Metadonska terapija

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Locked
User avatar
Al Kaloid
Posts: 57
Joined: Wed Jun 17, 2009 2:22 pm
Location: Beograd

Re: Metadonska terapija

Post by Al Kaloid »

U poslednjih 17 godina sam pokusavao da se skinem svim mogucim vidovima terapija.Toliko sam novca ostavio lekarima da ni sam ne znam vise. Bio sam kao pas navucen na hors, caj, valoron, met. Tada sam i najvise puko psihicki jer sam u zatvoru morao da se skidam na suvo sa svega ovoga. Posto je sve to ostavilo traga na psihi, kaznu sam jedva pregurao, odlucio sam se na odrzavanje. Od kada sam samo na metu sve je krenulo na bolje. Imam normalnu devojku, promenio sam drustvo i osecam se odlicno. Kada budem osetio da mogu da smanjujem terapiju to cu polagano i da cinim. Moje misljenje je da je metadonska terapija najhumanija u odnosu na ostale!
User avatar
Boban
Posts: 1536
Joined: Fri Aug 03, 2007 12:01 pm
Location: Vojvodina

Re: Metadonska terapija

Post by Boban »

a koje to ostale prijatelju???Najhumanija :lol:
User avatar
Al Kaloid
Posts: 57
Joined: Wed Jun 17, 2009 2:22 pm
Location: Beograd

Re: Metadonska terapija

Post by Al Kaloid »

Humanija u odnosu na simptomatsku terap. koju sam dobijao pre vise god. u Drajzerovoj (nuzinan, largaktil, leponex,loram, flugalin,katapresan...) i koja se jos uvek daje pri "lecenju" pre bih rekao sizofrenije nego narkomanije (ne znam da li ti je poznat osecaj kada u krizi dobijes saku ovih lekova)!? Zatim u odnosu na terap. u gomili privatnih klinika gde ti uzmu gomilu para npr."Lorijen", tamo dobijas slicne lekice kao u Drajz. samo sto se ne mase nesto neuroleptika, vec idu na foru spustanja pritiska i nekih kao novijih hipnotika (stilnox) i da ih ne reklamiram vise, u glavnom naplate ti 30 puta vise nego sto lek vredi a nema ucinka, i dalje si u krizi samo se osecas kao zombi, dodje ti da se ubijes!!! Prosao sam sve moguce privatne klinike i jedino sto mi je nesto kao pomogao suboxone (odrzavanje),ali mi nesto u njemu nije odgovaralo pa sam na kraju posle svega zavrsio na metadonu i od tada je sve na svom mestu.
User avatar
Boban
Posts: 1536
Joined: Fri Aug 03, 2007 12:01 pm
Location: Vojvodina

Re: Metadonska terapija

Post by Boban »

Al Kaloid wrote:Humanija u odnosu na simptomatsku terap. koju sam dobijao pre vise god. u Drajzerovoj (nuzinan, largaktil, leponex,loram, flugalin,katapresan...) i koja se jos uvek daje pri "lecenju" pre bih rekao sizofrenije nego narkomanije (ne znam da li ti je poznat osecaj kada u krizi dobijes saku ovih lekova)!? Zatim u odnosu na terap. u gomili privatnih klinika gde ti uzmu gomilu para npr."Lorijen", tamo dobijas slicne lekice kao u Drajz. samo sto se ne mase nesto neuroleptika, vec idu na foru spustanja pritiska i nekih kao novijih hipnotika (stilnox) i da ih ne reklamiram vise, u glavnom naplate ti 30 puta vise nego sto lek vredi a nema ucinka, i dalje si u krizi samo se osecas kao zombi, dodje ti da se ubijes!!! Prosao sam sve moguce privatne klinike i jedino sto mi je nesto kao pomogao suboxone (odrzavanje),ali mi nesto u njemu nije odgovaralo pa sam na kraju posle svega zavrsio na metadonu i od tada je sve na svom mestu.


Istina je to,ali mislim da kad covek odluci da se skida nije mu potrebna nikakva klinika i ostala sranja,supstitucije godinama,przenje mozga i ostalo.Kad doista odluci da se skida tek tada je svestan sranja u kojem se nalazi i nista ga nece spreciti da se skine.Dokle god postoji i trunka zelje za drogiranjem, dzaba svesnost da to nije dobro i dzaba sagledavanje realnih cinjenica.Dela su bitna.Tacno znam taj osecaj u grudima kao da dajes nesto najmilije iz srca bez obzira sto te patilo, ali sloboda je veca radost.Nikada necu moci pravdati metadon kao lek jer on ne leci,on te smrzne drzi u mestu.Ne postoji ni carobna pilula.Pa ko voli ne izvoli.Pozdrav i svako dobro.
User avatar
Al Kaloid
Posts: 57
Joined: Wed Jun 17, 2009 2:22 pm
Location: Beograd

