Metadonska terapija

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Locked
User avatar
Boban
Posts: 1536
Joined: Fri Aug 03, 2007 12:01 pm
Location: Vojvodina

Re: Metadonska terapija

Post by Boban »

tina26 wrote:ja sada na drugoj temi procitala da je ta drajzerova kaks e vec zove zatvorena, to istina? pogledjte pise na drugoj temi, neznams ad akojoj mogu dati link mkooga zanima....

beobandit, na kojim to (drugim forumima-sapni mi) , ja smao mogu reci da je uho puno slobodniji i tolerantniji forum od ovog, tmao te nece odmah ispljuvati kao dodes i kazes da si an metu ili xonu, jer ima puno takvih, ima puno ljudi koji su an subutexu cisti godinama vec, i sta i njih treba lincovati jer nisu se izljecili u komunama. bas sam jucer vidjela kamion reto centra, ono veliko pise reci ne nesto... i stanu oni i zicaju me pljugu, bas ono zicaju, e malaaaa das pljugu (ja sam pusila po cesti da, sram me bilo hehe) i ja dam jednu, i oni tri tipa bila, bas ono gledali me ono pohotno fuj (nije ovo da se hvalim brijem d aoni pohotno gledaju i pticu na drvetu ako je znska ptica haha), ja dala, i tmana da cu kernuti oni kao e malaaaa imas jos par, d aimamo za kasnije, ja kazem nemam, jbg kaj cu ja svoje pljuge im davati a ovak i onak pusim dvije kutije na dan treba to podmiriti hehe...ali eto meni i mom oku kolko je iskusno se cinilo da su uslagirani, ono malaaaaaa tak je razvuko uzas, i zjenice male, amrak je bio, bilo oko 6 navecer, necu odgovorno tvrditi da je bio taj koji me zicao uslagiran ali eto menis e cinilo da je.... uglavnom svaka cas onim koji su se tmao skinuli lai ja nebi mogla. svi ti iz komune kazu da smo mi i dalje ovisni koji smo na supstitutu, a oni nisu ovisni i dalje jesu, smao njihova droga je bog, oni smao o tome znaju, sve je u bogu, samo bog, bog, i bog, ne bok nego bog (hehe)


Kao ti sada da das doprinos beobanditu i ostaloj ekipi sa svojom bespomucnom lazi.Pa ti kva -kva ne znas posteno ni da pises.Zasto lazes da su ti momci iz reta trazili pljuge???Nije ti to potrebno da bi dobila neki verbalni sukob ili doprinela svojoj strani.Koristi adute koji su istiniti, ako zelis vec da ojacas svoju stranu.Ja sam mislio da je ovde razmena misljenja ili suocavanje misljenja u pitanju a ne koriscenje"laznih aduta" da bi se dobilo na tezini bljuvotine u kesi.
AnAna_mo
Posts: 1637
Joined: Tue Aug 26, 2008 3:08 pm
Location: Mostar, BiH

Re: Metadonska terapija

Post by AnAna_mo »

A kako ti možeš biti siguran da oni nisu tražili cigare?
Potpis.
User avatar
YugoS
Posts: 635
Joined: Tue Apr 21, 2009 1:14 pm

Re: Metadonska terapija

Post by YugoS »

AnAna_mo wrote:A kako ti možeš biti siguran da oni nisu tražili cigare?
Ote mi "rijec" iz usta.

Ana,isti slucaj i kod mene,mozda nesto vise ljudi u pitanju,ali svaki je dragocjen.

Ja jos nesto pisem i nadam se da ce neke stvari doci na svoje.

Svima drugarski pozdrav.
narkoman sam al' najlepsi.
User avatar
anfakabl
Posts: 898
Joined: Thu Jul 30, 2009 2:07 pm

Re: Metadonska terapija

Post by anfakabl »

ajoj brate mili, koja priča! Pa šta ako su tražili cigare ili nisu, kao sad je to neki događaj?
Škrtice i baksuzi nisu mi omiljeni ljudi.
Sad će BeoFašista da kaže da je to zato što su na metadonu :)
Tina se kao bori protiv predrasuda, ahahaha, a puna istih i to svakojakih.
Isti ljudi, koji urlaju ovde na sav glas da je ovo tema o metadonu, provlače neke smešne zgode, o teorijama zavere da ne pričam.
Jadni oni, svi su protiv njih.
E ljudi, aj malo oladite i popustite, da ne cvile više. Da čujemo konačno koju konstruktivnu o metadonu.
all that I want is to play
User avatar
Boban
Posts: 1536
Joined: Fri Aug 03, 2007 12:01 pm
Location: Vojvodina

Re: Metadonska terapija

Post by Boban »

