lumidol

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Post Reply
flc33
Posts: 2
Joined: Fri Apr 07, 2006 4:39 pm
Location: ZAGREB

lumidol

Post by flc33 »

pozdrav svima,
trebao bih jedan savjet. uzimam lumidole zdnjih 5 mjeseci i došao sam do 8x200mg dnevno.prije tjedan dana sam odlučio prestati i dva dana sam bio na suho. Na kraju me je bila frka epi napada te sam nastavio sa skidanjem pomalo i sad sam na 2x 200 mg dnevno te navečer 0,5mg xanaxa. Samo to uzimam i uzimao sam. Ne pucam se s dopom(prestao sam davno,prije 6 godina) i zanima me koliko duže traje ova kriza od one heroinske. Htio bih danas popiti zadnje i iskrizirati na suho preko vikenda jer nemam vremena za ostati doma duže i krizirati. Na žalost moram funkcionirati.Molim vas pomozite mi vašim savjetima pogotvo ako je neko bio u sličnoj situaciji
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Post by sunrise »

Zasto uopce nakon sest godina si isao uzimati lumidole i tolike bijesne kolicine?
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
User avatar
Luna
Posts: 1891
Joined: Fri Apr 15, 2005 12:48 pm
Location: usa

Post by Luna »

xanax je gori od lumidola. mislim sto se tice adikcije. radi na tome da se toga rijesis. Nastavi sa spaustanjem (lumidoli)...probaj da smanjijes dok ne dodjes do maltene nicega. Znaci postepeno. Ja ne bih naglo nista prestajala...a i u ovom slucaju je i opasno zbog epi napada. dakle polako idi na dole. isto i sa xanaxima. npr ako uzimas 100 mg...smanjis na 80...pa 60...pa 40...20...onda pocnes da preskaces dane....onda na 10 pa po 2 dana....i onda prestanes. umanjis i krizu i probleme.
to je moj savjet i moje misljenje. Naravno...svako ima svoje i ti uradi ono sto ti mislis da je najbolje. u svakom slucaju zelim ti sve najbolje
" You must be the change you wish to see in the world." M. Gandhi
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Post by sunrise »

Luna, znam da nije ovo tema za catapresan ali vidim da si tu pa da te pitam? Na katapresan (citala sam da nema navlacenja) ali si i ti sigurna da onaj dan kad npr. ne popis katapresam ne osjetis da ti on fali.Je sigurno to da na njega nema stvarno navlacenja?

flc33, sorry za upadanje na tvoju temu
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
flc33
Posts: 2
Joined: Fri Apr 07, 2006 4:39 pm
Location: ZAGREB

Post by flc33 »

Hvala na odgovorima.što se tiče xanaxa njih pijem samo sad kad se skidam i to baš ako nemrem zaspati.a zašto sam opet nakon tolikih godina uzeo lumidol? Ne znam. stvarno sam se zapitao jesam li normalan? Možda sam zaboravio u kojem sam sranju bio pa se sad podsjećam,mada sam sada u milijun puta boljoj situaciji i fizički i psihički i materijalno i društveno. Užasno mi je žao što sam opet počeo uzimati i kada sam se počeo skidati bio sam u k.. zbog toga, ali to je trajalo dan-dva i onda sam odlučio da prestanem s tim. Znam da imam snage to riješiti i puno motiva i drago mi je da postoje ovakve stranice gdje možeš potražiti pomoć ili podijeliti s drugima svoje probleme.žao mi je što toga nije bilo kad sam bio na dopu jer mislim da puno pomaže dijeliti iskustva s ljudima koji te razumiju.želim vam svima puno sreće i ak imate još koji savjet molim vas pišite.
User avatar
Luna
Posts: 1891
Joined: Fri Apr 15, 2005 12:48 pm
Location: usa

Post by Luna »

da sigurna sam. Vidi pod da pocnem prvu-tu sam pisala o catapresanu. to je za spustanje pritiska...nije narkotik. naravno nista ne valja naglo prestati ali....nema nikakvih kriza i to. ja ga i dan danas uzimam...pa onda ne uzimam. Ono....nista. i ne treba ti vishe i vishe. meni je .5mg uvijek bila dosta.
eto probaj naci o tome pod substit. terapija...
i tu sam...ako ti sta treba ...javi se.
caos
" You must be the change you wish to see in the world." M. Gandhi
User avatar
Fanatik
Posts: 1216
Joined: Sun Apr 17, 2005 12:29 pm
Location: Sarajevo
Contact:

Post by Fanatik »

Jarane idi ovako kako ti je Luna rekla, nemoj naglo prestajati sa tim LUMIDOLIMA ILI TAMALIMA, idi po 10mg svaki dan ,poslusaj ovo ti je naj naj naj bolji savjet.NISTA NAGLO, hajde lagano napisi sebi, dan i količinu koji su uzeo.I ides dana si uzeo ,lupam.( 8x200 , sutra skidas 10mg , pa prrekosutra 10mg lagano da ti se organizam navikne na postepeno smanjenje doze.
Uradi to i vidjeces bice ti lakse ,a krizu moras iskrizirati.
Post Reply