Re: Metadonska terapija

Post by Al Kaloid »

Bobane, da li mozes iskreno da mi odgovoris na jedno pitanje? Jesi li nekada bio neko duze vreme na metu ili eventualno na odrzavanju? Pitam te ovo cisto da znam da li o metu pricas iz svog ili tudjeg iskustva? Pozdrav iz BG-a!
User avatar
Boban
Posts: 1536
Joined: Fri Aug 03, 2007 12:01 pm
Location: Vojvodina

Re: Metadonska terapija

Post by Boban »

Bio sam na metu tri godine otisao u komunu na 50mg metadona i dve litre caja.Skinuo sam se na suvo tamo.Kenjao u krevet i padao u nesvest.Ne pokusavam ja tebe nesto kinjiti brate samo zelim da kazem da te price tipa:"neko ne moze bez metadona" i ostale gluposti ne piju vode.A ovo sve pricam iz svog i tudjeg iskustva mene i ljudi koje sam sretao u komuni koji su bili jos duze na metadonu i koji su sada ok tako da...sve se moze kad se hoce.Pozdrav
dragoljub
Posts: 13
Joined: Wed Jun 24, 2009 3:50 pm

Re: Metadonska terapija

Post by dragoljub »

metle kako ih ja zovem....
pošto sam se skidao treći put od heroina, od trodona bez uspeha da ne nabrajam.... bilo mi je muka da prolazim kroz krizu... čuo za metle i krenuo sa tim što sam počeo da smanjujem kako to i treba da bude... nisam ostao na održavanju već mi je bio cilj da što bezbolnije izadjem iz krize... moja asistent moja verenica je dobila bočicu i počela sa doziranjem i smanjivanjem...

ovo bi vam koristilo ako bi ste to što sam ja hteo... da ne kenjam u krevet da skačem po pola metra u toku noći a da sve kraje što kraće i da ja mogu da osvanem da nemam nikavu krizu ( sem psihičke ) i da krenem da sređujem mozak čist.

jedna boca ima 300 kapi ili ti već ako se nevaram 300 ml... možda grešim bitno pisaću u kapima...
bio sam navučen na 2-3 grama dnevno na nos... bilo mi je dosta 30 kapi da nemam krizu...
prvi dan sam uzeo 30 kapi , a drugi 28.....

već treći dan sam popio 15 manje ! ! ! tako da sam već peto jutro bio čist... tako da jedna boca koja kod nas na ulici košta 3.500 din možeš da se bez ikakvih problema skineš samo da nisi alav i da se ne treskaš prko toga ... moj recept bi bio... tabla bensendina i tabla blokatora u džep, devojku ili momka pod ruku u nedostatku pomoćiće ti strejt drug i drugarica daš mu u ruke sve supstance i krenete na more npr, planinu, kampovanje odsečen od civilizacije na 10 dana.... tako da možete da budete čisti posle 5 dana... još 5 dana čišćenja od metadona.. ako ne može da se spava popije se jedan bensendin od asistenta, u toku dana ako je dosadno i već kopa rovac može pomoći travica ali se može i bez toga uz čašicu domaće rakije ( naravno nikako preko bensendina) a može se i bez rakije ...kad dodje dan povratka saputnik ti izdrobi tabletu blokatora ti je lepo popiješ i odeš u civilizaciju.. na dalje ... znate i sami...po potrebe psihijatru po što blaže lekove i samo priroda travke i ščajevi.... ja sam bio navućen 3 put i treći put trajalo je 2 godine količina : 5g sam kupovao svaki drugi dan... pa vi vidite .... od metadona se skida opušteno ako si pametan i ne piješ ih kao vodu....
User avatar
no ground
Posts: 3
Joined: Mon Jun 29, 2009 11:12 am

zivi brzo umri mald (?) zivi sporo umri star

Post by no ground »

