Metadonska terapija

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Locked
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Re: Metadonska terapija

Post by sunrise »

cuj njega 50%

kao sto rece Sgt, kod nas je od 5-7 a kad dodje greskom malo bolja roba ekipa crkava redom
a kad bi kojim slucajem 50 bilo u igri, :-D nemam pojma koji bi pokolj nastao
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
User avatar
Sagitarius
Posts: 1189
Joined: Mon Dec 26, 2005 2:07 pm

Re: Metadonska terapija

Post by Sagitarius »

Najmorbidnija pojava na narko-sceni,je kad neko overira,ekipi je prvo pitanje:"U koga je sredio?"
User avatar
mise en place
Posts: 439
Joined: Wed Oct 26, 2005 5:16 pm
Location: banja luka

Re: Metadonska terapija

Post by mise en place »

Moj prika P. pao prije neki mjesec i na sudjenju citaju bukvicu..vec mozesh..
28 g. de heroina de puresa 16%,i to je bomba coko.
Mislim da ga ima i po 2,3%...smjeshno


da se vratim samo na onaj post o metadonskoj...opet se neckam,danas nisam nikako u filmu metadonske i mislim da je sranje i mislim da je stvarno za zadnji cin.Mozda uzmem terapiju u shatenim tabletama.
Deprancol
Catapresan
Tranxilium
i to traje nekih par sedmica .polako te spushtaju na nulu .Nakraju zavrshim kao insomniac ali bez zekri.
Stvarno neznam,vidjecemo ipak sta kaze cika doktor o svemu ali taj proces toliko traje da je to ludilo.Nije fer,nije o.k.,trazim pomoc i onda prvo moram da pricam sa socijalnim radnikom kada isti ima slobodan termin.Podnjeti zahtjev t.j. teci shta zelim .Onda to ona iznese na zasjedanju ili ti sastanku koji je jednom sedmicno (cetvrtak) i poslije dobijesh termin sa svojim doktorom koji ti kaze shta je reci.??Da li ti je terapija odobrena ili ne i ako ne shta vec moze.
Do tad krasti po trgovinama,valjati ,kupit pola bjelog,skuhat bazu,prodat kamen .Od tog kupit polutku i ostane za cigare i klopu i to.
Mozda i padnem,mozda me drotovi ispeglaju da neznam zasebe.
Samo da bude shto prije.

ko ce platiti kiriju stvarno neznam,mozda neki novi mise en place
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Re: Metadonska terapija

Post by sunrise »

sta ti je pola dosta?
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Re: Metadonska terapija

Post by sunrise »

ustvari glupo pitanje,nego, sta izguras s pola na dan? cak i da je kvaliteta opet se i na to nategnes pa ti je isto
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
User avatar
mise en place
Posts: 439
Joined: Wed Oct 26, 2005 5:16 pm
Location: banja luka

Re: Metadonska terapija

Post by mise en place »

draga sunrise,
da je bar tako nego ...pola ujutro,poslijepodne i navece
tako da suma sumarum micko i pol dnevno plus koka i ko zna sta mi vec dodje pod ruke
mise
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Re: Metadonska terapija

Post by sunrise »

pa da, taj odgovor mi ima vec vise logike
ja sam isto,odam po ustajanju gram, pa prije posla gram pa na poslu pa opet
(al na nos)
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
Bg_Taurus
Posts: 3
Joined: Thu Sep 25, 2008 10:51 pm

Re: Metadonska terapija

Post by Bg_Taurus »

U pravu je Voyager,I ja sam najzad stupio u kontakt sa doktorom Jovanom Bukelicem i ,za SVE ostale ,taj chovek se mozda i naj vishe u srniji od aktivnih doktora koji leche zavisnosti narkomanije razumeju u tematiku,pa neka samo procitaju njegovu knjigu "DECA PAKLA" i sve ce vam biti jasno ko je taj Bukelic i koliko se on razume (ima oko 70godina),a bistar je -chudo jedno kako brzo provaljuje u chemu je problem,Evo ja sam sutra vec 4-ti dan na metadonu (12 to dnevno skidanje metadonom mi je prepisao) ,svaki dan mi smanjuju dozu met-a po 7-8 kapi,pijem inache dva puta dnevno -ujutru i uveche ,pocheli smo sa 90 kapi.
Posle mi je rekao da ,MORAM da uzimam blokatore ili da mi ugrade implant:(,sto sam ipak odbio-mislim da mi se operativno nesto ugradjuje,,,uzimacu te beta-blokatore i valjda se reshiti te poshasti i zla.

P.S. Kada istekne uzimanje metadona i tih 12 dana ,cheka me 7 dana male ali ipak apstinentske krize-da,to morate znati koji niste probali sa metadonom ,ali je ta kriza ne uporedivo slabija u odnosu na suvo skidanje sa horsa,drzite mi fige,pozdrav.
m-e-p
Posts: 16
Joined: Thu Sep 25, 2008 12:03 am

Re: Metadonska terapija

Post by m-e-p »

Nedaj se kolega i sretno.
Shto manje u metadonskom programu to bolje.Napravi se tzv piramida,brzo spushtanje i iz dana u dan jedesh krizu ali u cinovima.To je zaista puno lakshe od hladne curke.Medjutim vishemjesecno ili dugogodishnje "odrzavanje" metadonom je SRANJE ali zeshce.Jednom se morash skinuti ili ko vec zeli a skinuti se sa meta. nakon dugo vremena je kriza x 10 ili ofrlje tako.
Stvarno,ponavljam se,to je za zadnji cin ,za bolesne narkice koji vishe nemaju zashto da se skidaju ili slucajeve koji goooodinama neuspjevaju da apstiniraju.
Nije heroin eto jeste metadon.Nema kick,nema euforije(ili ne toliko) ali ogloba te samo-tako,polako te razvaljuje.Poznajem ljude koji su na metadonu ili strashno skeletirani nakon vremena i vidi se da tu nema mishica i nema snage,ono ruzna znojenje.Neki se opet debljaju bez zaustavljanja.
Covjece,svaki Boziji dan idesh tamo da ti daju tvoj zivotni elixir.
fuck that


taurus,drz se
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Re: Metadonska terapija

Post by sunrise »

Ja sam s meta trebala ici na sub. Prvo sam se vratila na dop jedno 7 dana dok taj met nije otisao pa pricekala dobru krizu i tek onda isla na sub. Nema sanse da bi s meta isla na sub, ne bez 7-10 dana pauze.
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
Locked