...eto jednostavno znam...
tina26
Posts: 95
Joined: Mon Aug 31, 2009 1:28 pm

Re: Metadonska terapija

Post by tina26 »

jugo mislim d ami moj narkomanski staz koji je poduzi daje za pravo da ocijenim kada netko ima naglasak a kada prica uslagirano, jer neznam niti jedan naglasak ljepe nase koji zvuci uslagirano. zicali pljugu jesu, to sigurno a opet ponavljam dali su bili uslagirani ili ne to necu i nisam sa sigurnoscu tvrdila,a vi se uvatili (naravno oni koji su iz reta koji su zagovornici reta kojima je bilo koja rijec protiv reta ko da si im opsovao majku....) ko da sma ja sada rekla da gan im je virio iz ruke, ja sma samo napisala eto zgodu jednu koja je isla u prilog tome da eto oni koji tu toliko velicaju komune da i mendu nijima ima onih tolko ne svetih, danas sam bila na odjelu, gore majka i sin, sin pusio travu, ona ga posalal u komunu jer se uplasila, neznam u koju, tamo on saznao za subutex, pobjego od tamo, i sada doso na odjel da oces ubutex a tip nikada bio na horsu, nago smao pusio traqvu, zamislitite to, neznam jesu mu dali ja sam vec bila otisla.ja ne zelim pljuvati po komunama (kao sto neki pljuju po supstituciji i eto misja im je na forumu odvratiti ljude od supst. i anravno d aidu u komunu po mogucnosti u onu u kojoj je doticni koji savjetuje bio ejr ta je najbolja, uvijek je ona u kojoj si ti bio najbolja), nego samo eto ja nisam za komune, to otvoreno kazem, ako nekome pomaze super, meni nije, ali ne pljujem i ne vrijedam nikog ko ide u komunu, ili je bio, dok mene koja sam na supst.vrjedaju tu bez beda, ali dobro. a oni koji su se osjetili przvani (pa vrijedaju mene da neznam pisati, to je njihov problem sto su se osjetili prozvani)

ana forum i je da se raspravlja ali bez vrijedanja sto je ne ovom forumu ocito je nemoguca misija,jer pojedinci uvijek vrijedaju kada s ene velica njihovo, i kada se ne slaze sa njihovim misljenjem, pa kako ti to moze ici na zivce, sto dolazis na forum ako ti ide na zivce rasprave, kada forum i je za to, to sto ti prepucavanja idu na zivce to ok, ali rasprava o necemu normalna potkrjepljena cinjenicama i argumentima (kojih morate priznati vojager ziasta ima,s to god on pricao, ima argumente, da potkrijepi svaku svoju rijec, sada dali se neki slazu ili ne to je njihova stvar ali vrijedati ga nije ok) je po meni sasvim normalna na forumu bilo koje vrste....
tina26
Posts: 95
Joined: Mon Aug 31, 2009 1:28 pm

Re: Metadonska terapija

Post by tina26 »

i da bobane odkud znas da lazem, sto ako ne lazem ili si ti toliko uvijeren da ja lazem, i sirim lazi.

a anfakabl (divan nick nema sta) zasto nebi napisala neku smjesnu zgodu???? to ti smeta, zasto????? smjesna i istinita zgoda, onda ce ti i ova sa odjela isto isugrno jako jako smetati, jadna ti, mozda bolje da uopce ne citas onda ha
User avatar
Boban
Posts: 1536
Joined: Fri Aug 03, 2007 12:01 pm
Location: Vojvodina

Re: Metadonska terapija

Post by Boban »

tina26 wrote:u i eto misja im je na forumu odvratiti ljude od supst. i anravno d aidu u komunu po mogucnosti u onu u kojoj je doticni koji savjetuje bio ejr ta je najbolja, uvijek je ona u kojoj si ti bio najbolja), nego samo eto ja nisam za komune, to otvoreno kazem, ako nekome pomaze super, meni nije, ali ne pljujem i ne vrijedam nikog ko ide u komunu, ili je
.
Misija hahahah nije misija tina u pitanju i nije sve tako generalizovano.Nedavno se desio slucaj na forumu gde je covek koji je na supstituciji ubedio coveka koji je bio cist da je to lek ubedio je i njegove roditelje zajedno sa njim i ovaj se navukao na supstitut a bio je cist.Kamoli srece da je otisao u komunu.I pljujes tina po komunama pljujes tako jer lazes da su ljudi iz reta zicali pljuge od tebe i doslovno si citirala kako su te pitali.Sramota.
User avatar
hina
Posts: 2
Joined: Sat Sep 01, 2007 11:23 pm

Re: Metadonska terapija

Post by hina »

tina26 wrote:i da bobane odkud znas da lazem, sto ako ne lazem ili si ti toliko uvijeren da ja lazem, i sirim lazi.
lazes definitivno. kako nisam ja naletila na kamion reta nego upravo ti sa svojom pljugom.
I Wandered Lonely as a Cloud.
User avatar
Zona Sumraka
Posts: 1552
Joined: Fri Apr 15, 2005 10:50 pm
Location: SA/USA

Re: Metadonska terapija

Post by Zona Sumraka »

e pricajte vi sta hocete, ali ja sam cula i to iz pouzdanih izvora da u retu postoje seminari za zicanje i pohotno blejanje...
Locked