ovako ljudi ocu reci nesto met nije toliko los kao sto kazu ako se pitam ja on je super ali pitanje je drugo ak voli neko da se spusti od her' i zeli krenuti kao nekim normalnim stazama da zivi i oseca sta se sve desava oko njjega ok svako ima svoj put ja se radujem kad cujem da ima ljudi za koji her proslost kao sto i u sve znaci dali je jelo dali je pice sto da je ako je roba losa ondak moze samo da bude loso po sve ali kao sto je met da kazemo do nekle cist ali cistiji je od her mnogo vise sto znaci da kvalitet je taj a kad se neko hrani kvalitetno ondak taj tip je ok jel to bi bilo za to ali evo moja prica je duga kao kod svih vas ja se drogiram 14g punih imao sam mozda pauzu ne vise od 4-5 dana i kad sam resio da se spustim od to sranje normalno pokuso sam sa nekim tabletama ali bilo je strava znaci proveo sam jedan dan kuci u sutra odma na met kad sam dobio met taj dan bilo je super novi covek jes nije filing kao her ali postepeno je dobilo ono sto je trebalo i sta se desava bio sam na metu 5meseci i sta se desava samnom nisam tako naviko da zivim da budem 24 sata full mozda sam i prtero tad u metu al mislim da nisam ako uzmem manje nemogu d aizdrzim svasta se desava samnom za tih 5msc mislio sam da cu puci tada sam razmislio da prekinem i sa metom vec sam bio proso krize i nekako sam bio jak mislio sam da sam jak da ostvim prekino sam met da unasam bilo je neka kriza sd neznam kako da kazem bilo je nesto ali moglo je se izdrzati takoj je bilo nekih 4 dana ali kad sam prestao znaci posle 2 dan ne unosenja meta u mene i tada sam uzo normalno her' i sada od taj dan ne uzimam vise meta mogu po nekad vikendom da uzmem her ili meta ali u okviru d se zadovoljim samo onako ne koliko sam zedan razumete me mogu reci samo da se sada imam mnogo bolji zivot no pre gagu pusim skoro svaki drugi dan ali samo kad idem negde da se opustim sa drugovima ili bilo gde da bi mogo film da vozim ali ne kako sto je bilo ranije dali se desav nesto ili ne bitno da se ufukamo nije to to ja nisam protiv drogama bas ili pa meta ja sam protiv nasrtljivosti alcnost i ne zadovoljstvo ........
User avatar
bojanol
Posts: 2268
Joined: Sat Jan 20, 2007 11:16 am
Location: V O J V O D I N A
Contact:

Re: Metadonska terapija

Post by bojanol »

Ti bi bio super momak, ali kad bi stavio koji zarez, tačku...
pejaaa
Posts: 55
Joined: Fri Jan 16, 2009 3:22 pm

Re: Metadonska terapija

Post by pejaaa »

no ground wrote:ovako ljudi ocu reci nesto met nije toliko los kao sto kazu ako se pitam ja on je super ali pitanje je drugo ak voli neko da se spusti od her' i zeli krenuti kao nekim normalnim stazama da zivi i oseca sta se sve desava oko njjega ok svako ima svoj put ja se radujem kad cujem da ima ljudi za koji her proslost kao sto i u sve znaci dali je jelo dali je pice sto da je ako je roba losa ondak moze samo da bude loso po sve ali kao sto je met da kazemo do nekle cist ali cistiji je od her mnogo vise sto znaci da kvalitet je taj a kad se neko hrani kvalitetno ondak taj tip je ok jel to bi bilo za to ali evo moja prica je duga kao kod svih vas ja se drogiram 14g punih imao sam mozda pauzu ne vise od 4-5 dana i kad sam resio da se spustim od to sranje normalno pokuso sam sa nekim tabletama ali bilo je strava znaci proveo sam jedan dan kuci u sutra odma na met kad sam dobio met taj dan bilo je super novi covek jes nije filing kao her ali postepeno je dobilo ono sto je trebalo i sta se desava bio sam na metu 5meseci i sta se desava samnom nisam tako naviko da zivim da budem 24 sata full mozda sam i prtero tad u metu al mislim da nisam ako uzmem manje nemogu d aizdrzim svasta se desava samnom za tih 5msc mislio sam da cu puci tada sam razmislio da prekinem i sa metom vec sam bio proso krize i nekako sam bio jak mislio sam da sam jak da ostvim prekino sam met da unasam bilo je neka kriza sd neznam kako da kazem bilo je nesto ali moglo je se izdrzati takoj je bilo nekih 4 dana ali kad sam prestao znaci posle 2 dan ne unosenja meta u mene i tada sam uzo normalno her' i sada od taj dan ne uzimam vise meta mogu po nekad vikendom da uzmem her ili meta ali u okviru d se zadovoljim samo onako ne koliko sam zedan razumete me mogu reci samo da se sada imam mnogo bolji zivot no pre gagu pusim skoro svaki drugi dan ali samo kad idem negde da se opustim sa drugovima ili bilo gde da bi mogo film da vozim ali ne kako sto je bilo ranije dali se desav nesto ili ne bitno da se ufukamo nije to to ja nisam protiv drogama bas ili pa meta ja sam protiv nasrtljivosti alcnost i ne zadovoljstvo ........

tesko ga pratiti... vutra svaki drugi dan ce ti "puno pomoci" da sredis svoj napaceni mozak. ali moras malo da mixujes i s drugim gudrama, to je stari recept za uspeh!
Locked