Metadonska terapija

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
Tužna
Posts: 613
Joined: Thu Apr 20, 2006 8:29 pm

Post by Tužna »

Veliki broj lekara danas smatra da izbor za lečenje heroinske zavisnosti tim lekom, predstavlja aplikaciju metadona,NAJČEŠĆE TRAJNU ZA CEO ŽIVOT!
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Post by sunrise »

Tuzna, sve stoji ovo sto si rekla (osim za kostanu srz :) , pitala sam doktora kaze "haram jok!". Moze biti i to istina samo da on ne zna, uostalom nije ni bitno nego se malo zezam.
To sto kazes, ono doktor ti predlaze metadon a ti se pitas, zasto pa nisam ja jos do tud stigla??? Tako nekako sam i ja mislila. No, za tebe ili mene, koji uzimamo 10god koje smo se mali milijon puta skidale, pa sta da ti kaze doktor, nece ti valjda dati neki tramal i apaurin i pici kuci? Ne ide stara!
Ekipa ostaje na metadonu po cijeli zivot jer im se ne skida, ok im je, i plus mogu uzeti dop uz to (a na sub bas i ne) i boli ih k. No, ako si ti stavis cilj da ce ti metadon biti sredstvo da dodjes do cilja, onda se tako i ponasaj u svakom pogledu terapije i zivota i pici po planu.
Ja cu se spustit do 5mg ili do nule pustit cu se maksimalno, koliko bude potrebno da me kriza dobro opere i prebaciti cu se na subutex. Tako su se dosta njih skinuli, uz minimalne bolove a onaj period na metadonu nek ti posluzi da si organiziras zivot te da vidis da moze sve,jos i bolje bez dopa.
Meni ne pada na pamet, ni pod razno, zadrzavanje na metadonu, nije ni 21 dan a ni 6 mjeseci met. nego ce biti neka sredina, 3 mjeseca najvise. I za mene je to ok. Jebi ga, nakon 10 god dopa, ne zelim furati pocetnicke spike i 21 dan jer nisam bila dovoljno sigurna u sebe. A sad zelim biti potpuno stabilna na metadonu i ici po planu i uopce ne sumnjam da necu uspjeti u tome.Pomalo ali sigurno, oprezno. Ipak imam 29god a bilo bi lijepo da me za dvije godine neko dijete zove mamom i biti njemu cijeli svijet a familija moj svijet!
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Post by Voyager »

Ja evo, posle neuspelih pokusaja, posle posecivanja Drajzerove odakle sam izleteo posle 10 minuta (kreteni), posle placanja jedne bocice Metadona 55 evra i koja mi je trajala 2 dana, zakazao sam sastanak sa Dr.Bukelicem. Lepo lagano, da ja krenem do detalja da istrazim sta je to sto mene od moje 15-te godine tera na opijate tipa Valoron, Trodon, Heroin, Morfijum, Dilaudid, itd...
I naravno, covek ce mi obavezno dati Metadon kako bih za vreme terapije mogao normalno da funkcionisem i radim posao koji radim.
Nadam se da ce biti okay i da cu uspeti.
Mislim, jest da je skupo i da za te pare koje cu dati za samo jedan dan tamo mogu da kupujem mic dopa dnevno, mislim da se isplati, jer covek je posvetio svoj zivot istrazivajuci narkomaniju.
Nije kao oni "mehanicari" tamo u Drajzerovoj koji jedva cekaju da te skinu s' k**ca !
Titanik1

Post by Titanik1 »

Pozdrav!Nema se tu sta puno raspravljati!LIJEK za heroin je metadon i subotex,i nista drugo,a ko god da tvrdi drugacije,jako mnogo,puno se vara u tim svojim tvrdnjama.Naravno,lijekove treba uzimati po proceduri,onako kako doktor propise,volja,zelja,karakter,nova sredina,i zasigurno ce lijecenje napredovati,a s vremenom se teratpija ,lagano,neprimjetno smanjivati.Evo,tek 4.mjesec,ali volja je tu!
User avatar
Fanatik
Posts: 1216
Joined: Sun Apr 17, 2005 12:29 pm
Location: Sarajevo
Contact:

Post by Fanatik »

Buraz bogami ces se namuciti dok nekim ljudima ne objasnis da je za nas (NEKIMA) METADON LIJEK.Ja to pokusavam ima evo 3 godina.
Titanik1

Post by Titanik1 »

Ne razumijem kako ne razumiju,ali,razumjet ce!
User avatar
Fanatik
Posts: 1216
Joined: Sun Apr 17, 2005 12:29 pm
Location: Sarajevo
Contact:

Post by Fanatik »

Evo moj savjet, buraz najpametnije je da kad vidis da se raspravljaju o tome, samo zaobices tu temu.Jarane zivce ces pojesti, pa ne mozes nekima objasniti, djaba.
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Post by Voyager »

Ma tripovanje !
To je taj staromodan kontroverzni stav o Metadonu !
Evo, ja bio na istom 2 nedelje, po 180 kapi (60mg) dnevno i pre 10 dana se spustio na 0mg. No, izgleda da cu morati da nastavim sa Metadonom, bas mi nije bilo dovoljno samo 2 nedelje.
Ali iskreno, Metadon mi je pomogao da se organizujem, da saberem sve sto sam uradio i sve sto nisam, znaci extra extra !!
I nije Metadon dva puta jaci od heroina, nego je dva i po puta jaci od Morfina !
Slezem se da je zajebano skinuti se sa hepa, ali brate, spaslo me je, spaslo me je ! Dva dana pred odlazak u kliniku toliko sam vec rokao, maltene sam overio od dopa, znaci da nije Metadona, ko zna...
Kad sam se pojavio u kliniku, bio sam totalno sjeban, rasturen, podocnjaci, bled, izgubljen i dobio sam vec upalu nerava u nogama (koju sam srecom sredio vitaminom B). Evo me sada, zahvaljujuci Metadonu, ja sam nabacio kile, ponovo imam okay ten i sve ostalo.
User avatar
Fanatik
Posts: 1216
Joined: Sun Apr 17, 2005 12:29 pm
Location: Sarajevo
Contact:

Post by Fanatik »

Isto tako, prije nego sto cu na detoks otici ja sam owerio 2 puta u 2 dana.Mislim da me nebi bilo 100 posto.
ZATO , HVALA LIJEKU METADONU NA SPASENOM ZIVOTU!!!!
User avatar
Jeca
Posts: 299
Joined: Fri Dec 09, 2005 7:03 am
Location: Srbija

Post by Jeca »

I ja tvrdim METADON JE LEK , AKO SE PIJE U PROPISANIM KOLICINAMA!
I meni je SPASAO ZIVOT I HVALA MU!!!
To je moj licni stav i ne nameravam druge u to da nabedjujem. Opet, nije sve za svakoga.... onaj sto nije u stanju da ga pije terapijski, za njega onda metadon jeste DROGA ali je pre svega LEK i napravljen je za lecenje a ne za drogiranje. Ma cuj, i kakav je to rad od meta uopste? Nema euforije.Opste je poznato da su ti sastojci koji dovode do lagode i euforije odavno izbaceni iz metadona.
Locked