koliko se psihicki osecam bolje. U svakom slucaju preporodio sam se, to je bas onaj osecaj koji mi je nedostajao tako dugo, to je lek mog izbora!
tebi je dobro sto si sklonjen sa ulice i drzavi jos bolje, s tim se slazem! a sta mislis posle 17 dina junk staza koliko ti je jos vremena ostalo da uzimas metadon, pre nego sto ti se raspadne i to malo jetre, bubrega i mozga sto ti je ostalo?
User avatar
Boban
Posts: 1536
Joined: Fri Aug 03, 2007 12:01 pm
Location: Vojvodina

Re: Metadonska terapija

Post by Boban »

Ljudi sustitucija nije nikakvo resenje shvatite to.Ona ti je fazon "ajde da se drogiram da ne moram misliti i patiti se toliko".Ropstvo je matori kad se moras cimati po terapiju 2 puta nedeljno i jos cekati.Zar nije bolje kada si slobodan i nisi obavezan za nista???I nije tacno da nekom bas treba supstitucija svako moze bez nje samo da hoce i zeli.Pustite te djankaroske price po gajbama.Pozdrav i svako dobro.
User avatar
Tužna
Posts: 613
Joined: Thu Apr 20, 2006 8:29 pm

Re: Metadonska terapija

Post by Tužna »

BOBAN wrote:Ljudi sustitucija nije nikakvo resenje shvatite to.Ona ti je fazon "ajde da se drogiram da ne moram misliti i patiti se toliko".Ropstvo je matori kad se moras cimati po terapiju 2 puta nedeljno i jos cekati.Zar nije bolje kada si slobodan i nisi obavezan za nista???I nije tacno da nekom bas treba supstitucija svako moze bez nje samo da hoce i zeli.Pustite te djankaroske price po gajbama.Pozdrav i svako dobro.
Slažem se.
User avatar
Al Kaloid
Posts: 57
Joined: Wed Jun 17, 2009 2:22 pm
Location: Beograd

Re: Metadonska terapija

Post by Al Kaloid »

Svako ima pravo na svoj izbor i na svoje misljenje, ali ja jednostavno nisam imao ni najmanju neprijatnost u bilo kom smislu od kada sam na terapiji. Sto se tice "raspadanja jetre, bubrega" i ostalih stvari tu je moj doktor da me uputi i posavetuje tako da mi je zdravstveno stanje i vise nego zadovoljavajuce. Jedno je zloupotreba meta i ostalih lekova koje ti lekar nije prepisao, a potpuno drugacije drzati se svoje terapije.
User avatar
davor
Posts: 403
Joined: Wed Jul 04, 2007 8:32 am
Location: Sarajevo

Re: Metadonska terapija

Post by davor »

Samo jedno pitanje kratko,imas li namjeru da se skidas i sa metadona?
Najbolje stvari u zivotu su besplatne!
User avatar
Boban
Posts: 1536
Joined: Fri Aug 03, 2007 12:01 pm
Location: Vojvodina

Re: Metadonska terapija

Post by Boban »

Al Kaloid wrote:Svako ima pravo na svoj izbor i na svoje misljenje


Znam,zato nam je i ovako kako nam je matori...Pozdrav
User avatar
Al Kaloid
Posts: 57
Joined: Wed Jun 17, 2009 2:22 pm
Location: Beograd

Re: Metadonska terapija

Post by Al Kaloid »

Naravno da bih voleo da se jednom u potpunosti sredim i ne budem vezan ni za kakvu supstituciju, ali stvarno mi je potrebno da se psihicki jos neko ( neodredjeno ) vreme iskuliram. Vec sam nekoliko godina na metu (iskljucivo), tako da mi prija da na njemu i ostanem jos neko vreme dok se maximalno ne sredim. Mnogo lsd-a,raznih opijata i svega ostalog napravilo je bas velike posledice na psihu, pa mi bas zato i odgovara odrzavanje da se malo spustim na zemlju.
User avatar
davor
Posts: 403
Joined: Wed Jul 04, 2007 8:32 am
Location: Sarajevo

Re: Metadonska terapija

Post by davor »

Razumijem to sto govoris i kontam to ,najgore od svega sto se tice meta je to sto se ljudi godinama zavuku u njega ..ja bi rekao zacahure se nekako sa tim metadonom i za njih vrijeme bukvalno stane ,na neki nacin stojis u mjestu a vrijeme ti prolazi..Nedopustas nikome da ti nista kaze i na neki nacin se zadovoljis sa tim,kao sto kaze corba:imam svoj mali svijet i oko njega KINESKI ZID..Ono sto evo ja mislim o svemu tome mozda cak i nije ni vazno koliko je vazno da ti pocnes na neki nacin pokusati da prihvatas savjete i pomoc od ljudi koji su prosli kroz sve to i danas su totalno cisti,ti kazes da si vec par godina na metu ,neces se nikad maximalno srediti dok se neskines sa metadona..U mom slucaju ja sam tek nesto poceo da kontam i kako je tesko i kako je lako bez droge tek onda kad sam morao skroz da se skinem i to na suho u komuni i kad u meni nije vise bilo nicega,tek onda se suocis sa samim sobom,ali otom potom...Gledam i danas neke drugove bivse ili sadasnje neznam vise kako da ih nazovem kojui su vec godinama na terapiji i zivot im se bukvalno sveo na ovo:jutro ustajanje terapija,poslije toga kafica novine i neka suplja prica izmedu njih i to je sve..Hocu da ti kazem ovo zapitaj se da li hoces da to bude plafon svega onoga sto si postigao u zivotu ;jutro ustajanje terapija,novine ,kafica...............
Najbolje stvari u zivotu su besplatne!
User avatar
Boban
Posts: 1536
Joined: Fri Aug 03, 2007 12:01 pm
Location: Vojvodina

Re: Metadonska terapija

Post by Boban »

Al Kaloid wrote: Mnogo lsd-a,raznih opijata i svega ostalog napravilo je bas velike posledice na psihu, pa mi bas zato i odgovara odrzavanje da se malo spustim na zemlju.


E moj alkaloid to sto pricas nije nikakav razlog za metadon.Ja sam dobio tesku ps. bolest od gore navedenog pa nisam na metadonu.Razlog tvoje supstitucije je u tome sto ne zelis da prestanes da se drogiras i to je to.Ali to je tvoja stvar,samo sam hteo da opovrgnem ovo gore navedeno.Pozdrav
Locked